Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Molba za korisnike Orion optike
STRANA 1 OD 1
Predrag55 Molba za korisnike Orion optike 16.12.2019. 20:53 T67233

status: user
broj poruka: 261
Kako ste zadovoljni, u opciji je `Optički triple plus` ili `Optički dual plus`?

Koji je ruter i kakav je kvalitet interneta.
Koji je Stb, da li se povezuje UTP kablom za ruter i kako radi. Može li Kodi, može li EON?

Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Optika 17.12.2019. 10:25 #660099

status: user
broj poruka: 3737
Ja sam jedan od srećnih korisnika optike.

Odlučio sam se za Orion optiku pošto mi gospoda iz SBB-a(u tom trenutku još uvek Beogrid podružnica), za produženje ugovora nisu hteli da daju bilo kakvu pogodnost.
Tačnije, nudili su šest meseci za dinar, a kada sam rekao da hoću da iz paketa izbacim fiksni, rekli su mu da je to downgrade paketa i da u tom slučaju nemam nikakvu povoljnost. Plus, bih morao da pređem na EON koji bi me sa doplatom za još jedan tv dekoder iznosila 4400mesečno u tom trenutku.

Negde u tom periodu mi banu promoteri Oriona i ponude 200/20 plus kablovsku za 2600din. To je tada bila akcija čini mi se. Mislim da je sada 100/10 za te novce.

Na mesečnom nivou razlika od 1800dinara.

Instalacija je prošla ok. Kul momci odradili posao, Ispoštovali svaku moju želju po pitanju pozicije rutera, premerili brzinu pre nego što su otišli uslikali upisali, potisali i otišli.

Da ne zaboravim u pitanju je fiber to the home. Dakle optički kabl ide direktno u ruter. Čak su mi sami ponudili i ostavili 5metara optičkog kabla za ne daj bože ako budem hteo da premeštam ruter.

Ruter je ruski ELTX. Prvi je crkao posle mesec dana. Tj ode mu 5ghz čip i više ne hvataš 5G mrežu samim tim nemaš više 200Mbit.
Onda je usledilo drndanje sa podrškom gde rade studenti koji iako ljubazni najdalje što mogu da ti pomognu je da izmenjaju kanale na samom ruteru i da te pitaju da li si ga restartovao. Kada to ne pomogne počnu da te ubeđuju da imaš virus i da sigurno postoji neka smetnja koja onemogućava ruter da baci 200Mbita iako sam na par santimetara od rutera.
Tu negde oko crkavanja rutera (dakle posle mesec dana), počelo je da se dešava i gubljenje paketa. Negde oko 23% gubitka na 10000 paketa. Onda opet navlačenje sa podrškom...imam virus, namerno sam stavio alu foliju preko rutera kako bih imao razloga da ih zovem itd.

Međutim ja sve lepo dokumentujem uslikam i pošaljem mejl. Brzo posle toga je došao lik zamenio ruter i ustanovio da imaju `izvestan` problem i da će sve da pošalje na L3(level3 podršku). Malo posle toga stvari su se smirile.

Net radi lepo, kablovska isto...barem za moje potrebe.
E sad...s vremena na vreme proverim neti...bude poneki izgubljeni paket na par hiljada i sa tim sam se pomirio. Brzina oko 160-170Mbit kada merim preko speedtesta.
Kada uzmem da svučem nešto preko torenta nabije 20Mbit download(dakle puna brzina) ali...
opet je problem 5Ghz procesor koji očigledno ima fabričku grešku i čim duže radi na brzinama većim od 10Mbit samo pukne konekcija, 5Ghz mreža nestane na par minuta i onda se vrati. To mi se dešavalo i sa prvim i sa drugim ruterom. Sa druge strane baš retko torentujem pa mi ovo i ne smeta toliko.
2.4Ghz radi bez problema i na punoj brzini.

Kablovska...toliko retko gledam tv da i ne znam šta da ti kažem. Prvi smart uređaj ima neke opcije i aplikacije. Youtube, VLC, PLEX. Za kodi i Eon ne znam. Znam da možeš da nakačiš bluetooth daljinac sa full tastaturom i touchpadom za miš i to radi lepo. Imaš dva usb porta i kači se UTP-om na ruter. Na ovom uređaju imaš opciju premotavanja unazad ali još nisam provali koji kanali imaju premotavanje do sedam dana. Najdalje što sam našao je tri dana odnosno 72časa. Otprilike pola kanala nema premotavanje uopšte, a dve trećine imaju premotavanje do 24h unazad. Kada dođem kući pogledaću koji je model i šta...ne znam napamet

Drugi uređaj...koji nije smart (kako oni kažu) takođe ima neke aplikacije ali su neupotrebljive. Recimo HBO GO ne radi iako ga ima na spisku da se instalira. Na ovo uređaju imaš premotavanje isključivo 24h unazad tj ako sednem oko 17h i upalim tv premotavanje će raditi do 06h ujutru.

Po meni dosta netačnih informacija daju na sajtu vezanih za kablovsku. Ono super ludilo kanali, premotavanje...a ono prc.

Usput...pozvali su me i ponudili HBO promociju (tri kanala) 300 mesečno povodom novogodišnjih praznika. Prihvatim ja kad prc...nema premotavanja. EEEEEEEEjjjjj!!!

Tu sam odlepio...SBB 15og decembra do 15og Januara otovori sve kanale za dž sa sve premotavanjem.

Uglavnom to je to za 2600 mesečno ja sam zadovoljan.

Ukoliko sam nešto propustio slobodno pitaj.

support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re:Optika 17.12.2019. 15:07 #660100

status: user
broj poruka: 261
Hvala na iscrpnoj informaciji, to mi je i bilo potrebno.

Sada moram da odlučim zato što drugi provajderi daju popust od 6 pa kao što su neki pisali 10-12 meseci po 1 dinar!
Orion ne daje popuste pa ispadaju veoma skupi za relativno loš TV program. Na taj način ispadaju najskuplji u periodu od 24 meseca.
Plus im je što mi je njihova optika već pred vratima a internet imaju 300/30 što mi je važnije i od TV i od telefona.

Pozdrav, Predrag.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re:Optika 17.12.2019. 16:25 #660101

status: user
broj poruka: 3737
Eh da...vidi imaju caku...ne znam da li važi još uvek ali...ako ti je ugovor pred istekom tipa do šest meseci daće ti njihove pakete za dinar za tih šest meseci.

Dakle ako ti je ugovor pred istekom 3-6 meseci dobijaš šest meseci za dinar, a 1-3 meseca tri meseca za dinar.

Meni je bio ugovor pred istekom na odprilike 45 dana i dali su mi tri meseca po dinar.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: Hvala na iscrpnoj informaciji, to mi je i bilo potrebno
::
:: Sada moram da odlučim zato što drugi provajderi daju popust od 6 pa kao što su neki pisali 10-12 meseci po 1 dinar
:: Orion ne daje popuste pa ispadaju veoma skupi za relativno loš TV program. Na taj način ispadaju najskuplji u periodu od 24 meseca
:: Plus im je što mi je njihova optika već pred vratima a internet imaju 300/30 što mi je važnije i od TV i od telefona
::
:: Pozdrav, Predrag
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Optika 17.12.2019. 17:11 #660102

status: user
broj poruka: 261
Nisam imao njihov internet, imao sam KDS a on je odjavljen odavno.
MTS nema optiku u zgradi, verovatno bi ponudili ADSL.
SBB ima kablovsku i nudi 6 meseci po 1 dinar.
Orion ima optiku i za nove korisnike ne nudi popuste.
Nažalost.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 17.12.2019. 17:38 #660104

status: user
broj poruka: 1670
Ja koristim Orion optiku, evo već tri i po godine, uskoro mi ističe i drugi ugovor, prvo je bio 100/10, sada je 200/20 paket.
Od prvog dana mi je njihov eltex u bridge modu, moraš da zoveš njihovu TP da ga prebace i nisam imao s tim ni jedan jedini problem - rutiranje, wifi i sve ostalo radi moj ruter (TP-Link Archer C9) i sa takvom kombinacijom imam maksimalno stabilan net i odličan wifi.

Za TV ne koristim Orion, kada sam prešao kod Oriona za TV sam uzeo SBB D3i.

Kombinacija radi fenomenalno, možda nije baš najjeftinija (1900 din Orion + 1650 za SBB D3i sa plus dodatkom), ali sve radi kao sat i ni u jednom trenutku nisam poželeo da nešto menjam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Mighty 17.12.2019. 18:47 #660109

status: user
broj poruka: 261
Nije loša ideja.
Izgleda mi da u bilo kojoj kombinaciju ovo dođe 3.500 - 4.000 dinara.
U tvojoj kombinaciji se plaća još i fiksni telefon pa me sve to vuče na neki `Trio` paket.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 18.12.2019. 00:41 #660112

status: user
broj poruka: 1670
Fiksni sam ukinuo pre 4-5 godina i nikad nisam zažalio zbog toga. Ja ga nisam koristio, a jedino su me zvale razne marketinške agencije i sl. gluposti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs