Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Gde ima najveci izbor mehanickih tastatura u BG?
STRANA 1 OD 1
leruman Gde ima najveci izbor mehanickih tastatura u BG? 17.03.2020. 23:21 T67415

status: user
broj poruka: 145
Pozdrav

Ko sto naslov kaze, interesuje me gde u BG ima najveci izbor mehanickih tastarura, da mogu konkretno da probam osecaj kakav je kod razlicitih tastera.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
606 re 18.03.2020. 11:51 #661741

status: user
broj poruka: 154
games i gigatron. Ali znaj da je i tamo slabasan izbor.

Licno ti preporucujem da obratis paznju na Ducky Channel. Uzeo skoro. Fenomenalne tastature.

Uzdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Kao št oreče 606 18.03.2020. 11:57 #661742

status: user
broj poruka: 3737
probaj po ovim poznatijim...uglavnom u šoping centrima...imaju reprezentativnije prodavnice, sa možda malo većim izborom...i to do dva modela.

Mehaničke tastature su skup proizvod, a mi malo i slabo tržište pa da neko drži top modele na zalihama po par meseci...ne isplati im se.

Probali su tako nešto da naprave oni kul likovi sa suparničkog sajta ali su brzo odustali od te priče jer im je bilo neisplativo.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.03.2020. 12:26 #661743

status: user
broj poruka: 18940
Znam da nije 100% u skladu sa pitanjem, ali evo mog iskustva sto se tice mehanike kod nas. Prva tast. koju sam kupio je bila SteelSeries 7G sa mx black. Veoma robusna i kvalitetna tastatura, sa onim velikim okvirom za palmrest, opet moze i bez toga. Nebitno, tada kad sam je kupio sam se razocarao tim tasterima i dubinom posle membrane, bila mi je nekako neudobna za kucanje, ali prerano sam je prodao. Kasnije posle par godina opet sam pozeleo mehaniku, odem i pogledam Razer BlackWidow, medjutim sa mx blue tasterima koji su jako bucni, nije mi se dopalo. Vidim sada da ljudi vole kada se to cuje samo na pocetku, posle ih iritira.
Kupim Razer BlackWidow klasicnu sa Razer orange tasterima. Nalik valjda red. Nesto sam se itripovao i prodam i nju, nekako mi je smetalo u glavi sto nije mx cherry nego Razer, ali ok, prodao sam je za iste pare za koje sam kupio.
Opet par godina membrana, dok nisam skontao da moram da imam membranu + mehaniku da bih se zadovoljio. Sta sam kupio na kraju, Cherry by Cherry sa mx black tasterima. Obavezni su o-ring-ovi, kostala me je stvarno povoljno i sad sam konacno zadovoljan.

Takodje, moram da pomenem da sam uspeo da nabavim americku Unicomp tastaturu (naslednik cuvene IBM Model M), koju sam morao da vratim zbog cudnog rada, dakle bila je neispravna, a zavrsna obrada u odnosu na slike sa neta je katastrofa losa.

Dosta o mom iskustvu, drugar je kupio CoolerMaster RGB tastaturu koja ima cini mi se mx brown tastere. Tasteri su jako prijatni za kucanje, dovoljno je nekoliko milimetara pritisnuti da bi se ostvario kontakt, a program boja je uradjen stvarno odlicno. Medjutim, cena joj je 11k.
Uporedili smo njegovu i moju tastaturu i bilo je jako interesntno.

Moja je kostala 40eu, polovna, ali bukvalno izgleda kao nova, Made in Germany sa mx black tasterima i PBT plasticnim kapicama. Cherry sa strelicama ali portabilnog dizajna, USB.

Njegova za 11k NEMA PBT plasticne kapice, ali ima udobnije tastere i RGB. Meni RGB nije bitan, najbnitnije su mi kapice, jer ABS kapice ja izlizem posle godinu dana od kucanja. PBT se izlize za 10+ god. Ali naravno mogu da se nabave i PBT kapice double shot, a to kosta kao tastatura.
Jedna od pouzdanih tastatura vredna razmatranja i za ozbiljne stvari je Deck. Ali nema kod nas.

Naravoucenije: ako ne mozete nabaviti pravu kvalitetnu mehanicku tastaturu, ja bih preporucio ili CoolerMaster, Razer ili nesto od Kineza preko alija. Takodje, RedRagon ima korektne modele, po povoljnoj ceni. Popravljao sam brdo Kumara zbog fizickih ostecenja, ali mogu da kazem da je zavrsna obrada i tasteri, kao i elektronika sasvim korektno uradjeno.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Gde ima najveci izbor mehanickih tastatura u BG? 19.03.2020. 08:56 #661746

status: user
broj poruka: 1327
Na KP :)



:: Pozdra
::
:: Ko sto naslov kaze, interesuje me gde u BG ima najveci izbor mehanickih tastarura, da mogu konkretno da probam osecaj kakav je kod razlicitih tastera
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @leruman 19.03.2020. 10:58 #661749

status: user
broj poruka: 17084
Vidi sa operaterom,
uzmi od njega bilo koju njegovu staru tastaturu, svaka je mehanicka/bionicka.

Cpu:Ryzen1600x 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 21.03.2020. 19:00 #661788

status: user
broj poruka: 1301
Ne znam da li ima `Games Centar` radnju u BG-u,ali u NS-u imaju stvarno velik izbor `gejmerskih` periferija.Redragon,Razer,Cooler Master,Marvo,Trust itd...

Meni lično se ne dopada zvuk mehaničkih tastatura (iako shvatam poentu).

Na kraju sam sebi uzeo Redragon KARURA 2.
Ima RGB osvetljenje u više nivoa,plitak hod tastera kao kod lap top-ova i skoro pa je potpuno bešumna.

Za 30-ak eura je stvarno odlična tastatura i ne bih je menjao ni za jednu mehaničku.



CPU:AMD Ryzen7 2700
MB:Gigabyte B450 Gaming X
GPU:Asus Radeon RX 580
RAM:Geil2x8GB DDR4
SSD:Biostar M2 NVME 256GB
SSD:SAMSUNG 1TB 860 QVO SATA3 2.5`
HDD:Toshiba P300 2TB 7200rpm
Case:Zalman S2
PSU:Zalman ZM600 LX II


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.03.2020. 19:40 #661791

status: user
broj poruka: 18940
Ima jako dobrih membranskih tastatura i generalno udobnije su i mekše za kucanje, ali kada uzmeš mehaniku, to je malo onako drugačije, ali moćnije, međutim nije lako navići se tek tako sa membrane na mehaniku. Plus, meni na mehanici su obavezni o-ringovi, bez toga me mnogo nervira što lupaju tasteri, ali kada se to stavi, sve je kako treba, sem izuzetka kod plavih mx cherry tastera.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs