Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Suzuki overklokovanje farova :)
STRANA 1 OD 1
perrakojot Suzuki overklokovanje farova :) 07.03.2020. 19:48 T67395

status: user
broj poruka: 978

Vozim Suzuki Swift 1.0 star 23 godine,i sad vec problem sa mojim matorim ocima i njegovim malenim farovima i jos slabijim svetlima pocinje da bude sve izrazeniji,farovi svetle kao da ih napaja dinama sa bicikla :) . Klasicne H4 sijalice ne rade posao kako treba probao sam sve marke,necu osram nightbreaker i slicno jer nemam 2000 dinara da bacam svaka 3 meseca jer takve sijalice crkavaju kao lude,necu xenone jer u tim starim staklenim farovima oni previse rasipaju svetlost i zaslepljuju druge vozace,hocu da stavim klasicnu sijalicu H4,samo malo jacu,znaci baca snop kako treba kao i klasicna H4 sijalica 55/60w samo sija jace,i nasao sam veoma povoljno bugarske sijalice 90/100w,kapiram da ce u Swiftovim farovima svetleti fino,samo me zanima da li neko zna da li instalacija to moze da podnese,ili se moraju ugradjivati cuveni releji. Ako nije apsolutno neophodno,izbegavao bih instalaciju releja... Ako neko moze da pomogne i odgovori bio bih zahvalan...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Farovi 07.03.2020. 20:53 #661541

status: user
broj poruka: 1588
Ja nisam za to da instalaciju predvidjenu za 55W opterecujes sa 90/100W. Ako su ti parabole izgorele unutra, pa parabola vise ne reflektuje koliko treba, dzaba jace sijalice, samo ces ih jos pre potpuno sprziti. To je onaj hromirani deo u faru - ne mora da se vidi da ga nema, dovoljno je da je mikronski ispucao (grejanjem). Kad bi ga protrljao prstom, otpao bi.

Ili drugi far ili reparacija u fabricko stanje (ponovno hromiranje i sta sve jos treba).

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Zameni farove 07.03.2020. 22:48 #661545

status: user
broj poruka: 9369
I stavi fabricki predvidjene sijalice.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 09.03.2020. 14:01 #661577

status: user
broj poruka: 12785
Imaj na umu da bi jednom godišnje trebao da poliraš farove da im se vrati fabrička prozirnost. Dodatno bih savetovao kupovinu after market farova sa projektorima što će da podigne količinu svetla drastično

Na primer: https://bit.ly/2v6zVc9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 staklo-plastika 13.03.2020. 22:12 #661654

status: user
broj poruka: 1588
@Daum
Mi vozasmo do 1993. swift iz 1990. godine i cini mi se da su farovi bili stakleni. Mislim da je i na njegvom swiftu staklo. Tu mislim da nema smisla poliranje. Pre je potrebno ciscenje stakla unutra i spolja. Bas zbog stakla smatram da su glavni problem parabole.

Kod novijih plastikanera, potrebno je sa vremena na vrema polirati far (ali ne jednom godisnje, ako se nakon poliranja stavi zastitni UV sloj spolja i unutra - meni evo sluzi vec cetiri godine).

Pozdrav i srecno sa sredjivanjem farova.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Au koji ste vi fanarici... 14.03.2020. 08:08 #661655

status: user
broj poruka: 7761
Ja evo sestu godinu nisam pipnuo farove na mom F500L...
A da budem iskren ni ne planiram skoro da tu nesto cackam...
Ako crkne lampa zamenim je i to je to, nista poliranje i sl...

Mada one za stop svetla od 100 rsd crkavaju gar jednom godisnje u servisu zamena besplatna ako kupis lampu kod njih i zamena gotova za 60s...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: staklo-plastika 14.03.2020. 22:57 #661674

status: user
broj poruka: 1620
:: Kod novijih plastikanera, potrebno je sa vremena na vrema polirati far (ali ne jednom godisnje, ako se nakon poliranja stavi zastitni UV sloj spolja i unutra - meni evo sluzi vec cetiri godine)
::

Unutra? Dobiješ 500€ ako bez oštećenja otvoriš samo jedan far na mom autu da bi prsnuo malo lošeg UV laka - samo imaj u vidu da mi dođeš far od skoro 2.000€ ako ga u tom procesu oštetiš...

Šalu na stranu, ovo kod plastičnih farova ima smisla kad se radi samo spolja, jer je jeftino i ne zahteva preterano velike poduhvate. Za pola radnog dana svako može da dohvati vodenu šmirglu i uradi posao - krene se sa oko 600/800, pa preko 1000-1500-2000-3000 - svaki prolaz ide u ravnim potezima, unakrsno, s tim da se poslednji/3000 završi horizontalno (u tom položaju se far i lakira), posle toga često ni ne mora poliranje zato što lak može da popuni i iskristalizuje te mikro-brazde koje šmirgla ostavi, a bolje se hvata i trajniji je nego kada je far prethodno ispoliran.
Radio sam ovo na ćaletovoj Astri pre nekoliko godina i dalje super izgleda.

Sa otvaranjem se ne bih igrao zato što kod jeftinijih farova to nema finansijskog smisla jer uloženo vreme i rad daleko prevaziđu cenu novog, zamenskog fara, koji je sigurno bolji od `oštećenog` originala (bez obzira na to što je `kineski`, kako neki vole da naglase).
Kod skupih farova je prevelik rizik od oštećenja (gore opisan primer nije iskarikiran već je to stvarno cena originala u mom slučaju - čim istekne garancija, prestajem da plaćam kasko i auto ide na doboš upravo zbog skupih delova ).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs