Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Cisco EPC3208G Supernova
STRANA 1 OD 1
ZooLoo Cisco EPC3208G Supernova 13.12.2019. 15:22 T67222

status: user
broj poruka: 3974
Cisco EPC3208G DS lampica narandzasta umesto da bude zelena, brzina 40 umesto 60 i upload 3 umesto 8, restartovao vise puta, koje je resenje?

Bacio sam mu factory reset, svetlela zeleno ali net jedva da je radio, brzina par mb.. Channel 4 jedini bio 0 u odnosu na ostalih 7.

Sad je opet orange, channel 1 samo radi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jel ti kabl CAT6? 13.12.2019. 16:40 #660038

status: user
broj poruka: 9381

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
komshaa telekonj 13.12.2019. 21:19 #660044

status: user
broj poruka: 350
nikako im ne radi net, i ja sam na supernova, bio radius vektor, bilo sve super, od kako su preuzeli
katastrofa.

edit : inace za net je uvek narandzasta lampica nije zelena, a brzine su im uvek nize od promotivnih.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 13.12.2019. 22:09 #660047

status: user
broj poruka: 939
Je l u pitanju optika ili nesto drugo?

Verovatno nije, s obzirom na brzinu



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 14.12.2019. 12:43 #660054

status: user
broj poruka: 3974
Kablovski net, nekada kopernikus, sada smrdljiva supernova.

Trenutno koristim Netgear WNR1000v3, i nije bilo problema pre.. Ovo je pocelo od skoro. Mislim da je vise do njihove usrane mreze nego do rutera ili bilo cega...

Restartujem ruter, gore sve zeleno, udjem u ruter, svi channeli su u upotrebi, power lvl svaki u nekom minusu, signal to noise ratio oko 40dB-a, i cekam.. Na net ne mogu, trepce Online lampica, i onda restartuje se, i ostane samo jedan channel i DS lampica postane narandzasta i to je to. Brzina naravno nije max, i dalje je 40/3...

Probao i Netis WF2411 isto, probao bez ikakvog rutera, direktno na komp, isto.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sojkic cisco 3208 15.12.2019. 22:09 #660082

status: user
broj poruka: 216
Kod ovog modema, kao i kod hgw 3925 i 3928s, kada ti svetli ds lampica narandzasto, znaci da je modem presao sa docsis 3 na docsis 2, te sada kod tog tipa modema umesto max 8 downstream kanala, koristi samo jedan, a po kanalu u downstreamu max protok je 40 mbps ako ti je snr u dobrom odnosu, trebao bi biti barem 38 db, tako da posto dobijas 40 mbps, problem ti je neki ili u modemu ili u coax mrezi, lokalno u kuci verovatnije, mada sada pri ovim velikim promenama temperature zna biti problem i na mrezi.Posto ti je jedan kanal bio 0, dve su mogucnosti, crko modem ili si ostetio negde instalaciju, ja ne znam kod njih koji su tehnicki parametri za ds kanale, kod sbb recimo cesto pri ostecenju kucne instalacije kanal na 218 mhz bude 0 jer je vojska na toj frekvenciji valda pustila neki jak radio signal. Opet zbog tipa modema, to jest on sigurno ima bar 5 godina ako ne i vise, postoji velika mogucnost da je on poceo da otkazuje. Link lampica ako je narandzasta imas 10 ili 100 mbps mreznu kartu ili router zakacenu iza modema, ako je zelena imas 1gbps registrovanu opremu iza modema
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 16.12.2019. 11:17 #660085

status: user
broj poruka: 3974
Juce sam testirao sve moguce. Zamenio kablove, bio je jedan kraci iz Cisca u Net, CAT5, zamenio sa CAT5E, nista, probao direktno sam Cisco na racunar, nista, izmenjao vise kablova, nista, menjao WIFI rutere, nista...

Koristim TP LINK TG-3468 posto mi je lan na maticnoj riknuo. Tu su bili najnoviji drajveri jer sam uzeo karticu pre mesec dana, tako nesto. Nista, vratim na neke stare, proradi, reko sredio sam, kad posle malo, ruter se kao i obicno sam restartuje 1-2 puta, i opet lampica narandasta. I evo sada, i dalje. Definitivno mislim da je do mreze ili do rutera, ali ovaj ruter imam duzi niz godina, kablove isto, radilo je sve kako treba.

Kada je bila zelena, brzina je bila full kako i treba. Znaci sve sam isprobao, jedino ako nesto mozda treba da se cacka u samim podesavanjima. Cimao bih podrsku da dolaze da vide sta je ili da mi daju nov ruter, ali treba mi net, pa nemam vremena za cimanje sa njima i cekanje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs