Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Preporuka za elektricara za popravku led trake
STRANA 1 OD 1
vepromon Preporuka za elektricara za popravku led trake 09.02.2020. 14:30 T67338

status: user
broj poruka: 519
Imam led traku ispod kuhinjskih visećih elemenata. Pre par dana sam upalio svetlo tu i pao je osigurač. Posle toga, kada sam vratio osigurač, sve radi osim led trake. Zica za led traku ide iz zida, pa je vezana na onaj crni adapter, transformator, šta li je...

Uglavnom, treba mi preporuka za korektnog električara koji me neće odrati za popravku.
Ako imate nekoga da preporučite, pišite :) verujem da problem nije veliki...
****************************************************************
i5 2500k @ 3.8 Ghz, ASUS RoG GENE - Z, 8Gb DDR3 @ 1600mhz,
MSI GTX 560Ti TF II, CM Silent Pro 850W, HAF X, Samsung F4 2 Tb + WD Caviar Black 640Gb
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Prvo 10.02.2020. 11:48 #661073

status: user
broj poruka: 170
Proveri da li ti je ispravljac ispravan jer možda je samo on riknuo. Proveris ga multimerom da li i koliko napon daje. Ako je on ispravan onda zameniš traku. Nema smisla popravljati je.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.02.2020. 12:16 #661074

status: user
broj poruka: 9460
Nema sta traku da proverava. Crknuo je ispravljac, primar, jer je iskocio osigurac.
Ne verujem da covek ima unimer i znanje kako ga koristiti. Ne bi postavio pitanje oko banalnih stvari elektrike :)
Javice se valjda neko iz bg da ti to sredi.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vepromon re 11.02.2020. 13:13 #661085

status: user
broj poruka: 519
Vec sam dobio info da je 99% ispravljac, tako da sam nabavio novi, ali za to povezivanje mi i dalje treba pomoc.

Ako ne uspem da nadjem nekoga za friendly varijantu, bumpovacu temu jos jednom ovde. Valjda neko knows a guy who knows a guy... :)
****************************************************************
i5 2500k @ 3.8 Ghz, ASUS RoG GENE - Z, 8Gb DDR3 @ 1600mhz,
MSI GTX 560Ti TF II, CM Silent Pro 850W, HAF X, Samsung F4 2 Tb + WD Caviar Black 640Gb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 11.02.2020. 13:40 #661086

status: user
broj poruka: 9460
A da uslikas ti nama taj stari i taj novi ispravljac.
99% je stari crko zato sto je bio slabiji nego li koliko trake vuku i grejao se nenormalno dok nije stradao.

Zato stavis jaci obavezno. Kolika je duzina tih traka?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vepromon re 12.02.2020. 09:18 #661108

status: user
broj poruka: 519
Ma vec sam uzeo novi 12v 5a. Takav je bio i stari. I to je overkill jer traka ima fazon 2,5-3 metra, ali nmvz. Ovaj stari je bio neki kinez, verujem da je zato i prso. Mislim da sam nasao nekoga ko to moze da mi zameni, ali ako se izjalovi, pisacu opet ovde... ya nekoga iy struke, ovo cenim da nije neki problem da se prekalemi sta treba.
****************************************************************
i5 2500k @ 3.8 Ghz, ASUS RoG GENE - Z, 8Gb DDR3 @ 1600mhz,
MSI GTX 560Ti TF II, CM Silent Pro 850W, HAF X, Samsung F4 2 Tb + WD Caviar Black 640Gb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs