Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
AppleID i Gmail zbrka - pomoć!!
STRANA 1 OD 1
nisque AppleID i Gmail zbrka - pomoć!! 14.11.2019. 20:59 T67189

status: user
broj poruka: 1060
ljudi, pomagajte, stvarno ne znam gde ću... dobijem danas dva apple uređaja, MEĐUTIM, krenem ja da pravim icloud nalog, i neće mi primi moju gmail adresu? ja kao blenem u slovo po slovo, ma nisam promašio, kaže nije dostupna?
ja se kao napravim blesav i krenem `forgot password` i meni LADNO STIGNE LINK ZA RESET, a nikad, ALI NIKAD nisam imao apple uređaj do sad. Što je najgore, stigne mi i početak je
`Dear Nicole King...` ok? nisam ja? al nema veze, oteram ja reset šifre do kraja, i kao nova šifra sve super, krenem da se logujem i prihvati šifru, ALI ima dva sigurnosna pitanja?? na koja ja naravno nemam odgovor. Ima da se klikne na `reset security questions` ali kad kliknem to kaže mi nešto u fazonu `nemamo dovoljno podataka da resetujemo vaša sigurnosna pitanja`.
ok, ovde skapiram da je boginja promašila mail, jer kad se pravi appleid on i ne pita mnogo, nego stigne mail potvrde, što je koristeći pretragu gmail, i to mi mail stigo 2015!! i sad, ona je meni ladno zauzela mail, (valjda) skapirala da je napravila glupost, pa napravila novi ID, i ja sad dobio... jel te... i da li neko zna šta ja sad da radim? kome da se žalim? za iCloud na kompu moram prvo da se logujem na neki prenosni apple uređaj pa da vozim, al plašim se da se logujem npr na ipad, jer, ako mi mail nije u redu, ako mi se zaključa tamo mail, kako posle da ga otključam? dajte neku pomoć, il da kupujem kanapče :)
hvala svima unapred (nisam siguran kako se ova reč piše :D )


I AM the God of war.. Nothing defies me!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: 15.11.2019. 10:36 #659651

status: user
broj poruka: 304
Uzmi neki drugi mail za Apple ID. Sve ostalo ti donosi glavobolje. Nisi imao srece...
Ako je taj postojeci mail `obavezan` onda probaj da posaljes mail na Apple security,support ili tako nesto. I objasni sistuaciju u mailu. Oni ako vide da nije bilo aktivnosti na tom Apple ID mozda i rese.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Čemu frka...? 15.11.2019. 11:33 #659653

status: user
broj poruka: 9380
Ja sam i ovako protivnik toga da se iCloud nalog pravi sa gmail adresom.
Ako su ti novi uredjaji i do sada nisi imao iCloud nalog, najbolje ti je da otvoris novi na @icloud.com i nema frke nikakve. Svakako mozes postaviti gmail email da ti radi najnormalnije kao primarni ili jedini mail na uredjaju.
U sustini, ovo sto je tosas objasnio ti je najelegantnije i najsigurnije resenje.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 15.11.2019. 21:54 #659666

status: user
broj poruka: 1060
nista, registrovao sam sa hotmailom, iako sam donekle uspeo i sa gmailom sa kojim sam vec hteo, al svakako nije htelo da prodje do kraja. hvala ljudi u svakom slucaju

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs