Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Instalacija Win 7 na
STRANA 1 OD 1
carandra Instalacija Win 7 na 13.03.2020. 18:15 T67407

status: user
broj poruka: 160

laptop intel sedme generacije, da li je moguce.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije ne zatrpavaj nas sa toliko informacija 13.03.2020. 18:55 #661648

status: user
broj poruka: 1119
o tipu, modelu i sl....


****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
carandra lenovo 13.03.2020. 19:23 #661649

status: user
broj poruka: 160
i3-7020u
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 u kom smislu da li je moguce ?? 13.03.2020. 19:45 #661650

status: user
broj poruka: 4660
Sto ne bi bilo moguce da se isntalira sedmica !? Pravo pitanje je koja je poenta instaliranje 7ce na novim generacijama hardvera ?



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.03.2020. 20:54 #661651

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam odakle ti to da moze? Najcesce na laptopovima nije moguce, a na desktopovima nekako i moze, ali uz specijalno prilagodljive instalacije sa flash-a, sedmica ne moze normalnim putem da se instalira na sedme generacije, mora patch. Laptopovi su drugacije dizajnirani i u paketu gde ne moze da se bira.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: >> 14.03.2020. 08:10 #661656

status: user
broj poruka: 7761
Instalacija OS-a je svakako moguca... jedino je pitanje sta ce da radi a sta ne...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ne znam odakle ti to da moze? Najcesce na laptopovima nije moguce, a na desktopovima nekako i moze, ali uz specijalno prilagodljive instalacije sa flash-a, sedmica ne moze normalnim putem da se instalira na sedme generacije, mora patch. Laptopovi su drugacije dizajnirani i u paketu gde ne moze da se bira
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Ako imadrajvera na sajtu 14.03.2020. 09:06 #661658

status: user
broj poruka: 1327
Skineš ih i ubaciš u instalaciju windowsa prvo pa onda probaš da instaliraš.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.03.2020. 09:41 #661663

status: user
broj poruka: 18940
Abneru, ti mu onda instaliraj kada moze. Pisete kao da ste to uradili 100x, pa ste 100% sigurni. On pita za sedmicu `out of the box`, ne podrazumeva se integracija drajvera, ne ume svako to da uradi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.03.2020. 10:52 #661664

status: user
broj poruka: 9460
Moraces da izgubis sat, dva, jbg.
Instaliraj pa vidi sta fali u device manageru pa trazi koristeci hwids + google.

Ovako doci do tih podataka:
http://www.devicedriverfinder.com/blog/device-drivers/how-to-check-the-hardware-id-for-a-windows-device

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff ...sustinski moze... 14.03.2020. 11:11 #661667

status: user
broj poruka: 440
...ali ko za inat ima da ti fali drajver za wifi ko meni zadnja dva puta, pa sam prestao da se zezam sa takvim zahtevima...em izgubis vreme em ne mozes da naplatis, pa ti jos klijent kaze moze onda 10tka.

Ako imas potrebu za nekim softwerom koji samo radi na 7...ili slicno digni virtualku...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.03.2020. 11:31 #661669

status: user
broj poruka: 18940
@muff, meni je u tom slucaju pomogao SDI (Snappy Driver installer), koji je pronasao drajvere koji fale.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 14.03.2020. 12:32 #661670

status: user
broj poruka: 9460
SDI, DPS i sl baze drajvera ako oni sadrze, nacices ih i na netu.
Nekome se ne isplati da skida te baze od 20GB zarad jednog laptopa.

Zato sam i rekao, dodjes do hwids podataka i to je sva mudrost.
Znas tacno o kojem se hardveru radi i onda na par sajtova i nadjes ako uopste postoje za os za koji trazis.
Ako ne nadjes za 10 min na google, mozes samo da dobijes nekog trojanca skidajuci svasta. Drajver onda ne postoji ni u DPS i SDI.

Ja koristim SDI i DPS, jer jbg svakodnevno radim s tim pa moram :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Izgubices 12h zivota 14.03.2020. 12:40 #661671

status: user
broj poruka: 9384
Na nesto sto nikada nece raditi kako treba.
Na kraju ces se pokloniti Desetki.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Izgubices 12h zivota 15.03.2020. 11:51 #661679

status: user
broj poruka: 7695
Ili Linux mint.


:: Na nesto sto nikada nece raditi kako treba
:: Na kraju ces se pokloniti Desetki
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Izgubices 12h zivota 15.03.2020. 13:58 #661680

status: user
broj poruka: 18940
...Ili Windows cloud, na sta cemo bit prinudjeni za par godina, obzirom da je 10-ka poslednje izdanje desktop Windows-a, pa ce mozda Mint ili neki drugi distro biti srecnija opcija.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ili Linux mint
::
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Izgubices 12h zivota 15.03.2020. 15:25 #661682

status: user
broj poruka: 7761
Probao sam onaj OBLAK MS Office i to je kerin qrac...
Kod njega nista ne radi kako treba tj. ne radi kao sto si navikao...

Jos ce mnogo vremena proteci dok ne proradi taj OBLAK kao sto ga gledamo u SF serijama i filmovima...

A linux ne bih ni da komentarisem sve dok se ne pojavi ozbiljan poslovni SW za taj OS tek tada ce se o njemu moci pricati kao o ozbiljnom ogracu a ne statistickog greski...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: ...Ili Windows cloud, na sta cemo bit prinudjeni za par godina, obzirom da je 10-ka poslednje izdanje desktop Windows-a, pa ce mozda Mint ili neki drugi distro biti srecnija opcija
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Ili Linux mint
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.03.2020. 16:38 #661684

status: user
broj poruka: 18940
Znam jednu firmu, odnosno zaposlenog sa preko 100 zaposlenih gde funkrionise i to jako dobro, zajedno sa mail serverom. Prvi put cujem da ne radi kako treba, ako pricamo o Office 365.

Sto se tice Linuxa, mislim da postoji poslovni SW u okviru RedHat Enterprise, ali to je placeno i za firme. Sve sto je za firme u interesu velikim kompanijama, software, sta god ti palo na pamet, to je napravljeno i radi veoma dobro, ali ne ocekuj da ce ikad da se pojavi ozbiljan SW za Linux na koji si navikao da radis na Windows-u, vec samo u serverskoj infrastrukturi.
Linuxu (sem RedHat-a, Oracle, SLES-a) nije u interesu novac, tako da nema tu podloge da se tako nesto napravi. Tesko ces dobiti nesto dzabe sa out-of-the-box produktom za svoje potrebe. I ovo sto vec postoji je super.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Izgubices 12h zivota 15.03.2020. 16:50 #661685

status: user
broj poruka: 7695
Abner imas Autocad web aplikaciju koja se pokrece iz browsera ,tu OS ne igra ulogu ,ali moras da imas account i placa se.Konkretno naveo sam Autocad ,jer si navodio da radis u njemu ,ocu da kazem sve ce biti cloud kada brzina down. i up. transfera bude toliko velika slicno kao na lokalu ,naveo sam Mint koji je u stvari Ubuntu sa KDE desktopom koji je dosta lak za podesavanje ,ima dosta aplikacija za njega ,na kraju krajeva sto nema ,moze na njemu virtualna masina i win .


:: Probao sam onaj OBLAK MS Office i to je kerin qrac..
:: Kod njega nista ne radi kako treba tj. ne radi kao sto si navikao..
::
:: Jos ce mnogo vremena proteci dok ne proradi taj OBLAK kao sto ga gledamo u SF serijama i filmovima..
::
:: A linux ne bih ni da komentarisem sve dok se ne pojavi ozbiljan poslovni SW za taj OS tek tada ce se o njemu moci pricati kao o ozbiljnom ogracu a ne statistickog greski..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: ...Ili Windows cloud, na sta cemo bit prinudjeni za par godina, obzirom da je 10-ka poslednje izdanje desktop Windows-a, pa ce mozda Mint ili neki drugi distro biti srecnija opcija
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: :: :: Ili Linux mint
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs