Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Problem sa ryzen 3700x temperaturama
STRANA 1 OD 4  
eliot Problem sa ryzen 3700x temperaturama 29.12.2019. 23:18 T67254

status: user
broj poruka: 161
Posle promene racunarskih komponenti, sve ok, sve radi, ali sam primetio da se fan (stok kuler koji dolazi uz procesor) cesto vrti na vecim obrtajima (citaj biva bucan).
Nije to toliko bilo problem, dok nisam skinuo NFS Heat. Krenem da se igram kad kuler krece da vristi. Instaliram core temp i imam sta da vidim. Procesor oko 60-65 posto opterecen, temperatura ode na 94. Na idle temperatura skakuce do nekih 60 stepeni pa se vrati na 40. Pa sve tako. Skinuh kuler, ocistim, nabacim pastu, rekoh da nisam zajebao i prvi put. Kad ono isto.
Odem u bios stavim voltazu na 1.356, turim sva jezgra na 4300 pogasim overbust, sad ide od 35 - 55 stepena i tako u krug. Ploca je x570 aorus elite. Bios uradjen, drajveri uradjeni.
Ne znam vise sta da radim. Nervira me. Nisam probao NFS sa ovakvim overklokom, da ne bi istopio procesor. Probao samo CPU-Z bench stress Cpu 10ak min 91 stepen.
Ako je neko imao ovakvih problema I resio ili zna sta je u pitanju bio bih zahvalan da mi pomogne.
Dodatak : 4k monitor I rezolucija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 30.12.2019. 00:38 #660289

status: user
broj poruka: 18940
Vreme je za neki air cooler, ja sam vise za to nego za AIO.
Drugar je prvobitno uzeo Noctuu sa 5 heatpipe-ova za taj procesor (pritom nije bila mala, nego veca sa 120mm fanom), malo je bila bolja od Wraith max fabrickog kulera, mislio je da ce biti dovoljno, medjutim ne, pa je uzeo hladnjak sa 7 heat-pipe-ova U12A, kostao je oko 11k, koji je sa 2 nove najefikasne Noctue(ventilatori PWM) i to mu je ok. Tako da treba samo dobar hladnjak i dobri ventilatori, to je to..

Ja imam Thermalright True sa Noctua NH-A12 PWM, a takodje kombinujem i Gentle typhoon nebitno na koliko rpm, ali Ryzen 1700, ne prelazi 40c u vrelim letnjim danima, ali zahvaljujuci tom hladnjaku. U12A je u rangu sa njim, a bolja je tek D-14/D-15. Mora dobar hladnjak ako hoces tisinu i hladjenje.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot @imarkovic 30.12.2019. 01:15 #660291

status: user
broj poruka: 161
pa mislim da nije do kulera, nego da je nesto oko ploce i voltaze (nemoj pogresno da shvatis, kapiram da ce bolji kuler sigurno pomoci, ali kad citam da ljudi pod opterecenjem ne prelaze 80 stepeni sa ovim stok kulerom, kapiram da kod mene nije nesto kako treba). Posto je sve bilo na stok varijanti, nikakav overklok procesora, sve na default, desavale su se te visoke temp. E sad, video sam da voltaza ide preko 1.4v na procesoru kada se aktivira (a aktivira ga ovo malo sranje Microsoft Software Protection Platform Service` (sppsvc.exe)). I ondak temp skakuce kada je sve pogaseno. Zato probah da spustim voltazu I da kloknem procesor jer procitah da je neko stavio na 4.4ghz sa 1.3 i nesto i da su mu temperature bile znatno bolje sa tim istim stok kulerom (a guglovao sam svasta).
Kako iskljucih sppsvc.exe sad je 35 stepeni idle do 55 kad se skakuce sa prozora mikrosoft edza na aplikaciju, otvaranje youtuba (sve to sa overklokom)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 30.12.2019. 02:17 #660292

status: user
broj poruka: 4506
Do ploce je 90%. Jedan od razloga sto nisam ni pomislio da uzmem x570 je sto su svi prijavljivali drasticno vece temp VS x470.

Meni je na stock isao do 75-80c max, presao sam na krakena i ladovina. Kod tebe se nesto desava to je sigurno, stim sto je i taj stock kuler preslab za 3700x svakako

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes koji 30.12.2019. 08:54 #660295

status: user
broj poruka: 492
program koristis da pratis temperature na cpu, kako ti ide Tdie kako Package temp? nemoj previse da se sekiras ako ti ide visoko, skokovi temperature su cini se dosta normalni kod ryzen 3000, i ja sam se tripovao u startu, i nisam ni primetio neke vece razlike sa novim verzijama biosa, kako god okrenuo cooler(NH-D14) razlika je 2-3 stepena max. Kakva ti je provetrenost kucista?

Ryzen R9 3900x / Noctua NH-D14 / Asrock Taichi X570 / HyperX Predator 16GB @ 3600 MHz / CoolerMaster M2 Silent Pro 620W / CoolerMaster H500P Mesh White

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Problem sa ryzen 3700x temperaturama 30.12.2019. 08:59 #660296

status: user
broj poruka: 1327
Za te igre ti je i 4GHz dosta, samo m+napravi novi Power saving plan, stavi maximum CPU na 80%, minimum na 5% a sve u biosu na auto.


:: Posle promene racunarskih komponenti, sve ok, sve radi, ali sam primetio da se fan (stok kuler koji dolazi uz procesor) cesto vrti na vecim obrtajima (citaj biva bucan)
:: Nije to toliko bilo problem, dok nisam skinuo NFS Heat. Krenem da se igram kad kuler krece da vristi. Instaliram core temp i imam sta da vidim. Procesor oko 60-65 posto opterecen, temperatura ode na 94. Na idle temperatura skakuce do nekih 60 stepeni pa se vrati na 40. Pa sve tako. Skinuh kuler, ocistim, nabacim pastu, rekoh da nisam zajebao i prvi put. Kad ono isto
:: Odem u bios stavim voltazu na 1.356, turim sva jezgra na 4300 pogasim overbust, sad ide od 35 - 55 stepena i tako u krug. Ploca je x570 aorus elite. Bios uradjen, drajveri uradjeni
:: Ne znam vise sta da radim. Nervira me. Nisam probao NFS sa ovakvim overklokom, da ne bi istopio procesor. Probao samo CPU-Z bench stress Cpu 10ak min 91 stepen
:: Ako je neko imao ovakvih problema I resio ili zna sta je u pitanju bio bih zahvalan da mi pomogne
:: Dodatak : 4k monitor I rezolucija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 30.12.2019. 10:52 #660297

status: user
broj poruka: 18940
Jeste vruc taj chipset, zato i ima kuler, ali ja ipak mislim da bi promenom na neki da kazes iznad proseka hladnjak za cpu drasticno smanjio temperaturu i ploce.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Do ploce je 90%. Jedan od razloga sto nisam ni pomislio da uzmem x570 je sto su svi prijavljivali drasticno vece temp VS x470
::
:: Meni je na stock isao do 75-80c max, presao sam na krakena i ladovina. Kod tebe se nesto desava to je sigurno, stim sto je i taj stock kuler preslab za 3700x svakak
::
:: Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Moje iskreno saucesce svima koji imaju 30.12.2019. 13:48 #660298

status: user
broj poruka: 10985
gigashitove ploce. Dvostruko saucesce, ako se radi o chipset-u 570 (u sklopu kojeg je i onaj odvratni, mizerni patuljak-ventilator).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nisi naveo koje je kuciste... 30.12.2019. 21:11 #660300

status: user
broj poruka: 7761
Ako je ono lose provetreno onda je to ono sto te ubija u pojam...

Inace mi nikad nisu bili jasni ljudi koji nov racunar OC...P
Pa nece to toliko drasticno da ubrza stvari koje su vec brze...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot kuciste je deepcool 30.12.2019. 23:22 #660302

status: user
broj poruka: 161
imam dva ventilatora sa prednje strane 12cm da ubacuju svez hladan vazduh, jedan pozadi i jedan gore takodje od 12cm za izbacivanje toplog. Ne bi trebalo da je kuciste?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 31.12.2019. 00:15 #660306

status: user
broj poruka: 18940
Ma nije kuciste, cak i da nema nikakve ventilatore, ne bi bio problem, naravno, to popravlja situaciju, ali bas ne moze za ~20c da je popravi.
Ploca se greje, procesor jos vise zbog ploce, a inace je i topao.
Resenje: zamena za x470, nazalost... Ja bih i kuler menjao, mada bi prvo testirao temperature.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot dopuna 31.12.2019. 13:18 #660311

status: user
broj poruka: 161
kako iskljucih sppsvc.exe pokazuje mi da win nije licenciran i neke aplikacije nece da se pokrenu, kao i explorer na butovanju windowsa. Morao sam da ga upalim. Probacu da vratim sve u biosu na stok i samo da stavim voltazu na 1.3v. da vidim oce li pomoci, posto za sada necu prelaziti na x470
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: dopuna 31.12.2019. 15:47 #660312

status: user
broj poruka: 18940
Ne treba gasiti nista sto je Windows proces, a taj napon mozes da fiksiras u biosu, mada ako procesoru treba vise, onda treba ostaviti da ima vise, a vec sam ti napisao kako ces resiti temperature.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: kako iskljucih sppsvc.exe pokazuje mi da win nije licenciran i neke aplikacije nece da se pokrenu, kao i explorer na butovanju windowsa. Morao sam da ga upalim. Probacu da vratim sve u biosu na stok i samo da stavim voltazu na 1.3v. da vidim oce li pomoci, posto za sada necu prelaziti na x470
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot posle malo igranja 01.01.2020. 17:21 #660315

status: user
broj poruka: 161
u biosu, iskljucivanja overbusta, a sve ostalo na automatizaciji, procesor je radio na 3600, na svim jezgrima i 1.02v - 1.032v. Nije ni pomisljao da digne temp. Prime 95 I cpu-z stress test pusteno da radi malo duze, takodje nista. Posto mu na automatici sa overbustom voltaza ide 1.4 nesto (kada digne klokove), to ga izgleda ubija. Uglavnom icice neki drugi kuler, pucam na dark rock 4 ili dark rock pro 4, pa cu se javiti ondak.
Btw srecna Vam nova kalendarska, neka Vam bude bolja od prethodne i hvala na pomoci :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
carandra Bolji kuler 02.01.2020. 00:02 #660325

status: user
broj poruka: 160
Imam jedan Cooler Master MAsterAir MA610P, sluzio samo za testiranje, dao bi ga povoljno a problem ce ti se vratiti sa tim fabrickim kulerom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: posle malo igranja 02.01.2020. 00:32 #660326

status: user
broj poruka: 2155

I kod mene je slicna situacija sa fx 6300 kad satavim sve na default. Turbo boost digne na 4100 Mhz al zato digne i napon na 1.40v i onda se pregreje ( sto je najgore nije stock cooler ). Rucno podesen na 4200 Mhz sa 1.25v naponom radi bez greske i pregrejavanja.

Izgleda da je AMD ta automacka podesavanja tako podesio da na svim cipovima radi a kada se pregreje dodje do automackog obaranja kloka, tj. odradi termalna zastita.

Ovo nije lose zimi stedi se na grejanju sobe :)

:: u biosu, iskljucivanja overbusta, a sve ostalo na automatizaciji, procesor je radio na 3600, na svim jezgrima i 1.02v - 1.032v. Nije ni pomisljao da digne temp. Prime 95 I cpu-z stress test pusteno da radi malo duze, takodje nista. Posto mu na automatici sa overbustom voltaza ide 1.4 nesto (kada digne klokove), to ga izgleda ubija. Uglavnom icice neki drugi kuler, pucam na dark rock 4 ili dark rock pro 4, pa cu se javiti ondak
:: Btw srecna Vam nova kalendarska, neka Vam bude bolja od prethodne i hvala na pomoci :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: posle malo igranja 02.01.2020. 13:02 #660327

status: user
broj poruka: 18940
Ne bih rekao, evo uhvatio sam max. peak mog procesora, digo ga je na milisekund na skoro 1.7v, pogledaj koliko se greje sa Thermalright True-om i Noctua ventom: https://i.paste.pics/b99385ebfcf2519dac64a41a906066b8.png

To je temperatura tek kada ga je uposlio LinX, a inace mi nije ni upola toliko uposlen cpu, ni u nekoj zahtevnijoj igri.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: I kod mene je slicna situacija sa fx 6300 kad satavim sve na default. Turbo boost digne na 4100 Mhz al zato digne i napon na 1.40v i onda se pregreje ( sto je najgore nije stock cooler ). Rucno podesen na 4200 Mhz sa 1.25v naponom radi bez greske i pregrejavanja
::
:: Izgleda da je AMD ta automacka podesavanja tako podesio da na svim cipovima radi a kada se pregreje dodje do automackog obaranja kloka, tj. odradi termalna zastita
::
:: Ovo nije lose zimi stedi se na grejanju sobe :
::
:: :: u biosu, iskljucivanja overbusta, a sve ostalo na automatizaciji, procesor je radio na 3600, na svim jezgrima i 1.02v - 1.032v. Nije ni pomisljao da digne temp. Prime 95 I cpu-z stress test pusteno da radi malo duze, takodje nista. Posto mu na automatici sa overbustom voltaza ide 1.4 nesto (kada digne klokove), to ga izgleda ubija. Uglavnom icice neki drugi kuler, pucam na dark rock 4 ili dark rock pro 4, pa cu se javiti ondak
:: :: Btw srecna Vam nova kalendarska, neka Vam bude bolja od prethodne i hvala na pomoci :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Re: posle malo igranja 02.01.2020. 19:01 #660331

status: user
broj poruka: 2155

Da li ti se tih 51 C stabilizovalo posle 1 min i 13 sec ? Ne tvrdim da svim procesorima varira voltaza kao kod mene ja samo napisah sta se kod mene desava, doduse mozda je i zbog ploce As Rock 970 pro3 R2.0 koja nema bas dobru naponsku granu za 6300.

Ja sam testirao sa aida64 stability test temperatura mi se stabilizuje na 55 C posle 12 minuta. Voltaza varira. Slazem se da stability testovi opterete max. procesor a u igrama nema sanse da bude konstantno toliko opterecen ali moras da dodas i grejanje ostalih komponenti u toku rada.

Na zalost AMD jos nije izbacio za 1700 zvanicne voltaze boost-a. Mada to kod njih izgleda nije ni bitno jer max temeratura rada je 95 C.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Zen/AMD-Ryzen%207%201700.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-6300.html

Meni bude problem kad posle duzeg rada dodje na 60 C, jer se greje i graficka i ploca pa sve ko u rerni iako imam 5 ventilatora u kucistu.

Nije lose pratiti temperaturu iz https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html posto hoce socket da slaze o temperaturi samog procesora.

Isto tako stoji: `These characteristics were measured on a single CPU, and they can vary slightly for other processors with the same model number ` sto znaci kakav ti model zapadne tako ce i da radi


:: Ne bih rekao, evo uhvatio sam max. peak mog procesora, digo ga je na milisekund na skoro 1.7v, pogledaj koliko se greje sa Thermalright True-om i Noctua ventom: https://i.paste.pics/b99385ebfcf2519dac64a41a906066b8.pn
::
:: To je temperatura tek kada ga je uposlio LinX, a inace mi nije ni upola toliko uposlen cpu, ni u nekoj zahtevnijoj igri
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: ::
:: :: I kod mene je slicna situacija sa fx 6300 kad satavim sve na default. Turbo boost digne na 4100 Mhz al zato digne i napon na 1.40v i onda se pregreje ( sto je najgore nije stock cooler ). Rucno podesen na 4200 Mhz sa 1.25v naponom radi bez greske i pregrejavanja
:: ::
:: :: Izgleda da je AMD ta automacka podesavanja tako podesio da na svim cipovima radi a kada se pregreje dodje do automackog obaranja kloka, tj. odradi termalna zastita
:: ::
:: :: Ovo nije lose zimi stedi se na grejanju sobe :
:: ::
:: :: :: u biosu, iskljucivanja overbusta, a sve ostalo na automatizaciji, procesor je radio na 3600, na svim jezgrima i 1.02v - 1.032v. Nije ni pomisljao da digne temp. Prime 95 I cpu-z stress test pusteno da radi malo duze, takodje nista. Posto mu na automatici sa overbustom voltaza ide 1.4 nesto (kada digne klokove), to ga izgleda ubija. Uglavnom icice neki drugi kuler, pucam na dark rock 4 ili dark rock pro 4, pa cu se javiti ondak
:: :: :: Btw srecna Vam nova kalendarska, neka Vam bude bolja od prethodne i hvala na pomoci :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 02.01.2020. 19:08 #660332

status: user
broj poruka: 18940
Ovo je posle 5min. rada. Tacno je i da moze da varira od procesora do procesora.
Varira uvek kada se stavi na auto, on skoci na 1.7v u milisekundi pa se vrati na 1.4, pa se vrati na 1.2, pa opet skace, tako je uvek, sem ako mu fiksiras. Ali za to treba testiranje, eksperimentisanje.
Pratio sam temperature u nekoliko pouzdanih programa, uvek je isto, znaci da ne laze. Mislim da ploca treba da ima tacan senzor, a onda programi prate sa njega.
Ne mogu da se setim na kojoj temperaturi throtluje, pise u spec.


Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.01.2020. 19:45 #660333

status: user
broj poruka: 4506
Poenta price je da nijedan procesor ne sme da ima toliku temperaturu out of box a pogotovo da moras da mu snizavas, zakljucavas voltazu i snizavas takt. Koja je poentao onda tog 3700x ako si ga ubio namrtvo i zakucao na drasticno nizi takt od 3600 mhz ?

Rekoh ti vec cak i sa stock kulerom, amd wraith prism sam imao max max 75-80c posle sesija igranja. 570x jednostavno nije zreo za siru explotaciju. Najbezbolnije resenje ti je da menjas odmah kuler na bolji ali kao sto vec rekoh taj cpu sa stock kuler tako ne sme da se ponasa, morao bi plocu menjati ali kako hoces...


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot @Ognjeni 04.01.2020. 16:11 #660362

status: user
broj poruka: 161
Plan je da kad stigne kuler :
1. Vidim kakvo je stanje sa njim na default podesavanjima
2. Stavim manju voltazu i da klokove dignem na 4.1 - 4.2 ako ne bude valjalo.
Ako ni tad ne bude kako treba, onda mora ploca da leti.
Koliku voltazu baca tebi na toj ploci kada uposlis procesor?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 05.01.2020. 02:24 #660366

status: user
broj poruka: 4506
1.37-1.39v mu stoji dok sam ingame, nisam dugotrajno testirao ali kad god sam pogledao nije bilo odstupanja od toga.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot @Ognjeni 06.01.2020. 03:43 #660376

status: user
broj poruka: 161
Kod mene je problem kad se upali onaj overbust. Dize napon na 1.41-1.45.
I tu ga sprzi. E sad da li to moze da se resi nekim novim updejtom biosa ne znam.
Ali igrao sam se malo vise I pokusavao svasta.
Kad iskljucim overbust I dizem samo mnozilac, ostavim na auto voltazu, radi do 4.0ghz. s tim da (gledano preko cpu-za i Coretemp-a) ne dize napon vise od 1.1v.
Preko 4.025 nece windows da se pokrene.
Sad je na 1.2v I 4050 na svim jezgrima, nema nikakvih problema.
Savrsena temp I sve lepo radi.
CPY-Z stress test - 74 C
Cinebench20 - 78 C

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Za te jace Ryzene ipak treba heat pipe cooler 06.01.2020. 08:01 #660378

status: user
broj poruka: 7695
Bez obzira sto AMD daje te njihove kulere ,sto je dobro za prvi momenat ,ali na duge staze heat pipe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.01.2020. 10:12 #660380

status: user
broj poruka: 18940
Uz Ryzen-e 3000 serije ide hladnjak sa 2 heat-pipe-a, ali i dalje se greje dosta, ne moze da se meri sa nekim ozbiljnim hladnjacima.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 06.01.2020. 10:35 #660381

status: user
broj poruka: 7695
Mislio sam na heat pipe sa vertikalnim kulerom koji duva ka izlazu iz kucista ,znam koji oni daju kuler ....
ovako nesto :
https://www.gigatron.rs/kuleri_i_oprema/lcpower_cosmo_cool_kuler_za_procesor__lccc120-37725

:: Uz Ryzen-e 3000 serije ide hladnjak sa 2 heat-pipe-a, ali i dalje se greje dosta, ne moze da se meri sa nekim ozbiljnim hladnjacima.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs