Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Podaci na licnoj karti , broj licne karte- pomoc
STRANA 1 OD 1
leruman Podaci na licnoj karti , broj licne karte- pomoc 16.04.2020. 23:58 T67473

status: user
broj poruka: 145
Pozdrqav svima, treba mi jenda malo neobicna infromacija. Pretpostavlajm da ovde ima dosta it strucnajka koji su mozda imali ovu situaciju

Zbog posla treba da popunim broj licne karte u nekom formularu, formualr je iz nemacke.

E sa mi u Srbiji kad nas nekog pita po automatizmu uvek upisemo onaj broj sa prednje strene LK. Medjutim Na evropskoj Licnoj karti taj broj je mogo veci i ima cesto brojeve.

Sta me je zbunilo je da na zadnjoj strani i nase licne karte , u gornjem delu isto postoji broj koji ima isti format kao i licni broj iz LK iz evropske unije. I pretpostavlajm da je i taj broj na zadnjoj strni jedisntven za svaku licnu kartu.

Za one koji su morali da popunjavaju ove podatke , koji broj je validan. Taj na pretnjoj drani koji mi svi obicno koristimo, ili taj na poledjini?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Podaci na licnoj karti , broj licne karte- pomoc 17.04.2020. 08:35 #662443

status: user
broj poruka: 1327
Taj `drugi` broj, JMBG
https://en.wikipedia.org/wiki/Unique_Master_Citizen_Number
https://sh.wikipedia.org/wiki/Jedinstveni_mati%C4%8Dni_broj_gra%C4%91ana


:: Pozdrqav svima, treba mi jenda malo neobicna infromacija. Pretpostavlajm da ovde ima dosta it strucnajka koji su mozda imali ovu situacij
::
:: Zbog posla treba da popunim broj licne karte u nekom formularu, formualr je iz nemacke.
::
:: E sa mi u Srbiji kad nas nekog pita po automatizmu uvek upisemo onaj broj sa prednje strene LK. Medjutim Na evropskoj Licnoj karti taj broj je mogo veci i ima cesto brojeve
::
:: Sta me je zbunilo je da na zadnjoj strani i nase licne karte , u gornjem delu isto postoji broj koji ima isti format kao i licni broj iz LK iz evropske unije. I pretpostavlajm da je i taj broj na zadnjoj strni jedisntven za svaku licnu kartu
::
:: Za one koji su morali da popunjavaju ove podatke , koji broj je validan. Taj na pretnjoj drani koji mi svi obicno koristimo, ili taj na poledjini
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Podaci na licnoj karti , broj licne karte- pomoc 17.04.2020. 08:36 #662444

status: user
broj poruka: 1327
Taj `drugi` broj, JMBG
https://en.wikipedia.org/wiki/Unique_Master_Citizen_Number
https://sh.wikipedia.org/wiki/Jedinstveni_mati%C4%8Dni_broj_gra%C4%91ana


:: Pozdrqav svima, treba mi jenda malo neobicna infromacija. Pretpostavlajm da ovde ima dosta it strucnajka koji su mozda imali ovu situacij
::
:: Zbog posla treba da popunim broj licne karte u nekom formularu, formualr je iz nemacke.
::
:: E sa mi u Srbiji kad nas nekog pita po automatizmu uvek upisemo onaj broj sa prednje strene LK. Medjutim Na evropskoj Licnoj karti taj broj je mogo veci i ima cesto brojeve
::
:: Sta me je zbunilo je da na zadnjoj strani i nase licne karte , u gornjem delu isto postoji broj koji ima isti format kao i licni broj iz LK iz evropske unije. I pretpostavlajm da je i taj broj na zadnjoj strni jedisntven za svaku licnu kartu
::
:: Za one koji su morali da popunjavaju ove podatke , koji broj je validan. Taj na pretnjoj drani koji mi svi obicno koristimo, ili taj na poledjini
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Broj licne karte je, zapravo, samo... 17.04.2020. 20:50 #662472

status: user
broj poruka: 10984
registarski (registracioni) broj samog tog dokumenta (licne karte). Strance to, u principu, ne zainima: njima treba TVOJ LICNI registracioni broj, a to je jedinstveni maticni broj gradjana. Taj (jedan te isti) broj ti je upisan u uverenje o drzavljanstvu, u passport itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646070.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs