Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Problem sa paljenjem desktopa...
STRANA 1 OD 1
strela75 Problem sa paljenjem desktopa... 24.03.2020. 21:45 T67426

status: user
broj poruka: 1588
Prilikom paljenja se desava da neki put nece da upali. Situacije su sledece:
1. ne pali monitor (konstantno je upaljeno `No sync` na TVu, za koji je komp zakacen. Sistem se uredno digne i mogu da ga ugasim power dugmetom na kucistu - menjao adaptere, nije do njih).
2. ne dodje do provere memorije (zapne na crnom ekranu, ne cuje se ni ono bip na pocetku).

Konfiguracija:
Asus p5q pro turbo
E5450
4x2GB DDR2 GEIL Black Dragon 1066 (koji mora da radi na 800, kad su svi RAM slotovi popunjeni, uz 2.1V za memoriju)
ATI 5850 grafika

Kad izvadim bateriju sa ploce, vratim i upalim komp, podesim u BIOSu parametre za RAM - sve proradi (u oba slucaja). Komp ne gubi datum/vreme - do baterije nije.
Posle se opet ponavlja slucaj 1 ili 2, kad nece da se pokrene.

Sa obzirom na starost komponenti, pretpostavljam da popusta nesto od komponenti. Sta bi trebalo pogledati/proveriti?

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.03.2020. 22:07 #661854

status: user
broj poruka: 18930
Mozda da testiras kako se ponasa sa drugom grafickom. I graficka je isto matora, moze da bude da pokazuje znake otkaza. Da je do ploce, mislim da bi pokazivala lose znake stalno, a ne ponekad, mada opet uzeti sa rezervom.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ati 5850 24.03.2020. 22:10 #661855

status: user
broj poruka: 4227
Računar može da pokrene operativi sistem i sa neispravnom grafikom.

Ili pcie slot u kojoj je.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.03.2020. 22:20 #661856

status: user
broj poruka: 18930
Znam na sta mislis, ali mislim da ne mora nuzno da bude tako. Nekad se desi da nece da pokrene, mozda zavisi od toga sta se desava sa grafickom.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 bios 24.03.2020. 22:22 #661857

status: user
broj poruka: 1588
Danas se upalio iz prve, ali je pogubio bios parametre (ja uvek iskljucujem logo proizvodjaca ploce, a on mi je izbacio logo, i vratio memoriju na automatsko prepoznavanje - 1066MHz i 1.8V sa cime ne moze da radi). Cim sam video ASUS logo, usao sam u BIOS i postavio stvari na svoje mesto i proradio.

A kazem - vreme i datum ne gubi dok ne izvadim bateriju.


Pozdrav.
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.03.2020. 23:44 #661858

status: user
broj poruka: 9460
Stavi ti ipak novu cr2032 batt. Izvadi Bios ic i vrati. DIP8 je u pitanju koliko vidim...znaju da oksidiraju kontakti posle toliko godina jer je na podnozju.
Ako se i dalje isto ponasa onda je tesko naci u cemu je problem, jer moze biti gotovo svaka komponenta, nekompatibilnost pa i neispravnost...cipset lagano odapinje...
Na kraju povadi sve sto je na konektore, slotove...sa ploce, dobro ocisti alkoholom i vrati. Znaci mem, cpu, sata, gpu, pci ako imas nesto u slotovima...


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 25.03.2020. 13:12 #661867

status: user
broj poruka: 2155


Mislim da je problem u gorivu, da bi zapalio desktop moras da koristis nesto sto gori i izvor toplote. Predlazem bentin i sibicu naravno sa bezbedne udalejnosti. Polijes benzinom radni sto ( desktop ) u bacis upaljenu sibicu na njega sigurno ce da se upali. Ovo preporucujem da se radi napolje, mada ako treba jos nesto da se upali moze i unutra.

Probaj bez graficke da li ce ploca da prijavi gresku, proveri RAM module jedan od ta 4 je sigurno neispravan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @gilence 25.03.2020. 18:13 #661881

status: user
broj poruka: 18930
koju verziju utorrent-a si napisao skoro da koristis...? 2.2.1, ili...?

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.03.2020. 18:20 #661882

status: user
broj poruka: 9460
Da.
2.2.1 Beta buid 23984
Jedina malo zeznutija stvar je sto magnetic torrent ne mozes da vidis sadrzaj, pa samim tim ne mozes da uncekiras npr. ako neces ceo sadrzaj da skidas, jbg. Ostalo radi ko zmaj.
Jedino to sto sam primetio koristeci ga bas dugo.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.03.2020. 18:38 #661883

status: user
broj poruka: 18930
Blagodarim. Nema veze, uz njega koristim Tixati, on je odlican za magnete.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Danas sve radi kao po loju... 25.03.2020. 19:11 #661884

status: user
broj poruka: 1588
Cekam prvu priliku, kad ne bude hteo da se upali pa cu da ga dezintegrisem, zamenim bateriju i ocistim sve kontakte, pa da proverim posle...

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.03.2020. 20:39 #661901

status: user
broj poruka: 4222
@strela75
Tebe jebe napon u kućnoj instalaciji. Nisam hio odmah rad da komentarišem, ali s obzirom da jedan dan radi, pa par uključivanja ne, razlog je ili naponska sekcija matične ploče, napajanje, koje je za zamjenu ili napon u mreži. Da je grafička, ne bi dobijao takve simptome, mada isti simptomi se mogu dobiti kad oksidiraju kontakti na memoriji jedog od memorijskih modula.
@imarkovic
µTorrent 2.2.1 Build 25130 22.03.2011
Može da se vidi sadržaj magneta, ali ne svakog. Ne znam zašto je to tako.
Preporuka da ga instaliraš pod win 10 u compatibility modu za win7, jer onda prikazuje u velikoj većini sadržaj magnet linkova, a ako ti tako ne odgovara, kada započne skidanje fajlova, samo odabri koji želiš, a ostale ne moraš skidati.
Ako koristiš win 10 1903
uTorrent 3.5.5.45231 12.05.2019 i da dodaš stabilne trakere od 25.03.2020. Bude za 20% brži od 2.2.1.25130 na fajlovima od 9 GB, pa na više na SBB, a na Telekonju nema uticaja koja je verzija i podešavanja, čak bih rekao da je na optici u Bg i sporije, ali nisam mjerio.

- Original untouched utorrent.exe
- Configured settings.dat (removed ads)
- User friendly compact main menu by priority
- Exit without taskbar
- Fully uninstall without risk of launched program
- Auto detection for leftovers during install
- Interact with user to save torrent tasks
- updated Flags (28 April 2019)
- List of stable trackers (May 2019)
- Search engine list of famous trackers
- Optional Skin
- User Manual for uTorrent

Site: https://www.upload.ee/files/9950119/uTorrent_3.5.5.45231.exe.html
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Ree 27.03.2020. 01:02 #661904

status: user
broj poruka: 583
Vrv bios i modifikacija radi tog xeona..

Mozda..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 28.03.2020. 09:01 #661920

status: user
broj poruka: 1588
@operator
... na pamet mi je pala ploca sa njenim naponskim delom zbog starosti. Napajanje je bilo dobro kad je bilo novo, sad ne znam kakvo je. U pitanju je seasonic 620gm, ali ga imam vec x godina. Provericu i napon u mrezi kad se sledeci put bude desilo.

@guest
Ovaj bios radi vec sigurno 7-8 godina sa ovim procesorom bez problema. Ne znam sto bi sada krenuo da zeza.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.03.2020. 09:29 #661921

status: user
broj poruka: 18930
Mozda ne bi bilo lose da otvoris napajanje, cisto da ga slikas i postavis ovde sliku, da vidimo da li mozda ima nekih napuhalih kondenzatora. Svakako su kvalitetni, mozda i nema ako se redovno cistilo, ali da bi bio siguran. Meni nesto ne deluje da je do ploce, bez obzira na starost. Ali, poslusaj gileta, izvadi bios chip dok je sve ugaseno i baterija izvadjena, pa vrati nazad kako je bilo.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Za sada sve ok... 29.03.2020. 23:22 #661949

status: user
broj poruka: 1588
... evo svih ovih dana se svaki dan koristi komp. Klinci oko skole stalno nesto drndaju na kompu i nijednom nije pravio problem. A u trenutku pisanja prvog posta nekoliko puta u danu.

Kad sledeci put bude zezao, otvoricu ga, izvaditi bateriju i BIOS cip, te pogledati napajanje.

Javljam.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Opet nece da se upali... 17.05.2020. 21:34 #663216

status: user
broj poruka: 1588
Evo do veceras komp super radio (od 29.3. i prvog posta). Klinci slucajno pritisli dugme na produznom i tako ga ugasili. Od tog momenta, upali se, ventilatori se zavrte, cujem i disk da se upali i ugasi, ali nema pocetnog bipa, nece da prikaze POST ekran, nece da butuje, ... isto kao pre. Eto sad opet zeza.

Posto je sad kasno, sutra cu da ga demontiram i pregledam kondenzatore, promenim CR2032 bateriju, pogledam napajanje... Javljam rezultat.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.05.2020. 21:40 #663217

status: user
broj poruka: 18930
Najverovatnije hladni lemovi, kondenzatori.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Opet proradio... 18.05.2020. 21:46 #663233

status: user
broj poruka: 1588
Izvadio sam memoriju, graficku, upalio ga - nema pistanja. Zatim sam zamenio CR2032 bateriju (stara je iste tezine kao nova - menjao sam je `skoro` - mozda godina, dve) , ocistih kontakte i izduvah prasinu. Novo paljenje i proradio je.
Kondenzatori na ploci izgledaju isto kao prvog dana. Izvadio sam i napajanje, skinuo poklopac. Cak i njegovi kondenzatori izgledaju ok, mada su drugi tip u odnosu na plocu (veci, deblji,...). Evo par slika:
https://ibb.co/gz7sjT1
https://ibb.co/tM6b0sq
https://ibb.co/pQ6j4vr

Ovo su naponi koje prijavljuje u BIOSu:
https://ibb.co/PZC9cCm

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filipos ... 18.05.2020. 22:37 #663234

status: user
broj poruka: 123
Da promenis napajanje? 11.7v je bas nisko obzirom da komp nije opterecen. Jedino ako bios pokazuje pogresno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.05.2020. 22:47 #663235

status: user
broj poruka: 4222
Kao što sam rekao i ranije da je napajanje zrelo za zamjenu. Može se desiti da grafička kartica vuče mnogo više od dozvoljenog i opterećuje 12v granu.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.05.2020. 22:48 #663236

status: user
broj poruka: 18930
Napajanje je...? Seasonic 350W?
Cini mi se da ispod ljubicasto-crnog kablica je naduvenko jedan mali kondenzator, a cini mi se da je blago naduven crni veci ~4cm od njega, za taj crni mozda se varam, ali ovaj mali mi deluje bas naduveno. Pogledaj bolje, mora da bude potpuno ravan godnji deo svih kondenzatora.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 19.05.2020. 17:33 #663245

status: user
broj poruka: 1588
Danas radi ok, upalio klincima bez problema...

U pitanju je seasonic SS-620GM napajanje, izvorno bilo 620W, `bronzano`. (ajd` sa 80% iskoriscenja - 496W)
Provlacio sam kablove ispod maticne, pa mi je muka izgubiti pola dana da ga kompletnog iscupam napolje. Sledeci put kad kiksne, izlece napolje na detaljnu analizu.

Evo slike ocitavanja voltaze programa AIDA64 i CPUID:
https://ibb.co/hZmdpQd
Kojem verovati?

Da li za ovo napajanje vredi menjati kondenzatore ili kupiti drugo?
Ko radi zamenu kondenzatora? Ako je zamena - sta bi bio predlog u ceni oko 60 evra?

Unapred hvala.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.05.2020. 20:51 #663255

status: user
broj poruka: 18930
Danas radi, sutra nece, nista ne resavas time, jer ce se sigurno desiti opet...

Sto vise odlazes, vise rizikujes da se nesto desi, proveri i zameni sto pre sve blago naduvene kondenzatore (ako ih ima, a verujem da ima). Nije to neki trosak, to su jeftine komponente, ali ako ne znas adekvatno to da uradis, onda ti savetujem da to ne radis, jer u tom slucaju moze da bude opasno.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs