Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Konyola za pocetnika, policijski cas.
STRANA 1 OD 1
jowwa90 Konyola za pocetnika, policijski cas. 15.04.2020. 13:54 T67469

status: user
broj poruka: 152
Dobar dan svima.
Preporuka molim Vas, do sada nisam imao konzolu.
Sta da kupim?

Gledao sam oglase, Playstation 3 slim, pun igrica se nadje za 200.tinak evra.
Jel to ok opcija?

Ili da dam vise para?

Slusam neke savete.. Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Nikako 15.04.2020. 14:39 #662362

status: user
broj poruka: 908
Sony 3, to je staro, idi na Sony 4 ili Xbox one ima ih polovnih po oglasima za te pare


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 15.04.2020. 14:45 #662364

status: user
broj poruka: 2998
Sony 3 ima ok ekskluzive, ako ih nisi igrao, 200e je ok cena da odigras celu generaciju igara.

Cetvorka ako bi da igras nove stvari i naravno da kupujes igre, jer nije zastita razbijena.

Ili da tih 200e ulozis u neku grafu i da se igras na PC-u. Imas za tu cifru nove Radeon 580 koje ce te dobro sluziti.

E sada pitanje za poslednju opciju je koji imas procesor i da li ce on biti bottleneck.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jowwa90 Odg 15.04.2020. 15:11 #662366

status: user
broj poruka: 152
Koliko su skupe igre za ps4?
Ps3 mi je primamljiv jer se dobije sa 50-80 igara odmah.
Komp mi je jadan.. Ne bih u to da ulazem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Koliko jadan? 15.04.2020. 15:31 #662367

status: user
broj poruka: 3737
Verovatno mozemo da ti preporucimo neku dobru, a stariju igru.

Evo baš juče sam se prisetio odlične igre Operation Flashpoint - Cold war crysis. Fenomenalna igra sa nenormalno dobrom grafikom za to vreme.

Doduše verovatno bi imao problema sa kompatibilnošću pošto sam je igrao dok je XP bio veoma aktuelan sistem.

Napiši ti konfu pa da vidimo.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 15.04.2020. 15:59 #662370

status: user
broj poruka: 908


Onda bolje uzmi Xbox one na njemu rade skoro sve igre sa Xbox 360 koje su jeftine, a možeš kad naletis na neku povoljnu i za Xbox one po oglasima...
Sad dati 200 eura za konzolu izaslu pre 15 godina je glupost po meni


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Poslusaj Pajsgudguda 15.04.2020. 16:05 #662371

status: user
broj poruka: 2998
Koji sada imas komp, mozemo da ti sigurno preporucimo nesto sto bi radilo kako treba.

Ulaganje u komp ti je svakako bolje na duze staze.
Sada grafa, posle polovan cpu i maticna... i budes miran dugo.


Mislim da sam vidjao xbox one za oko 30.000 dinara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Btw... 15.04.2020. 21:40 #662386

status: user
broj poruka: 3737
Dok kolega ne odgovori...uspeo sam da pokremem editovanu igru Herkules na win10 na 2k monitoru. :)
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ jbt 16.04.2020. 00:20 #662394

status: user
broj poruka: 2998
kad sam to igrao!

Evo kolezi par predloga:
System Shock 2
Longest Journey
Monkey Island serial.
Bioshock sigurno moze, makar neki deo.
Max Pain 1-2
Gomila Collin McRae relija
Age of empires 2-3, age of mythology
Alice madness returns
neverwinter nights
dragon age
mass effect 1-2-3
recket league, gomila call of duty-ja,
deux ex 1, 2
darksiders
borderlands
killer is dead
dremfall chapters,
f.e.a.r 1.2.3
shadowrun
mafia 1-2
broken age
ghost recon future soldier
ghost recon 1-2
psychonauts
falliot, 1,2,3, new vegas
shatter
Guacamelee 1,2
amnesia dark descent, machine for pigs
stariji gta
Krater
Grim Fandango
Binary domain
Brutal legend
Broken sword serial
Sam and Max serijal
Call of Juarez serijal
Dead island serijal
Deponia serijal
Freedom Force
Grid
incoming forces
massive chalice
oddvorld serijal
OXENFREE OBAVEZNO
path of exile
red faction serijal
Spec ops the line
wolf among us
mozda neki xcom

Ovo su sve igre koje dobro rade na slabijim komfama, sve dok imas izmedju 2 i 4 gb rama i bilo kakvu grafiku a da nije integrisana, ili ako imas negu amd-ovu integrusu, ima da ti radi i da se naigras.

Ako si recio da potrosis 300+ xbox ili skoro 400 na ps4 plus igre za njega... moj iskren savet ti je da kupis polovne delove za komp i sklopis masinu na kojoj mozes da se igras narednih nekoliko godina.

Mislim da je ok kupiti PS4 da odigras ekskluzive koje si propustio, ali uzeti ga za glavnu konzolu pred kraj njene podrske...
I meni je palo na pamet da pazarim konzolu, ali ima mozda jedna ili dve ekskluzive koje bih igrao na soniju, sve ostalo sam odigrao na PC-ju. Jedna od te dve ekskluzive dolazi na pc i to je horizon zero dawn. Bez druge cu preziveti. :)

Doba ekskluziva je iza nas. Misli na duze staze i sklopi novi komp.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad @Jovan 16.04.2020. 00:37 #662395

status: user
broj poruka: 4747

A koja ti je druga ekskluziva?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 16.04.2020. 01:49 #662397

status: user
broj poruka: 2998
Last of us, ali to ima i za ps3, ako se ne varam, ali bih radije remasterovanu igru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.04.2020. 02:49 #662398

status: user
broj poruka: 4747

Pa dobro, igraćeš LoU na petici. Sad, dal ostaje datum izlaska zbog ovog haosa, ne znam. Ili iznajmi konzolu na par dana pa odigraj. Ja bih ti dao al sam prodo. I LoU 2 i HZD 2... Eh, prošlo vreme ekskluziva, ne znam baš. A i nije samo dovoljno da se pojavi nego i da je funkcionalno kako prečesto nije (ko je reko RDR?). Doduše, izašo Heavy Rain i radi, naravno niko čuo, nije pucačina i klanica.

Elem, Jowwwwa. A niste mislim shvatili suštinu pitanja i ličnosti koja ga postavlja. Mislim da bi radije konzolu, nemojte vi zli pisijaši da ga na silu konvertujete. Možda je i odigrao sve pa mu dosadilo. Ima Yooka Laylee and the Impossible Lair, ko da je Nintendo pravio.

Hm, i Death Stranding dolazi na PRC..

Kontemplacija, koncentracija, meditacija...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 18.04.2020. 12:14 #662475

status: user
broj poruka: 2998
Jeste, to sam i ja mislio, iznajmljivanje i onda zasednem, samo da nadjem dovoljno slobodnog vremena i da se ovo stisa.

A za ekskluzive, mislio sam da samo PS ima neke ekskluzive (mada i oni polako labave stav sa time), i naravno switch. Mislio sam vise na to da su ekskluziva za xbox gotovo nema vise, sve su resili da portuju na PC, i bas zbog toga mislim da, ako resim da kupujem konzolu, to ce i biti upravo PS, ali to vec kada dodje na vreme,

Yooka Layle sam inace probao, i mnogo mi cudno deluje. Spyro the Dragon mi deluje slicno ali mi je mnogo dopadljiviji.

A za konvertovanje, to je uvek rizik, jer ipak, forum je PC Berza, pa su ljudi mahom malcice naklonjeni toj platformi. :)

Mada, pomoglo bi kada bi se i autor teme javio malo.

A za Death Stranding. i to cekam. Skroz sam zaboravio da mi je Heavy Rain instaliran, to sam hteo da odigram pre dosta godina, ali me je uvod u igru iz nekog razloga odbio, i sada cekam da mi se resetuje neki unutrasnji tajmer. Vise me vuku Beyond two souls i posebno Detroit Become Human, ali za njh cu da sacekam neko snizenje, to je isto nesto sto mi je pod obavezno.

I da, RDR 2 je patchovan kako treba zapravo, konacno, posle toliko vremena, uspeo sam da odigram igru bez ijednog problema. Zapravo kada sam poceo, bilo je malo padova performansi, posle je izasao neki patch i onda je radila kako treba. Stvarno ne mogu da se pozalim na stanje igre sada. Ali da, ljudi su se nacekali da igra bude igriva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 18.04.2020. 12:19 #662477

status: user
broj poruka: 12785
Najviše ćeš se naigrati sa Xbox One konzolom, S ili X... uz Xbox Ultimate pretplatu imaš pristup ogromnoj bazi igara, i ta pretplata može često za smešne pare da se nadje.

Playstation 4 ima bolje excluszive, tu nema sumnje, ali moraćeš i da ih platiš, igre za PS4 ako su starije idu od 10 evra tako da nije strašno.

Evo ti spisak igara koje ćeš moći da igraš sa pretplatom:
https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/games

Pretplata za Ultimate je oko 15e mesečno, ali često može da se nadje dobar deal, kao 6 meseci za 35e. Prvi mesec je samo 1$ za početak, tako da ćeš da se naigraš.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 Da se nadovezem 18.04.2020. 12:37 #662478

status: user
broj poruka: 446
Pitanje je samo One S ili One X?
Imam 4 k tv i konzola je za klinca od 9 god i mene da se zanimamo,
vredi li dati vise za One X.

Naravno pretplata se podrazumeva.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 Da se nadovezem 18.04.2020. 12:37 #662479

status: user
broj poruka: 446
Pitanje je samo One S ili One X?
Imam 4 k tv i konzola je za klinca od 9 god i mene da se zanimamo,
vredi li dati vise za One X.

Naravno pretplata se podrazumeva.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 18.04.2020. 12:41 #662480

status: user
broj poruka: 12785
Pošto imaš 4K TV onda definitivno dodaj za One X, jer One S prikazuje samo 1080p, i ograničen je framerate u nekim igrama na 30 fpsa. One X je drastično brži.

Dodatni plus oko Xbox Game Passa, koji god da uzmeš, standardni ili Ultimate je što dosta igara sa te liste možeš i na PC-u da igraš. Potreban ti je samo Windows 10.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 ok 18.04.2020. 12:54 #662481

status: user
broj poruka: 446
imam komp ,ali je vec sve matorto, trebalo bi dobro osvezenje.
malo sam se dvoumio oko konzola zbog izlaska novih Series X u Nov. - Dec.
ali za sad idemo sa one X pa cemo videti dalje,takodje ima i onaj EA pass valjda za njihove igre samo on je oko 40Eura ,cini mi se i sto nije losa stvar.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs