Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
OMEN by HP 15-dc1031nm Pazario sam ovaj
STRANA 1 OD 1
nekineko OMEN by HP 15-dc1031nm Pazario sam ovaj 17.11.2019. 12:17 T67192

status: user
broj poruka: 126
https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/omen_by_hp_15dc1031nm__6bh95ea-217235
Pazario sam ovaj pa me zanima koju RAM memoriju da uzmem da bih ga nadogradio na 16 gb posto ima jos jedan slobodan slot.Dal je bitan proizvodjac i latencija ili samo da radi na 2666 mgh posto vidim da ioma u win wn-u ova za male pare:https://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/ram-memorije/memorija-sodimm-ddr4-8gb-2666mhz-cl19-geil-gs48gb2666c19sc-8658665.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 17.11.2019. 12:32 #659679

status: user
broj poruka: 2936
Nepo System je zvanicni serviser.Ako mislis da ti ostane garancija.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko ... 17.11.2019. 13:01 #659680

status: user
broj poruka: 126
Ja sam ga uzeo u Win-win-u,slicnih performansi ali za mnogo manju kintu.Mozda mi nece ni zapinjati odmah bas nadogradnja Ram-a ali me zanimali samo dal cu morati bas istu kao u njemu ili neku sličnu,da je ubacim sam jer je vrlo jednostavno a u dogovoru sa servisom win-win-a...Mada mene generalno zanima koliko je komplikovana nabavka dodatnog RAM-a i da li ga ima kod nas.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 17.11.2019. 13:34 #659681

status: user
broj poruka: 2936
ja sam uzeo u tehnomaniji i vec sam menjao hard.Tako sam saznao kao ide.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko Pametno... 17.11.2019. 13:58 #659684

status: user
broj poruka: 126
pametno.velike pare da bih se igrao tako sa njima.Hvala...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 17.11.2019. 14:19 #659685

status: user
broj poruka: 2936
Ma ne razmisljas nista i ne boli te glava.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner A ko ce to da proveri da li si sam ugradio dodatni ram memorije... 07.12.2019. 15:51 #659924

status: user
broj poruka: 7761
Otvoris laptop ubacis memoriju zatvoris laptop...
Ako nesto gekne otvoris laptop izvadis memoriju zatvoris laptop i odneses na servis...

Svacega sam na ovom forumu procitao ali ovo filozofiranje sa garancijom laptopa zbog dodatnog rama je bespotrebno...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 07.12.2019. 17:17 #659928

status: user
broj poruka: 18940
Evo recimo Gigatron na tome insistira, jer se gubi garancija, oni to jedva docekaju.
A hvala bogu, svi noviji laptopovi nemaju poklopac nazad, vec moras da ga raskantas skroz.

Drugar je morao kod njih da nosi laptop jednom u 6 meseci na ciscenje od prasine, da bi imao 5god. garanciju. Ozbiljna firma sa ozbiljnim poslovanjem.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re.... 07.12.2019. 19:30 #659929

status: user
broj poruka: 2936
Uvek je bilo i bice da se najlskse kurciti sa tudjim parama.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re.... 07.12.2019. 20:43 #659930

status: user
broj poruka: 7761
Ne kurcim se ja sa tudjim parama...
Ja sam u moj laptopm dodao 8GB memorije, 2x2TB HDD i jedam msata SSD...
Originalni 1TB HDD sam izvadio i zamenio sa 2tB HDD... takodje sam izvadio ODD i umesto nejga ubacio 2nd HDD caddy sa jos jednim 2TB HDD...

Jedno vreme mu nisam ni srafio donji oklop zato sto sam svako malo menjao SSD... prosto receno nekad mi je trebao Win7 a nekad Win10... pa da se ne bakcem instalacijama samo zamenim Msata SSD...

Iskreno pet godina garancije je VELIKA sarena laza ALI na ljudima je da vide da li im se isplati da bagri daju pare za nista... kakvo bre crno ciscenje da bi imao produzenu garanciju... tu produzenu garanciju ima da upoznas cim nesto stvarno reklamiras odmah ima da kazu fizicko ostecenje ne podleze garanciji niti produzenoj garanciji...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Uvek je bilo i bice da se najlskse kurciti sa tudjim parama
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 07.12.2019. 22:03 #659932

status: user
broj poruka: 18940
To je shitatronova politika da vode brigu o korisnicima, da pokazu da su oni no.1, toliko mocni da mogu 5god. da daju. Inace, drugar, toliko brige je vodio, nosio na ciscenje i evo prodje 5god. i prospe punu casu vode preko tastature na upaljenom laptopu... Bedak.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: kakvo bre crno ciscenje da bi imao produzenu garanciju... tu produzenu garanciju ima da upoznas cim nesto stvarno reklamiras odmah ima da kazu fizicko ostecenje ne podleze garanciji niti produzenoj garanciji..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Uvek je bilo i bice da se najlskse kurciti sa tudjim parama
:: ::
:: ::
:: :: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.12.2019. 08:23 #659935

status: user
broj poruka: 4225
@imarkovic
taj drugar je jedan veliki sreckovic.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.12.2019. 11:02 #659937

status: user
broj poruka: 9460
Nije tu nista cudno.
Ako vec daju garanciju, ocekuje se da ona druga strana ne cacka po hardweru, a sacuvaj me boze jos da rasklapa lap da bi ubacio RAM.
Kakve sam sve reklamacije i sam imao, dodje mi za uzmem aparat za varenje i da zavarim kuciste.
Nije svako spretan da cacka po kucistu.
Mi koji radimo 30 godina sa racunarima pa napravimo gresku, a ne neko ko nema pojma ni kako to funkcionise i elektronika u globalu.
To za ciscenje je sasvim ok, jer ljudi toliko zapuste laptop da se ceo sistem hladjenja zacepi i mora doci do crkavanja pre roka.
Sta oni urade, samo produvaju otvore kopresorom i cao.

Evo jedan primer od milion.
Covek zove, kaze nesto se slika rasirila...
Kazem mu, desni klik na desktop...
On kaze, a sta ti je to desktop?
I sada, takav treba da mi rastavlja komp i stavlja RAM modul?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 08.12.2019. 14:47 #659940

status: user
broj poruka: 7761
Bez uvrede ali kad kupis racunar nigde ne pise da moras redovno da ga nosis na ciscenje.
Pa kad je tako neka crkne a jajare neka ga poprave ako umu...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Nije tu nista cudno
:: Ako vec daju garanciju, ocekuje se da ona druga strana ne cacka po hardweru, a sacuvaj me boze jos da rasklapa lap da bi ubacio RAM
:: Kakve sam sve reklamacije i sam imao, dodje mi za uzmem aparat za varenje i da zavarim kuciste
:: Nije svako spretan da cacka po kucistu
:: Mi koji radimo 30 godina sa racunarima pa napravimo gresku, a ne neko ko nema pojma ni kako to funkcionise i elektronika u globalu
:: To za ciscenje je sasvim ok, jer ljudi toliko zapuste laptop da se ceo sistem hladjenja zacepi i mora doci do crkavanja pre roka
:: Sta oni urade, samo produvaju otvore kopresorom i cao
::
:: Evo jedan primer od milion
:: Covek zove, kaze nesto se slika rasirila..
:: Kazem mu, desni klik na desktop..
:: On kaze, a sta ti je to desktop
:: I sada, takav treba da mi rastavlja komp i stavlja RAM modul
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nigde ne piše da mora. 08.12.2019. 16:20 #659941

status: user
broj poruka: 4228
Međutim, ako ću produžiti garanciju za 3 godine tako što ću plaćati 10 € godišnje - što se mene tiče ne moraju ni da ga čiste.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Te 3 godine 08.12.2019. 16:26 #659942

status: user
broj poruka: 808
su, vec jednom, naplacene...
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Te 3 godine 08.12.2019. 18:00 #659944

status: user
broj poruka: 4228
Hoćeš da kažeš da kupac već dobija laptop sa plaćenih 5 godina garancije?

Pozdrav!

Vlada

:: su, vec jednom, naplacene..
:: Turbofolk will die very soon...!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Ne, nego 36 meseci. 08.12.2019. 22:30 #659949

status: user
broj poruka: 808
Mislim da bi bilo posteno da je servis, za taj period, besplatan.

Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Ne, nego 36 meseci. 08.12.2019. 23:03 #659951

status: user
broj poruka: 4228
Slažem se, ali se ne slaže i ovalšćeni serviser - to im je slatka para!

Pozdrav!

Vlada

:: Mislim da bi bilo posteno da je servis, za taj period, besplatan
::
:: Turbofolk will die very soon...!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Abner 09.12.2019. 00:36 #659952

status: user
broj poruka: 9460
Ne pise, ali odnesi lap na reklamaciju i ako ti zateknu cebence na usisu i izduvu, mozes da se slikas.
Nije odrzavan, ciscen i crko usled pregrejavanja - ne podleze garanciji.
Tolko.
Ljudi bar malo trebaju da znaju o tim napravama, i to bi trebalo da se podrazumeva, isto kao i kada kupis auto da ga operes s vremena na vreme, odradis mali servis...sve u ovlascenom servisu, naravno.

Tako i lap, nadogradnja i otvaranje zbog ugradnje SSD isto u servis, u protivnom nema garancije, otvaralo nestrucno lice i cao.
Kako moze neko da ti garantuje za neki proizvod da ce trajati toliko i toliko ako neki papan s vremena na vreme ceprka po njemu?
Kao sto sam rekao, vrlo tesko je u tim situacijama utvrditi da li je lice koje je kupilo lap krivo zbog crknuca, nabio srafciger negde gde ne treba ili je stvarno crko sam od sebe.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 @gilopile i ostali 10.12.2019. 05:47 #659964

status: user
broj poruka: 1620
Slažem se sa tobom, ali samo u slučaju kada prodavac daje veću garanciju od proizvođača, što je u zakonskoj obavezi da uradi kada proizvođač daje garantni rok od 12 meseci, pa prodavac dopunjava još onih 12.
U slučajevima kada prodavac daje 3-4-5+ godina garancije, a proizvođač manje od toga... paaa... ko ih vuče za nos da prave sebi takav marketing? uvek postoji rizik da će se pojaviti neko ko je svojim nestručnim pristupom napravio grešku, koju će, na kraju, prodavac platiti - to je rizik koji su sami odabrali da preuzmu, pa nek se nose s tim kako znaju i umeju. Jer se istovremeno nose i sa prilično dobrim marketingom, koji su sebi napravili kroz sve te godine, je l` da? Pa jače prodavce jedna TV reklama košta ko 100-200 laptopova nabavci - šta je 10% od toga za popravku računara?
Na kraju krajeva, koga boli piša ko je očistio `ćebence`, sve dok istog nema? Ako ćeš po tome gledati, izgleda da bi samo oni `pametni`, koji očiste svoj računar pre odlaska u servis, mogli da ostvare garanciju?

Skrenusmo s teme u potpunosti...

@nekineko
Po HP-ovom pravilu, možeš sam da ubaciš, odnosno zameniš RAM (naravno, ovo važi za vreme trajanja garantnog roka koji sam HP podržava!).

`End-user replaceable parts:
AC adapter
Memory
Hard drive
Solid-state drive`

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06219881
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: @gilopile i ostali 10.12.2019. 22:25 #659991

status: user
broj poruka: 7761
U jeee, sah mat :-)

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Slažem se sa tobom, ali samo u slučaju kada prodavac daje veću garanciju od proizvođača, što je u zakonskoj obavezi da uradi kada proizvođač daje garantni rok od 12 meseci, pa prodavac dopunjava još onih 12.
:: U slučajevima kada prodavac daje 3-4-5+ godina garancije, a proizvođač manje od toga... paaa... ko ih vuče za nos da prave sebi takav marketing? uvek postoji rizik da će se pojaviti neko ko je svojim nestručnim pristupom napravio grešku, koju će, na kraju, prodavac platiti - to je rizik koji su sami odabrali da preuzmu, pa nek se nose s tim kako znaju i umeju. Jer se istovremeno nose i sa prilično dobrim marketingom, koji su sebi napravili kroz sve te godine, je l` da? Pa jače prodavce jedna TV reklama košta ko 100-200 laptopova nabavci - šta je 10% od toga za popravku računara
:: Na kraju krajeva, koga boli piša ko je očistio `ćebence`, sve dok istog nema? Ako ćeš po tome gledati, izgleda da bi samo oni `pametni`, koji očiste svoj računar pre odlaska u servis, mogli da ostvare garanciju
::
:: Skrenusmo s teme u potpunosti...
::
:: @nekinek
:: Po HP-ovom pravilu, možeš sam da ubaciš, odnosno zameniš RAM (naravno, ovo važi za vreme trajanja garantnog roka koji sam HP podržava!)
::
:: `End-user replaceable parts
:: AC adapte
:: Memory
:: Hard driv
:: Solid-state drive
::
:: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06219881
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs