Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Sapphire Pulse RX 580 8gb bios
STRANA 1 OD 1
Spec Sapphire Pulse RX 580 8gb bios 17.02.2020. 13:51 T67354

status: user
broj poruka: 199
Ima li ko ovu graficku karticu ?

Potreban mi je neko ko ima identicnu karticu da sacuva svoj bios i da mi posalje.

Oznake Device ID 1002 67df - 1da2 e387

SKU# 11265-05-20G

Grafika inace `najnormalnije` radi sa oba biosa stim sto od kad se upali racunar prvi kuler radi non-stop na maksimalnom broju obrtaja dok drugi kuler ne mrda.

Probano je i na par racunara , ista stvar.

Graficka kartica je potpuno nova, kupljena u austriji.

Probao sam gomilu biosa sa neta, ili nisu kompatibilni ili se preflesuju ali se problem ne resi.

Probao bi jos sa biosom od nekog clana ukoliko ima identicnu karticu i to je to, posle ide nazad.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 17.02.2020. 14:14 #661179

status: user
broj poruka: 819
jesi probao ovde ?

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=Sapphire&model=RX+580&version=&interface=&memType=&memSize=8192&since=

dodatno

1. nadji Sapphire Trixx 6.4.0 ( starije i novije verzije ne rade dobro sa 580 ) i uradi fan test

2. krstakom odvrni srafic koji drzi ventilator i skini ga proveri kontakte jesu u redu i cisti da li sve dobro lezi

3. mozes i da skines oba ventilatora pa im zameni mesta i vidi da li taj sto ne radi mozda radi u drugom slotu i onda znas sta je




NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spec re 17.02.2020. 15:21 #661185

status: user
broj poruka: 199
Svaka cast buraz, nije mi palo na pamet da moze nesto sa kulerima da bude posto sam je iz kutije izvadio juce bukvalno, i reko ajde da je ne otvaram posto je u garanciji, mada nece niko da izvali da su odvijena i zavijena 2 srafa bukvalno ako budem morao da je reklamiram.

Ladno je na tom kuleru sto se vrti na max slomljen onaj zljeb sto drzi kuler na mestu, pa kontakti ne lezu lepo, zamenio sam im mesta i taj slomljeni podglavio i za sad je sve ok.

A bio sam ubedjen da se nesto vbios zabo. :D

Hvala ! :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 17.02.2020. 15:23 #661186

status: user
broj poruka: 819
eto super :)



NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 17.02.2020. 15:25 #661187

status: user
broj poruka: 4506
ako je bilo sta slomljeno ja bih je reklamirao, nema razloga da imas takvu tek kupljenu grafu.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spec jbg 17.02.2020. 15:44 #661188

status: user
broj poruka: 199
Aj to sto mora da se vraca nazad u austriju nego sto ne verujem da ce da je menjaju jer je slomljen kuler, lako mogu da kazu da sam ja krvi. :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Neispravan vent će ti pošalje Safir 17.02.2020. 17:46 #661189

status: user
broj poruka: 6086
Meni je na RX 480 posle nekih 2 meseca prozujao jedan od ventilatora. Pošto sam prethodno već registraovao karticu na Safirovom sajtu, napravio sam `karticu` u podršci na sajtu i objasnio u čemu je problem. Rečeno mi je da napravim snimak i okačim na Jutub kao dokaz. Ubrzo mi je javljeno da mi prihvaćaju reklamaciju i kroz dve nedelje su mi o svom trošku poslali drugi vent direktno iz Hong Konga (izašlo ih je 52$). Ja sam jedino `morao` da pošaljem neispravan vent u Pegatron u Češku na testiranje što me je izašlo 400 i kusur kinti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs