Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
VOX 32ads311b pozadinsko LED osvetljenje.
STRANA 1 OD 1
Rohirrim VOX 32ads311b pozadinsko LED osvetljenje. 11.02.2020. 22:30 T67341

status: user
broj poruka: 40
Pozdav, potrebna je pomoc oko servisa i da li je isplativo i da li neko ima da preporuci neki servis za televizore. Otislo mi je na TV-u VOX 32ads311b pozadinsko LED osvetljenje, pa mi interesuje da li ima da je neko povoljniji sto se tice te vrste kvara? Najgore je sto je TV u garanciji kod G***, nego je dobijen na poklon i nikako nisam uspeo da nadjem racun :/. Jedino neki garantni list koji nije bio popunjen, pretpostavljam da bih dzabe ulazio u raspravu sa njima ukoliko bih zatrazio popravku...

Bog je s`nama i Hristova mati!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 11.02.2020. 22:49 #661104

status: user
broj poruka: 1620
Probaj sa servisom, nemaš šta da izgubiš... Za neke uređaje prihvataju reklamacije po serijskom br. - ali najčešće se tada gleda samo garancija proizvođača, i računa se od datuma proizvodnje (jer nemaš dokaz o datumu kupovine).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Sad su takvi televizori 12.02.2020. 13:44 #661111

status: user
broj poruka: 908
Po hipermarketima oko 10000 dinara tako da se ne isplati davati za popravku više od 4000 dinara a opet nemaš nikakvu garanciju koliko će da rade nove diode.bolje dodaj za nov taj prodaj takav nekom serviseru


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Kako se to radi, nekome ce pomoci 12.02.2020. 14:33 #661113

status: user
broj poruka: 1083
https://www.youtube.com/watch?v=yYbQkSHENZo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Sad su takvi televizori 13.02.2020. 23:50 #661131

status: user
broj poruka: 1620
Meni nekako uvek šteta da se `baci` TV na kom je ispravan displej, ali da, u pravu si s finansijske strane gledano - baš juče prekjuče sam u Tempu video neki 32` TV za 9990 RSD (isto tako neki Fox/Vox/Vivax, jbm li ga).

S druge strane, nikad se ne zna, možda ga neko ljudski opravi za 20-30€...

:: Po hipermarketima oko 10000 dinara tako da se ne isplati davati za popravku više od 4000 dinara a opet nemaš nikakvu garanciju koliko će da rade nove diode.bolje dodaj za nov taj prodaj takav nekom serviseru
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: Re: Sad su takvi televizori 14.02.2020. 05:35 #661133

status: user
broj poruka: 908
Tu se menjaju kompletne led trake ne samo jedna ili više izgorennih dioda da bi to radilo dugo, sve drugo je krpljenje koje radi par meseci.
To niko neće da radi ispod 40 50 eura, a sve te diode su sa alija ko zna kakvog kvaliteta


:: Meni nekako uvek šteta da se `baci` TV na kom je ispravan displej, ali da, u pravu si s finansijske strane gledano - baš juče prekjuče sam u Tempu video neki 32` TV za 9990 RSD (isto tako neki Fox/Vox/Vivax, jbm li ga)
::
:: S druge strane, nikad se ne zna, možda ga neko ljudski opravi za 20-30€...
::
:: :: Po hipermarketima oko 10000 dinara tako da se ne isplati davati za popravku više od 4000 dinara a opet nemaš nikakvu garanciju koliko će da rade nove diode.bolje dodaj za nov taj prodaj takav nekom serviseru
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 14.02.2020. 17:22 #661140

status: user
broj poruka: 40
Videcu sta mi je ciniti, mozda se ipak obratim G*** da vidim da li mozda moze nesto da se ucini po tom serijskom kodu, ukoliko ne, koliko bih mogao izvucem od njega sa tim kvarom...

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: Sad su takvi televizori 14.02.2020. 23:07 #661145

status: user
broj poruka: 1620
:: Tu se menjaju kompletne led trake ne samo jedna ili više izgorennih dioda da bi to radilo dugo, sve drugo je krpljenje koje radi par meseci.

Nisam ni mislio na karabudženje sa Nenikinog linka, već upravo zamenu trake.

Pojedinci stavljaju čak i one LED trake na metar - uživo sam video jedan TV sa takvom `konverzijom` i nisam primetio razliku (čovek me pitao da li vidim nešto čudno i tek posle 15-20 min. gledanja mi rekao o čemu se radi).
Ne kažem da predlažem ovakve poduhvate, samo prenosim šta sam video svojim očima

:: To niko neće da radi ispod 40 50 eura, a sve te diode su sa alija ko zna kakvog kvalitet

Misliš da su u Vox-u inače nešto bolje diode od onih sa Alija?
Sve dok radi posao, i to može da bude više nego ok, pogotovo za TV koji je u startu verovatno bio među najjeftinijim. Ne očekuje se da traje još 10 god., ali ako mu se radni vek za manju lovu produži još par godina, super - pod uslovom da se stave diode koliko-toliko ujednačene boje i intenziteta (mislim, u odnosu na stare, ako se ne menjaju sve...).

:: :: Meni nekako uvek šteta da se `baci` TV na kom je ispravan displej..

Ovde sam spomenuo generalni stav, koji (logično) nije i ne mora uvek da bude primenjiv, a onda rekao i nešto drugo...

:: ...ali da, u pravu si s finansijske strane gledano - baš juče, prekjuče sam u Tempu video neki 32` TV za 9990 RSD (isto tako neki Fox/Vox/Vivax, jbm li ga)

:: :: S druge strane, nikad se ne zna, možda ga neko ljudski opravi za 20-30€...
:: ::
:: :: :: Po hipermarketima oko 10000 dinara tako da se ne isplati davati za popravku više od 4000 dinara a opet nemaš nikakvu garanciju koliko će da rade nove diode.bolje dodaj za nov taj prodaj takav nekom serviseru
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: ... 17.02.2020. 10:17 #661178

status: user
broj poruka: 908

Otkupicu ga ja od tebe samo ponudi cenu treba mi jedan takav lcd
Pozdrav,

:: Videcu sta mi je ciniti, mozda se ipak obratim G*** da vidim da li mozda moze nesto da se ucini po tom serijskom kodu, ukoliko ne, koliko bih mogao izvucem od njega sa tim kvarom..
::
:: Bog je s`nama i Hristova mati
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 26.03.2020. 19:40 #661898

status: user
broj poruka: 40
Hvala svima na predlozima, uspeo sam popravim TV, prihvatili su `molbu` u vezi toga sto nisam imao racun. Kazu da je bio kvar u samoj ploci. Sreca, pa je brzo opravljen, pre svih vandrednih mera. Taman da ukucani `uzivaju` kod kuce. Svako dobro svima i cuvajte se (iako ovo nije najgore sto moze coveka da zadesi).

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs