Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Mala nedoumica Dell 3541
STRANA 1 OD 1
NikolaVA Mala nedoumica Dell 3541 22.02.2020. 20:31 T67363

status: user
broj poruka: 33
Dobro veče pre svega,

imam laptop Dell 3541 A4-6210, sa R3 grafikom i R5-M230 dodatnom sa 2GB, 8GB rama, 256SSD+500 HDD, sve ok radi kako treba.

Taj lapotop je povezan putem HDMI na TV i radi sve super, on je poklopljen non stop i tako radi već 3-4 godine.

Juče uzmem nešto da pogledam i podignem poklopac kad ekran treperi jedno 3-4 puta kao blic i onda stane, nema slike ali ima pozadinsko osvetljenje, tj nije crn ekran već da kažem tamno siv.

Otvorim ga, i sa ploče otkačim flet i vratim međutim isto, slike nema na ekranu od laptopa, a laptop radi normalno, pa me zanima da li je do fleta ili može da bude još nešto drugo.

Našao sam na KP polovan flet, mada ako negde ima i novi (dajte adresu kontakt) nije problem da se uzme, ali da li je to to, šta bih mogao još da proverim.

Nije mi hitno jer on tako kao što sam rekao radi godinama i pre mesec sam ga nosio kod druga i sve je radilo kako treba, sad ne, a na leto će mi trebati jer jedino tad kad odem negde na odmor ponesem ga da pogledam neki film i to je to.

Hvala na odgovorima.

i tako ti je to :)
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Flet... 22.02.2020. 23:08 #661275

status: user
broj poruka: 3737
je komunikacijski kanal (da se tako izrazim) između ekrana na samom laptopu i grafičke karte, dakle nema veze saeksternim ekranom. Eksterni ekran dobija signal preko HDMI kala od strane grafike. Iz tvog posta nisam shvatio koji ekran treperi. Na samom laptopu i li eksterni???

Ako su oba neće biti veselo. Ako nisu oba...opet neće biti veselo.


support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NikolaVA Ekran na latopu ne radi. 23.02.2020. 01:12 #661277

status: user
broj poruka: 33
Ekran na laptopu ne radi, njegov originalni, eksterni radi tj preko HDMI radi sve normalno.

i tako ti je to :)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sanse su 20% flat kabl 23.02.2020. 12:19 #661280

status: user
broj poruka: 9369
30% graficka karta, 50% ekran.
Nazalost, ne mozes znati dok ne probas sa drugim flat kablom ili drugim ekranom.
Ekran za test mozes iskoristiti i neki polomljen, koji makar nesto od slike daje. Flat mozes testirati laganim pomeranjem dok je laptop upaljen, medjutim tako mozes biti siguran jedino ako na trenutak baci sliku. Ako ne baci sliku uopste, i dalje ne mozes biti siguran da nije on, dok ne probas sa drugim. Naravno, sve to radis dok je HDMI iskljucen.
Ako nema slike sa drugim fletom ili drugim ekranom, onda je graficka.
Nemoj da te buni to sto HDMI daje sliku, graficke crkavaju i tako. U nekom trenutku ce i preko HDMI da prestane da saje sliku, kada crkne skroz.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile zdravo zivo 23.02.2020. 15:06 #661283

status: user
broj poruka: 9460
Ugasi lap pritiskom na power dugme( drzi ga 5,6 sekund dok se ne ugasi )i, iskljuci hdmi kabel i onda kresni lap. Javi da li dobijas bar bios post na panelu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NikolaVA nema ništa 23.02.2020. 15:30 #661284

status: user
broj poruka: 33
gilopile: Nema ništa, ekran samo trepne 3-4 puta kad god se aktivira ekran i onda bude siv, nema nikave slike.

Sad kad reče VMARC da može da bude grafička, dodatno pitanje, pre jedno skoro godinu, prestao je da se vidi BIOS tj boot screen na HDMI izlazu, pre se palio normalno izađe Dell logo mogao sam i u BIOS da uđem a da ne gledam u ekran od laptopa, ali to je nestalo pre jedno godinu - dve dana, i zato me sad malo brine, jer ako zakuca sistem ili šta već, biće zeznuto dići sistem bez HDMI jer sad se slika na HDMI pal tek kod drugog onog kružića, pretpostavljam da tada aktivira taj izlaz ili šta već.

Videću da nađem ili drugi laptop ili ekran pa da probam.

Hvala na odgovorima.

i tako ti je to :)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: nema ništa 23.02.2020. 15:42 #661285

status: user
broj poruka: 9369
Kada sasvim otkacis flat kabl sa maticne ploce (ne sa strane ekrana), videces regularno BIOS preko HDMI.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: gilopile: Nema ništa, ekran samo trepne 3-4 puta kad god se aktivira ekran i onda bude siv, nema nikave slike
::
:: Sad kad reče VMARC da može da bude grafička, dodatno pitanje, pre jedno skoro godinu, prestao je da se vidi BIOS tj boot screen na HDMI izlazu, pre se palio normalno izađe Dell logo mogao sam i u BIOS da uđem a da ne gledam u ekran od laptopa, ali to je nestalo pre jedno godinu - dve dana, i zato me sad malo brine, jer ako zakuca sistem ili šta već, biće zeznuto dići sistem bez HDMI jer sad se slika na HDMI pal tek kod drugog onog kružića, pretpostavljam da tada aktivira taj izlaz ili šta već
::
:: Videću da nađem ili drugi laptop ili ekran pa da probam
::
:: Hvala na odgovorima
::
:: i tako ti je to :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NikolaVA dodatak 23.02.2020. 15:43 #661286

status: user
broj poruka: 33
Sad sam proverio kameru setio sa da je i ona na istom fletu, i kamera radi, pozadinsko osvetljenje radi, tako da će izgleda biti da je to grafička.

uhh.

i tako ti je to :)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.02.2020. 16:21 #661287

status: user
broj poruka: 9460
Da, moze biti graficka. Otkaci flet kabel pa kresni lap bez panela, pa ugasi i onda vrati flet.
Moze biti i lid senzor...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: dodatak 23.02.2020. 18:28 #661289

status: user
broj poruka: 9369
Nije ti kamera merodavna, ali i dalje, najmanje su sanse da je flat a najvece da je panel. Ne verujem ni da je lid senzor, jer ti pusta pozadinsko osvetljenje i kameru.
Probaj sa nekim puknutim panelom, ako mozes da nadjes negde za dz.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Sad sam proverio kameru setio sa da je i ona na istom fletu, i kamera radi, pozadinsko osvetljenje radi, tako da će izgleda biti da je to grafička
::
:: uhh
::
:: i tako ti je to :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NikolaVA Re: dodatak 23.02.2020. 21:08 #661295

status: user
broj poruka: 33
Nije lid senzor jer kad poklopim gasi ekran, bude totalno crn, kad podignem pali se pozadinsko osvetljenje, probao sam to sa flet kablom, skinuo, pa ponovo stavio ali onaj kraj što ide na ploču, nisam otvarao monitor, videću da nađem ili drugi monitor ili ovaj odnesem na proveru, šta pre uspem, pa javljam šta je bilo.

Hvala Vam svima na odgovrima.

i tako ti je to :)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NikolaVA Re: dodatak 25.02.2020. 21:34 #661330

status: user
broj poruka: 33
Ipak je flet u pitanju, kad sam skinuo onaj poklopac sa ekrana i pipnuo rukom flet gde se spaja sa monitorom, pojavila se slika, izgleda da tu gubi kontakt, jer kad sam vratio plastiku opet je nestala slika, tako da sad moram jedan dan sve rasturiti i videti gde gubi kontakt, malo mi bilo čudno da ode tako flet kad se monitor jednom ujutro otvori, upali laptop i poklopi i tako do sutradan. Da li se ta plastika vremenom deformisala, mada je laptop na odignutom metalnom postolju zvog hlađenja, nikad nije bio na suncu, niti izložen bilo kakvoj toploti, stvarno očuvan, tastatura ko nova, jer koristim bežičnu. Al eto reših nekako sa Vama ovo.

Hvala svima na savetima i pomoći.

i tako ti je to :)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.02.2020. 00:19 #661336

status: user
broj poruka: 9460
Djavolji flet.
Al cekaj, gde tacno pipnes kada se pojavi slika?
Jel bas blizu 30-pin konektroa koji se ubada u sam panel ili negde pri sredini flet kabla blizu sarke?
Nema mi logike da je pukao tu kod konektora panela, jer se tu niposto on ne haba i savija, to je fiksno.
Ako rikne, rikne tu gde se savija kod sarki.

Verovatno zeza pin 3.3V ili masa za napajanje samog panela.
Izvuci ti taj konektor iz panela pa ponovo utakni. Mozda je samo los kontakt jednog od ova dva pina sto napisah.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NikolaVA flet 26.02.2020. 08:58 #661340

status: user
broj poruka: 33
Kad sam dodirnuo deo gde ulazi flet ispod panela, nije baš na sredini na 30% od leve strane, moguće da je konektor na to sam i mislio, ali loše izrazio, tu negde gubi, nisam skroz skidao pošto sam onako ne rasklopljen samo sklonio onu zaštitnu ivicu oko panela al nisam mogao da je skinem zbog šarki, i đavo mi nije dao mira nego sam krenuo da pipam tuda i pojavila se slika, zanimljivo da na tom delu ekrana- panela piše `dont touch`, videću jedan dan kad budem imao vremena da sve skinem lepo da pregledam, ali opet mi nije jasno da se tu pomerio flet ili šta već kad je to takoreći miran deo, nedodirljiv.

i tako ti je to :)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.02.2020. 15:25 #661348

status: user
broj poruka: 9460
Pa to i kazem. Rastavi ti masku panela, skini panel pa odspoji konektor i ponovo prikljuci u panel onaj 30-pin konektor i vidi sta se desava.
Laganica je taj deo laptopa rastaviti ako se maska panela lako skida.

Moze biti i sam konektor u panelu, ali to je bas retkost ako se panel nije cackao. Mislim, ne moze sam od sebe da se razlemi i slicno.
Bitno je da sada znas da nije u pitanju g. kartica.

Tako da, najverovatnije je izgubio kontakt taj 30 pin konektor sa panelom. Jer, kao sto si naveo, lap se koristio preko eksternog, tako da ne verujem da je flet bas zato sto nije toliko akan, spustan i podizan lid dnevno 20 puta i sl. i nije imao ni kada da se pohaba flet.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs