Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Los prijem FM stanica
STRANA 1 OD 1
slavkobgd Los prijem FM stanica 04.04.2020. 23:07 T67445

status: user
broj poruka: 30
Imam sledeci problem , kad ukljucim kompijuter tako prijem stanica postane los (susti)
Risiver je Pioneer VSX 417 , isti problem imao sam i sa prethodnim u pitanju je bio Sony.
Kad je PC iskljucen sve super.Kad raskacim kablove koji povezuju PC i Risivier isto je los prijem , Probao sam da promenim i uticnicu da ne bude na isti osigurac i ponovo isto.
Ovo traje vec duze vreme ali sad je pocelo da mi smeta.

Evo i konfiguracije ako ima to neke veze


Maticna Gigabyte GA-970A-DS3P
GPU GTX 660
CPU FX 8320
Ram Krucial balistik
Hladjenje LC 120
Napajanje .Chieftec 550w
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.04.2020. 17:23 #662100

status: user
broj poruka: 9460
Mislim da tu nema pomoci. Jednostavno sam PC odasilje toliko raznih frekvencija koje ometaju FM. Tu je i swicersko napajanje koje isto tako prlja etar...
Stariji tipovi analognih tunera nisu toliko zasticeni kao AiO cipovi FM koji rade na drugom principu i nemaju zavojnica i ostalo sto moze da `skuplja` junk iz PC-a.
Ili preci na neki digitalni krs tuner, ili tuner preseliti u drugu prostoriju sto dalje od PC.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed +1 za ovo sto pise Gilence. 05.04.2020. 18:08 #662101

status: user
broj poruka: 10984
Eventualno, da probas da kuciste PCja vezes direktno na uzemljenje. Mogu da pomognu i odvojni (rastavni) trafo i EMI filteri.
https://tinyurl.com/vycrk6t


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slavkobgd re 06.04.2020. 20:04 #662120

status: user
broj poruka: 30
Tako sam i ja mislio da PC `zdraci` FM prijem , tacno se oseti razlika u tonu kad je PC iskljucen i kad je ukljucen.

Resenje : nema FM-a dok radi PC :((

Hvala obadvojici na pomoci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug bilo bi dobro ustanoviti 17.04.2020. 16:17 #662455

status: user
broj poruka: 978
da li smetnje potiču od samog napajanje PCja ili cele kofiguracije.može biti da smetnje dobija preko `mreže`. ako je tako, onda bi lek mogo da bude, ono što je torta preporučio.
npr., mene ne bi mrzelo da raskačim komponete, i da kresnem samo napajanje, sa nekim opterećenjem, pa da gledam šta se dešava...

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs