Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Biznis email
STRANA 1 OD 1
djokosrb Biznis email 03.01.2020. 09:55 T67256

status: user
broj poruka: 6875
U firmi u kojoj sam skoro poceo da radim postoji potreba za registraciju/otvaranje biznis email-a, posto je do sada radjeno krajnje neprofesionalno sa free resenjima, tipa gmail....

Konkretno moja nedoumica je u tome, posto nisam bas u ljubavi sa hostingom, sta nama zapravo treba iz ugla samog resenja. Konkretno, registrovali bi tri domena, jer u firmi pored primarne postoji i dva ogranka. E sada, ono sto sam istrazivao je da posto nas je malo za sada (6 ljudi), a ideja je da se to prosiri na tipa 15 maksimum, da nije lose resenje da se koriste alias-i, tipa office, support, sales....itd. Moje pitanje je da li je dovoljo da registrujemo domen sto bi na godisnjem nivou bilo tipa 1500-2000 dinara ili da posegnemo za nekim hosting resenjem kao sto je:

https://www.beotel.net/hosting/ssd

Takodje preporuka za provajdera bi bila korisna. Gledao sam nesto online, tipa godaddy ali treba nam ipak domaci domen+tamo sta sam procitao nista mi jasno nije bilo :)



Dete Partizana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nema tu niceg narocito nejasnog: 03.01.2020. 14:39 #660338

status: user
broj poruka: 10985
hosting, zakupis domen (naziv domena je proizvoljan, tipa ``djokosrb.rs``), preko aplikacije (cPanel ili slicno) obavljas kompletan menidzment - sajtovi (``prezentacije``), email nalozi, cloud storage (ako imas potrebe za time)... Nove naloge dodajes kada se prosiri krug ljudi u firmi, stare brises ili im menjas account name i/ili pass i svakom ponaosob dodeljujes limite, eventualna preusmeravanja (redirecting/forwarding)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Hvala 03.01.2020. 14:46 #660339

status: user
broj poruka: 6875
Dakle kad zakupim domen, ako zelimo odvojene inboxove, na jedan domen moze vise email naloga bez nekih dodatnih troskova?



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Slažem se sa @tortojed 03.01.2020. 15:51 #660341

status: user
broj poruka: 4228
Nemam direktna iskustva, ali ću pisati o onome što znam da se dešava kod jedne mušterije.

Domen i hosting plaćaju Yunet-u (ili je to sad SBB). Dakle poseban račun dolazi za domen, a poseban račun za hosting. Tako su oni rešili. Pretpostavljam da može da se domen zakupi kod jednog, a hosting kod drugog provajdera-prodavca.

Nakon toga, upravo onako kako je @tortojed napisao.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Office 365 03.01.2020. 17:19 #660343

status: user
broj poruka: 9122
https://products.office.com/sr-latn-rs/business/small-business-solutions?market=rs
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Office 365 03.01.2020. 20:36 #660349

status: user
broj poruka: 7761
Gile mozda im je to skupo ako firma ima 30 zaposlenih to MS Office 365 izadje 150E mesecno...

Ono sto je tortojed naveo je totalno free sem onog dela zakupa domena i hostinga... cini mi se da je domen od 5-15 evra godisnje a hosting e to valjda zavisi od provajdera do provajdera ali mi se cini da je preko 100 evra godisnje za odredjenim linitima recimo 20GB na serverima...

Sve u svemu mi se cini da ce gazda cim bude cuo da ce to da ga izadje 200E mesecno da zaboravi na celu pricu...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: https://products.office.com/sr-latn-rs/business/small-business-solutions?market=rs
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 03.01.2020. 20:41 #660350

status: user
broj poruka: 18940
Hosting najmanje kosta u celoj prici. Kosta recimo odrzavanje mejla, a ostalo se naplacuje po email account-u (Office 365). Ako postoji neko u firmi ko poznaje Linux, moze da digne bilo koji mejl server potpuno besplatno, uglavnom kod svih ide relativno lako administriranje, pogotovo ako je ovako malo naloga. Na poslu koristim i odrzavam Zimbru, pa bih to i preporucio, free varijanta, veoma pouzdan i siguran mejl server, ali potrebno je odrzavanje, povremeno azuriranje itd.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Od 2011. koristim to resenje 05.01.2020. 10:41 #660367

status: user
broj poruka: 1588
Kao sto ti rekose, zakupis domen, zatim izaberes hosting paket (bitno zbog kolicine podataka, koju mozes da smestis na server - odredjuje maksimalnu kolicinu podataka po korisniku) i preko cpanela (najcesce) napravis email naloge koji vam trebaju.
Primer na linku:
https://tinyurl.com/r2uzfsm

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sa malim zakasnjenjem 06.01.2020. 09:18 #660379

status: user
broj poruka: 6875
Hvala svima na savetima, odabracemo verovatno jednu od hosting usluga lokalnih provajdera, za sada sam najblizi da to bude Beotel.


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs