Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Postolje za hladjenje?
STRANA 1 OD 1
Rancesco85 Postolje za hladjenje? 14.12.2019. 11:08 T67226

status: user
broj poruka: 724
Postovane kolege, moze li neka preporuka za jako kvalitetno gejmersko postolje za hladjenje laptopa? Gledao sam po netu i youtube-u best varijante za 2019 ali gle cuda kod nas nisam uspeo da nadjem niti jedno.
Sledece sedmice treba da dobijem Acer nitro 5 (i5 9300, 16 gb, gtx1650...) a posto sam dosta guglao o ovim modelima vidim da imaju malo vise CPU temperature pri opterecenju pa da se pripremim koliko mogu. Prvo da vidim za ovo, posle cu gledati sledece korake ako bude potrebe...


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 14.12.2019. 13:41 #660056

status: user
broj poruka: 3974
Jedino resenje za grejalicu od laptopa je da sedis napolju ili da iskljucis grejanje u sobi. To zamlacivanje sa hladnjenjem je samo bacanje para. Sam `gaming` laptop je bacanje para. Prodaj to i uzmi normalan desktop racunar, ili se pati. :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: ... 14.12.2019. 15:08 #660059

status: user
broj poruka: 724
Ma svestan sam ja svega toga, ali kako kazu poklonu se u zube ne gleda pa gledam bar da uradim sta mogu. A opet da prodajem i uzimam desktop varijantu ne isplati mi se nikako jer cesto nisam tu zbog posla pa je samim tim ne bih ni koristio nesto...


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Jedino resenje za grejalicu od laptopa je da sedis napolju ili da iskljucis grejanje u sobi. To zamlacivanje sa hladnjenjem je samo bacanje para. Sam `gaming` laptop je bacanje para. Prodaj to i uzmi normalan desktop racunar, ili se pati. :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Postolje za hladjenje? 14.12.2019. 15:24 #660061

status: user
broj poruka: 7761
Vec smo prezvakali tu temu...

Ja imam dva CM Notepall U3 sa po tri ventilarota koje sam uklonio i koristim postolje samo da malo nakrivi laptop...

Sustina je da ako komponente laptopa ne nalezu na donji oklop nema nista od hladjenja istih...

Hladi se samo plasticni ili metalni oklop pri cemu ako je metalni oklom mozda i bude nekog efekta a ako je plasticni oklop koji je u stvari izolator nema nista od efekta hladjenja...

Najbolji efektat hladjenja sam imao kad sam skinuo masku sa ODD-a ali sam tako napravio tunel za ulaz prasine pa tu onda balansiras i svakih mesec dva skidas oklop i komprimovanim vazduhom sklanjas nagomilanu prasinu...

Najbolja varijanta je da nabacis neku mrezicu umesto te maske i da je svaki dan cistis vise puta zarad boljeg protoka vazduha...

Sve ostalo su sarene laze i naravno bacanje para niz reku...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Postovane kolege, moze li neka preporuka za jako kvalitetno gejmersko postolje za hladjenje laptopa? Gledao sam po netu i youtube-u best varijante za 2019 ali gle cuda kod nas nisam uspeo da nadjem niti jedno.
:: Sledece sedmice treba da dobijem Acer nitro 5 (i5 9300, 16 gb, gtx1650...) a posto sam dosta guglao o ovim modelima vidim da imaju malo vise CPU temperature pri opterecenju pa da se pripremim koliko mogu. Prvo da vidim za ovo, posle cu gledati sledece korake ako bude potrebe..
::
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Postolje za hladjenje? 14.12.2019. 15:25 #660062

status: user
broj poruka: 7761
Vec smo prezvakali tu temu...

Ja imam dva CM Notepall U3 sa po tri ventilarota koje sam uklonio i koristim postolje samo da malo nakrivi laptop...

Sustina je da ako komponente laptopa ne nalezu na donji oklop nema nista od hladjenja istih...

Hladi se samo plasticni ili metalni oklop pri cemu ako je metalni oklom mozda i bude nekog efekta a ako je plasticni oklop koji je u stvari izolator nema nista od efekta hladjenja...

Najbolji efektat hladjenja sam imao kad sam skinuo masku sa ODD-a ali sam tako napravio tunel za ulaz prasine pa tu onda balansiras i svakih mesec dva skidas oklop i komprimovanim vazduhom sklanjas nagomilanu prasinu...

Najbolja varijanta je da nabacis neku mrezicu umesto te maske i da je svaki dan cistis vise puta zarad boljeg protoka vazduha...

Sve ostalo su sarene laze i naravno bacanje para niz reku...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Postovane kolege, moze li neka preporuka za jako kvalitetno gejmersko postolje za hladjenje laptopa? Gledao sam po netu i youtube-u best varijante za 2019 ali gle cuda kod nas nisam uspeo da nadjem niti jedno.
:: Sledece sedmice treba da dobijem Acer nitro 5 (i5 9300, 16 gb, gtx1650...) a posto sam dosta guglao o ovim modelima vidim da imaju malo vise CPU temperature pri opterecenju pa da se pripremim koliko mogu. Prvo da vidim za ovo, posle cu gledati sledece korake ako bude potrebe..
::
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Re: Postolje za hladjenje? 14.12.2019. 18:08 #660067

status: user
broj poruka: 724
Ukratko ne uzimati jer ne pomazu bas puno :D Aj da se nadam da necu imati previse problema sa temperaturama...


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Vec smo prezvakali tu temu..
::
:: Ja imam dva CM Notepall U3 sa po tri ventilarota koje sam uklonio i koristim postolje samo da malo nakrivi laptop..
::
:: Sustina je da ako komponente laptopa ne nalezu na donji oklop nema nista od hladjenja istih..
::
:: Hladi se samo plasticni ili metalni oklop pri cemu ako je metalni oklom mozda i bude nekog efekta a ako je plasticni oklop koji je u stvari izolator nema nista od efekta hladjenja..
::
:: Najbolji efektat hladjenja sam imao kad sam skinuo masku sa ODD-a ali sam tako napravio tunel za ulaz prasine pa tu onda balansiras i svakih mesec dva skidas oklop i komprimovanim vazduhom sklanjas nagomilanu prasinu..
::
:: Najbolja varijanta je da nabacis neku mrezicu umesto te maske i da je svaki dan cistis vise puta zarad boljeg protoka vazduha..
::
:: Sve ostalo su sarene laze i naravno bacanje para niz reku..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Postovane kolege, moze li neka preporuka za jako kvalitetno gejmersko postolje za hladjenje laptopa? Gledao sam po netu i youtube-u best varijante za 2019 ali gle cuda kod nas nisam uspeo da nadjem niti jedno.
:: :: Sledece sedmice treba da dobijem Acer nitro 5 (i5 9300, 16 gb, gtx1650...) a posto sam dosta guglao o ovim modelima vidim da imaju malo vise CPU temperature pri opterecenju pa da se pripremim koliko mogu. Prvo da vidim za ovo, posle cu gledati sledece korake ako bude potrebe..
:: ::
:: ::
:: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 re opet 19.12.2019. 22:41 #660143

status: user
broj poruka: 724
Stigao je laptop pre 2 dana i stigao sam malo vise da ga testiram sto se igara tice jer godinama nisam igrao nista novije :D
Sto se tice vasih predloga i misljenja @ZooLoo i @MaliAbner bili ste vise nego u pravu.... Malo vise se greje. Cak i kada je uradjen undervolt -150V i uzeto neko kao malo bolje postolje... Ovo je posle igranja Battlefield V na Ultra...

https://imgur.com/a/SMpR6So

Mislim da nisam daleko od predloga da uzmem konfiguraciju umesto laptopa....

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner To je super hladno... 19.12.2019. 23:02 #660144

status: user
broj poruka: 7761
Imas dosta modela koji idu na daleko vise temperature...

Ja sam misljenja da ova moja VURUNA od IdeaPAD Y500 ide preko 70°C...

Pogotovu letnjih dana, tada gura do 80°C, no u poslednje vreme se ni ne igram nego samo posao/filmovi/serije...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: To je super hladno... 19.12.2019. 23:22 #660145

status: user
broj poruka: 724
Meni je super doslo zbog igara koje nisam dugo igrao...jedno 4-5 godina sam bio van svega sto se gejminga tice. Ma ladan je on kada idem na yt, filmovi, surofanje i slicno. Starije igre se super drze (Evil Within drzi na 55C max). Novije opet znao sam da ce da se greje ali nisam ocekivao da ce ici preko 90C.. Mada je to za sada samo za Battlefield V.. Sekiro, RE 7 idu do nekih 86C. Probacu jos ovih novih da vidim kako je stanje se temperatura tice...

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Imas dosta modela koji idu na daleko vise temperature..
::
:: Ja sam misljenja da ova moja VURUNA od IdeaPAD Y500 ide preko 70°C...
::
:: Pogotovu letnjih dana, tada gura do 80°C, no u poslednje vreme se ni ne igram nego samo posao/filmovi/serije..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 re 24.12.2019. 20:56 #660230

status: user
broj poruka: 724
Da ne otvaram novu temu i unapred da se izvinim za dupli post. Danas sam otvarao laptop sa drugom koji se duze bavi racunaraima da stavimo termalnu pastu na procesor. Ja sam naravno pre toga detaljno pretrazio youtube kako se na ovom modelu to radi... Ono sto apsolutno nisam nigde video je stavljeno u linkovima ispod. Ova roze masa, sta god da je bila je stavljena na sva ova cetriri cipa u nenormalnim kolicinama.. Fotka je napraveljena tek kada je obrisana sa istih..gore se vidi koliko je ostalo..

Ima li ko dovoljno strucan da objasni jel ovo termalna ili sta je vec?

https://i.imgur.com/S9bL5NE.jpg
https://i.imgur.com/phIxVpQ.jpg




LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.12.2019. 22:21 #660234

status: user
broj poruka: 9460
Termalna pasta, tzv. zvaka.
Ona je tu da prenese toplotu sa VRAM-a na hladnjak.
Zvaka se stavlja zato sto je gotovo nemoguce izvesti da hladnjak nalegne i na CPU i na GPU + VRAM idealno ako se stavi samo pasta. VRAM je nesto nizi. Nesto od toga bi sigurno `visilo u vazduhu`. Pasta ne moze da popuni takvu debljinu, termopad nije bas idealan zbog tvrdoce i tesko je pogoditi debljinu, zato je zvaka idealna.
Zato se stavlja zvaka, gusta pasta koja ce se sabiti koliko treba i svi cipovi ce biti podjednako dobro temperaturno provodljivi ka hladnjaku kroz tu zvaku.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 25.12.2019. 10:35 #660238

status: user
broj poruka: 7761
Iz mog licnog iskustva u najavi si ubio laptop...

Ja sam slicnom logikom kao i ti uklonio zvake i trake sa CPU i GPU na Dell n5010 i nakon mesec dva je otisao u vecna lovista...

Elem sustina je da taj materijal koji je originalno stavljen izmedju komponenti laptopa prilikom sklapanja u fabrici neces naci u slobodnoj prodaji... takode ga neces naci ni u nekom ovlascenom servisu... zato sto ga cuvaju za sopstvene potrebe...

Preostaje ti da nadjes neku sa sto vecom provodnoscu toplote TERMALNU TRAKU i da je stavis umesto ovih zvakica koje si skinuo...

Dalje ni pasta ni zvaka ne provode toplotu bolje od naleganja hladnjaka na procesto zato sto je svaki dodatni materijal izmedju delilmicno izolator (svaki posrednik uzima svoj deo) i oni se stavljaju samo da popune nesavrsenosti povrsina koje nalezu jedna na drugu tako da PASTU treba stavljati minimalno moguce a kad stavljas TRAKU pomiris se sa cinjenicom da ce ona biti manje efikasna od PASTE...

ZNACI DA REZIMIRAMO TERMALNE PASTE, ZVAKE I TRAKE NIKAKO NECE POBOLJSATI PROVODJENJE TOPLOTE NEGO CE CAK I NEGATIVNO UTICATI NA ISTU ALI CE ZATO ELIMINISATI TERMALNE DZEPOVE KOJI SE JAVLJAJU TAMO GDE JE NEKI RIS NA POVRSINI HLADNJAKA KOJI NALEZE NA POVRSINU PROCESORA KOJA TAKODJE IMA ODREDJENE NERAVNINE CAK I KAD OPBE POVRSINE PAZLJIVO ISPOLIRAS...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Da ne otvaram novu temu i unapred da se izvinim za dupli post. Danas sam otvarao laptop sa drugom koji se duze bavi racunaraima da stavimo termalnu pastu na procesor. Ja sam naravno pre toga detaljno pretrazio youtube kako se na ovom modelu to radi... Ono sto apsolutno nisam nigde video je stavljeno u linkovima ispod. Ova roze masa, sta god da je bila je stavljena na sva ova cetriri cipa u nenormalnim kolicinama.. Fotka je napraveljena tek kada je obrisana sa istih..gore se vidi koliko je ostalo.
::
:: Ima li ko dovoljno strucan da objasni jel ovo termalna ili sta je vec
::
:: https://i.imgur.com/S9bL5NE.jp
:: https://i.imgur.com/phIxVpQ.jp
::
::
::
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Re: re 25.12.2019. 11:00 #660239

status: user
broj poruka: 724
Hvala puno za objasnjenje sta je. Samo mozda nisam ja dobro objasnio ili se ne razumem dovoljno ali na CPU i GPU nije bilo ni zvake ni trake, samo termalna pasta.. Ova zvaka je bila samo na ova cetiri cipa okolo.

Sustina je da bih trebao da kupim termalnu traku i stavim na ova cetiri cipa sa kojih je skinuta guma.


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Iz mog licnog iskustva u najavi si ubio laptop..
::
:: Ja sam slicnom logikom kao i ti uklonio zvake i trake sa CPU i GPU na Dell n5010 i nakon mesec dva je otisao u vecna lovista..
::
:: Elem sustina je da taj materijal koji je originalno stavljen izmedju komponenti laptopa prilikom sklapanja u fabrici neces naci u slobodnoj prodaji... takode ga neces naci ni u nekom ovlascenom servisu... zato sto ga cuvaju za sopstvene potrebe..
::
:: Preostaje ti da nadjes neku sa sto vecom provodnoscu toplote TERMALNU TRAKU i da je stavis umesto ovih zvakica koje si skinuo..
::
:: Dalje ni pasta ni zvaka ne provode toplotu bolje od naleganja hladnjaka na procesto zato sto je svaki dodatni materijal izmedju delilmicno izolator (svaki posrednik uzima svoj deo) i oni se stavljaju samo da popune nesavrsenosti povrsina koje nalezu jedna na drugu tako da PASTU treba stavljati minimalno moguce a kad stavljas TRAKU pomiris se sa cinjenicom da ce ona biti manje efikasna od PASTE..
::
:: ZNACI DA REZIMIRAMO TERMALNE PASTE, ZVAKE I TRAKE NIKAKO NECE POBOLJSATI PROVODJENJE TOPLOTE NEGO CE CAK I NEGATIVNO UTICATI NA ISTU ALI CE ZATO ELIMINISATI TERMALNE DZEPOVE KOJI SE JAVLJAJU TAMO GDE JE NEKI RIS NA POVRSINI HLADNJAKA KOJI NALEZE NA POVRSINU PROCESORA KOJA TAKODJE IMA ODREDJENE NERAVNINE CAK I KAD OPBE POVRSINE PAZLJIVO ISPOLIRAS..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Da ne otvaram novu temu i unapred da se izvinim za dupli post. Danas sam otvarao laptop sa drugom koji se duze bavi racunaraima da stavimo termalnu pastu na procesor. Ja sam naravno pre toga detaljno pretrazio youtube kako se na ovom modelu to radi... Ono sto apsolutno nisam nigde video je stavljeno u linkovima ispod. Ova roze masa, sta god da je bila je stavljena na sva ova cetriri cipa u nenormalnim kolicinama.. Fotka je napraveljena tek kada je obrisana sa istih..gore se vidi koliko je ostalo.
:: ::
:: :: Ima li ko dovoljno strucan da objasni jel ovo termalna ili sta je vec
:: ::
:: :: https://i.imgur.com/S9bL5NE.jp
:: :: https://i.imgur.com/phIxVpQ.jp
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs