Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Da li je pravo vreme za UFS 3.0?
STRANA 1 OD 1
Dormicum Da li je pravo vreme za UFS 3.0? 21.12.2019. 00:48 T67242

status: user
broj poruka: 16
Trenutno svega 7 telefona na svetu ima ovu memoriju u sebi a jedan od njih koji se izdvojio cenom je Oneplus 7.
Uz njega tu su i varijacije Galaxy Note 10 i neka meni nepoznata treca marka i model.

Ono sto sam gledao na Youtube, tj. kada covek stavi Galaxy S10+ i Oneplus 7 Pro jedan do drugog je da ga Oneplus prestize u instalaciji aplikacija i igrica kao i pokretanju istih. Dok S10+ digne PUBG Oneplus 7 Pro je vec u igrici.

Naime S10+ iako je flagship i iako je mozda i duplo skuplji od Oneplus-a je drasticno sporiji. A ja napredak ne gledam kroz bedz na haubi nego kroz upravo to sto UFS 3.0 pruza u odnosu na UFS 2.1 na kome su bazirani gotovo svi telefoni iz 2019. osim ovih par koje sam pobrojao.

Meni kao korisniku koji planira da telefon drzi bar 2 godine bez da razmislja, koji nece instalirati nijednu igricu bitan je recimo USB 3.1 type-C port na telefonu i tu je Oneplus 7 sasvim ok telefon za ljubicastu i putne troskove.

Lomio sam se izmedju Honor 20tke i raznih drugih modela koji su 100-150 eura jeftiniji ali UFS 3.0 je buducnost.

Pitanje glasi da li cekati neku sredinu 2020.-te da se pojavi 15 telefona sa UFS 3.0 memorijom pa onda natenane birati ili grlom u jagode?

Sto se ostalih specifikacija Oneplus 7 modela tice nit smrdi nit mirise, sigurno nije najbolja kamera u klasi, sigurno nije najbrzi UFS 3.0 u klasi, ali opet Snapdragon 855 octacore... I naravno AMOLED ekran itd.

Biram ga samo zato sto je najpovoljniji telefon sa UFS 3.0 memorijom jer se jedino tu vidi industrijski napredak. Odavno sam prestao da se lozim na Huaweijev super zoom i Samsungov sharm.

Kapiram da sam miran bar 2-3 godine sa ovom zverkom. A mozda i vise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ajde 21.12.2019. 09:11 #660175

status: user
broj poruka: 6643
...begaj bre s tim reklamama. Kupi i ćuti, ili se reklamiraj na mrsimundu. Mi
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Da li je pravo vreme za UFS 3.0? 23.12.2019. 02:49 #660209

status: user
broj poruka: 1261
Ođebi u skokovima botino.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dormicum Pa realno... 30.12.2019. 23:49 #660304

status: user
broj poruka: 16
...jesam ispao idiot par excellence, Oneplus 7 sa 8GB rama se rasprodao brzinom hiperinflacije 1993.
Danas jedini preostali je bio Oneplus 7 sa 12 GB rama i 256 GB interne.
Cena prava sitnica, mogao sam na skijanje u Austriju pa da lomim noge kao gospodin. Drugim recima - zlo! Kinez je zaklao Samsung i Apple ovom igrackom...
UFS 3.0 sa punim pravom ULTRA FAST STORAGE a ne Universal Flash Storage...
Za kameru i dekolte me bas briga, 24h pred taj tzv. `praznik` - Novu godinu - sam na Androidu 10.0 i necemu sto ce tek zaziveti u narednim godinama.
Ipak ne bih bio prava komunjara da nisam pionir : )
Preporuka od srca... Sutra rade skraceno : )
Note 10 na stanju ko pleve. Oneplus-evi rasprodati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.12.2019. 00:13 #660305

status: user
broj poruka: 9460
UFS 3.0 je totalni krs i promasaj. Upravo takvi balvani koji lude za performansama se upecaju.
Problem sa pregrejavanjem, telefon ne mozes u ruke da drzis. Na displeju se pojavljuju razne boje usled visoke temperature.
Memorija toliko baguje da svaki cas izbacuje `stop working`. Jedino radi kada nista ne cackas i javljas se na GSM pozive.
Prema tome, bolje kupiti neku staru nokia-u za 500 din i imas telefon za potrebe telefoniranja kome baterija traje 7 dana i gotovo nikada ne moze da zabaguje i ne trebaju ti zenine kuhinjske rukavice za rernu.
Jedino mi je zao sto mi je ostala na obrazu opekotina i nadzire se Oneplus 7 ispod kraste koja se napravila.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dormicum hahahahaha 31.12.2019. 01:48 #660307

status: user
broj poruka: 16
bas je zato 8 GB verzija otisla u rekordnom roku, ali kazem ko me beje kad sam licno ja najbolje izreklamirao i oneplus i note 10... nema tog telefona do aprila da im moze prici

Edit:
https://imgur.com/a/DvpDid3

Izgrmela sprava... 500000 za malo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.12.2019. 11:20 #660308

status: user
broj poruka: 9460
Ne razumem. Sta je ona izgrmela?
Koja razlika je ako me neko nazove i ja se javim na Nokia od 100 din ili sa ovog thunder telefona koji kosta kao garsonjera?
Moze samo taj gromovnik da me zajebe i prekine mi vezu zbog `low battery`, jer ga nisam napunio jutros, recimo.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dormicum Re: ... 31.12.2019. 11:47 #660309

status: user
broj poruka: 16
Pazi, i ti si trziste. Mozda te ne zanima Android 10.0, UFS 3.0, itd. ali evo malo elegantnijeg resenja od Nokije.

https://m.gsmarena.com/samsung_d900-1587.php

Doduse ovaj moj je quadband za US i EU mreze, oznaka je D900e, raritet nad raritetima. Placen : 1000 din. Ja vise volim ``da pricam sa njim`` nego da mi macola od 6 cola poljubi beton.


:: Ne razumem. Sta je ona izgrmela
:: Koja razlika je ako me neko nazove i ja se javim na Nokia od 100 din ili sa ovog thunder telefona koji kosta kao garsonjera
:: Moze samo taj gromovnik da me zajebe i prekine mi vezu zbog `low battery`, jer ga nisam napunio jutros, recimo
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.12.2019. 13:07 #660310

status: user
broj poruka: 9460
Upravo to, za 1000 din pricas i uzivas.
Imao sam D500 svojevremeno, isto ok telefon bio.
Odlican za ove barabe sto puce usna na fb i inst., sve ce biti lepe i bez fotosopa i filtera, jer se nista nece ni videti dobro :)

I onda ce biti opravdani oni kmentari tipa, uh sto si mi lepa i slatka, prelepa si mi...slatkice moja...i ostali debilizmi. A u sebi se misle, u jbt zivot kakav gabor, ovoj nema pomoci, znaru...prisede mi dorucak...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs