Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Restartovanje računara
STRANA 1 OD 1
millanche Restartovanje računara 02.11.2019. 17:50 T67159

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav ljudi. Mislim da znam gde je problem, ali želim da se konsultujem. Kompjuter mi radi normalno sve vreme dokle god je neko standardno korišćenje. Čim pokrenem nešto u 3D (igrica, Furmark, itd), odmah se isključi, uključi i nastavi dalje ka butovanju. Dakle, nije baš ni klasičan restart, jer se on bukvalno isključi na trenutak, onda uključi i nastavi sa butovanjem. Šta mislite da je u pitanju? Rekao bih napajanje, ali nisam siguran.

Hvala lepo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Restartovanje računara 02.11.2019. 19:19 #659341

status: user
broj poruka: 985
ja mislim 99% napajanje... nema dovoljno snage kad se pokrene igrica,mozda je oslabilo,a mozda imas neki naduvani kondenzator u napajanju... pre neki dan sam imao isti slucaj,u napajanju bio jedan blago naduvan kondenzator,drugo napajanje i sve radi...


:: Pozdrav ljudi. Mislim da znam gde je problem, ali želim da se konsultujem. Kompjuter mi radi normalno sve vreme dokle god je neko standardno korišćenje. Čim pokrenem nešto u 3D (igrica, Furmark, itd), odmah se isključi, uključi i nastavi dalje ka butovanju. Dakle, nije baš ni klasičan restart, jer se on bukvalno isključi na trenutak, onda uključi i nastavi sa butovanjem. Šta mislite da je u pitanju? Rekao bih napajanje, ali nisam siguran
::
:: Hvala lepo.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako cemo u procentima... 03.11.2019. 02:12 #659347

status: user
broj poruka: 9381
50% napajanje, 50% VGA.
Zasto? Zato sto se (ako sam dobro razumeo) restart desava odmah cim se pokrene 3D., sto u dobroj meri problem usmerava ka VGA. Ne mora znaciti da je u pitanju HW kvar, moze biti i do drajvera. Da se desava random, tj. posle nekog vremena opterecenja u 3D, onda bi vise ukazivalo na napajanje. Ovako su sanse podjednake i ne mozes znati dok ne probas zamenom makar jedne od te dve komponente. Pre toga mozes da se igras sa drajverima, ako nemas drugo napajanje ili vga pri ruci.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 07.11.2019. 20:48 #659474

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav ljudi, izvadio sam napajanje i uzeo neko za probu od drugara. Ubacio 650W Corsair, radi sa njim sve normalno. Znači da je makar u mom slučaju bilo napajanje. Ako nekome može da pomogne, eto, krenuti prvo odatle.

Hvala na javljanju!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs