Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Koji Windows 10?
STRANA 1 OD 2  
rasha44 Koji Windows 10? 15.04.2020. 21:54 T67472

status: user
broj poruka: 1492
Pozdrav svim forumašima.

Pošto zahvaljujući krštenici spadam u kategoriju koja je osudjena na kućni pritvor,
rešio sam da najzad instaliram Win 10 da malo ubijem dosadu.
Ionako bih uskoro morao da ga instaliram, jer će Win 7 polako da postane bivši.
Nisam mnogo pratio šta se dešava sa desetkom, samo sam često nailazio na tekstove
gde ljudi pluju MCsoft zbog loših apdejta koji sjebavaju sistem i poneki instalirani software.

Još od Windows 97 sam uvek isključivao automatski update, pa to nameravam da uradim i sa desetkom. Koja verzija (build) je najsigurnija? Skinuo sam sa torenta `Windows 10 Pro v1903 x64 en-US Activated`. Da li je ona OK ili je neka starija sigurnija. Mogu da je skinem od Microsofta sa
Microsoft ISO Downloader Pro. Koji je program najbolji za aktivaciju, KMS ili neki drugi?

Koja verzija MS Office je `najlakša`? Ja koristim Word kao pisaću mašinu, Excel da bih mogao da pregledam tabela koje mi šalju ili skidam sa pojedinih sajtova i Power Point za istu namenu (pregledanje prezentacija).

Unapred zahvalan,
penzos sa Bulbuldera

P.S. Još uvek čuvam instalacioni program za Windows 98 SE. Ako je neko nostalgičan ili bi hteo da se igra, mogu da mu pošaljem preko `We transfer`.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 15.04.2020. 22:23 #662390

status: user
broj poruka: 503
Ja sam naisao na ovu skroz osakacenu,nema update,defender,firewall...nema obacestenja..


Ima startis back.Inace je fakticki ko win 7,nema sta da te nervira kod nje

Velicina 1.2Gb..moja preporuka

edit,:samo preko rufusa napravis usb boot-abilni

https://tinyurl.com/saoosln
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pozdrav, čika Rašo :) 15.04.2020. 22:35 #662391

status: user
broj poruka: 9380
Verzija windowsa uvek najnovija, sa MS sajta, napravljena preko Microsoft media creatora. Za update se ne sekirajte, cela prica je prenaduvana, ostavite ih slobodno na automacko azuriranje. Kada sve instalirate, nemojte aktivirati, vec mi se javite mailom.
Microsoft office 2007, sa SP1, radi odlicno posao i ne zahteva aktivaciju.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @rasha44 15.04.2020. 22:36 #662392

status: user
broj poruka: 17084
Uzmi original, i ovako kosta 5-6 eura a imas ga legitimno i za ceo zivot...
Nema te boli glava.

Cpu:Ryzen1600x 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.04.2020. 23:01 #662393

status: user
broj poruka: 18940
Pozdrav i od mene Rašo, evo odavde skini uvek poslednju 10-ku: https://tb.rg-adguard.net/public.php

Ne znam kakva je ova Lite verzija, ali koju god sam probao od tih Lite verzija, ljudi su se žalili, problematične su, u nekoj ne radi sytem restore, druga neće da se update-uje, u trećoj onemogućen share, itd.

Odaberi u meniju Window final, zatim prvi u nizu 1909 19H2, zatim English itd. na kraju odaberi x64 ili 32, skini i to je to. Nažalost gašenje windows update-a nije opcija, ne može se ugasiti, da budem precizniji moguće je, ali na jako nezahvalan i komplikovan način s rizikom da sistem posle toga pravi probleme. Za aktivaciju Microsoft Toolkit, mogu ti poslati na mejl, on je najbolji, lakše je tako nego da se poručuje po meni, samo prilikom aktivacije staviti exception u defender-u.

Što se tiče office-a, moja preporuka za 2013 verziju x64, koja se aktivira isto toolkit-om.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa pozdrav drustvo! 16.04.2020. 10:48 #662402

status: user
broj poruka: 657
Ja bi da nesto pitam i da ne ipsadnem glup ako je moguce :).
Ja sam skinuo skoro win 10 preko MediaCreationTool1909 sa MS sajta i receno je da je od skoro windows 10 BESPLATAN,a citam da svi preporucuju neke od 5-6e? Kada sam instalirao win je bio aktiviran i jos sam imao opciju home,pro,sa N i bez N ?U cemu je fora?
Inace popravili su situaciju sa samim win i updatovima tako da je sada malo bolja situacija.

DA dodam..Kazu nova politika firme,da win bude besplatan a da zaradjuju brdo para preko stor-a i ostalih reklamnih stvari.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 11:06 #662403

status: user
broj poruka: 18940
Windows sa N je za korejsko trziste i bez media plejera, nista posebno, uglavnom ne treba sebi da instaliras N verziju. Ovo za besplatno nisam cuo, moguce je jer Microsoft ulaze sve u cloud, desktop samo update, nikakav novi OS nece biti za desktop.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes reko 16.04.2020. 11:08 #662404

status: user
broj poruka: 492
bih ti da je 1903 jos uvek moj izbor za business, kuci je ok 1909. Na poslu vecinu kolega drzim na 1903, za sad samo na 3 masine sam pustio 1909 i nema problema.
Ima nasty update-a u divljini, al ako uzmes Pro miran si. Odlozis quality update na 21 dan, feature na 6 meseci i picis. Vecina problematicnih u zadnje vreme je bila Optional Preview koje moras sam da izaberes da instaliras tako da sam sebe mozes da sjebes, nece te win sjebat. Win7 leceni kad uradis update na Win 10 preko media creation toola (Win 7 Ultimate na Win 10 PRo) daje ti legalan Win 10 jos uvek. Aktivacioni serveri jos uvek rade to, iako je odavno istekao period koji je MS spominjao kad su delili Win 10 besplatno u startu Posle opicis clean install, ako oces, licenca ti ostaje. Provereno prosle nedelje,radi jos uvek. Office 2007 radi posao, ako imas kljuc jedan mozes na koliko oces racunara. Kljucevi za novije verzije su od 10-28 evra kako gde, pa ako oces siguricu noviji uzmes kljuc i boli te briga. Na InstantGaming mozes uzeti Home/Student 2019 za 2000 din, Pro ti je 3200. Tu ja kupujem, kod drugih trenutno ne vidim toliko dobre akcije, al ako nesto naletim javim.

AMD Ryzen 3900x
Asrock Taichi X570
Noctua NH D-14
HyperX Predator 16GB
CM H500P Mesh
Seasonic Prime Ultra Gold 750W
MSI GF RTX 2070 Super Gaming Z Trio
Adata XPG SX8200 256GB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 11:29 #662406

status: user
broj poruka: 18940
@Dantes, jedan savet, ovo pise na Microsoft portalu zvanicno. Pusti da se update sam skine i cekaj neko vreme, taj update se sam instalira i tada je sigurnije nego kada rucno povuces update ti.
Kada se rucno povlaci, pretrazuju se baze sa nedovoljno testiranim zakrpama i moze da se desi da ti sruse sistem, nakon cega moras da ides na recovery da bi obrisao te update-ove. Naravno, ne desava se tako cesto i nije tako na svakoj konfiguraciji. M$ jednostavno nema kapacitete da istestira sve na svim konfiguracijama (pricam o brand name kompjuterima, serverima itd.).

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes tnx man 16.04.2020. 11:36 #662407

status: user
broj poruka: 492
al ne brini za mene. Dok Susan Bradly (Patch Lady sa AskWoody sajta), ne kaže na svojoj Master Patch List da je nešto ok, kod mene u sistem neće da uđe :D Zahvaljujući njoj moj WSUS server radi kao podmazan, da kucnem u drvo :D A i kući sam miran na svom PC :D
Neće čika Bil u meni imati besplatnog beta testera :D

Svima koji žele toplo savetujem da posete https://www.askwoody.com/ super je ekipa, dosta stvari može od njih da se nauči.

AMD Ryzen 3900x
Asrock Taichi X570
Noctua NH D-14
HyperX Predator 16GB
CM H500P Mesh
Seasonic Prime Ultra Gold 750W
MSI GF RTX 2070 Super Gaming Z Trio
Adata XPG SX8200 256GB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 12:08 #662410

status: user
broj poruka: 18940
Hvala i tebi, pogledacu ovaj sajt.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Još jedno pitanje 16.04.2020. 12:31 #662413

status: user
broj poruka: 1492
Hvala svima na dosadašnjim odgovorima.
Danas ili sutra će mi sin doneti novi Samsung 860 EVO od 250GB, pa ću skinuti Win 10
i početi da se igram.
Windows 7 sam instalirao u januaru 2016. i od onda ga nisam apdejtovao. Instalirao sam samo jedan mali apdejt koji mi je tražila nova verzijas ESET Internet secirity. Kompjuter koristim samo kod kuće i ne znam zašto svi insisitirate na instaliranju apdejta. Ne idem na društvene mreže, komuniciram sa ljudima preko maila ili telefona, ne igram igrice.
Koristim software za obradu zvulka i pomalo za video (poneka konverzija i jednostavnija poboljšanja kvaliteta).
Rekoh na početku da još od Win 97 pa dalje (Win 98, XP SP3, Windows 7 Ultimate)
uvek prvo isključim automatic updates i nikad nisam imao problema. Zašto je update tako neophodan za kućno korišćenje Windows 10?

Da li u Win 10, kao u prethodnim verzijama OS, mogu da se deinstaliraju neke funkcije koje mi nikad neće trebati?

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.04.2020. 12:42 #662414

status: user
broj poruka: 4225
+1 za woody.
Nadogradnja nije neophodna, ali 1809 prestaje podrška u novembru 2020, a trebalo je u maju 2020.
1909 mi ne radi dobro na velikoj većini mašina, pa ga samo stavljam po zahtjevu, ali i dalje testiram kako se svaka mašina moja testna ponaša sa 1909 i odnedavno sa 2003 verzijom, mada sa 2003 ne radi mnogo wifi adaptera, ulazak u win na ssdu i do minut na nekim mašinama, tako da je 1903 ok za instaliranje BEZ NADOGRADNJI za krajnjeg korisnika.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 12:59 #662417

status: user
broj poruka: 18940
Za 2003 ne znam, tek je stigla, ali 1909 kod mene radi na nizu starijih masina (uvek prvo pri zavrsetku instalacije se odradi update), Lenovo M73, i drugi modeli stanica, Fujitsu esprimo, hp stanice iz 2012 itd. Ako imas brend masine, za njih retko se desi problem, a ostalo je manje bitno, furaj sta ti radi.

@rasha, takodje sam gasio update na WinXP-u, kasnije na sedmici zato sto me za kucni komp mrzelo da cekam ceo dan dok se instalira... Ali danas to je jednostavno neophodno. Na sedmici jos je i moguce da se ugasi, ali to je pre svega zastita sistema, zastita protiv upada, krpljenje. Na 10-ki nije moguce ugasiti update, hteo ili ne, ne mozes ga ugasiti, kao na prethodnim sistemima. Dantes ima WSUS server, tako da on kontrolise update.

Ali na Windowsu 10 update sa dobrim internetom jako brzo se odradi u pozadini, zbog raznih malicioznih stvari, napadaca, virusa, redovan update je obavezan cak i za kucne korisnike. Najbolje nakon sveze instaliranog sistema odraditi sve potrebne update-ove i posle vise ne diraj, pusti ga sam da se update-uje kad on hoce.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad @rasha44 16.04.2020. 13:08 #662419

status: user
broj poruka: 4740

A zašto ti smeta update? Zašto bi `deinstalirao funkcije koje ne koristiš`. Ako ne koristiš jednostavno nemoj da ih koristiš, ništa ne smetaju dok stoje sa strane. Ako misliš da nešto usporavaju sistem, to je glupost koju šire neobavešteni i oni koji bi da zarade nešto. Upravo je obrnuto, sakaćenje sistema dovodi do usporavanja i nefunkcionalnosti. update je kao zamena sijalice. Možda možeš neko vreme da koristiš baterijsku lampu, ali ne možeš stalno.

Instaliraj punu verziju, daj par evra za ključ (bolja opcija) ili nađi aktivirano, ne diraj ništa i vozi.

I da se razumemo. W nikada neće biti savršen, pa čak verovatno ni dobar OS. Ali desetka je gotovo remek-delo softverskog inženjeringa u odnosu na sedmicu. Tu dilemu nemaj. Razumem tvoj otpor jer sam i sam imao, ali jednostavno nema potrebe.



http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: >> 16.04.2020. 13:15 #662420

status: user
broj poruka: 1492
Za napadače i viruse imam ESET IS, plaćen i registrovan, koji odlično radi. Planiram da ubijem defender, kao što sam uradio na Win 7. Ni sa jednim programom iz Office paketa se ne kačim na internet, koristim Operu još od vremena kad je bila shareware, sav software kome nije neophodan internet blokiram u Eset firewall, tako da i dalje nisam ubeđen u neophodnost
updatea. Ako ne mogu da ga ugasim, mogu da ga stavim na manual.


Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Za 2003 ne znam, tek je stigla, ali 1909 kod mene radi na nizu starijih masina (uvek prvo pri zavrsetku instalacije se odradi update), Lenovo M73, i drugi modeli stanica, Fujitsu esprimo, hp stanice iz 2012 itd. Ako imas brend masine, za njih retko se desi problem, a ostalo je manje bitno, furaj sta ti radi.
::
:: @rasha, takodje sam gasio update na WinXP-u, kasnije na sedmici zato sto me za kucni komp mrzelo da cekam ceo dan dok se instalira... Ali danas to je jednostavno neophodno. Na sedmici jos je i moguce da se ugasi, ali to je pre svega zastita sistema, zastita protiv upada, krpljenje. Na 10-ki nije moguce ugasiti update, hteo ili ne, ne mozes ga ugasiti, kao na prethodnim sistemima. Dantes ima WSUS server, tako da on kontrolise update
::
:: Ali na Windowsu 10 update sa dobrim internetom jako brzo se odradi u pozadini, zbog raznih malicioznih stvari, napadaca, virusa, redovan update je obavezan cak i za kucne korisnike. Najbolje nakon sveze instaliranog sistema odraditi sve potrebne update-ove i posle vise ne diraj, pusti ga sam da se update-uje kad on hoce
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.04.2020. 15:10 #662427

status: user
broj poruka: 4225
Ugasite win update
https://www.majorgeeks.com/files/details/wu10man.html
I većinu hostova M$
https://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html
Kome ne trebaju M$ sajtovi i nadogradnje idealno rješenje da se ne vršlja po vašem računaru i mjenjaju postavke bez vašeg pitanja.
@imarkovic
Levo m73 super nova mašina za mnogo korisnika u Srbiji.Ja moram da namještam athlon 4000+, 2 GB ddr2, amd radeon 4350 512 MB ddr2 i običan hard disk da se mašina diže za 8 do 9 sekundi i da ima dobru odzivnost.
Kako to misliš sa svim M$ sranjima u pozadini i svim provjerama zahtjeva ? To je nemoguće.
Inače, ista mašina koju sam naveo sa 1909 ne radi, ali sa 1709 besprekorno i sve igrice rade kako treba. Na 1809 se diže za 56 sekundi, bez gašenja M$ servisa. Win 10 je sve sporiji, radi stalno nove provjere, betz pitanja korisnika i vršlja po bazi registara, što ja ne dozvoljavam.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 16.04.2020. 16:09 #662428

status: user
broj poruka: 18940
Operatore, nemoj ko boga te molim da linkujes te beskorisne programe koji gase pola sistema, teras ljude da to koriste i uprastavaju sebi sistem.

Iskreno, moje saucesce sto moras da se nosis sa 2Gb rama, ja to sebi ne bih dopustio da me neko tako maltretira. Ali izgleda da si ti ili mnogo dobar lik, pa to dopustavas, ili ti debelo placaju :). Za te specifikacije jedva je i Win7 koji bolje radi u tom slucaju. Hoces da nam kazes da se iscrpno cimas da podesis Win10 na takvom sistemu i ocekujes da ti neko poveruje... Kupi ljudima ovaj Lenovo koji je 50eu na kp-u i resi sebe muka.

Inace, na normalnom PC-u sa SSD-om odradi se 10ak koraka da se 10-ka (normalna verzija) optimizuje za SSD i sistem radi odlicno, ali sta ti ja pricam kada ti to vec sve znas. MajorGeeks i reseni svi problemi, 10-ka leti u nebo sa Athlon procesorom...

@Rasho, izvinjavam se na spamu u temi, nije mi bila namera.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ugasite win update
:: https://www.majorgeeks.com/files/details/wu10man.htm
:: I većinu hostova M
:: https://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.htm
:: Kome ne trebaju M$ sajtovi i nadogradnje idealno rješenje da se ne vršlja po vašem računaru i mjenjaju postavke bez vašeg pitanja
:: @imarkovi
:: Levo m73 super nova mašina za mnogo korisnika u Srbiji.Ja moram da namještam athlon 4000+, 2 GB ddr2, amd radeon 4350 512 MB ddr2 i običan hard disk da se mašina diže za 8 do 9 sekundi i da ima dobru odzivnost
:: Kako to misliš sa svim M$ sranjima u pozadini i svim provjerama zahtjeva ? To je nemoguće
:: Inače, ista mašina koju sam naveo sa 1909 ne radi, ali sa 1709 besprekorno i sve igrice rade kako treba. Na 1809 se diže za 56 sekundi, bez gašenja M$ servisa. Win 10 je sve sporiji, radi stalno nove provjere, betz pitanja korisnika i vršlja po bazi registara, što ja ne dozvoljavam
::
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.04.2020. 16:35 #662429

status: user
broj poruka: 4225
AKo igrice, profesionalni programi za video obradu, obradu fotografija, 3D programi, virtuelizacija radi u realnom vremenu, pitanje je šta se onda podiže sa sistemom bez tvog znanja.
A 80% nije osjetilo prednosti SSD Biostar ili ubogog Kingstona, a ne da govorimo o prvoj generaciji NVME `SSD-ova`, a da ne govorimo o NVME posljednjoj generaciji, prema kojim je i A data 8200 Pro 1 TB smiješan po brzinama pristupa.
Gomila ljudi u Srbiji ne može izdvojiti više od 50 eura za računar(ne govorim o onim furundžijama koji za cigarete dnevno troše 4x300 =1200 din).
Moraš i njih da razumiješ.
Ja kad im ponudim i5 2500, 4 GB ram, 160 GB hdd, napajanje 500 w kažu da im je puno za 70 eura i da li ima nešto jeftinije, pa makar i za 5 jebenih eura.
Jel sad shvataš u čemu je problem ?
Ne vrijedi objašnjavati, pokazivati linkove i demonstrirati brzinu računara, kad ljudi NEMAJU para ni za osnovne potrebe, a ne za računar, a dosadno im, čak i do želje da sami sebi naude.
Nadam se da si me shvatio.
Ja na tim starudijama nemam zarade, nego samo jebavanje živaca, ali ne mogu gledati kako neko kaže drugome ko te jebe jer nemaš ni računar.
Zbog tih ljudi i podešavam i namještam te starudijei iskreno, mnogo mi je drago kad je neko djete zadovoljno, koje ima PRVI put u životu računar, a ja sam ga imao sa 3 jebene godine, a djevojčica ima 15 godina i NIKADA ga nije imala u kući ili dječak, svejedno.
Realno, sad im je neophodno za školu i kako da gledam da nemaju, a treba im, a otac ili majka bez posla, a danak u novcu okupatorskom namjesniku treba platiti.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2020. 16:41 #662430

status: user
broj poruka: 18940
Ne mogu da trujem coveku temu, ako ti nesto znaci, ja sam raspolozen da ti odgovorim preko mejla.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.04.2020. 16:49 #662431

status: user
broj poruka: 4740

Aj za trenutak da smatram da ne troluješ i da stvarno sklapaš i prodaješ neke računare. Ti što neće da daju 70 evra očekuju da se podiže sistem za 8-9 sekundi i da im sve posle toga leti? Pa edukuj ih da to ne može.

I ako si ozbiljan čovek kao što si sad gore zazvučao s tom milošču ka siromašnima, otkloni se od tog prokaženog operator naloga i napravi svoj da znamo da si ti a ne onaj bionik zajebant.

Ovako, svi ste isti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ja sam svratio da ostavim... 16.04.2020. 19:21 #662432

status: user
broj poruka: 3737
Pozdrav za čika Rašu.

Verujem da Raša zna koga treba poslušati...ove altruiste ne bih komentarisao.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Ja sam svratio da ostavim... 16.04.2020. 21:38 #662439

status: user
broj poruka: 1492
Hvala na pozdravu, Nikola.

Hvala još jednom svima na savetima i sugestijama. Skinuo sam ISO sa MS sajta, ISO sa adguard.net i Windows 10 Pro 1909 x64 ISO activated sa torrenta. Sutra mi stiže SSD od 250GB pa ću verovatno u subotu instalirati Win 10.
Koliko GB zauzima clean install Win 10? Hteo bih da znam kako da podelim SSD. Navikao sam da na sistemsku particiju, pored Windowsa, instaliram još samo Antivirus, drajvere za zvučnu, grafičku i printer, kao i neke programe za koje ne mogu da biram gde ći ih instalirati. Sve ostalo ide na `D` particiju.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Pozdrav za čika Rašu
::
:: Verujem da Raša zna koga treba poslušati...ove altruiste ne bih komentarisao
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 16.04.2020. 22:34 #662441

status: user
broj poruka: 234
@imarkovic
Moze da se ubije update win10 bez problema, ima 3 koraka u registriju da se odradi i zacepi se skroz, imali smo taj problem sa updejtom mesecima nam je u pozadini skidao i `prolazio` uvek i razbijao drajvere za grafiku, pogotovo to znaju korisnici rig-ova za te probleme, nismo nalazili nikako resenja citajuci forume i slicno, i onda je jedan od drugara nasao negde ovo uputstvo sta treba da se odradi u 3 podesavanja i posle vise nije bilo problema i nije prolazio, imam to upisano i slikano, ne znam napamet korake.
Jedino je obavezno da se dok ide instalacija sistema pogasi mreza da nema net jer on vec pocne update sistema u instalaciji i posle kao takav ne moze da se ugasi vec je nastavi kad tad.
Ukoliko se iskljuci mreza dok se instalira i urade ovi koraci nema problema sa naknadnim update-om.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: re 16.04.2020. 23:18 #662442

status: user
broj poruka: 1492
@casper

Bio bih ti zahvalan kad bi postavio to uputstvo ovde ili kad bi mi ga poslao na mail.
Voleo bih da ga imam, jer posle mogu opet da uključim update kad vratim originalne vrednosti u registriju.

Unapred hvala,
penzos sa Bulbuldera

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: @imarkovi
:: Moze da se ubije update win10 bez problema, ima 3 koraka u registriju da se odradi i zacepi se skroz, imali smo taj problem sa updejtom mesecima nam je u pozadini skidao i `prolazio` uvek i razbijao drajvere za grafiku, pogotovo to znaju korisnici rig-ova za te probleme, nismo nalazili nikako resenja citajuci forume i slicno, i onda je jedan od drugara nasao negde ovo uputstvo sta treba da se odradi u 3 podesavanja i posle vise nije bilo problema i nije prolazio, imam to upisano i slikano, ne znam napamet korake
:: Jedino je obavezno da se dok ide instalacija sistema pogasi mreza da nema net jer on vec pocne update sistema u instalaciji i posle kao takav ne moze da se ugasi vec je nastavi kad tad
:: Ukoliko se iskljuci mreza dok se instalira i urade ovi koraci nema problema sa naknadnim update-om
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 17.04.2020. 09:17 #662445

status: user
broj poruka: 1991
filantropista, jasta:

https://youtu.be/6Af6b_wyiwI

lila dzemper, naocare, fina frizura i krajnje holisticki pogled na svet
(nato, they are ready to go, pair medical & military, run germ games)

elem, juce sam sasvim slucajno naleteo na `majkrosoft momke`. I verovatno se pitate cime se hrane:

dugotrajan / vakumiran sir, dugotrajno / vakumirano suseno meso, lila-bele paklice cigareta, to jos nisam video, vrh,

sto rezultira u neproporcionalne obline tela, ogroman gornji deo, devojacki donji deo, sorc, neobrijani, sa ekstra foto senzitivnim vidom, mislim moraju da nose naocare za sunce

i kako ono Biblija kaze: “Blessed are the meek: for they shall inherit the earth.”

@autor teme, javi sta valja

Windows 10 Pro 19H2 1909.18363.778 With Office 2019 Multilingual Preactivated April 2020-P2P
Windows 10 19H2 1909.10.0.18363.778 AIO 14in2 (x86/x64) Multilanguage Preactivated April 2020-P2P
Windows 10 Pro 19H2 1909.10.0.18363.657 (x64) Lite – February 2020-P2P
Windows 7 Ultimate v6.1.7601.24535 SP1 Lite (Build 24535) – November 2019-P2P

@operator/otporas, procitati ako vec niste, do jaja je knjiga .)

Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds by Charles Mackay, Complete Version Includes all 3 volumes

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs