Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Pomoc za remote pristup IP kameri
STRANA 1 OD 1
djokosrb Pomoc za remote pristup IP kameri 09.03.2020. 17:08 T67398

status: user
broj poruka: 6875
Kao sto naslov kaze, potrebna mi je pomoc za pristup IP kameri koju imamo u firmi. Unapred da napomenem bice duzi post i ja nisam nesto bas sa mrezama u ljubavi .)

Elem, prica ide ovako. Do skoro smo imali telekom ADSL i na njemu sam samo otvorio port na ruteru i to je to, imali smo remote acess. Globalna adresa :port i to je sljakalo. Cenim onda da smo imali staticku IP?
U medjuvremenu smo iz drugog objekta dovukli ethernet (opticki je net) i ja sam jedan ruter `pretvorio` u repeater/pojacavac signala na sa kojeg sam pustio wifi na koji se konektujemo preko kamere (ako je ova recenica uopste bitna). I sad imam problem, gde prosto otvaranje porta na (glavnom ruteru, ne na tom sto je za wifi, taj repeater), ne resava problem. Ne mozemo pristupiti ip kameri s`polja. Proverio sam adresa je na ovom netu, naravno, dinamicka pa sam nasao tutorial kako da podesim DDNS i onda otvorim port. Pokusao sam sa no-ip.com DDNS (koji uzgred ne odgovara jer free ddns traje 30 dana, a poslodavac ne zeli naravno da plati, nego samo Djole resi...) i nista, nije pomoglo. Uzgred ovaj huawei ruter ima toliko nekih opcija da sam se jedva snasao gde je sta pocev od port forwardinga to DDNS. Sa druge strane kamera je Elro C903IP, stara deset godina, softver uz nju je tanak, da se tako izrazim. Osim podrsvanja IP-a za kameru, porta, i user i password i nema nekih drugih admin. opcija.....Tipa da unesem svoj DDNS, pa sam probao kroz ruter.

Ako nisam zbunio, ima li neko neki predlog, savet, tutorial? .)



Dete Partizana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tutorijali: 09.03.2020. 19:40 #661581

status: user
broj poruka: 10985
https://tinyurl.com/rleutt8
https://tinyurl.com/ry5kxva

tvoja kamera:
https://tinyurl.com/yx89v3wa

Proveri da li je firmware fleshabilan i fleshuj sa novim firm-om ako ga ima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Backo Ip kamera 10.03.2020. 06:58 #661584

status: user
broj poruka: 38

No-ip je besplatan,ali posle 30 dana moras da se ulogujes na nalog i da ga obnovis.
Prvo trebas da proveris da li su portovi blokirani.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Probacu sad ove tortojedove predloge 10.03.2020. 09:59 #661585

status: user
broj poruka: 6875
Ovo Backo sto je postovao sam vec probao, nije proslo. Mada i ovo gore je isti proces.

Hvala obojici.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 10.03.2020. 10:13 #661586

status: user
broj poruka: 244
Pozdrav,

par pitanja i provera.


Da li je ta dinamicka IP adresa od novog linka javna, vasa ili si iza CGNAT-a? Ako si iza istog zaboravi na pristup.

Taj ruter koji je `pojacavac` kako radi, kako si ga povezao, ako je dolazni link na wan portu moras i tu forwardovati port ( mada dvostruki nat i dvostruko forward-ovanje portova pitanje je da li ce uoopste da radi )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ovako oko adresa 10.03.2020. 11:43 #661587

status: user
broj poruka: 6875
Ja sam od kolega dobio info da je dinamicka, ja sad kad gledam na whatsmyip, adresa je ista kao juce???

I, kako ovo da proverim:
`Da li je ta dinamicka IP adresa od novog linka javna, vasa ili si iza CGNAT-a?`


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: Pomoc za remote pristup IP kameri 10.03.2020. 11:44 #661588

status: user
broj poruka: 1066
Nista te nisam razumeo. Koji sad net koristis?
Kao prvo ako i dalje koristis adsl oni znaju da zakljucaju sve postavke. Ako si poslovni korisnik i imas statisku ip adresu moras da ih zoves da oni licno pored zakucavanj na posojecem ruteru oni dodatno zakucjau ip adresu i port na njhovim uredjajima u posti da ih nebi brisali.
Ako ides preko dns na net sve se to placa i obnavlja ako ne obnovis nemas kameru.
Jedino valjno ce ti radit sa statickom ip adresom sve drugo bez placanj dns zaboravi.
jedino da stavis neki mikrotik ispred vase mreze pa u vas swich da bocnes ip kameru.

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 12gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Kao sto naslov kaze, potrebna mi je pomoc za pristup IP kameri koju imamo u firmi. Unapred da napomenem bice duzi post i ja nisam nesto bas sa mrezama u ljubavi .
::
:: Elem, prica ide ovako. Do skoro smo imali telekom ADSL i na njemu sam samo otvorio port na ruteru i to je to, imali smo remote acess. Globalna adresa :port i to je sljakalo. Cenim onda da smo imali staticku IP
:: U medjuvremenu smo iz drugog objekta dovukli ethernet (opticki je net) i ja sam jedan ruter `pretvorio` u repeater/pojacavac signala na sa kojeg sam pustio wifi na koji se konektujemo preko kamere (ako je ova recenica uopste bitna). I sad imam problem, gde prosto otvaranje porta na (glavnom ruteru, ne na tom sto je za wifi, taj repeater), ne resava problem. Ne mozemo pristupiti ip kameri s`polja. Proverio sam adresa je na ovom netu, naravno, dinamicka pa sam nasao tutorial kako da podesim DDNS i onda otvorim port. Pokusao sam sa no-ip.com DDNS (koji uzgred ne odgovara jer free ddns traje 30 dana, a poslodavac ne zeli naravno da plati, nego samo Djole resi...) i nista, nije pomoglo. Uzgred ovaj huawei ruter ima toliko nekih opcija da sam se jedva snasao gde je sta pocev od port forwardinga to DDNS. Sa druge strane kamera je Elro C903IP, stara deset godina, softver uz nju je tanak, da se tako izrazim. Osim podrsvanja IP-a za kameru, porta, i user i password i nema nekih drugih admin. opcija.....Tipa da unesem svoj DDNS, pa sam probao kroz ruter
::
:: Ako nisam zbunio, ima li neko neki predlog, savet, tutorial? .
::
::
::
:: Dete Partizana
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sad smo na optici 10.03.2020. 11:50 #661589

status: user
broj poruka: 6875
Probao sam IP kameru direktno da bocnem u switch pre tog repeteara, dakle da ide preko zice, a ne wifi, ista situacija.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 10.03.2020. 12:03 #661590

status: user
broj poruka: 244
Ok, direktno na glavnom ruteru ne radi. No mora se odatle krenuti svakako. Pitanje je da li je adresa koju dobijate javna i samo Vasa ili iza cgnat-, to moras da pitas provajdera. Ako je javna i samo Vasa onda da ih pitas da li blokiraju nekakav pristup spolja ( ne bi trebalo ali desava se ). Ako si iza cgnat-a zaboravi

p.s.

to sto ti se adresa nije promenila ne znaci nista, adresa se dobija prilikom povezivanja, moze da ti bude ista xy dana, nedelja , meseci ukoliko ne pukne konekcija. Mada i tad mozes opet da dobijes istu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Aha, sad je jasno 10.03.2020. 12:17 #661591

status: user
broj poruka: 6875
Hvala, provericu sta jos mogu, ali sva je prilika da od posla nema nista....


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs