Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Cena izrada sajta
STRANA 1 OD 1
phoboskv Cena izrada sajta 20.11.2019. 11:41 T67197

status: user
broj poruka: 939
Koliko bi koštala izrada sajta, ozbiljnijeg, za firmu, i mesečno održavanje.
Okvirno me interesuje i ako neko ovde radi to, može ponuda na mail. U pitanju je reklama za jedan preparat.

Uz dobru vidljivost. Da bude prvi od ponuđenih u pretraživaču.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 20.11.2019. 21:04 #659735

status: user
broj poruka: 609


ovo je bas tesko da ti kaze neko dok ne vidi sta treba

Evo ja cu da ti kazem za jedan restoran , srpski i engleski sa celokupnim dizajnom (prevod na engleski dostavio restoran) , posebno je trazen admin panel da mogu sami da menjaju meni,galeriju ,vesti itd
rok izrade je bio 30 dana , cena 700 eura
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery hm..... 21.11.2019. 10:21 #659738

status: user
broj poruka: 997
Cini mi se da se ta `dobra vidljivost` placa Googlu kao reklama, koliko i sta verovatno negde ima kod njih valjda.

Edit: evo necega ako pomogne

https://web-optimizacija.rs/google-reklame.php


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 21.11.2019. 11:20 #659739

status: user
broj poruka: 1198
Izrada sajta je jedna cena, a ako ti treba SEO optimizacija da bude u vrhu pretrage se posebno placa, a naravno moze i da ti radi firma koja bi ti pravila sajt recimo.
SEO optimizacija nekad bude i skuplja od same izrade sajta jer ko radi SEO mora da istrazi tacne reci koje ljudi koriste i tako dalje i dalje, mogao bih da kucam dosta o tome.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.0Ghz
2 x 8GB 2666mhz DDR4
120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 21.11.2019. 22:54 #659746

status: user
broj poruka: 939
Hvala ljudi. Znace mi ove informacije. Makar i okvirno.
Pozdrav.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.11.2019. 23:17 #659747

status: user
broj poruka: 18940
Sad sam bacio pogled o SEO, oni su izgleda 100% iskopirali Google Ads, a realno, po meni Google je najbolji za tu uslugu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AndRey Mnogo faktora ima... 22.11.2019. 03:34 #659748

status: user
broj poruka: 324
Pre svega, ne postoji usluga za izradu vebsajta koju ces da platis da bi bio prvi na google-u, jer to ne zavisi samo od toga. S druge strane, kada bi bio prvi na Google-u, time bi prakticno zavrsio posao sto se prodaje tice, imao bi siguran plasman, i skoro da je nebitno sta prodajes ako si prvi na google-u, jer ce se svakako prodati i to iz dva razloga:

- prvo sto bi imao konstantan saobracaj (citaj potencijalne kupce)
- drugo sto ljudi najvise veruju prvim rezultatima

Ovo je zapravo pasivan prihod, i inicijalni saobracaj sa kojim posle mozes da radis sta hoces, da ga testiras, radis remarketing po drustvenim mrezama, skaliras kroz drustvene mreze, e-mail prodaja i promocija... 300 cuda, odnosno mnogo benefita.

Zbog svega navedenog, rangiranje na Google, odnosno SEO proces je poprilicno kompleksna stvar koja zahteva solidno ulaganja, kako novca, tako i vremena. Seo u osnovnoj podeli zavisi od 2 stvari.

- On-Page optimizacije (i to je jedini deo koji ce ti web dizajneri zapravo odraditi ako u paketu i nude SEO, i to je pitanje kako, jer mnogi ni ovo ne znaju, a najlaksi je deo posla.) Odnosi se na tehnicku optimizaciju samog sajta kako bi ga Google sto bolje `razumeo i procitao` i samo je preduslov najbitnijeg dela, a to je...
- Off-Page optimizacija. Odnosi se pre svega na broj i kvalitet backlinkova (to su linkovi tvog sajta koji stoje na drugim mestima po netu, jer google-ov algoritam kapira: Ako bolje sajt sa vise autoriteta preporucije ovaj novi nepoznati, sigurno je i taj dobar, pa ga gura na gore). Pozeljno je da linkovi budi i relevantni, jer nije isto kad neki IT sajt linkuje sajt gde se prodaje krema za ruke, vec je mnogo bolje da npr. Blic Zena bude umesto IT sajta. Potrebba kolicina i kvalitet backlinkova zavisi od konkurencije za tvoje kljucne reci, kao i broja pretraga za te kljucne reci (logicno je da se napadaju stvari koje se dosta kucaju), pa tako nije isto da li se rec kuca 1000 ili 50000 puta. Nekada moze biti dovoljno i 10 linkova, a nekada ni 10000 nece da te dovede na to prvo mesto ako je konkurencija jaka.

Treca stvar koja je bitna je sadrzaj na samom sajtu. Moraju se pisati blogovi koji ce ujedno zadrzati posetioca dobrim tekstom ( jer se i to gleda), ali i seo optimizovani (odnosno sto ces kroz te tekstove provlaciti sto vise kljucnih reci koje imaju veze sa tim preparatom, jer Google to čita).

Ovo je neka osnova SEO-a, i samo je mali deo mnogo sire slagalice. Sreca je sto kod nas na trzistu malo ljudi ovo radi kako treba, a i mnogo je manja konukrencija, pa je neuporedivo lakse rangirati se nego kada bi to radio na engleskom jeziku. Svakako, ovaj proces zahteva dosta resursa, i ispod 1000-1500 evra mesecno, tesko ce to neko da ti odradi kako treba. Moze to neko i za 300-500 evra da radi, da pise blogove, pitchuje ljude za backlinkove, ali ce duze trajati, mada opet sve zavisi od konkurencije za te kljucne reci. Naravno, benefiti su ogromni (gore navedeni), bukvalno mozes brend izgraditi na kraju i zavrsio si posao, otud i tolka konpleksnost i tolika cena.

Drugi nacin da budes prvi na Google je da platis reklamu preko Google Ads-a. Cena reklame zavisi od kljcne reci i koliko para konkurencija daje za tu istu, ko vise da - bice pri vrhu. Ovde se sve svodi na testiranje, i lako moze da se desi da potrosis solidnu kolicinu novca dok ne nadjes neki dobar ROI (Return on Investment). Mozes da smanjis rizik ako nekog platis ko zna to da radi, ali mi moras placati i `ruke`, sto opet ne garantuje da ce ti zavrsiti posao, jer danas svi misle da je to plug n play fazon. Svakako, vise ti preporucujem ovu opciju, jer su kod nas reklame jos uvek poprilicno jeftine, 5-6 puta u odnosu na c.evropu, 10ak u odnosu na zapad, 15+ u odnosu na USA i to treba iskoristiti jer ce biti sve skuplje.

To je to sto se tice `prvi na google-u` price. Da znas i sam kako ovo zaista funkcionise, da te ne palamude kojekakvi freelanceri i razne agencije.

Sto se samog sajta tice, zavisi najvise od funkcionalne kompleksnosti (da li klasicna prezentacija, e-shop, ili neki web software). Kvalitetna prezentacija - sajt, od homepage, +2-3 stranice moze da se napravi za 600-700 evra, sa nekim prosecnim grafickim dizajnom, sto je ujedno i druga stvar koja odredjuje cenu, jer zavisi koliko je veliki i kompleksan vebsajt u grafickom smislu (boje, elementi, slike, itd...), ali to je 100e gore-dole. Ako bi pak pravio ozbiljnu pricu sa korporativnim identitetom firme, gde ide izrada Logo-a, vizitki,memoranduma,koverata i slicno, racunaj jos 400-500 evra za to, ali ovo ti daje mogucnost da sve bude uskladjeno, ozbiljno i odatle posle sve izvlacis: sajt, instagram, fb, google ads, email marketing, stampane materijale, bilborde, sve veste reklama, itd. Sve ti to treba kasnije u marketingu i za izgradnju prepoznatljivog brenda, da se ljudima urezes u mozak :D

(nastavak ispod, jbg 5000 karaktera max xD)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AndRey Nastavak... 22.11.2019. 03:36 #659749

status: user
broj poruka: 324
Jeftinija varijanta ti je otprilike 300 evra, neki WP ili Wix sajt, podignu ti ljudi sajt, izaberu temu, nakace tvoje slike, tvoj tekst i ostali info i to je to, sto ti opet moze zavrsiti posao. Sve zavisi sta hoces i za sta ti treba. Ovo ako se iscimas i ako imas vremena, mozes i sam da napravis.

Malo sam se raspisao, al nadam se da sam ti pomogao. Slobodno pisi ovde ili na mail ako ti treba jos neki info. Mozda bih ti najadekvatniji savet dao kada bi tacno znao o cemu se radi, jer ti se sve ovo mozda vise isplati da radis preko Instagrama npr., cak i bez sajta, ili neceg skroz petog.

Ciao! :)

The things you own end up owning you.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 22.11.2019. 12:39 #659750

status: user
broj poruka: 1198
Eto, covek je sve napisao o SEO i sire sto je mene mrzelo :D

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.0Ghz
2 x 8GB 2666mhz DDR4
120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 22.11.2019. 22:37 #659756

status: user
broj poruka: 939
@AndRey
Hvala na objasnjenju i detaljima. Prosledio sam kolegi koji je za to zaduzen.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 23.11.2019. 21:15 #659762

status: user
broj poruka: 7761
Ali ne zaboravi to je cena da se napravi sajt a ne i da se odrzava i dopunjuje novim sadrzajima.
Sajt je ziva stvar i ako se ne dopunjuje ili ti osvezava brzo dosadi... a kad dosati nema novih hitova i polako odlazi u `fade to grey status...`

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: @AndRe
:: Hvala na objasnjenju i detaljima. Prosledio sam kolegi koji je za to zaduzen.
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs