Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Kupovina misa
STRANA 1 OD 2  
kuglice Kupovina misa 13.04.2020. 00:31 T67463

status: user
broj poruka: 391
Pozdrav svima.Potreban mi je mis za gejming.Neki jeftiniji do max 2500 din.Bitno mi je da je za gejming,da se povezuje usb putem i da je normalnog oblika bez onih peraja sa strane i slicno.Hvala puno.
GROUNDING VISION 7 HDMI 37inc
CPU:AMD Phenom II B55 x4 3.8GHz
MB:ASRock 870 extreme 3
RAM:4GB DDR3 1600MHz OCZ Platinum
GPU:MSI GTX460 1GB DDR5 256bit OC
HDD:WD 160GB SataII
LC Power 600H-12
CM Elite 322
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Gaming mis do 2500 din je... 13.04.2020. 00:55 #662279

status: user
broj poruka: 9381
Bacen novac. Za proteklih godinu dana, promenio sam ih 3 i na kraju sam se iznervirao i kupio Razer Dethadder V.2, ne zato sto ne znam sta cu sa parama, vec zato sto su me protekla 3 jeftina (ona klik, thrust i sl. copy paste kineska g@vna) bukvalno dovodila do ludila u normalnom radu. Sa ovim Razerom sam se preporodio, bukvalno. Da se razumemo, nisam gamer, nemam puno vremena za igre, govorim ti o svakodnevnom radu.
Neprecizni su do bola, ruka mi se kocila, back taster se veoma lako klikne palcem i zezne me skroz, kod selektovanja teksta selektuje mi pola strane.. Ma uzas...
Na kazem da trebas da potrosis vise od 4-5000 za misa, ali bezi od tih do 3000, svi su ista copy paste kineska govn@, sa uzasnom optikom.
Imas Logitech G300S za manje od 4K, Steelseries Rival 3 za manje od 5K... sve odlicni misevi. Ima i neki HP Omen, on je manje od 3500 i deluje mi OK.
Ako bas hoces do 2.5K, ja bih ti pre predlozio da kupis nekog dobrog office misa, bolje ce ti raditi posao.
A koliko sam u fazonu kvalitetnih periferija, koristim Genius tastaturu od 700 din. Sada samo znam da za misa nikada necu zaliti pare.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Kupovina misa 13.04.2020. 09:11 #662281

status: user
broj poruka: 1327
To što tražiš nije gaming miš nego za male devojčice. Šta to možeš da igraš na toj kongffiguraciji pa da traži `Gaming` miša ? Gaming miševi imaju gomile dugmića i konfiguracija.


:: Pozdrav svima.Potreban mi je mis za gejming.Neki jeftiniji do max 2500 din.Bitno mi je da je za gejming,da se povezuje usb putem i da je normalnog oblika bez onih peraja sa strane i slicno.Hvala puno
:: GROUNDING VISION 7 HDMI 37in
:: CPU:AMD Phenom II B55 x4 3.8GH
:: MB:ASRock 870 extreme
:: RAM:4GB DDR3 1600MHz OCZ Platinu
:: GPU:MSI GTX460 1GB DDR5 256bit O
:: HDD:WD 160GB SataI
:: LC Power 600H-1
:: CM Elite 322
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 13.04.2020. 10:12 #662284

status: user
broj poruka: 939
Uzmi neki A4Tech za te pare i uzivaj. Neuporedivo bolje od ovih sranja sto je pomenuo VMARC (mislim na prvopomenuta kineska sranja Trust i td)

Imas i obicnog izgleda (bez “peraja”) od 1300 do 2500 din da biras!
Najbolje da odes u radnju i da probas koji ti odgovara.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.04.2020. 11:57 #662287

status: user
broj poruka: 4225
+1 za phoboskv.
A4Teh je uvijek bio negdje u sredini.
https://www.eponuda.com/racunari-misevi/a4tech-x-710bk-black-mis-cena-212809
ovaj je ok.
750, bloody i ostali noviji mi nekako ne leže.
Kao što ti reče:
probaj ga prije negbo ga kupiš, ako imaš mogućnosti.


Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ja koristim A4Tech XL-747 13.04.2020. 12:03 #662288

status: user
broj poruka: 4659
i jos 2 drugara slicne i nikakvih problema kao ovo sto je pisao VMARC, mis je odlican, drndam ga vec 3god ako ne i jace. Za sad jedini problem koji sam primetio je da klik za promenu osetljivosti malo zeza, mora malo jace da se pretisne da se promeni, i ogilila se nalepnica u donjem delu :D Toliko, sve ostalo klikovi, kabli radi odlicno, cak ima i tegove, za to koliko kosta odlican mis!




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kuglice Count 13.04.2020. 17:08 #662294

status: user
broj poruka: 391
Nisqm trazio da mi neko popuje i serenda vec da ako moze pomogne oko izbora.Kenjatora mi je preko glave.Nisam menjao konf ovde u opisu igram CS GO ako te zanima pa eto,pljuj sad po tome posto je i ovo smesna konf.
Ostalima hvala puno.Kad uzmem javljam sta sam uzeo i kako sam zadovoljan.
GROUNDING VISION 7 HDMI 37inc
CPU:AMD Phenom x6 1090T
MB:ASRock 870 extreme 3
RAM:8GB DDR3 1600MHz
GPU:MSI GTX770
HDD:WD 320GB SataII
LC Power 600H-12
CM Elite 322

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Count 13.04.2020. 17:17 #662296

status: user
broj poruka: 9381
Tek da se zna, ja ti nisam serendao, stvarno sam pokusao da ti pomognem.
Kupi sta hoces, samo gledaj da izbegnes one gejmerske koji imaju svi isti onaj copy paste dizajn. Dok sam istrazivao sta da kupim, video sam da cak i neki renomirani proizvodjaci imaju iste te miseve, samo rebendirane. Provalices i sam.
Ove sto sam ti naveo sam ja prvo razmatrao i onda sam digao ruke od eksperimentisanja, rekao zaj@bi to i kupi nesto provereno.

A4 Tech je isto tako OK proizvodjac, ali njih nisam gledao. Ovaj @operatorov mi deluje super, i nije to taj nazovi “gejmerski” koje sam ja imao. Uh kakvo djubre, opet sam se iznervirao :)

Aj uzdravlje.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Nisqm trazio da mi neko popuje i serenda vec da ako moze pomogne oko izbora.Kenjatora mi je preko glave.Nisam menjao konf ovde u opisu igram CS GO ako te zanima pa eto,pljuj sad po tome posto je i ovo smesna konf
:: Ostalima hvala puno.Kad uzmem javljam sta sam uzeo i kako sam zadovoljan
:: GROUNDING VISION 7 HDMI 37in
:: CPU:AMD Phenom x6 1090
:: MB:ASRock 870 extreme
:: RAM:8GB DDR3 1600MH
:: GPU:MSI GTX770
:: HDD:WD 320GB SataI
:: LC Power 600H-1
:: CM Elite 32
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque +1 13.04.2020. 17:57 #662300

status: user
broj poruka: 1060
za X747... mlatio sam ga 8 godina, odličan miš... tek tad se javio neki mikroprekid u kablu, pa je na kompu počeo da zeza, a recimo na raspberry pi radi odlično.. sad imam SS rival 650, i nije udoban kao taj 747

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray +1 13.04.2020. 18:08 #662301

status: user
broj poruka: 170
Za A4tech bloody. T70 je odlican. Imam veliku saku ali mogu satima da ga drzim u ruci da se ne umorim ili da me boli. Burazer jer sahranio brdo miseva, neke posle i samo 2 dana. Jedino su mu Logi MX518 i trenutni bloody odoleli. MX je odolevao 5-6 godina, a ovaj vec trecu godinu.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem OVO 14.04.2020. 00:19 #662308

status: user
broj poruka: 3797
https://www.kupujemprodajem.com/Kompjuteri-Desktop/Misevi/RAZER-Deathadder-3500dpi-3-5G-Garancija-NOV-AKCIJA - 93394382-oglas.htm

Ne trazi dalje.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: +1 14.04.2020. 08:34 #662310

status: user
broj poruka: 1327
Imam ga i ja već neke 3 godine, toliko dugo mi nije trajao nijedan miš, aluminijumski klizači na tekstil-sunđer podlozi jedva da pokazuju znake habanja. klik i točkić još uvek rade super, nema promašaja u klikovima a ima i promene brzine.
Dovoljno je težak da ne mora da se drži, samo gurkanje sa dva prsta je dovoljno. Ono što je kuglica tražio niaka nemože da se podvede pod `Gaming miš`.

:: Za A4tech bloody. T70 je odlican. Imam veliku saku ali mogu satima da ga drzim u ruci da se ne umorim ili da me boli. Burazer jer sahranio brdo miseva, neke posle i samo 2 dana. Jedino su mu Logi MX518 i trenutni bloody odoleli. MX je odolevao 5-6 godina, a ovaj vec trecu godinu
::
::
:: Dovie`andi se tovya sagain.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Re: +1 14.04.2020. 09:37 #662312

status: user
broj poruka: 939
Slusaj bre! Sto ne moze da se podvede pod “gaming mis”?! Da li si toliko ogranicen? Da li se covek bavi profi igranjem pa mu treba najbolji i najskuplji mis?
Od mog prvog PC-a, 386, 486, igrao sam se sa obicnim office misem i uzivao sam u GAMINGU! Igrice su za uzivanje, ne moras uvek biti brzi, precizniji od ostalih! A4Tech pravi gaming miseve odavno i nema sta tu da se raspravlja.
Ja sam imao a4Tech 750bf skoro 5 godina, posle toga SS Kana (a4tech je bio bolji mis i sada je kod mog sestrica skoro 3-4 godine, a Kana se pokvario posle nepune dve godine). 750bf Mis nema nijednu falinku. Radi kao prvog dana.
Sada imam Logitech g403 (btw bolji mis od tog Razera, jer je ovaj iz oglasa essential. RazerDA elite je slican mom misu i tu samo nacin drzanja misa moze da odluci u izboru) i opet mogu da preporucim a4tech, pre cemu ne mislim da je bolji od g403 (nije uopste, ali je i jeftiniji 4-5 puta)

Covek je pitao za mis do 2500 din i pravi izbor bi bio a4tech. Da je rekao do 3500, onda je ok taj Razer.

I opet, a4tech misevi su svakako gaming misevi. Ne mora biti Logi, SS, Razer, Zowie da bi covek mogao da igra igre sa njim! Dosta sa tom ogranicenoscu!


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Imam ga i ja već neke 3 godine, toliko dugo mi nije trajao nijedan miš, aluminijumski klizači na tekstil-sunđer podlozi jedva da pokazuju znake habanja. klik i točkić još uvek rade super, nema promašaja u klikovima a ima i promene brzine.
:: Dovoljno je težak da ne mora da se drži, samo gurkanje sa dva prsta je dovoljno. Ono što je kuglica tražio niaka nemože da se podvede pod `Gaming miš`.
::
:: :: Za A4tech bloody. T70 je odlican. Imam veliku saku ali mogu satima da ga drzim u ruci da se ne umorim ili da me boli. Burazer jer sahranio brdo miseva, neke posle i samo 2 dana. Jedino su mu Logi MX518 i trenutni bloody odoleli. MX je odolevao 5-6 godina, a ovaj vec trecu godinu
:: ::
:: ::
:: :: Dovie`andi se tovya sagain.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sweredom Re: Kupovina misa 14.04.2020. 20:58 #662342

status: user
broj poruka: 819
Drugar je zabo g700s za 3000 din. Polovan ali radi super. Ja ga imam vec par godina. Osim sto ti treba barem par baterija ovako nema mane.
https://valid.x86.fr/s91q0q

:: Pozdrav svima.Potreban mi je mis za gejming.Neki jeftiniji do max 2500 din.Bitno mi je da je za gejming,da se povezuje usb putem i da je normalnog oblika bez onih peraja sa strane i slicno.Hvala puno
:: GROUNDING VISION 7 HDMI 37in
:: CPU:AMD Phenom II B55 x4 3.8GH
:: MB:ASRock 870 extreme
:: RAM:4GB DDR3 1600MHz OCZ Platinu
:: GPU:MSI GTX460 1GB DDR5 256bit O
:: HDD:WD 160GB SataI
:: LC Power 600H-1
:: CM Elite 322
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Re: +1 15.04.2020. 08:21 #662345

status: user
broj poruka: 1327
Alo bre, mali miš za 2 soma ne može da se podvede pod `Gaming miš` nikako. Naravno da može da se igra sa bilo kakvim mišem, igrali smo i sa kugličnim miševima. okruglim i četvrtastim i ovakvim i onakvim. Da nije insistirao na `Gaming` bila bi druga priča. Gaming mišovi imaju gomile programibilnih dugmića, veliki su imaju variabilne težine i koštaju đavo ipo. Isto tako imaju visok CPI, 12 000 pa naviše ali šta to vredi na relativno sporom sistemu ? Na toj brzini ima da laguje slika i cursor samo tako. Bilo bi teško igrati.



:: Slusaj bre! Sto ne moze da se podvede pod “gaming mis”?! Da li si toliko ogranicen? Da li se covek bavi profi igranjem pa mu treba najbolji i najskuplji mis
:: Od mog prvog PC-a, 386, 486, igrao sam se sa obicnim office misem i uzivao sam u GAMINGU! Igrice su za uzivanje, ne moras uvek biti brzi, precizniji od ostalih! A4Tech pravi gaming miseve odavno i nema sta tu da se raspravlja.
:: Ja sam imao a4Tech 750bf skoro 5 godina, posle toga SS Kana (a4tech je bio bolji mis i sada je kod mog sestrica skoro 3-4 godine, a Kana se pokvario posle nepune dve godine). 750bf Mis nema nijednu falinku. Radi kao prvog dana.
:: Sada imam Logitech g403 (btw bolji mis od tog Razera, jer je ovaj iz oglasa essential. RazerDA elite je slican mom misu i tu samo nacin drzanja misa moze da odluci u izboru) i opet mogu da preporucim a4tech, pre cemu ne mislim da je bolji od g403 (nije uopste, ali je i jeftiniji 4-5 puta
::
:: Covek je pitao za mis do 2500 din i pravi izbor bi bio a4tech. Da je rekao do 3500, onda je ok taj Razer.
::
:: I opet, a4tech misevi su svakako gaming misevi. Ne mora biti Logi, SS, Razer, Zowie da bi covek mogao da igra igre sa njim! Dosta sa tom ogranicenoscu
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
:: :: Imam ga i ja već neke 3 godine, toliko dugo mi nije trajao nijedan miš, aluminijumski klizači na tekstil-sunđer podlozi jedva da pokazuju znake habanja. klik i točkić još uvek rade super, nema promašaja u klikovima a ima i promene brzine.
:: :: Dovoljno je težak da ne mora da se drži, samo gurkanje sa dva prsta je dovoljno. Ono što je kuglica tražio niaka nemože da se podvede pod `Gaming miš`.
:: ::
:: :: :: Za A4tech bloody. T70 je odlican. Imam veliku saku ali mogu satima da ga drzim u ruci da se ne umorim ili da me boli. Burazer jer sahranio brdo miseva, neke posle i samo 2 dana. Jedino su mu Logi MX518 i trenutni bloody odoleli. MX je odolevao 5-6 godina, a ovaj vec trecu godinu
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Dovie`andi se tovya sagain.
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Re: Re: Re: +1 15.04.2020. 16:16 #662373

status: user
broj poruka: 939
Znaci moj Logitech G403 nije gaming mis,jer nema gomilu programabilnih dugmica, vec samo tri?!
Prosvetlio si me sada. Previse se ti razumes u ovu temu, pa bih se ja polako odjavio i potrazio nekog misonju sa sto vise dugmica i tegova i sto veci CPI ili CPR?! A da nisi mozda mislio DPI? ...ma neeee, prejak si ti strucnjak za GAMING misOve. Ne bi ti pogresio.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Alo bre, mali miš za 2 soma ne može da se podvede pod `Gaming miš` nikako. Naravno da može da se igra sa bilo kakvim mišem, igrali smo i sa kugličnim miševima. okruglim i četvrtastim i ovakvim i onakvim. Da nije insistirao na `Gaming` bila bi druga priča. Gaming mišovi imaju gomile programibilnih dugmića, veliki su imaju variabilne težine i koštaju đavo ipo. Isto tako imaju visok CPI, 12 000 pa naviše ali šta to vredi na relativno sporom sistemu ? Na toj brzini ima da laguje slika i cursor samo tako. Bilo bi teško igrati.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.04.2020. 16:36 #662374

status: user
broj poruka: 18940
Nemojte da se prepucavate oko glupih miseva. Izadjite napolje, proluftirajte se jos ovih pola sata :).

Cinjenica je da postoji Gaming mis od 2 soma dindzi, i takodje od 15 soma. Razlika je ogromna. Realno, nekad sam igrao igrice sa kuglicnim misem Genius sa 2 dugmeta, picio Wolfenstein, Undying i ostalo samo tako, iako nije pisalo na njemu `Gaming` :)

Udobnost, customize-acija, interna memorija, kvalitetni tasteri, kao i pregrst ostalih stvari zarad udobnosti i lakseg koriscenja. Neko se zadovolji misem od 2.000, ali to ne znaci da ce svakog zadovoljiti, mnogi ljudi vole udobnost, kvalitetnije, sto znaci i malo skuplje. Nekom je to sve nebitno i zadovolji se A4Tech-om, koji jeste izdrzljiv i trpi dosta, meni se licno ne svidja, to je moj ukus, ali mogu da potvrdim da sam se nagledao tih miseva koji su radili godinama, ode im klik ili scroll encoder, eventualno kabl, kada se to sredi, traje opet. Ali meni su ruzni, materijali su djubre, ali bitno da radi. Smatram da je dosta bolji od Genius, iako Genius ima malo bolju izradu. Ostali su manje-vise slicni unutra, zavisi od proizvodjaca.
Razer Deathadder za 3.500din je i od mene preporuka, jer taj mis toliko i treba da kosta, jer ne vredi vise, odlican je za te pare.


Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: >> 15.04.2020. 16:47 #662375

status: user
broj poruka: 939
+1

Upravo ja to i pokusavam da dokazem coveku. Svaka roba odredjene vrste ima losije i bolje verzije, jeftinije i skuplje. To sto je jeftinije, ne negira njeno postojanje i ZVANJE.
Po `countu` recimo BMW m5 ili Nissan GT R nisu sportski automobili, jer ipak nisu u klasi sa Ferrarijem, Lambom ili Bugattijem.
A mozda se kune i u Golf dvojku, pa nista osim VW i nije auto.

Prosto, ne volim ogranicenost i iskljucivost bilo koje vrste.

To je to od mene, sto se tice ove teme.

Budite zivi i zdravi! Ziveli!



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Nemojte da se prepucavate oko glupih miseva. Izadjite napolje, proluftirajte se jos ovih pola sata :)
::
:: Cinjenica je da postoji Gaming mis od 2 soma dindzi, i takodje od 15 soma. Razlika je ogromna. Realno, nekad sam igrao igrice sa kuglicnim misem Genius sa 2 dugmeta, picio Wolfenstein, Undying i ostalo samo tako, iako nije pisalo na njemu `Gaming` :
::
:: Udobnost, customize-acija, interna memorija, kvalitetni tasteri, kao i pregrst ostalih stvari zarad udobnosti i lakseg koriscenja. Neko se zadovolji misem od 2.000, ali to ne znaci da ce svakog zadovoljiti, mnogi ljudi vole udobnost, kvalitetnije, sto znaci i malo skuplje. Nekom je to sve nebitno i zadovolji se A4Tech-om, koji jeste izdrzljiv i trpi dosta, meni se licno ne svidja, to je moj ukus, ali mogu da potvrdim da sam se nagledao tih miseva koji su radili godinama, ode im klik ili scroll encoder, eventualno kabl, kada se to sredi, traje opet. Ali meni su ruzni, materijali su djubre, ali bitno da radi. Smatram da je dosta bolji od Genius, iako Genius ima malo bolju izradu. Ostali su manje-vise slicni unutra, zavisi od proizvodjaca.
:: Razer Deathadder za 3.500din je i od mene preporuka, jer taj mis toliko i treba da kosta, jer ne vredi vise, odlican je za te pare
::
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: >> 15.04.2020. 21:14 #662383

status: user
broj poruka: 9381
Znas da sam ga ponovo obrnuo prosle godine, posle 15-20 godina, ponovo... Kakva igra!!!

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

::...Undying
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic undying 15.04.2020. 21:22 #662384

status: user
broj poruka: 18940
neponovljiva i ne bas tako lagana :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: >> 16.04.2020. 08:34 #662399

status: user
broj poruka: 1327
Pogrešno ste sve razumeli, Miš sa kojim želiš da igraš i Gaming miš nisu ista stvar. Ono što treba tražiti je dobar miš, izdržljiv i brz a za određen novac jerbo pravi Gaming miševi koštaju ko zlatni.
Ako već želiš da upoređuješ sa automobilima, staviti pravog gaming miša na staru slabu konfiguraciju je kao da staviš volan od Frerarija na fiću pa da postane sportski auto.


:: +
::
:: Upravo ja to i pokusavam da dokazem coveku. Svaka roba odredjene vrste ima losije i bolje verzije, jeftinije i skuplje. To sto je jeftinije, ne negira njeno postojanje i ZVANJE
:: Po `countu` recimo BMW m5 ili Nissan GT R nisu sportski automobili, jer ipak nisu u klasi sa Ferrarijem, Lambom ili Bugattijem
:: A mozda se kune i u Golf dvojku, pa nista osim VW i nije auto
::
:: Prosto, ne volim ogranicenost i iskljucivost bilo koje vrste.
::
:: To je to od mene, sto se tice ove teme
::
:: Budite zivi i zdravi! Ziveli
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
:: :: Nemojte da se prepucavate oko glupih miseva. Izadjite napolje, proluftirajte se jos ovih pola sata :)
:: ::
:: :: Cinjenica je da postoji Gaming mis od 2 soma dindzi, i takodje od 15 soma. Razlika je ogromna. Realno, nekad sam igrao igrice sa kuglicnim misem Genius sa 2 dugmeta, picio Wolfenstein, Undying i ostalo samo tako, iako nije pisalo na njemu `Gaming` :
:: ::
:: :: Udobnost, customize-acija, interna memorija, kvalitetni tasteri, kao i pregrst ostalih stvari zarad udobnosti i lakseg koriscenja. Neko se zadovolji misem od 2.000, ali to ne znaci da ce svakog zadovoljiti, mnogi ljudi vole udobnost, kvalitetnije, sto znaci i malo skuplje. Nekom je to sve nebitno i zadovolji se A4Tech-om, koji jeste izdrzljiv i trpi dosta, meni se licno ne svidja, to je moj ukus, ali mogu da potvrdim da sam se nagledao tih miseva koji su radili godinama, ode im klik ili scroll encoder, eventualno kabl, kada se to sredi, traje opet. Ali meni su ruzni, materijali su djubre, ali bitno da radi. Smatram da je dosta bolji od Genius, iako Genius ima malo bolju izradu. Ostali su manje-vise slicni unutra, zavisi od proizvodjaca.
:: :: Razer Deathadder za 3.500din je i od mene preporuka, jer taj mis toliko i treba da kosta, jer ne vredi vise, odlican je za te pare
:: ::
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 11:18 #662405

status: user
broj poruka: 18940
@count, kako ne shvatas da je to `Gaming` samo marketing. Uzmi primer Logi MX Master 2s, on nije gaming mis, nego pise da je za `power users`-sio mi ga Djura, hoces da kazes da sa njim ne mozes igrati igre i da nije izdrzljiv i brz i sve ostalo? Koliko samo postoji ozbiljnih igrica koje ne zahtevaju visoke performanse misa...
Da ne pominjem nazive `Gaming` za tastature, maticne ploce, sve ostalo, jedino procesori nemaju :). Tako ti je isto sa tastaturama recimo, ispade da igre ne mogu da se igraju bez naziva `gaming` na tastaturi. To ranije nije postojalo, a igre su itekako.

G700 koji je jedan od poslednjih dobrih Logitech miseva koga imam godinama je izasao kao Ultimate gaming mis, a da to i ne znam, a ja ga poslednjih 10god. koristim za rad rad i samo rad, odigram poneku igru, ali nisam gamer. Platio sam ga 7.000din kada se pojavio, kasnije mu je skocila cena na 10k.

U prve 2 recenice si napisao da mis sa kojim zelis da igras i gaming mis nisu ista stvar, potom da treba traziti dobar mis izdrzljiv i brz, jer pravi gaming misevi kostaju puno :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: >> 16.04.2020. 13:58 #662426

status: user
broj poruka: 1327
`Gaming jeste buzzword za mnoge stvari koje nemaju nikakve veze sa igranjem kao recimo kućišta. Može da se igra na bilo kavom kompjuteru ali ima i nekih stvari kao recimo tastature i miševi koji se prave baš za igranje. imaju posebne dugmiće i komande koje teško da mogu da posluže za nešto drugo.
Znam ja dobro na čemu se igralo, igrali smo se i bez miša, i bez posebne tastature pa čak i na kompovima koji su bili napravljeni za sve drugo osim igranja. Većina vas se nije ni rodila kada sam imao Pong pa prvi `kompjuter` mi bio Timex Sinclair ZX81.


:: @count, kako ne shvatas da je to `Gaming` samo marketing. Uzmi primer Logi MX Master 2s, on nije gaming mis, nego pise da je za `power users`-sio mi ga Djura, hoces da kazes da sa njim ne mozes igrati igre i da nije izdrzljiv i brz i sve ostalo? Koliko samo postoji ozbiljnih igrica koje ne zahtevaju visoke performanse misa...
:: Da ne pominjem nazive `Gaming` za tastature, maticne ploce, sve ostalo, jedino procesori nemaju :). Tako ti je isto sa tastaturama recimo, ispade da igre ne mogu da se igraju bez naziva `gaming` na tastaturi. To ranije nije postojalo, a igre su itekako
::
:: G700 koji je jedan od poslednjih dobrih Logitech miseva koga imam godinama je izasao kao Ultimate gaming mis, a da to i ne znam, a ja ga poslednjih 10god. koristim za rad rad i samo rad, odigram poneku igru, ali nisam gamer. Platio sam ga 7.000din kada se pojavio, kasnije mu je skocila cena na 10k
::
:: U prve 2 recenice si napisao da mis sa kojim zelis da igras i gaming mis nisu ista stvar, potom da treba traziti dobar mis izdrzljiv i brz, jer pravi gaming misevi kostaju puno :
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 16.04.2020. 19:51 #662434

status: user
broj poruka: 3797
Decku sam dao najbolji savet. Slusajte bre Dzemka bemu misa, bar sto se tice tih pacova i monitora. Stotine sam izmenjao, nisu svi bili moji naravno, ali sam probao skoro svaki zanimljiv igracki monitor i mis bar na 2-3 dana...

Jos nesto da vas podsetim, sam Win je zakljucan i ne prepoznaje preciznost vecu od 4-5 soma dpi, zaboravio sam vec. Tako da znate i to. Stavite tih 4-5 soma dpi i smanjite sens kako vam odgovara. Ali nemojte drzati par stotina dpi, jer ima razlike verujte! Imate tih klipova na you tubu koliko hocete, kada idu piksel po piksel na monitoru...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 18.04.2020. 14:13 #662484

status: user
broj poruka: 12785
Koristim za posao matori MX Master, i za gaming Deathadder v2... iako može da se igra na MX masteru nakon ovog Deathaddera nemam nameru više išta da igram na Logitechu. MX master je pretežak za bilo kakvo ozbiljno igranje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 18.04.2020. 14:19 #662486

status: user
broj poruka: 3466

Igram malo csgo sa mx master 2s ali, moram uzeti neki za igre

Jel imao neko dodira sa g pro ili g903?


Na brzinu sam proucavao i te dve igrackice mi jedino deluju zanimljivo

Mozda i onaj neki ss mada drzao, bih se. Logija

:: Koristim za posao matori MX Master, i za gaming Deathadder v2... iako može da se igra na MX masteru nakon ovog Deathaddera nemam nameru više išta da igram na Logitechu. MX master je pretežak za bilo kakvo ozbiljno igranje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs