Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Posto su me mnogi pitali preko mejla za optimizaciju win-a, i ostalih zezalica...
STRANA 1 OD 1
Adzem Posto su me mnogi pitali preko mejla za optimizaciju win-a, i ostalih zezalica... 04.11.2019. 18:09 T67163

status: user
broj poruka: 3797
https://www.youtube.com/watch?v=wkJBDEDDS5o&t=160s
https://www.youtube.com/watch?v=W-LnnjsCAe8&t=83s
https://www.youtube.com/watch?v=_KsK55zgUAQ
https://www.youtube.com/watch?v=Xz5kTs8rDfk
https://www.youtube.com/watch?v=YZBuNfQGuE4
https://www.youtube.com/watch?v=bAke9R-k3so


Ryzen 3600
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 04.11.2019. 20:31 #659383

status: user
broj poruka: 18940
To nije nikakva `optimizacija`, vec samo iskljucivanje nekih sitnica koje ne smetaju, u eri SSD-ova i mocnih procesora i memorija. Ne treba gubiti vreme na to.

Ono sto je bitno da se optimizuje, tj. `prilagodi` je optimizacija prema SSD-u/NVMe-u:
https://www.maketecheasier.com/12-things-you-must-do-when-running-a-solid-state-drive-in-windows-7/

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 04.11.2019. 23:23 #659384

status: user
broj poruka: 2998
Za kompove sa malo rama ugasiti sysmain, nekadasnji superfetch i to je to, manje vise.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 04.11.2019. 23:24 #659385

status: user
broj poruka: 3797
Gresis Igore, ja imam najbrzi moguci Samsungov ssd, pa sam opet osetio rapidnu razliku u sistemu, sve je nekako instant. Bas kao i kod S9 plus, gde se tajming onih animacija gasi u opcijama za developer, i sve postaje instant kao i kod wina. Kacio sam i taj link koji rapidno ubrzava s7/s8/s9...

Samo uradite kako ovaj lik prica i na konju ste, veoma dobro zna sta radi i provereno je. Ja sam jednu celu noc odvojio i testirao win10 po defu i posle ovih tutorijala, razlika je ocigledna!


Ryzen 3600
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez kad smo vec kod ove teme 05.11.2019. 02:43 #659390

status: user
broj poruka: 994
po meni pod optimizaciju spada i izbacivanje cortane, xbox,prodavnice i jos tone glupost zbog koje mi se povraca kad pogledam full verziju w10
ciganski cirkus jednom recju
jebena telemetrija takodje
u potrazi sam za nekom w10 verzijom najnovijeg datuma koja bi kolko tolko zadovoljila moje potrebe...
team os listam ali tesko se nalazi nesto sto se poklopi sa onim sto nekom drugom odgovara
duze vreme se razmisljam da sednem posvetim neko vreme tome i napravim nesto po mom ukuisu ...
morao bi da pocnem od samih osnova jer nisam strucan po ovom pitanju

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: >> 05.11.2019. 09:11 #659392

status: user
broj poruka: 583
Znaci ne moram da iskljucujem Optimize and Defragment za SSD?


:: To nije nikakva `optimizacija`, vec samo iskljucivanje nekih sitnica koje ne smetaju, u eri SSD-ova i mocnih procesora i memorija. Ne treba gubiti vreme na to
::
:: Ono sto je bitno da se optimizuje, tj. `prilagodi` je optimizacija prema SSD-u/NVMe-u
:: https://www.maketecheasier.com/12-things-you-must-do-when-running-a-solid-state-drive-in-windows-7
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee evo ja cu bas da probam 05.11.2019. 10:05 #659393

status: user
broj poruka: 570
dobio sam jedan HP 255 G4, znaci djubre neopevano proc na 1.4, 2gb ddr4 , 500gb na 5400rpm..ej ljudi svez win 7 ili w10 se vuce ko mrtav, da otvoris chrome treba ti vecnost..svi delovi ispitani i ispravni ali bre kako ih nije sramota iz fabrike da prodaju digitrone ljudima.
Nista uzmem ja i dodam SSD od 120 neki kingston i jos 4gb ddr3L i masina prodise , ali opet to nije to i dalje je sve nekako u lagu itd.. sramota sta HP prodaje ljudima .
Probacu ovo sa linkova pa nek dobije 20 posto brzine i odziva ja sam zadovoljan.

Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed O&O shut up, i to je to. Kortana, kurtana 05.11.2019. 10:12 #659394

status: user
broj poruka: 10985
i ostala tarapana:
https://is.gd/gPu8w3

@Shortee: nemoj da si nakraj srceta - sa 2 GB RAM-a i 2 jezgra, ta mashina bi isto tako spora bila i pod 32bit XP-om. To je namerno napravljeno da bude loshe i jeftino, namenjeno onima koji ne mare ili ne znaju shta je to PC.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee torto 05.11.2019. 11:56 #659397

status: user
broj poruka: 570
brate, ali ne verujem za 20 godina rada nisam video nesto ovako sporo..pa bre moj EEEPC 1001px sa 1gb ram i 320hdd radi ka munja u odnosu na ovo cudo...
probacu i taj OiO pa nek ubrza...
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ducza Re: kad smo vec kod ove teme 05.11.2019. 21:35 #659410

status: user
broj poruka: 62
LTSC


:: po meni pod optimizaciju spada i izbacivanje cortane, xbox,prodavnice i jos tone glupost zbog koje mi se povraca kad pogledam full verziju w10
:: ciganski cirkus jednom recj
:: jebena telemetrija takodj
:: u potrazi sam za nekom w10 verzijom najnovijeg datuma koja bi kolko tolko zadovoljila moje potrebe..
:: team os listam ali tesko se nalazi nesto sto se poklopi sa onim sto nekom drugom odgovar
:: duze vreme se razmisljam da sednem posvetim neko vreme tome i napravim nesto po mom ukuisu ..
:: morao bi da pocnem od samih osnova jer nisam strucan po ovom pitanju
::
:: They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile @shortee 05.11.2019. 23:04 #659412

status: user
broj poruka: 9460
Bas tako, da ne poverujes kakvi mi laptopovi dolaze. Maltene stari godinu-dve, a konfiguracija da stanes i places. Pa ono ne bih koristio pa da nemam nikakav racunar.
Za te pare u Nemackoj da kupis zver i7 sa 16GB RAM-a i SSD-om bukvalno ko nov.
Ljudi jos poinstalisu svasta + Avast i to je toliko sporo da nemas volju ni da kliknes na Chrome.
Jbt, laptopovi stari i po 15 godina sa C2D i kada im stavis max RAM i SSD rade neuporedivo bolje od ovih djubradi sto prodaju dan danas za 30-40000 din. Neverovatno.
Znaci za par crvenih kupis lap star pola veka sa C2D, malo ga doteras i imas bolju masinu.
Pola njih nema ni FAN unutra. CPU neki APU krsevi od 5W, nit se greje, nit radi :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 05.11.2019. 23:41 #659417

status: user
broj poruka: 18940
@Filipe, imas najbrzi SSD, ili NVMe? Ajde probacu sutra na poslu, tamo mi je Win10, kod kuce Win7 i dalje. Ja uvek gasim sistemske animacije, takodje u Chromiumu/FF-u, ostalo nista.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 05.11.2019. 23:49 #659418

status: user
broj poruka: 3797
Imam Samsung 970 evo nvme m.2 500gb, nikakve razlike nisam osetio u winu ili igrama u odnosu na stari obican ssd. E kad sam uradio sve kako je onaj lik rekao, meni win10 leti. Ogromna razlika. Sto znaci da je identicna situacija kao kod mog S9 plus, dok se ne pogase te neke animacije, tojest tajming za njih, nece ni win ni andr. biti instant. A po defu je sve to ukljuceno.


Ryzen 3600
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: ... 06.11.2019. 10:46 #659436

status: user
broj poruka: 583
Optimize and Defragment za SSD?


:: Imam Samsung 970 evo nvme m.2 500gb, nikakve razlike nisam osetio u winu ili igrama u odnosu na stari obican ssd. E kad sam uradio sve kako je onaj lik rekao, meni win10 leti. Ogromna razlika. Sto znaci da je identicna situacija kao kod mog S9 plus, dok se ne pogase te neke animacije, tojest tajming za njih, nece ni win ni andr. biti instant. A po defu je sve to ukljuceno.
::
::
:: Ryzen 3600
:: RX 5700 xt
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.11.2019. 21:36 #659453

status: user
broj poruka: 18940
Imas pri kraju prvog videa. Za SSD nikad se ne radi defragment, niti optimize odatle iz Windows-a. Takodje, ne radis ni full format, vec samo erase, ili quick format kad mora. Najbolje diskpart - clean.

Nije ovo lose, ja sam sve korake zapisao u text editoru, nije mnogo stavki. Uglavnom, ovo za performanse sam oduvek radio i sve gasio, da bi Windows radio maksimalno brzo, ali ovde su neki detalji, fina podesavanja, sto je jos bolje.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee tako je 07.11.2019. 09:33 #659461

status: user
broj poruka: 570
druze gile i ostali, slazem se da masine od pre 6 do 8 godina mnogo bolje i stabilnije rade kada se malo apgrejduju.. ovo sto sam radio pre neki dan prosto me nateralo da bacim pogled sta se prodaje po radnjama za 30k rsd, ljudi kupe privuceni cenom a onda ispadne da su kupili digitron.

Uglavnom Adzeme hvala za linkove, nisam znao za Ultimate performance foru, ostalo mi je manje vise poznato.. Jedino mi je jos ostalo vecita dilema, da li kada se doda SSD na masinu umesto HDD, treba instalirati neke drajvere, raditi upgrade firmare ( ako postoji ) paliti TRIM, gasiti prefetch itd..uglavnom na zver masinama nisam primetion neku razliku, dok na slabijim ima bar 10 posto poboljsanja..ali kazem po meni to zavisi i od same musterije dakle kakav je profil coveka ko ce koristiti LT, da li je Zuma/FB korisnik ili AutoCAD orijentisan.

Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 07.11.2019. 10:22 #659462

status: user
broj poruka: 3797
Tu je brat za sve, opusteno. Dosta sam ja proveo vremena istrazujuci you tube oko wina i ostalih forica. Zajebao sam se samo oko dpi-a, ne treba da koristite mali dpi, evo vam klip gde je lik sve objasnio, takodje je veliki fanatik i strucan. Znam njegov kanal jos odavno.

https://www.youtube.com/watch?v=QrF_e5vKqPk

I jos nesto da znate, sam win ima neki limiter od 4 i nesto soma dpi, tako da nece prepoznati bolju preciznost, cak iako stavite 16 soma. Ovaj klip je odlican, udjite obavezno. Nije samo prica vezano za gejming, mnogima treba laserski precizan pacov, pa pogledajte.


Ryzen 3600
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 07.11.2019. 11:44 #659463

status: user
broj poruka: 18940
@shortee, ne treba instalirati nikakve dodatne drajvere u odnosu na one koje imas za plocu, kontroler. Treba instalirati software koji ide uz tvoj SSD (ako ga ima). Intel, Samsung i Crucial imaju svoje alate koji su odlicni i lagano se update-uje firmware. Kod Intela ja redovno proverim da li ima neki update i instaliram, jer donosi poboljsanja. Postoji i `optimize`, koji uklanja djubre, a takodje taj optimize moze da se zakazuje da radi sam dnevno ili na par dana. To je uvek pozeljno. Biostar recimo nema nikakav alat, tako da to ti je sto ti je.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs