Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
5.1 u pc problem!
STRANA 1 OD 1
5Ronic 5.1 u pc problem! 19.04.2020. 20:02 T67481

status: user
broj poruka: 282
Spojio sam 5.1 na komp ali rade samo FR, FL i vufer. Namestio sam u sound manageru 5.1 speakers ali ne dobijam zvuk na ostale zvucnike? Jedino ako nisam spojio kako valja ali sumnjam. Ima li neko ideju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cyberdyne Re: 5.1 u pc problem! 19.04.2020. 20:23 #662510

status: user
broj poruka: 43
Moram da se našalim brate, prso sam, ja mislim da ti je sjebana grafička hahahahahhaha


:: Spojio sam 5.1 na komp ali rade samo FR, FL i vufer. Namestio sam u sound manageru 5.1 speakers ali ne dobijam zvuk na ostale zvucnike? Jedino ako nisam spojio kako valja ali sumnjam. Ima li neko ideju
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
5Ronic ... 19.04.2020. 20:24 #662511

status: user
broj poruka: 282
Posledica izolacije... umij se malo ladnom vodom!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cyberdyne Re: ... 19.04.2020. 20:28 #662513

status: user
broj poruka: 43
hahahaha istina, ćuti zamalo ostanem bez laptopa pre pola sata brate pa ti gledaj, glava me još boli, odo kuvam kafu a ti gle pogledaj kablove još jednom, gle vidi malo drajver za muziku, gle malo te trivijalnosti, možda je nešto DISABLED kao što je meni bilo

pozdrav sve najbolje


:: Posledica izolacije... umij se malo ladnom vodom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 19.04.2020. 21:37 #662516

status: user
broj poruka: 1060
pretpostavljam da ti je zvučna integrisana, a to će da ide malo teže, iako ima `Speaker Fill` opcija to ne radi za multimediju, verovatno samo za igre (ako je to i dalje podržano, bar ja nisam nešto primerio u novijim naslovima)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 19.04.2020. 23:22 #662520

status: user
broj poruka: 3346
Speaker fill sluzi za sav stereo materijal da pusti na ostale zvucnike u 5.1 rezimu. A sadrzaj koji u startu ima 5.1 ce pustiti normalno.
Desava se da to ne radi, pa se mora ici pod enhancements ili enviroment i postaviti na room.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: 5.1 u pc problem! 20.04.2020. 00:43 #662523

status: user
broj poruka: 1261
Nisi naveo najbitnije a to je:
1. Koja zvučna karta je u pitanju?
2. Koji zvučnici su u pitanju?
3. Kako znaš da ne rade, šta si pustio da čuješ?
4. Kako su povezani zvučnici na komp?

Imaj na umu da mnoge integrisane zvučne karte dele konektore za ulaze (line/mic) i izlaze (rear/sub), tj ne mogu istovremeno da budu i jedno i drugo. Pošto si naveo da ti radi vufer po svoj logici bi morao da ti radi i centralni zvučnik, mada ni to nije uvek pravilo jer kod nekih 5.1 sistema vufer dobija signal i od stereo kanala pa i tad daje zvuk. Testiraj ti lepo iz sound manager-a svaki zvučnik ponaosob pa vidi da li ih onda čuješ propisno. Ako rade sve je ok i sve si dobro spojio pa ćemo lako da vidimo šta je drugo problem.

:: Spojio sam 5.1 na komp ali rade samo FR, FL i vufer. Namestio sam u sound manageru 5.1 speakers ali ne dobijam zvuk na ostale zvucnike? Jedino ako nisam spojio kako valja ali sumnjam. Ima li neko ideju
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
5Ronic ... 20.04.2020. 10:47 #662526

status: user
broj poruka: 282
Izninjavam se narode rano sam zaspao pa nisam odgovorio.
1. Integrisana je zvucna na gigabytovoj ploci.
2. Zvucnici su Logitec s500
3. Pustio sam muziku sa kompa, yt takodje isti simptomi
4. Svi kablovi idu u vufer, a iz vufera ide jedan VGA kabl u FR zvucnik na kojem je i paljenje i klizaci za jacinu i bas

p.s. Testirao iz sound menadzera svaki posebno zvucnik isto samo ta 3 rade. Jedino mi je cudno kabl koji ide iz vufera u komp je trakasti sa po 3 komada 3,5 mm audio banane koje su roze, zelena i crna. Probao sam i sve 3 da ubodem u plocu, i samo jedan isto je!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: ... 20.04.2020. 11:46 #662527

status: user
broj poruka: 1261
E sada je već malo jasnije. Nešto je do povezivanja. Najverovatnije da ti je isključen `jack sensing` pa prilikom spajanja kablova ni ne dobiješ mogućnost da izabereš koji signal gde ide. Ako tvoja integrisana zvučna ima konektore za tri bananice onda su to deljeni izlazi i moraš dodeliti funkciju svakom. Muzika i YT neće bacati zvuk na ostale zvučnike dok ne aktiviraš opciju `speaker fill` ili sličnu. Bananice moraju sve tri biti priključene ako želiš 5.1 zvuk. Zelena ide u zelenu a ove druge dve boje možeš u bilo koji od preostalih pa im dodeliš rearLR ili center/sub funkciju. Tada bi testiranjem iz sound manager-a zaključio da li je sve ok.

:: Izninjavam se narode rano sam zaspao pa nisam odgovorio.
:: 1. Integrisana je zvucna na gigabytovoj ploci
:: 2. Zvucnici su Logitec s50
:: 3. Pustio sam muziku sa kompa, yt takodje isti simptom
:: 4. Svi kablovi idu u vufer, a iz vufera ide jedan VGA kabl u FR zvucnik na kojem je i paljenje i klizaci za jacinu i ba
::
:: p.s. Testirao iz sound menadzera svaki posebno zvucnik isto samo ta 3 rade. Jedino mi je cudno kabl koji ide iz vufera u komp je trakasti sa po 3 komada 3,5 mm audio banane koje su roze, zelena i crna. Probao sam i sve 3 da ubodem u plocu, i samo jedan isto je
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs