Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Kazne
STRANA 1 OD 1
Bundeva Kazne 08.11.2019. 15:32 T67173

status: user
broj poruka: 408
Narode

da li vam je nekad stigla kazna za saobracajni prekrsaj koji ste na domacim tablicama napravili u EU? Naime uslikao me glupi kamera-automat u Nemackoj na autoputu u nedelje na 3 trake nigde zive duze kako sam isao oko 100km/h a na tom malom delu dozvoljeno je 80km/h.

Kakva su vasa misljenja kako mogu da prodjem?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 08.11.2019. 19:41 #659494

status: user
broj poruka: 1958
ja sad placam kaznu od 20 000 jer me uhvatila kamera u cacku kako sam prosao na crveno i 3 meseca su mi uzeli dozvolu

vise ne mozes ko pre da ides u zatvor sto sam ja cekao, da odem 20 dana u zatvor to vise ne moze, drzava nema od toga nista a samo te hrane tako da mi je stigla zabrana na platu i uzese svoj deo
cak ni ne vredi da zastareva jer i onda moras da platis

u eu treba malo vise vremena ali stici ce ti kazna jedno sto mozes da uradis je da ne uzimas nista od postara mada se tamo i to sad vodi kao da si primio i ako nisi, jedino da se pravis lud jer ne znam kako ce oni da ti odbiju od plate sigurno je to veliki proces tako da pravi se lud i uzivaj



Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
x3msvabo Za tako malu kaznu mozda ti ni ne stigne nista 08.11.2019. 21:16 #659496

status: user
broj poruka: 291
S obzirom da je kazna ovde u Nemackoj za prekoracenje brzine do 20 na sata van naseljenog mesta oko 15-30 evra, postoji cak i verovatnoca da ne platis nista, jer im se ne isplati da bilo sta salju. Ako si siguran da si isao do 20 na sat brze. Ako si isao do 103 tacnije, posto je oko 3 posto tolerancija, mislim da cak i 104 tu spada.

Ako si isao do 30 na sat brze onda je od 70-80 evra. S tim sto od 26 ili tako nesto, gubis dozvolu, ali samo u slucaju da su te 2 puta u istoj godini kaznili :D U Nemackoj su kazne za brzu voznju, kao i ostale kazne, tipa nepropisnog parkiranja vrlo male, tako da no stress :D


Case: CM 690 (Cooler master)
Motherboard: GA-790XT-USB3 (gigabyte)
Proc: Phenom II x6 1055t + CM hyper 212evo
Graphic card: saphire dual-x r9 270
RAM: 2 x 2GB + 4GB patriot @ 1600MHz
HDD: Seagate 1TB + external hard drive 1TB
Psu: axp 63

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nece ti stici nista 08.11.2019. 21:30 #659497

status: user
broj poruka: 9380
Nisu uvezani sistemi sa EU.
Moj drug zivi u Parizu i namerno vozi auto sa BG tablama. Ne placa parking nigde, samo cepa kazne sto mu zakace za brisace. Njegov brat vozi ovde auto sa francuskim tablicama i isto tako, ne placa parking po gradu.

Mene su slikali po Bosni u skoro svakom selu kroz Federaciju, pre nekih 5 godina i isto tako mi nista nije stiglo. Iskreno, toliko puta me je blic zaslepio, da mi je bila frka da predjem granicu, da me ne uhapse :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 09.11.2019. 09:48 #659501

status: user
broj poruka: 609



Nama su u firmi dolazile kazne iz italije i iz nemacke..posto su automobili na firmu dodje na sediste firme...mozda jos neke da ja ne znam ali ove sam video
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sto pravite prekrsaje... 09.11.2019. 12:13 #659504

status: user
broj poruka: 7761
Ako ti stigne kazna iz EU onda auto cije su tablice ne moze da predje granicu EU zemlje dok se ne plati kazna...

Savet je da platis kaznu i to je to...

Naravno uvek mozes da se pravis pametan i budes vracen sa granice...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 09.11.2019. 12:29 #659505

status: user
broj poruka: 563

Ako mislis ici ponovo u Nemacku plati....i da kazna nece biti mala....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 09.11.2019. 13:27 #659507

status: user
broj poruka: 7761
Ne samo Nemacku nego bilo koju drzavu Shengena...
Kad prelazis granicu traze ti pasos i saobracajnu a sta mislis zasto traze saobracajnu...

Meni su napisali kaznu za pogresno parkiranje i platio sam je istog dana komunalnu kaznu od 15E i proviziju banke 9E... vise mi je zao provizije nego kazne...

Od tada gde je ogranicenje 30 tu vozim 30...
Ko hoce neka obilazi ja necu da razmisljam da li je neko bas resio da radi... vremena ima kolko hoces a para nikad dosta...

Iskreno ja bih u Srbiji zaposlio jos 20K saobracajnih policajaca koji bi radili svoj posao i redovno pisali kazne za sve i najsitnije saobracajne prekrsaje i vozacima i pesacima pa ko vise izdrzi drzava u disciplinovanju `marve` ili kucni budzeti iste... naravno onima koji vise puta ponavljaju prekrsaje oduzeo bih dozvolu i u krajnjoj nuzdi vozilo pod presu... ili kao je presa prestroga vozilo na lot za privremeno zaplenjena vozila na dve tri godine uz obavezno placanje lezarine za period zaplene pa onda ako plate neka voze ako ne zele da plate presa...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
:: Ako mislis ici ponovo u Nemacku plati....i da kazna nece biti mala...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re: re 09.11.2019. 21:24 #659522

status: user
broj poruka: 938

niko mi nikad nije trazio saobracajnu na granici osim makedonaca zbog zelenog kartona. Iz EU nikad nista nije stizalo, ni parking ni prekoracenje brzine, bar pet. liceva sam video, a ovo sto nisam i ne interesuje me. Dva put sam francuzima dao moju vozacku da pisu da sam vozio njihov automobil da ne gube bodove, ni to mi nije stiglo. Vise sam preko nego u Srbiji u zadnje dve godine, autom idem do Spanije i Normandije, prodjem pet zemalja, jbg. ne mozes paziti na sve.
Ako bas i mislis da ce ti neko praviti problem za oko 4000 din. promenis saob. i tablice i teraj.

:: Ne samo Nemacku nego bilo koju drzavu Shengena..
:: Kad prelazis granicu traze ti pasos i saobracajnu a sta mislis zasto traze saobracajnu..
::
:: Meni su napisali kaznu za pogresno parkiranje i platio sam je istog dana komunalnu kaznu od 15E i proviziju banke 9E... vise mi je zao provizije nego kazne..
::
:: Od tada gde je ogranicenje 30 tu vozim 30..
:: Ko hoce neka obilazi ja necu da razmisljam da li je neko bas resio da radi... vremena ima kolko hoces a para nikad dosta..
::
:: Iskreno ja bih u Srbiji zaposlio jos 20K saobracajnih policajaca koji bi radili svoj posao i redovno pisali kazne za sve i najsitnije saobracajne prekrsaje i vozacima i pesacima pa ko vise izdrzi drzava u disciplinovanju `marve` ili kucni budzeti iste... naravno onima koji vise puta ponavljaju prekrsaje oduzeo bih dozvolu i u krajnjoj nuzdi vozilo pod presu... ili kao je presa prestroga vozilo na lot za privremeno zaplenjena vozila na dve tri godine uz obavezno placanje lezarine za period zaplene pa onda ako plate neka voze ako ne zele da plate presa..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: ::
:: :: Ako mislis ici ponovo u Nemacku plati....i da kazna nece biti mala...
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Bundeva 09.11.2019. 23:40 #659523

status: user
broj poruka: 17084
Ako ikada opet ides u EU sa tim kolima, nece te pustiti da udjes u zemlju.
Ako ne planiras da tim kolima ides u EU a nisu firmina, ne moras da platis.

Cpu: Ryzen 1600x 4ghz + CM v8 GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte OC
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
x3msvabo Ne znam sto ste napali coveka 10.11.2019. 00:05 #659525

status: user
broj poruka: 291
Plati, plati, plati.... Koliko sam shvatio nije mu jos ni stiglo nista :D Pa sta da plati onda. Imao sam dosta slicnih situacija, posto kada tek dodjes u Nemacku imas pravo da vozis jos uvek svoj auto 6 meseci. Tokom tih 6 meseci sam bio u Srbiji cesto, i eto igrom slucaja blicnuli su me 3 puta. nista mi nikad nije stiglo jer su prekrsaji bili po 10-15 na sat vise i ne isplati im se to da salju. Nakon toga sam naravno prelazio opet sa istim voziom, nikom nista. I naravno da je stiglo platio bih. Medjutim znam za dosta slucajeva gde su kazne stizale ali su bile mnogo vece.

Naravno da se nece brukati da ne plati kaznu od 20 evra a i onu od 70-80 ako je isao preko 20 na sat vise :D ali nije jos nista stiglo ljudi :D

Pre neki dan su me ovde blicnuli, isao sam 40 u zoni 30. Iako to generalno ne volim da radim, desi se, mislim da nema vozaca kome se nije desilo. I kazna je 15 evra, smesno bas.

Kod nas su generalno kazne preterano velike, ali s obzirom kako se vozi, i treba da budu. Kod nas kad neko ukljuci sva 4 zmigavca, kao da je upotrebio magicni stap i moze da stane na sred kruznog toka :D

Case: CM 690 (Cooler master)
Motherboard: GA-790XT-USB3 (gigabyte)
Proc: Phenom II x6 1055t + CM hyper 212evo
Graphic card: saphire dual-x r9 270
RAM: 2 x 2GB + 4GB patriot @ 1600MHz
HDD: Seagate 1TB + external hard drive 1TB
Psu: axp 63

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Opušteno, kazne su od 15 do 30 evra 11.11.2019. 15:48 #659568

status: user
broj poruka: 35
Dva puta me je blicnula kamera u Nemačkoj. Jednom sam vozio 87km (70km je bilo ograničenje), drugi put na autobanu 109km (100km je bilo ograničenje ). U prvom slučaju sam platio 15 evra, dok u drugom sam platio 30 evra. Imam i dve kazne za parkiranje, po 10 evra svaka. :))

My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bundeva Jos nista nije stiglo 12.11.2019. 12:12 #659581

status: user
broj poruka: 408
ako stigne i nije mnogo platio bih. Ali mi stvarno mnogi rekose da to nikad za tako male prekrsaje ne dolaze. Niko se ne cima za 100e da to salje. Da sam vozio 250 bilo bi druga prica

Ovi neki poznanici tako cepaju sa francuskim tablama kod nas 200 i nista in ne moze stici u francusku.

Ako mi pak stigne nesto, za koliko bi trebalo da to okvirno da ocekujem?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Ovako 12.11.2019. 13:00 #659582

status: user
broj poruka: 35
Ne znam dal uopšte šalju za Srbiju, inače u Nemačkoj na kućnu adresu dođu za otprilike 3 nedelje. Mada ako si vozio manje od 20km preko ograničenja sumnjam da će ti išta poslati.

My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos Kazne 12.11.2019. 15:33 #659583

status: user
broj poruka: 179
Mog kuma su Madjari uhapsilipriveli zbog neplacene kazne i to posle godinu i po dana. Covek krenuo na put, sreca pa je bila nedelja, i na granici mu rekli izvolite gospodine u bajbok a vasa supruga neka ide da plati kaznu. Prva banka koja radi nedeljom je bila u Budimpesti tako da je proveo 4-5 sati u bajboku sa svercerima i sitnim lopovima.
U svakom slucaju treba platiti da te ne boli glava.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs