Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Koji TV kupiti
STRANA 1 OD 1
peterpan Koji TV kupiti 23.03.2020. 21:10 T67424

status: user
broj poruka: 776
Ljudi moze li preporuka za TV 43”-49”
Imam blagu naklonutost ka LG-ju jer sam prezadovoljan njihovim IPS monitorom.
Upotreba je uglavnom za gledanje 4K filmova, smart TV mi nije potreban jer koristim android box, i bitno je da ima 3+ HDMI ulaza.
Budzet je 40K-45K RSD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sam si naveo sve parametre 23.03.2020. 21:27 #661833

status: user
broj poruka: 9383
Po meni, LG pravi televizore bez premca u odnosu cene i kvaliteta.
Imam dva Samsunga i jedan LG TV, Samsung je 4K 55”, dok je LG 32” full HD. Oba su iz top klase, Samsung star 4 godine a LG 5 godina. Mogu ti reci da Samsung ne moze ni da prismrdi malom LGu, ni po jednom parametru. Sledeci TV ce mi biti sigurno neki LG od 65”. Razmisljao sam i o Sony ali mislim da ni on nema sta da trazi pored LG.
Monitor LG iz potpisa je u trenutku kupovine takodje bio top klasa, ali na njemu ne vidim toliko ociglednu razliku, kao na TV. Jeste odlican, ali na polju monitora svi igraci imaju manju razliku u kvalitetu prikaza u klasi, nego sto to ima LG na polju televizora.
Dakle, imas proizvodjaca, znas sta ti treba od TVa, imas budzet, pa biraj...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re 24.03.2020. 11:49 #661841

status: user
broj poruka: 776


Koliko vidim bilo koji LG, tn ili IPS, ce biti najbolje u budzetu?
Jer vidim da ima razlicitih panela, tehnologija itd. Ima li razlike u tim karakteristikama?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen LG 24.03.2020. 15:58 #661847

status: user
broj poruka: 2836
Druze, imas LG49UM7100PLB za nekih 45k.
I sad mozes da uhvatis 5 god. garancije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall lg 7600 25.03.2020. 15:54 #661873

status: user
broj poruka: 101

ja ga uzeo pre neki dan i odusevljen sam.Crkao philips pus 6501.U odnosu na philips bolja slika,zvuk mnoog puta bolji,i na tv-u i preko optickog na avr.7100 nije sjajan,losiji ekran.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re 29.03.2020. 00:02 #661938

status: user
broj poruka: 776
Hvala na preporukama, ali msm da je 7600 malo izvan mog cenovnog opsega


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 29.03.2020. 14:18 #661941

status: user
broj poruka: 3346
49UM7100 sad ti je na popustu u Teh*****niji. 44990 RSD. TV je ekstra za te pare. Generalno je super. IPS, direct LED, Ai procesor... DCI P3 (za boje) je 90%

https://www.displayspecifications.com/en/model/b7101998




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: ... 30.03.2020. 08:14 #661950

status: user
broj poruka: 776

Hvala puno druze
Onda cu definitivno taj 7100

:: 49UM7100 sad ti je na popustu u Teh*****niji. 44990 RSD. TV je ekstra za te pare. Generalno je super. IPS, direct LED, Ai procesor... DCI P3 (za boje) je 90
::
:: https://www.displayspecifications.com/en/model/b710199
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes Kolege 07.09.2020. 19:55 #664867

status: user
broj poruka: 492
ima li neko predlog za TV do 65k (4K da je, tanke stranice)
Trenutno gledam u pravcu Samsung TU8000 serije, veoma low input lag, zato mi je zapao za oko. Cimanje naci refresh rate za njihove display-e van US trzista znaci uzas. Nigde da nadjem potvrdu da li je 50 ili 60hz VA panel. TV bi bio umesto monitora trenutnog, gaming uglavnom ne FPS titlovi, plus EON YouTube Netflix HBOgo i ostale zezancije.

P.S. Citam po netu da su svi paneli koji se reklamiraju kao 50 ili 60hz u stavari 60hz paneli. Samo u zavisnosti od regiona, PAL, NTSC default-uju na odgovarajucu frekvenciju.

AMD Ryzen 3900x
Asrock Taichi X570
Noctua NH D-14
HyperX Predator 16GB
CM H500P Mesh
Seasonic Prime Ultra Gold 750W
MSI GF RTX 2070 Super Gaming Z Trio
Adata XPG SX8200 256GB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tonce ... 25.11.2020. 11:54 #666336

status: user
broj poruka: 408
Da ne otvaram temu novu...

Uzeo bih neki tv za sebe od 32` za 15-20k dinara koji bi se gledao 2-3h dnevno,ako i toliko kad sam kuci uopste... ne SMART,Android i ostalo,obican TV samo.

Dal da gledam samo neki sa najduzom garancijom za te pare ili ima neki koji se istice necime za taj novac.

Nije mi hitno bas,ne jurim Crni petak... mada


i5 2320 3.0MHz
Gigabyte GA-Z77M-D3H
DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
Asus ROG Strix RX 570
Cooler Master 332 Elite
Logitech X-230
Philips 22`
LC Power 650W Green Power V2.3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 25.11.2020. 18:04 #666340

status: user
broj poruka: 9383
Ja kevi uzeo Teslu, za spavacu sobu, za 100€. Ista namena, da gleda pred spavanje, sat-dva...
Doduse, posle porudzbine video sam i neki Sharp za 110€, ali sam vec bio zavrsio sa ovim, pa nisam hteo da se cimam sa otkazivanjem.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Da ne otvaram temu novu..
::
:: Uzeo bih neki tv za sebe od 32` za 15-20k dinara koji bi se gledao 2-3h dnevno,ako i toliko kad sam kuci uopste... ne SMART,Android i ostalo,obican TV samo
::
:: Dal da gledam samo neki sa najduzom garancijom za te pare ili ima neki koji se istice necime za taj novac.
::
:: Nije mi hitno bas,ne jurim Crni petak... mada
::
::
:: i5 2320 3.0MHz
:: Gigabyte GA-Z77M-D3H
:: DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
:: Asus ROG Strix RX 570
:: Cooler Master 332 Elite
:: Logitech X-230
:: Philips 22`
:: LC Power 650W Green Power V2.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: ... 25.11.2020. 19:42 #666344

status: user
broj poruka: 3346
32LM550BPLB

24000 je, bolje nego bilo koji Tesla, Vox, Fox i sl i 3 god garancije je. Ulozi malo, a da bas ne bude kinez-kinez.


:: Da ne otvaram temu novu..
::
:: Uzeo bih neki tv za sebe od 32` za 15-20k dinara koji bi se gledao 2-3h dnevno,ako i toliko kad sam kuci uopste... ne SMART,Android i ostalo,obican TV samo
::
:: Dal da gledam samo neki sa najduzom garancijom za te pare ili ima neki koji se istice necime za taj novac.
::
:: Nije mi hitno bas,ne jurim Crni petak... mada
::
::
:: i5 2320 3.0MHz
:: Gigabyte GA-Z77M-D3H
:: DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
:: Asus ROG Strix RX 570
:: Cooler Master 332 Elite
:: Logitech X-230
:: Philips 22`
:: LC Power 650W Green Power V2.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 25.11.2020. 21:22 #666346

status: user
broj poruka: 908
Sharp sad štancuju kinezi, tako da je isti kao i tesla itd. Od srednje klase hisense ili xiaomi počeli da prave i televizore ako ti se uklopi u budžet. Ranije su u te fox vox stavljali lg, Samsung i auo panele pa su i valjali nešto, sad rokaju neke kineske sa ispranim bojama zato su i 10k dinara. Kao što kolega iznad reče lg ako moze

Lično bi pre uzeo polovan brend tv nego to smeće od pola kila ceo tv
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki 49UN71003LB 01.05.2021. 17:36 #670298

status: user
broj poruka: 304

Pazario sam danas LG 49UN71003LB

panel dobar
brzina dobra
sve ok...

ali fL-I-K-Er na ekranu do te mere jak da sam bukvalno trcao nazad u prodavnicu da ih molim da vratim TV nazad...

za one koji ne znaju flickering se kao problem pojavio od skoro sa svim novim dinvim LED tehnologijama

problem nije konkretno led vec nacin kako proizvodjaci odluce da kontrolisu jacinu svetla, ranije je vecina bila kontrolisana hajde da kazem analogno, najlakse objasnjeno spusti se napon na LED i onda jednostavno sija slabije...

u danasnje vreme proizvodjaci se odlucuju da to rade `digitalno` preko el kola koji brzo pale i gase te LEDiode, to se zove PWM (Pulse With Modulation)

to paljenje i gasenje se desava izuzetno velikim brzinama (u zavisnosti od cipa od 200 do nekoliko hiljada puta u sekundi)
i onda mi to svetlo koje je recimo 50% vremena bilo ugaseno i 50% upaljeno na max
kad se brzo smenjuje vidimo kao duplo slabije svetlo nego kad je brightness setovan na max (100% upaljeno)

Vecina ljudi nije osetljiva na ovo i ne primecuje kada gleda u takav ekran direktno. Ali to ne znaci da ne utice na vas...

Ako ste primetili i imate utisak da su vam oci suve posle sat vremena gledanja u ekran, ako ste primetili da posle gledanja u mraku kada legnete da spavate imate utisak kao da nesto treperi pred ocima, ako ste primetili da recimo kad gledate u telefon slova na tastaturi kao da se malo mrdaju kada ne gledate u tastaturu direktno... to je to...

lako mozete da vidite dal neki ekran ima pwm ili ne tako sto smanjite brightness i pogledate kroz kameru telefona ako vidite neke cudne linije koje setaju po rekranu kroz kameru, to je zbog PWMa

ili ako masete rukom, prstom, olovkom ispred takvog ekrana dobijete efekat kao da je iseckano, ne razmazano...

Eto iskukao sam se... bas me je ovo danas iznerviralo...

Svi koji vec imaju takve ekrane... novi satovi... nije bitno, ne gledate u sat non stop, telefon isto da se izbegavati gledanje u mraju...
Ali monitori i televizori... to su uredjaji kokji sluze da u njih ljudi bilje puno sati odjednom

zato sto je proizvodjac odlucio da ustedi dolar na cipu koji to radi onako kako je blago za oci... nja Pi**j po sirotinji...

Kao sto vec rekoh,
Tv... slika je odlicn, ostra, bolje lepe, relativno brz...
Kvalitet kako je tv napravljen je onako... plastikaner ali nije kao da je to bitno ok izgleda...

Ako vam nije bitno sve ovo sto sam napisao... ok je.

Ja licno smatram da je neprihvatljivo da ljudi gledaju u stroboskop...


Da moram jos da dodam da sam ja to proverio u prodavnici i da u tom trenutku nisam primetio jer ... LG ima 2 slajdera jedan se zobe Brightness koji sam ja smanjivao i nista se nije dsilo a brugi je Backlight koji je zapravo brightness... Njega nisam dirao, nisam ga ni primetio u tom trenutku... naravno kad se upali sve je na max pa se nije ni videlo nista.
ne znam dal je tako i kod drugih proizvodjaca ali...

Eto, uzdravlje... I cuvajte oci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: 49UN71003LB 01.05.2021. 19:39 #670299

status: user
broj poruka: 3466

Specifican način izrazavanja imas. Hvala za info o svetlu i ekranima, treba sve da batalimo i da se prihvatimo papira penkala i svetla od sveće a ko moze neka primeni neki fenjer na benzin i da ima ona ogledala za razbacivanje svetlosti

Prava stvar. Oci budu vlazne, cak i pune suza. Kakvo gledanje u ekran

::
:: Pazario sam danas LG 49UN71003L
::
:: panel dobar
:: brzina dobr
:: sve ok..
::
:: ali fL-I-K-Er na ekranu do te mere jak da sam bukvalno trcao nazad u prodavnicu da ih molim da vratim TV nazad..
::
:: za one koji ne znaju flickering se kao problem pojavio od skoro sa svim novim dinvim LED tehnologijam
::
:: problem nije konkretno led vec nacin kako proizvodjaci odluce da kontrolisu jacinu svetla, ranije je vecina bila kontrolisana hajde da kazem analogno, najlakse objasnjeno spusti se napon na LED i onda jednostavno sija slabije..
::
:: u danasnje vreme proizvodjaci se odlucuju da to rade `digitalno` preko el kola koji brzo pale i gase te LEDiode, to se zove PWM (Pulse With Modulation
::
:: to paljenje i gasenje se desava izuzetno velikim brzinama (u zavisnosti od cipa od 200 do nekoliko hiljada puta u sekundi
:: i onda mi to svetlo koje je recimo 50% vremena bilo ugaseno i 50% upaljeno na ma
:: kad se brzo smenjuje vidimo kao duplo slabije svetlo nego kad je brightness setovan na max (100% upaljeno
::
:: Vecina ljudi nije osetljiva na ovo i ne primecuje kada gleda u takav ekran direktno. Ali to ne znaci da ne utice na vas...
::
:: Ako ste primetili i imate utisak da su vam oci suve posle sat vremena gledanja u ekran, ako ste primetili da posle gledanja u mraku kada legnete da spavate imate utisak kao da nesto treperi pred ocima, ako ste primetili da recimo kad gledate u telefon slova na tastaturi kao da se malo mrdaju kada ne gledate u tastaturu direktno... to je to..
::
:: lako mozete da vidite dal neki ekran ima pwm ili ne tako sto smanjite brightness i pogledate kroz kameru telefona ako vidite neke cudne linije koje setaju po rekranu kroz kameru, to je zbog PWM
::
:: ili ako masete rukom, prstom, olovkom ispred takvog ekrana dobijete efekat kao da je iseckano, ne razmazano..
::
:: Eto iskukao sam se... bas me je ovo danas iznerviralo..
::
:: Svi koji vec imaju takve ekrane... novi satovi... nije bitno, ne gledate u sat non stop, telefon isto da se izbegavati gledanje u mraju..
:: Ali monitori i televizori... to su uredjaji kokji sluze da u njih ljudi bilje puno sati odjedno
::
:: zato sto je proizvodjac odlucio da ustedi dolar na cipu koji to radi onako kako je blago za oci... nja Pi**j po sirotinji..
::
:: Kao sto vec rekoh
:: Tv... slika je odlicn, ostra, bolje lepe, relativno brz..
:: Kvalitet kako je tv napravljen je onako... plastikaner ali nije kao da je to bitno ok izgleda..
::
:: Ako vam nije bitno sve ovo sto sam napisao... ok je
::
:: Ja licno smatram da je neprihvatljivo da ljudi gledaju u stroboskop..
::
::
:: Da moram jos da dodam da sam ja to proverio u prodavnici i da u tom trenutku nisam primetio jer ... LG ima 2 slajdera jedan se zobe Brightness koji sam ja smanjivao i nista se nije dsilo a brugi je Backlight koji je zapravo brightness... Njega nisam dirao, nisam ga ni primetio u tom trenutku... naravno kad se upali sve je na max pa se nije ni videlo nista
:: ne znam dal je tako i kod drugih proizvodjaca ali...
::
:: Eto, uzdravlje... I cuvajte oci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 01.05.2021. 22:55 #670300

status: user
broj poruka: 3346
Taj flickering nema model koji si naveo. Gledam u njega svaki boziji dan. Mozda je neki felerican primerak, desava se svim proizvodjacima. A `flickering` je sistem gde rade diode da bi prikazao soap opera efekat (TruMotion kod LG-a - judder), koji se naravno iskljucuje odmah pri startu.
I sam moze nastati, ako neko ima neonke ili LED sijalice u kuci, pa se javlja taj `flickering` efekat na televizorima/monitorima usled nesinhronizacije ili velikog odstupanja u pulsiranju LED dioda. To je inace nekada davno bio problem, sada je to proslost, osim ako postoji problem u tim `soap opera` sistemima na televizorima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki ... 01.05.2021. 23:35 #670301

status: user
broj poruka: 304


Mislim da ne pricamo o istom
Taj true motion je da umece frejmove kako bi slika bila tecnija, i to je kako sofver odradi i panel prikaze, tu nisam video nikakav problem za ovo malo vremena sto sam imao TV kod sebe.

Ovo sto sam ja pricao je iskljucivo vezano za pozadinsko svetlo koje nema nikakve veze sa panelom.

Iskreno se nadam da je bila neka opcija negde koju nekako nisam video i da se TV ponasao tako mojom greskom.

stavi neku svetlu sliku, moze i onaj screen saver.. nista ne mora da se pomera po ekranu
Ako je backlight stavljen na 100% i uzmes recimo olovku i brzo mases ispred ekrana videces tu olovku aj da kazem razmazano uvek na isti nacin. Tako treba da bude jer nema treperenja.

onda isto to probaj sa backlightom podesenim na 50%
videces da ono sto si pre video razmazano zbog brzog pomeranja olovke sad ces videti iseckano kao da se olovka ne pomera nego se brzo pojavljuje malo po malo na drugom mestu.

I to je zato sto u trenutku kad je vidis na drugom mesto tad se pozadinsko osvetljenje ponovo upalilo izmedju 2 pojavljivanja je ekran tehnicki bio bez svetla samo sto zbog brzine ljudima mozak to interpretira kao nesto sto slabije svetli. Kao sto vec rekoh neki ljudi su osetljiviji na to i lakse ga primete... Mene ubija...

Inace na ovom primerku sto sam ja imao bila su 2 slajdera u settingsu Backlight koji regulise tu jacinu svetla i Brightness koji kod mene nije radio nista... bukvalno nikakvu razliku nisam mogao da vidim na ekranu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 01.05.2021. 23:56 #670302

status: user
broj poruka: 3466

Uzmi ti olovku i crtaj mrtvu prirodu, batali tv i sve vidis da to ne valja nista. Ili predji na crt i cao


::
::
:: Mislim da ne pricamo o isto
:: Taj true motion je da umece frejmove kako bi slika bila tecnija, i to je kako sofver odradi i panel prikaze, tu nisam video nikakav problem za ovo malo vremena sto sam imao TV kod sebe
::
:: Ovo sto sam ja pricao je iskljucivo vezano za pozadinsko svetlo koje nema nikakve veze sa panelom
::
:: Iskreno se nadam da je bila neka opcija negde koju nekako nisam video i da se TV ponasao tako mojom greskom.
::
:: stavi neku svetlu sliku, moze i onaj screen saver.. nista ne mora da se pomera po ekran
:: Ako je backlight stavljen na 100% i uzmes recimo olovku i brzo mases ispred ekrana videces tu olovku aj da kazem razmazano uvek na isti nacin. Tako treba da bude jer nema treperenja
::
:: onda isto to probaj sa backlightom podesenim na 50
:: videces da ono sto si pre video razmazano zbog brzog pomeranja olovke sad ces videti iseckano kao da se olovka ne pomera nego se brzo pojavljuje malo po malo na drugom mestu
::
:: I to je zato sto u trenutku kad je vidis na drugom mesto tad se pozadinsko osvetljenje ponovo upalilo izmedju 2 pojavljivanja je ekran tehnicki bio bez svetla samo sto zbog brzine ljudima mozak to interpretira kao nesto sto slabije svetli. Kao sto vec rekoh neki ljudi su osetljiviji na to i lakse ga primete... Mene ubija..
::
:: Inace na ovom primerku sto sam ja imao bila su 2 slajdera u settingsu Backlight koji regulise tu jacinu svetla i Brightness koji kod mene nije radio nista... bukvalno nikakvu razliku nisam mogao da vidim na ekranu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: ... 02.05.2021. 11:36 #670304

status: user
broj poruka: 3346
Bilo koji `soap opera` efekat, radi po istom principu nezavisno koji je proizvodjac televizora. Sistem radi tako sto led diode/CCFL trepere i to se zove backlight scanning.
Ono drugo sto sam ti naveo, da moze problem kod pozadinskog osvetljenja uredjaja da nastane, sto se tice treperenja, zbog neonki i/ili LED sijalica kao kucno osvetljenje u razlici u pulsiranju. Ali, opet navodim, sada su svi uredjaji uglavnom flicker free.
Kada je TruMotion iskljucen, pozadinsko osvetljenje sija konstatno. Kada je ukljucen, pozadinsko treperi.

Verovatno ti je zapao defektan model (problem u PWM za pozadinsko), ili ovo gore navedeno.


::
::
:: Mislim da ne pricamo o isto
:: Taj true motion je da umece frejmove kako bi slika bila tecnija, i to je kako sofver odradi i panel prikaze, tu nisam video nikakav problem za ovo malo vremena sto sam imao TV kod sebe
::
:: Ovo sto sam ja pricao je iskljucivo vezano za pozadinsko svetlo koje nema nikakve veze sa panelom
::
:: Iskreno se nadam da je bila neka opcija negde koju nekako nisam video i da se TV ponasao tako mojom greskom.
::
:: stavi neku svetlu sliku, moze i onaj screen saver.. nista ne mora da se pomera po ekran
:: Ako je backlight stavljen na 100% i uzmes recimo olovku i brzo mases ispred ekrana videces tu olovku aj da kazem razmazano uvek na isti nacin. Tako treba da bude jer nema treperenja
::
:: onda isto to probaj sa backlightom podesenim na 50
:: videces da ono sto si pre video razmazano zbog brzog pomeranja olovke sad ces videti iseckano kao da se olovka ne pomera nego se brzo pojavljuje malo po malo na drugom mestu
::
:: I to je zato sto u trenutku kad je vidis na drugom mesto tad se pozadinsko osvetljenje ponovo upalilo izmedju 2 pojavljivanja je ekran tehnicki bio bez svetla samo sto zbog brzine ljudima mozak to interpretira kao nesto sto slabije svetli. Kao sto vec rekoh neki ljudi su osetljiviji na to i lakse ga primete... Mene ubija..
::
:: Inace na ovom primerku sto sam ja imao bila su 2 slajdera u settingsu Backlight koji regulise tu jacinu svetla i Brightness koji kod mene nije radio nista... bukvalno nikakvu razliku nisam mogao da vidim na ekranu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs