Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Acer aspire one 756 izgleda crkao...
STRANA 1 OD 1
strela75 Acer aspire one 756 izgleda crkao... 25.01.2020. 12:50 T67302

status: user
broj poruka: 1588
Kad ga prikacim na punjac, pritisnem taster za paljenje, upali se plava lampica, gori 10 sekundi i ugasi se. Nista drugo sem lampice se ne pali (ne cuje se ventilator, ni HDD, a sve se to nekad culo - uz prikazanu sliku na ekranu)

Da li ste imali ovakva iskustva? Odakle krenuti, pre servisa (i kog servisa)?

Laptop ima 5-6 godina, ali nema ukupno 500-1000 radnih sati. Prvih par godina odradio 80% ovog rada, a poslednjnih par se pali desetak puta godisnje na po par sati - odradi sta treba, isprazni baterija i dopuni i vrati se stvar u fioku.

Molim za pomoc. Unapred hvala.

Pozdrav.

PS. Krenulo me ove godine bas. Win 10 `zaboravio` lozinku => reinstalacija wina, sad ovaj crkao... A jos se januar zavrsio nije.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.01.2020. 13:01 #660756

status: user
broj poruka: 18940
Verovatno je otisao chip, tako se manifestuje. Ako i dalje nece, onda je to definitivno.
Mogu ti preporuciti ovaj servis, dijagnostika je besplatna i covek je krajnje korektan: https://kselectronics.rs/

Ako nekome smeta sto ga reklamiram, bas me briga
Mislim da i VMARC ima nekog, pa kontaktiraj i njega.

PS mogao si vrlo lako da resetujes taj password, nisi morao da reinstaliras sistem zbog toga.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.01.2020. 13:04 #660757

status: user
broj poruka: 9460
Moze biti svasta.
Uglavnom glavna grana 19V na ploci je OK u njemu i 3.3V. Ostaje 5V napajanje...
Probaj i da izvadis bateriju ( ako nema unutra baterija za BIOS ) i onda posle par minuta probaj samo na punjacu da upalis.
Preslozi i RAM memoriju ili stavi neku 100% ispravnu za probu.

Fora je sto moze biti svasta, jer glavni I/O IC gasi zbog neke greske, a sta je u pitanju je tesko reci ovako.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 25.01.2020. 13:15 #660758

status: user
broj poruka: 1588
Kad ga ostavim u fioci, baterija je van njega. Kuci ga palim na steker, a napolju na bateriju. Sada i kada probam sa ispravljacem i kada probam sa baterijom (sigurno na preko 80%) isto se manifestuje . Gori plava lampica 10 sekundi i ugasi se. I to je sve sto radi. Da je malo jaca lampica, pa da ga koristim kao baterijsku lampu :)

Probacu da ga rasrafim (koliko sam u mogucnosti), da pogledam za bateriju i memoriju. Znam da kad sam ga uzeo, da sam u zvanicnom dodao memorije i da sada ima 6GB, pa cu probati sa pojedinacnim stapovima.

Hvala na pomoci.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 nesto slicno je bilo kod mene 25.01.2020. 13:20 #660759

status: user
broj poruka: 3277
laptop isto acer star koju godinu pri paljenju krene, crn ekran i non stop restart pa tako u krug, slike na ekranu nema :( posle toga morao sam bateriju da vadim ne bi li se upalio i onda isto. Delovalo je kao da je riknuo...

resenje je bilo : rasrafio laptop, skinuo bateriju(od biosa) kako bi zaboravio postavke bios-a pa potom vratio na mesto i ole radi…

E onda sam lepo dodelio sifru za ulaz u bios pa nema da mislim da li je neko zaj...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 25.01.2020. 13:44 #660760

status: user
broj poruka: 1588
Menjao memorije, ali nema razlike. Nista se ne pali.

Sad na internetu nadjoh da je baterija zalemljena... Lici da mora da vidi majstora.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.01.2020. 13:58 #660761

status: user
broj poruka: 9460
Ma samo je pincetom kratkospoji na par sekundi. BIOS ce ostati taman dovoljno bez napona i IO IC. Bateriji nece nista faliti, malo ce se isprazniti al nista strasno. Bar znas na cemu si.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: ... 25.01.2020. 14:25 #660762

status: user
broj poruka: 908

Pogledaj kod memorije da nema dva kontakta na ploči za clear cmos nisu lakirani kao ploča možeš da ih spojis nekim srafcigerom na kratko

:: Menjao memorije, ali nema razlike. Nista se ne pali
::
:: Sad na internetu nadjoh da je baterija zalemljena... Lici da mora da vidi majstora
::
:: Pozdrav
::
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spiritualit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 25.01.2020. 15:51 #660763

status: user
broj poruka: 1588
Izgleda da je baterija sa strane prema tastaturi. Treba ceo da se raskopa. Budem li ga raskopao, nece ga Bog zivi sastaviti.

Inace pacijent izgleda ovako:
https://tinyurl.com/rq9k3yo
https://tinyurl.com/wbhxqrt

I pravo je pitanje da li slati na servis ili naruciti od `brata` krvata:
https://tinyurl.com/sde9psp

Ili ne dirati nista, izvaditi 100 jevreja i uzeti drugi jaci polovan

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.01.2020. 16:02 #660764

status: user
broj poruka: 9460
Ma jok, kakvo narucivanje.
Prvo treba probati osposobiti tu. Ako nije zveknui super IO ili CPU ili da ima hladnih lemova na njemu, lako se sredi. Cak se i IO menja, ali on je 99,9% ok u ovom slucaju.
Najverovatnije problem sa 5V granom. Pregledaj USB portove da li ima iskrivljenih pinova, Citac kartice isto...Mozda je dospela neka tekucina na plocu...ko zna, treba i to proveriti. Ne bi trebalo da tako lako crkavaju ti modeli, tu se bukvalno nista ne greje, CPU smesno trosi...


Raskopaj ti da dodjes do cmos baterije i onda kratkospoji nekoliko sekundi i onda probaj.

Ako ne proradi, onda servis, posaljes/odneses samo plocu....

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Probaj 25.01.2020. 19:01 #660767

status: user
broj poruka: 170
Da izvadis RAM i tako ga ukljucis. Ako bude pistao znas da nije problem ploca skroz otisla. Onda probaj sledece, na primer iskljuci HDD. I zbog njega nece da bootuje.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Koju graficku ima? 25.01.2020. 21:30 #660771

status: user
broj poruka: 9381
Ako je diskretna, ne bih voleo da mu “pomazem”, jer ne volim popravke grafickih cipova na laptopovima :)
A meni se cini da je upravo ona crkla...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... evo razvoja situacije... 25.01.2020. 22:25 #660775

status: user
broj poruka: 1588
- nema pokrivljenih pinova USB portova / mem. kartice
- palio bez memorija, sa pojedinacnim modulima u jednom ili drugom slotu - nista
- raskupusao netbook i dosao do famozne baterije. Kratko spojio na sekund dve (dva puta) i povezao na napajanje. Paljenje na dugmence - ni znaka zivota. Opet se upali lampica, sija desetak sekundi (za to vreme se nista ne desava) i ugasi se lampica. I to je to, od zivota u racunaru.

Moje pitanje - pored baterije imam neko zutilo. Slike:
https://ibb.co/mX02TJF
https://ibb.co/Tgg6ftZ
Maramica ne skida. Ne deluje mi normalno, jer je cela ploca suva i cista. Da li je to potencijalno problem?

Sa suprotne strane ploce otprilike tu negde se nalazi ovaj cip: https://ibb.co/84NMgXG

Ajd` sad bacite neku ideju.

HDD bi trebalo da je upotrebljiv, ako budem menjao laptop.

Unapred hvala.

Pozdrav.

PS. Nije mi jasno, da ga normalno ugasis jedan dan i posle manje od mesec dana - ni da zucne.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.01.2020. 23:36 #660776

status: user
broj poruka: 18940
Ne bi bilo lose da proveris bateriju, meni deluje kao naduvena.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 25.01.2020. 23:40 #660777

status: user
broj poruka: 1588
Kako se proverava baterija? Merim napon?

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kad si vec dosao do c-mos baterije, mogao bi... 25.01.2020. 23:44 #660778

status: user
broj poruka: 10985
da izmeris napon iste (trebalo bi da je oko 3 VDC - desava se da batareya napravi kratak spoj ili bude u prekidu (zbog ``curenja`` ili zbog sushenja elektrolita).
Ako budes utvrdio da je bat. neispravna, znaj da ju je relativno lako zameniti (ne mora da bude originalni model pa cak ni da bude originalnog hemijskog sastava).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 25.01.2020. 23:46 #660779

status: user
broj poruka: 1588
Moram sacekati sutra, da odem do kineza i uzmem neki unimer. Javljam sutra sta sam nasao.
Ne znam ni koji je model - nista ne pise, niti kako da je zamenim.

Hvala na pomoci.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Gotovo sigurno ploča 26.01.2020. 10:21 #660780

status: user
broj poruka: 243
Slična situacija pre nekoliko godina,laptop normalno radio,ugašen regularno i sutradan isti simptomi. Dijagnoza iz nekoliko servisa je da je ploča otputovala u večna lovišta,zamena repariranom je koštala više od 600e uz samo 6 meseci garancije,a nova je bila preko 900e da se naruči i čeka bar mesec dana.
Počni da tražiš neki novi laptop...


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 32GB/NZXT Kraken X52/Strix1080Ti OC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 26.01.2020. 12:45 #660781

status: user
broj poruka: 1588
Bateriju premerio - pokazuje 1.96V.
Ovaj kineski unimer proverio na punjivoj bateriji i pokazuje 1.33V, a cini mi se da kad je 100% puna ide do ~1.4V. Znaci ako laze, laze u ~0.1V (baterija jeste napunjena ali je stajala neko vreme).

Da li ovo znaci da bih trebao da probam sa promenom baterije na ploci? Koja je ovo uopste baterija? Nema u precniku desetak mm, a debljina oko 2mm.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.01.2020. 13:59 #660782

status: user
broj poruka: 9460
3V litijumska baterija. Mozes staviti bilo koju, moze i ona sto ide u PC, samo sa kucistem i zice zalemis plus na plus, minus na minus. Izoliras je i stavis gde god ima prostora unutra.

Moze se naci i ta mala za lemljenje direkt ista kao ta...
Jako male su sanse da je problem do baterije, ali nikad se ne zna, imao sam slucajva da komp nece da da BIOS post bez baterijice...sve je moguce, ali su male sanse da je i tu slucaj.

Odspoji jednu nogicu sa ploce i onda probaj startovanje. Lapic bi morao da kresne sam, bez power dugmenceta, bar u vecini slucajeva kada se cmos resetuje pa prvo paljenje...

Ako nece ni tako, ni sa novom batt, mora servis.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs