Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Zamena klime
STRANA 1 OD 1
MvZ Zamena klime 13.02.2020. 14:22 T67347

status: user
broj poruka: 180
Vreme je da se menja stara klima, ima li ko od vas iskustva sa nekom firmom koju bi mogao da preporuci, hteo bih ako je moguce da zavrsim sve na jednom mestu.Znaci ne trgovacki lanci koji se bave prodajom tehnike, nego neka od firmi koja se bavi prodajom i ugradnjom klima uredjaja. U pitanju je standardna (ne inverter klima) 12-ica, koja bi se stavila na mesto postojeceg uredjaja (postoje rupe i kanalice, a pretpostavljam da moze da se iskoristi i nosac spoljne jedinice). Unapred hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann Klima... 13.02.2020. 15:02 #661120

status: user
broj poruka: 58
Fujitsu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.02.2020. 18:37 #661122

status: user
broj poruka: 18940
Fujitsu ili General, sa firmom Cool sam zadovoljan, oni imaju i ljude za montazu, ne deru sa cenama.

Pardon, nisam odmah video da ne treba inverter, onda Midea, takodje u Cool-u imaju.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Zamena klime 13.02.2020. 23:35 #661130

status: user
broj poruka: 1620
:: ima li ko od vas iskustva sa nekom firmom koju bi mogao da preporuci, hteo bih ako je moguce da zavrsim sve na jednom mestu.Znaci ne trgovacki lanci koji se bave prodajom tehnike, nego neka od firmi koja se bavi prodajom i ugradnjom klima uredjaja.

TermoBoss - Kroz prethodnih 4-5 godina sam uzeo 3 Midea inverter klime kod njih i nemam zamerki, a ove godine planiram još jednu.

Mislim da nema potrebe ići na Fujitsu i skuplje varijante pošto je moje lično iskustvo takvo da sve rade posao ako ne ubodeš loš primerak, a u serijskoj proizvodnji oko toga nikada ne možeš biti siguran kod bilo kog proizvođača.
Imam jednu Galanz klimu, koja je šljakala bez greške preko 12 godina, a imam i TCL koja šljaka već 8+ godina - samo redovno čišćenje, par puta zamenjena creva za odvod kondenza (guma/plastika vremenom postaje krta ili se zapuši) i to je to. Galanz nikako nismo štedeli baš zato što je bila jeftina klima, pa je svojevremeno na grejanje uključivana i na ispod -10 stepeni spoljne temperature, a ispostavilo se da sve to odlično podnosi (nije inverter, a skinuta je ispravna i zamenjena Midea 18-icom inverter). Na TCL-u je jednom procureo gas, ali to je bilo do loših (nazovi `bakarnih`) cevi - klima ko klima super šljaka (nju takođe menjam za inverter ove god. - nije dotrajala, ali porasli apetiti...).

Možda jedinu razliku pravi buka koju prave (najčešće) spoljne jedinice različitih proizvođača, ali to je već individualna stvar percepcije - svaka se čuje, samo je pitanje koliko, pa je to nešto oko čega možeš dodatno da se raspitaš pre kupovine.

Inače, imam i neki matori Fujitsu inverter 24 - prebacio sam je u stan u kom trenutno niko ne živi
(nisam mu odredio namenu :/) samo zbog buke unutrašnje jedinice. Po nekim normama je najbolja, a svojevremeno je bila i najskuplja od svih koje sam do sada koristio (sve digitalno i na dugmence kod nje, pa čak i ona krilca za usmeravanje vazduha levo-desno), ali ne mogu da svarim buku ventilatora (nisu ležajevi i ništa ne kači, iako je matora klima, jednostavno je ventilator bio takav od samog početka)... Umesto nje je ubačena Midea inverter 18-ica sa Wi-Fi i prezadovoljan sam (jedino ta automatika za levo-desno mi nekad baš nedostaje ). Što se tiče buke spoljne jedinice, nova Midea 18 je nešto bučnija od te matore Fujitsu 24 - ne toliko da smeta, samo primećujem .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.02.2020. 12:57 #661134

status: user
broj poruka: 18940
Napisao sam Cool i Fujitsu jer kada sam kupovao inverter najbolju cenu su imali, a vidim da sada imaju jos bolju: https://www.coolshop.rs/fujitsu-inverter-klima-uredjaj-rsg-09llcc

Jedino sto nije nesto fancy sto se tice komandi, opcija. Za ove 2god. koliko je imam pokala se odlicno, nije bucna, ima i 5god. garanciju, e sad pokazace se na duze kakva je, verujem da nije kao ta matora 24 od ranije, kao i sve ostalo sto nije kao ranije. Znam neke kojima Fujitsu traje po 20god., obicne klime.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: >> 14.02.2020. 23:36 #661146

status: user
broj poruka: 1620
:: Napisao sam Cool i Fujitsu jer kada sam kupovao inverter najbolju cenu su imali, a vidim da sada imaju jos bolju: https://www.coolshop.rs/fujitsu-inverter-klima-uredjaj-rsg-09llcc

To je devetka, koliko vidim, a cena nikako nije mala za tako nešto.

:: Jedino sto nije nesto fancy sto se tice komandi, opcija. Za ove 2god. koliko je imam pokala se odlicno, nije bucna, ima i 5god. garanciju, e sad pokazace se na duze kakva je, verujem da nije kao ta matora 24 od ranije, kao i sve ostalo sto nije kao ranije. Znam neke kojima Fujitsu traje po 20god., obicne klime

Ma radiće ta dugo, a i garancija je na strani Fujitsu-a, to stoji (ako je 5 god., ne vidim da piše na sajtu) - e sad, da li to opravdava razliku u ceni, ko će ga znati...
Davno je prošlo vreme kad je čovek mogao da ispljune 1200€+ za neki Panasonic i bude miran 10+ god. - ali sad ispljune 500-600€ i opet može da bude miran isto toliko, samo što to nije slučaj u 100% situacija, nažalost. S druge strane, za duplo manje para dobiješ inverter (po pravilu, energetski efikasniju klimu, čak i ako se ne greješ sa njom), pa ako potraje upola ko npr. matori Panasonic, to je to...

Kod ovih što sam ih ja naveo ima fora da kod njih radiš redovan godišnji servis i automatski produžavaju garanciju isto do 5 godina (doduše, mene taj deo nije interesovao pošto ih samostalno održavam).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.02.2020. 10:43 #661150

status: user
broj poruka: 18940
Da, 9-ka je, ali meni super zavrsava posao za sobu od 48kvm, a u spec. pise do 20kvm. Greje isto lepo kada je prelazno vreme.

Nadam se samo da su te klime zaista ono sto treba da budu, cuo sam recimo da Daikin to nije, a skup je veoma.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ RE 21.02.2020. 09:02 #661232

status: user
broj poruka: 180
Izgleda da nisam bio dovoljno jasan prilikom postavljanja teme.Zanimala me je neka od firmi koju bih mogao da pozovem, da obavi demontazu i postavi novu klimu, bez da idem u neku od prodavnica tehnike. Imam poprilicno losa iskustva sa tim firmama i rokovima dostave pa sam to hteo da izbegnem. To sam i uradio, pozvao sam jednu od firmi koja je ovlasceni serviser i postavljaju klime za vecinu prodavnica koje se bave prodajom istih. Posle telefonskog poziva i dogovora, dosli su u dogovoreno vreme (dva dana od telefonskog razgovora), doneli klimu koju sam trazio i obavili demontazu/montazu, i sve placeno na licu mesta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.02.2020. 09:33 #661233

status: user
broj poruka: 18940
Nisam siguran za demontazu, ali nista te ne kosta da pozoves ove ponudjune firme i raspitas se. Ja za Cool dajem preporuku ako rade ovo sto tebi treba.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: RE 24.02.2020. 00:14 #661301

status: user
broj poruka: 1620
Ne vidim zašto misliš da mi smatramo da nisi bio jasan?
Postavio si pitanje i dobio odgovor baš na to pitanje koje si postavio - ostatak priče smo usputno razvili, ali ključni odgovor je prisutan od starta, i to u prvim rečenicama (NEMA NA ČEMU!).


:: Izgleda da nisam bio dovoljno jasan prilikom postavljanja teme.Zanimala me je neka od firmi koju bih mogao da pozovem, da obavi demontazu i postavi novu klimu, bez da idem u neku od prodavnica tehnike. Imam poprilicno losa iskustva sa tim firmama i rokovima dostave pa sam to hteo da izbegnem. To sam i uradio, pozvao sam jednu od firmi koja je ovlasceni serviser i postavljaju klime za vecinu prodavnica koje se bave prodajom istih. Posle telefonskog poziva i dogovora, dosli su u dogovoreno vreme (dva dana od telefonskog razgovora), doneli klimu koju sam trazio i obavili demontazu/montazu, i sve placeno na licu mesta
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs