Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kakvo je stanje sa Gorenje, Bosh, Siemens i Mielle proizvodima u zadnjih godinu dana
STRANA 1 OD 1
operator Kakvo je stanje sa Gorenje, Bosh, Siemens i Mielle proizvodima u zadnjih godinu dana 11.03.2020. 03:51 T67401

status: user
broj poruka: 4225
Pitam samo ljude koji IMAJU 4 navedena proizvođača iz najviše kategorije proizvoda.
Veš mašine sa sušenjem veša, mašine za pranje suđa(znam da je Bosh bio neprevaziđen),el. šporet sa ravnom pločom, plinski šporet. Dakle, zanima me slijedeće.
Preko mobilnog da koristim el.rernu,el. šporet, veš mašinu, mašinu za pranje suđa i da pokrenem po potebi kad meni odgovara preko neta.
Koje proizvode bi zaobišli, a šta bi preporučili.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2020. 11:14 #661607

status: user
broj poruka: 18940
Gorenje zaobilaziti u sirokom luku, bilo sta od tog proizvodjaca.
Bosch, sa ves masinom je drugar zadovoljan, kupio pre par godina, dobio 5god. garanciju i Made in Germany.

Mielle sam cuo da nove nisu kao stare po kvalitetu. Za ostale ne znam.
Beko je dobar od jeftinijih, cujem da je dosta ljudi zadovoljno ves masinama, friziderima.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 11.03.2020. 11:28 #661608

status: user
broj poruka: 3346
Frizider Samsung ili LG jos bolje. Za ves isto LG sa direct drive motorom. Susenje Bosch sa toplotnom pumpom. Ravna ploca Bosch, Beko, Whirlpool

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2020. 12:53 #661610

status: user
broj poruka: 18940
LG i Samsung jesu najbolja, ali i najskuplja varijanta, ono sto je najbitnije je garancija koja je 10god.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 11.03.2020. 18:01 #661612

status: user
broj poruka: 145
Skoro mi je ves masina otisla u vecna lovista pa sam se kod majstora kome verujem informisao vezano za nove ves masine koje da kupim.

On mi je preporucio LG i Samsung, sa time da je LG u predosti jer imaju servisni centar u BG, dok kod Samsunga servis zavisi od dobavljaca

Zasto je preporucio LG i Samsung. Sada svi proizvodjaci daju 5 god garancije na masine, i 10 god na invertorski motor. Ostali ostali proizvodjaci prave delove tako da mora da se ceo sklop menja kad nesto crkne nakon tih 5 godina garancije. Kod LG i Samsunga jos uvek mogu recimo samo lezajevi da se zamene na bubnju a ne ceo sklop bubnja.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2020. 20:51 #661614

status: user
broj poruka: 18940
Pa svi znaju da su to najkvalitetnije masine, ali kostaju po soma eura... Cudi me da ti nije preporucio recimo BEKO, to je turski brend, ali uredjaji su dosta dobri, kod keve masina ima 10g, radi bez stajanja.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 11.03.2020. 21:32 #661615

status: user
broj poruka: 3346
Ima odlicnih LG masina za 60-70k, sve sa direct drive. Toliko su i frizideri, kao i kod Samsunga. Nije bas 1K evra.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: >> 11.03.2020. 21:59 #661619

status: user
broj poruka: 3737
Za Beko veš mašinu mogu da potvrdim. Radi već 15 godina. Mislim da je samo jednom crkao grejač.

Mielle preskup. Siemens...nisam video u ovim kategorijama u Srbiji da se prodaje u većim, a ni manjim količinama.

Frižider Ariston ima 15godina šljaka ko prvo dana osim što je pukao plastični držač vrata prilikom jednog od transporta pa sam to morao da lepim.

Gorenje usisivači teško đubre. Dva komada crkla u roku od po dve godine.
Gorenje frižider kupljen negde 2004 radi, ali pukla plastična drška vrata i pukla vratanca od malog dela za zamrzivač.

Gorenje zamrzivač kupljen pre više od trideset godina radi, osim što je motor izgore pre nekih deset godina pa je zamenjen novim.
Gorenje frižider kupkjen pre više od 30godina pljaka i dan danas u selu osim što je stradala guma.

Korting veš mašina 30godina radila...na kraju je bacili i uzeli gorepomenuti Beko.
Gorenje veš mašina 50...eno je u selu u garaži.

Meni samo nije jasno kako to da Operator ne zna već ove informacije...ili zna ali nas testira...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: Pa svi znaju da su to najkvalitetnije masine, ali kostaju po soma eura... Cudi me da ti nije preporucio recimo BEKO, to je turski brend, ali uredjaji su dosta dobri, kod keve masina ima 10g, radi bez stajanja
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Kakvo je stanje sa Gorenje, Bosh, Siemens i Mielle proizvodima u zadnjih godinu dana 12.03.2020. 00:23 #661625

status: user
broj poruka: 1620
Izgleda da većina nije pažljivo pročitala šta je napisano pošto se spominje problem cene od ~1000€, dok je u startu naglašeno da se traži upravo:
najviše kategorije proizvoda - što sa sobom automatski povlači cene čak i znatno veće od navedene.

A vidim da se spominju i aparati od pre 20-30 godina, dok se ovde traži:
Preko mobilnog da koristim el.rernu,el. šporet, veš mašinu, mašinu za pranje suđa i da pokrenem po potebi kad meni odgovara preko neta.

Inače, i mene zanimaju lična iskustva na ovom planu pošto za mašine trenutno koristim SonOff prekidače, što nije baš idealno rešenje, ali ipak bar delimično radi posao - moram sve da setujem na mašini, pustim je u rad, i odmah potom isključim preko SonOff (kao da je nestala struja), pa ga onda aktiviram kad želim da započne program (imam sreću da obe mašine pamte i automatski nastavljaju program nakon vraćanja struje, ali znam da nisu sve takve - neke zahtevaju interakciju). Nedostatci su očigledni, ali je dobra stvar što jednim dugmetom na telefonu mogu u potpunosti da isključim skoro sve uređaje kad krenem na odmor npr.
S druge strane, rernu, grejnu ploču i bojler se ne usuđujem da povežem na ovakvu vrstu prekidača zbog jačine struje.
Svakako, u novom stanu planiram i sve nove aparate pa bih dao koji € više za gotovo rešenje - predlozi su dobrodošli :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 12.03.2020. 04:53 #661626

status: user
broj poruka: 4225
Luja 88 j skontao o čemu se radi, asvi ostali su promašili temu, ali niko nije konkretno odgovorio.
Dakle da ponovim. Uređaji najviše KLASE, ali ne nužno i najviše cijene.
Odnos dobijeno uloženo. Poznata mi je velika većinauređaja kod nas, ali se ne kupuje u Srbiji.
Preporuka par kolega servisera bijele tehnike je da idem na Siemens, a BEKO niko nije predložio ni u srednjoj klasi.
Bosh je u najvišoj klasi i najnižoj najviše predlagan za veš mašinu i mašinu za pranje i sušenje veša.
Siemens je spominjan za frižidere, usisivače, el. šporete.
Mielle samo za mašine za sušenje veša i 10 i više godina garancije na njihove roizvode.
Od poslodavca mogu da dobijem sve uređaje u kući, pa mi je cilj da uzmem što kvalitetnije za narednih par godina.
Što kažu, bolje da radim i plačem u Mercedesu, nego na biciklu.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.03.2020. 07:44 #661627

status: user
broj poruka: 18940
Pa znas to i sam, LG i Samsung, Whirpool mislim da to nema, pogotov Mielle. Sve ostalo zaobici i to ti je to.

@pajs, iako nije tema, treba naglasiti da Gorenje od pre 30god. i ovo danas nisu isto. Prodali su se drugima, nisu vise Slovenci, kvalitet je 0.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub-Z Ovako 12.03.2020. 13:01 #661629

status: user
broj poruka: 1620
većina novih Candy veš mašina ima upravljanje preko aplikacije (nfc, wifi), ja sam nedavno kupio Candy GVS4 137 TWHC3/2 (bila sa 54k na 34K), ostaje da vreme pokaže kako će raditi, zasad odlično. 5 god garancije na mašinu, 11 na inverter motor. ..
Ne odgovara kritetijumu ali ugradnu rernu/ploču sam uzeo Gorenje (made in Slovenia), zasad lepo radi...
GA-790XTA-UD4, Phenom II 955BE, 12Gb DDR3, MSI 7950 TFIII, WD Black 1Tb, Audigy ES, TT ToughPower 675W, CM Gladiator 600, Dell S2340L...
Fiat iustitia, et pereat mundus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 12.03.2020. 21:59 #661640

status: user
broj poruka: 3346
@Luja-88

To sto su masine od 1K+ ne znaci da ce trajati isto kao i jeftinije. Stvar masovne proizvodnje cini svoje. Te mozes da kupis i nesto od 2000 evra, pa da ti crkne tokom garancije, malo posle garancije, a moze da radi i 20 godina.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 15.03.2020. 09:41 #661676

status: user
broj poruka: 1620
Itekako sam svestan toga. Isto tako sam smatrao da će se teško dobiti kontrola preko mobilnog za manje od 1000€, ali eto, ispada da ipak može, a upravo zato sam i pitao.

Inače, što se tiče konvencionalnih mašina, moj otac ih popravlja duže nego što ja postojim pa mi ta iskustva ne trebaju, čak ih imam na pretek.


:: @Luja-8
::
:: To sto su masine od 1K+ ne znaci da ce trajati isto kao i jeftinije. Stvar masovne proizvodnje cini svoje. Te mozes da kupis i nesto od 2000 evra, pa da ti crkne tokom garancije, malo posle garancije, a moze da radi i 20 godina
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs