Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Da li je normalno
STRANA 1 OD 1
doca80 Da li je normalno 29.11.2007. 16:40 T6743

status: user
broj poruka: 3053
da prilikom skidanja filmova preko torenta kad pokusam da odem na bilo koji drugi sajt,evo npr. na PC BERZU,treba mi po minut i vise da otvori stranicu,i isto toliko da otvori bilo koju temu na forumu?Isto se ponasa i sa Mozillom i sa Explorerom.U pitanju je TELEkom adsl 512.I brzina skidanja preko torenta je u proseku 10kb/s.Cim ugasim torent otvara sve u sekundi.Vec sam imao problem sa time sto je komp cesto izbacivao text da imam network problem ili limited connection,ali sam to resio pozivom korisnickog servisa.Dakle da li je normalno onako sporo otvaranje stranica dok skidam film preko torenta,ili da resenje potrazim na neki drugi nacin?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
adamadam jeste 29.11.2007. 16:44 #34330

status: user
broj poruka: 397



da normalno je tako
skidao ne skidao torrent posrce sve resurse net-a i kod mene
tako da nocu samo ostavljam da se skida dok preko dana surfujem itd.
jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije to zbog downloada 29.11.2007. 17:12 #34331

status: user
broj poruka: 5696
vec zbog uploada. Naime dok skidas nesto modem mora stalno da vrsi sinhronizaciju i proverava konzistewntnost paketa tako sto upucuje zahteve servere na koje ovaj odgovara. Dakle, posto je kod ADSLa prilicno manja brzina uploada (64 u odnusu na 512) imas slucaj kolizije da kada je potrebno kontaktirati sajt (surf) nemas slobodniih resursa koji bi to omogucili jer je prioritetniji postavljen prvi zahtev.


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
StrasanLav po minut i vise? 29.11.2007. 17:13 #34332

status: user
broj poruka: 12
Pa, toliko nije normalno :) ja takodje imam 512/128 doduse cable i kad mi torent povuce kompletan link (skida oko 54KB/s) stranice i dalje mogu da otvaram relativno brzo..uglavnom treba 2-3 sekunde vise nego obicno da se otvori npr. PC Berza :) I kod ostaslih prijatelja koji imaju ADSL se isto tako ponasa jedino kod komsije koji ima Telekom ADSL nista ne radi dok je torent aktivan :) da ne spominjem da su ga limitirali uzas :p
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 29.11.2007. 17:34 #34333

status: user
broj poruka: 3053
Ja imam TELEKOM adsl kao i tvoj komsija ali 512/64.Pretpostavljam da mi brzina skidanja preko torenta ne prelazi 10,retko kad 15kb/s,iz nekih drugih razloga,ali kad skidam nesto sa GURU 3D i sl. brzina ide opusteno na 53-57kb/s!pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
StrasanLav 13 29.11.2007. 17:38 #34334

status: user
broj poruka: 12
vise od 13 KB/s nije video :)) Normalan download radi normalno ali torenti-jok :))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
StrasanLav BTW 29.11.2007. 17:39 #34335

status: user
broj poruka: 12
Machine je u pravu :)

Ali nije isti problem na svim provajderima :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
io62s ... 29.11.2007. 18:35 #34336

status: user
broj poruka: 371

...probaj da stavis upload do 5kb\s...ja tako resim problem, kada skidam nocu stavim 10kb...i uvek ide brze sto mu veci upload das...ja sam kod ptt-a 10248 i ide torent i preko 50kb\s (sto je opet pola brzine) kada mu stavim 10 upload, na 5 upl. ide do 20 dwnl. max...i sa manjim uploadom ce ti mnogo brze otvarati strane dok je torent ukljucen, ali isto tako ce torent raditi sporije...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 29.11.2007. 18:47 #34337

status: user
broj poruka: 4506



to je normalno(usporenje zbog uploada) ali ga mozes smanjiti ogranicavanjem upload brzine sto je preporucljivo ( jer ce ti i download ici brze, naravno tamo gde je dozvoljeno da te ne izbace )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: re 29.11.2007. 19:06 #34339

status: user
broj poruka: 271
Ogranici upload na 2 KB/s, ionako je mizerno mali.


:: Ja imam TELEKOM adsl kao i tvoj komsija ali 512/64.Pretpostavljam da mi brzina skidanja preko torenta ne prelazi 10,retko kad 15kb/s,iz nekih drugih razloga,ali kad skidam nesto sa GURU 3D i sl. brzina ide opusteno na 53-57kb/s!poz
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 29.11.2007. 19:23 #34341

status: user
broj poruka: 3053
Stavio sam upload na 5 ali i dalje je tu negde u proseku 10-15kb/s download.Na trenutke skoci na 20 pa se vrati na 10. Ja sve mislim da sam se gadno za..b`o kad sam uzeo Telekom adsl.Do sada sam cuo da samo kukaju svi koji ga imaju.Ama NIKO ga nije pohvalio!Hvala svima na odgovorima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: re 29.11.2007. 19:37 #34344

status: user
broj poruka: 271
Ja sa vezom 1024/128 upload ogranicavam na 4-5 da bi mi surf radio kako treba, ono sto hocu da ti kazem da ti je upload jos uvek suvise velik, ogranici ga na 2-3 KB/s i onda mozes da ocekujes da ti http radi koliko toliko korektno.


:: Stavio sam upload na 5 ali i dalje je tu negde u proseku 10-15kb/s download.Na trenutke skoci na 20 pa se vrati na 10. Ja sve mislim da sam se gadno za..b`o kad sam uzeo Telekom adsl.Do sada sam cuo da samo kukaju svi koji ga imaju.Ama NIKO ga nije pohvalio!Hvala svima na odgovorima
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 re 29.11.2007. 20:00 #34347

status: user
broj poruka: 3053
Stavio sam na 2kb/s i radi skoro isto.Mala je to razlika,ali ima je.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Resursi 29.11.2007. 20:47 #34352

status: user
broj poruka: 6643
Ctrl+Alt+Delboy i pogledaj koliko je zauzeće procesora.... torrent dowlnoad manager-i često popasu sve što je moguće, ako je to slučaj (uz uploud ograničenje), skini ga na above normal.... po prioritetu, tako da će to rešiti problem.
Ne odgovaram iz lenjosti da pročitam više od 10 aktuelnih poruka...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Jeste normalmo kod telekoma:( 30.11.2007. 04:28 #34382

status: user
broj poruka: 4515



verovatno koristis azureus ............................

SAMO INSTALIRAJ mTORENT I SVE RADI KAKO TREBA!
A AKO I TAD NECE ONDA SE STVARNO POPI*****IM NA TELEKOM!
jA SAM IMAO ISTI PROBLEM PRESAO NA DRUGI PROGRAM I SUPER ZADOVOLJAN!
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milantex Jok 06.12.2007. 22:06 #35160

status: user
broj poruka: 3
Ajd` ovako... Skini NetLimiter ili neki drugi upload/download limiter i LIMITIRAJ samo utorrent ili koji vec torrent client koristis da ima 60% od tvog max upload maimuma za upload i 75% svog download maximuma za download za taj proces.

Na primer:
Ako ti je 512/64 onda ce biti:
Download limit: 384Kbps, a
Upload limit: ~40Kbps.

Na ovaj nacin ces limitirati resorse za taj proces (program) a.k.a. uTorrent i on ce crpiti koliko mu je dato i NE preko toga. Ovo je pametno, jer ADLS modem oce da ugasi konekciju kada se zaguci i na ovaj nacin sprecavas i pucanje veze.

A pritom imas jos onih 25% i 40% za download i uplad, respektivno.

Uzivaj... a sto se tice Limitera, tu se snadji. Ima neki freeware da se nadju na netu, a ako volis pirate, pa bajo.. ja ti to nisam predlozio! .)

Poz svima!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
7of9 Torrent, provajderi... 21.01.2008. 12:18 #40366

status: user
broj poruka: 5
Bez obzira kod kog ste provajdera najbitnije je da sam torrent program podesite kako treba.
Znaci: port koji ce program koristiti mora biti iznad 50000. Port takodje prosledite u Wind.Firewall-u, kao i na ruteru ako ga koristite.
Iskljucite opciju Enable UPnP port maping.
Global maximum number of connections: 400
Maximum number of connected peers per torrent: 100
Number of upload slots per torrent: 4
Global muximum upload rate: 6
Global muximum download rate: 0 (unlimited)
Maximum numbers of activ downloads: 3

Ovo su podaci za brzinu 1024/128 i trebalo bi posle ovih podesavanja da vam sve radi kako treba ako su sami torrenti dobri, odnosno ako ima vise aktivnih trackera i dovoljno peersa.

Za brzinu 512/64, sve parametre prepoloviti, stim sto Upload rate ogranicavate na samom torrent file-u i treba staviti 1. Broj aktivnih torrenta, odnosno torrenta koje skidate neka bude 2 i svaki posebno ogranicite na upload rate 1. Tako vam downoload nece biti ogranicen a upload nece zagusivati download.

Pri ovakvom podesavanju mocicete i da surfujete doduse bice malo sporije nego bez torrenta.

Nadam se da ce vam ovo biti od pomoci

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs