Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Koči igra, no začim?
STRANA 1 OD 2  
alrad Koči igra, no začim? 20.04.2020. 12:19 T67485

status: user
broj poruka: 4742

https://vimeo.com/user113338659/review/409721762/330f1c5238

Igra je Venineth, koči svako malo tako što se sve zamrzne sekund ili par sekundi, kao na snimku. Druga igra s kojom se isto dešava je GRIP: Combat Racing. Isto je i sa max detaljima i sa min (gde izgledaju kao Minecraft). Mislim da ima još par koje se tako ponašaju al ne znam sad napamet.

Mašina, barem onako kako su navedeni zahtevi na Stimu ispunjava i preporučene, a minimalne nadaleko prelazi.

Zna li neko zašto se ovo dešava, na šta vam liči? Ja se ne igram toliko, al neko revnosniji će verovatno prepoznati problem ili barem mogućnost problema.

Vidim na tjubu da njima lepo radi, nije mi baš jasno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Link ti nije dobar. 20.04.2020. 15:12 #662536

status: user
broj poruka: 3737
Napiši konfigraciju. Nismo vidoviti :).

Može biti svašta. Prvo kreni od drajvera za GPU. Koliko je svež sistem? RAM memroija, da li radi u dual channel modu? Ako radi vidi da ih ubaciš u različite slotove ili da probaš samo sa jednim štapom i tako dalje...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 20.04.2020. 15:39 #662538

status: user
broj poruka: 2998
Ne mogu da otvorim video, ali mozda je memorija puna necega. Mozda je drajver za graficku. Mozda imas neki program koji periodicno zauzme procesor.

Ako se desava i pad performansi uz to kocenje, mozda se cpu pregreva.

E sada, jednom sam imao bas slican problem, isto tako freeze na sekundu dve i onda radi neko vreme pa za pola minuta minut opet zamrzne i to je bio virus. Kako nisam nista bitno tada imao instalirano, problem sam resio formatom i reinstalacijom OS-a.


Ako nisi odavno radio reinstal sistema, i bas ti se baca jedno popodne... to je mozda i brze resenje nego da trazis uzrok ako si siguran da nista nije sa hardverom.

I da, jos jedno bitno pitanje da li je to pocelo da se desava posle instalacije neke odredjene stvari?

Izvinjavam se na verovatno uzasno neorganizovanoj poruci, kuckam je tokom radnog vremena cekajuci da se uspostavi video poziv. Blagoteti rada od kuce.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``Sorry, we couldn’t find that page`` 20.04.2020. 15:48 #662539

status: user
broj poruka: 10985
U svakom slucaju, potpisujem sve ovo sto su pomenuli pajs i Jovan. Za deinstalisanje upotrebi neki od specijalizovanih programa (ja koristim driver sweeper) a zatim manuelno ocisti preostale foldere (na C: Prog. files Program data...).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Koči igra, no začim? 20.04.2020. 16:01 #662541

status: user
broj poruka: 1261
Evo ga ispravan link: https://vimeo.com/409721762
Meni ovo liči da ti neki proces u pozadini proždire CPU vreme.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung 40 HDR 4k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 9TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ``Sorry, we couldn’t find that page`` 20.04.2020. 16:02 #662542

status: user
broj poruka: 18940
Driver sweeper je odlican za deinstalaciju drajvera, a za programe geek uninstaller je odlican kao FREE, a placena verzija Uninstall tool. Oba brisu leftovers repove (program files, registry), tako da ne brigas ni za sta.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: U svakom slucaju, potpisujem sve ovo sto su pomenuli pajs i Jovan. Za deinstalisanje upotrebi neki od specijalizovanih programa (ja koristim driver sweeper) a zatim manuelno ocisti preostale foldere (na C: Prog. files Program data...)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ukljuci task manager... 20.04.2020. 16:09 #662543

status: user
broj poruka: 10985
i prati rast/opadanje mem/cpu zauzeca. Jos bolje: Unwinder-ov Riva Tuner (+Statistics server) u kojem ces ukljuciti pracenje kolicine zauzeca sistemske i video memorije kao i procenta angazovanosti snage CPU-a i GPU-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 16:30 #662544

status: user
broj poruka: 4742

Ispravan link, hvala srdoch:
https://vimeo.com/409721762

Nisam naveo jer mora biti dovoljna da se ovo ne dešava, al evo:
fx8120, 2x4gb DC, 1060 3gb, prozori 10 i 7 s najnovijim grafičkim drajverima (445.87), ista stvar.

Task menadžer, u trenutku kočenja nekad se pogubi sa not responding a nekad ode zauzeće cpu na 50%. Kao da nema nekog pravila. Zauzeće memorije uvek isto, 2,55 GB.

To sa štapovima nisam stigo. Šta bih dobio time, ostalo radi normalno?

edit: skeniro Esetom sedmicu, ništa nije našo, desetku kad stignem, al izgleda da nije to problem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dobio bi to sto bi skinuo... 20.04.2020. 16:43 #662545

status: user
broj poruka: 10985
(ili potvrdio) sumnju na neispravnost RAM-a. Posle toga, probaj da ``stapove`` stavis u single channel mode (tako da je svih 8 GB u jednom kanalu - nikad se ne zna sta moze da bude sa mem kontrolerom na mobo-u).

Nisam siguran da problem ne potice od limitirane kolicine (3 GB) video memorije. Riva Tuner bi dao 100% pouzdan odgovor (on-screen displej ti pokazuje sve parametra, pa, ako problemi koincidiraju sa ``pikovima`` u potrosnji resursa, to ti je to).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sta kaze HDD Sentinel? 20.04.2020. 17:13 #662546

status: user
broj poruka: 9383

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 17:48 #662549

status: user
broj poruka: 4742

Memorija ispravna, ni desetka nema virus.

Sentinel, SSD s desetkom perfect, HDD sa sedmicom malo manje, al nema veze jer radi isto s oba a i Star Wars novi je leteo na njemu, a i onako mislim da ova igrica radi cela iz memorije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Ovo 20.04.2020. 17:58 #662550

status: user
broj poruka: 1196
Manjak Video memorije 100%. Probaj smanjiti rezoluciju, pa javi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 18:06 #662552

status: user
broj poruka: 4742

`Isto je i sa max detaljima i sa min (gde izgledaju kao Minecraft).`

Kako bre manjak video memorije kad je minimum 6850, a ta karta ima samo 2 GB? Ovo je smešna igrica, vidiš da ima jednu kuglicu i par tekstura. Ova karta pokreće džin igre, moliću lepo.

Tortojed, kako da stavim Riva Tuner da se vidi u igri? Nema ga kad se pokrene igra.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.04.2020. 18:19 #662554

status: user
broj poruka: 18940
Ako ti ostale igre rade, a ova se ovako ponasa, onda je do igre problem, zar ne? Neoptimizovanost mozda.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Imas u setovanju Rive podesavanje `nametanja` RSS-a. 20.04.2020. 18:20 #662555

status: user
broj poruka: 10985
Zato sto ga neke igre smatraju `cheat-om`. Dakle, kada sve podesis (pokazivanje fps-a, GPU percentage-a, kolicine memorije, brzine okretanja ventilatora na GPU-u...), onda mu ``objasnis`` da sve to prikaze u OSD-u, u, recimo, desnom gornjem uglu ekrana (ekrana same igre). Opsezni tutorijal se moze naci na Guru3D.com.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 18:34 #662556

status: user
broj poruka: 4742

Pa jeste g. imarkovic, i ja to mislim, samo što nekima radi pa pokušavam da nađem granicu neoptimizovanosti. Ne mogu da verujem da me zezaju dve od tri igre koje bih odigrao od stotinu. A možda i zato što nisu... khm... originali? No ništa, ako ne, probaću da ih nahvatam na konzoli. Samo kad ste vi vratili ovaj avatar jer su ona dvojica zajedno sa ovim čudnim datumom 20/20/20 delovali nekako negativno na moju meteorološku situaciju. Možda sad i igra proradi, ko zna.

Tortojed, ok, trebaće mi jedno tri dana za ovo, ako uopšte budem imao zivaca, iskreno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 20.04.2020. 18:56 #662557

status: user
broj poruka: 9460
``A možda i zato što nisu... khm... originali?``


Prava si picajzla. :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 19:01 #662558

status: user
broj poruka: 4742

E jes, ti garantuješ :p Pa kupio bih da stvarno znam da je to, al šta ovako platim, instaliram, kad ono isto...

edit: don`t change the text :p
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.04.2020. 19:05 #662559

status: user
broj poruka: 9460
Imas podrsku kad kupis igricu.
Uglavnom znaju oni u sitna crevca sta i kako i zbog cega mozes imati takav problem.
Ako ispunjavas HW recomended, ona mora i da radi kako treba.
Ovako moze biti zbog toga sto je piratska. Sam vrag zna sta se sve nalazi u toj igrici.

Promenio sam poruku, sorry, al sustina je ostala :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.04.2020. 19:12 #662560

status: user
broj poruka: 9460
Sad sam pogledao video, hmm
Deluje kao da se nesto u procesu startuje i jede resurse.

Trebalo bi instalirati neki monitor procesa i pratiti CPU zauzece.

Inace, igra mi deluje super.
Moja omiljena igrica jos od Spectrumovih dana:

https://www.youtube.com/watch?v=5dpA2x5RPjk

Ruke i prsti me boleli danima od stiskanja gumica :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 19:21 #662562

status: user
broj poruka: 4742

Pratio sam:
Task menadžer, u trenutku kočenja nekad se pogubi sa not responding a nekad ode zauzeće cpu na 50%. Kao da nema nekog pravila. Zauzeće memorije uvek isto, 2,55 GB.

Mene potseća i na Gyron, samo što je to iz prvog lica. https://www.youtube.com/watch?v=LiScaaFCwAQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.04.2020. 19:29 #662565

status: user
broj poruka: 9460
Aha, vidim da si sve probao. Znaci SSD ok, mem ok, sys req OK...

Ostaje da neko od kolega forumasa koji ima slicnu konfiguraciju skine igricu i proba.
Ako se isto desava, nema sta, ili je neoptimizovana ili jednostavno igrica nije ok, krak...

Nisam igrao tu igricu na spektrumu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 19:36 #662566

status: user
broj poruka: 4742

Pa evo, ako neko od vas hoće da skine i proba... Ako i nije slična konfiguracija a radi vam, bar ćete se naigrati, a možda provalimo i zašto mene zeza.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.04.2020. 19:42 #662567

status: user
broj poruka: 9460
Rado bih probao, al nemam ni bluzi minimum komp :D

Ma pola sata nekome da proba, igra nije 100 giga.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.04.2020. 19:46 #662568

status: user
broj poruka: 9460
E da,
Skini GPU-z i pusti gpu renderer test i pogledaj da li kartica radi na max bus interface.
Imao sam slucajeva da jednostavno zaprljanost odredjenih pinova na kartici, radi na recimo x8 max...i dovoljno da krene da secka.

Probaj da pokrenes GPU-z i pokreni igricu i kada krene da secka, izadji iz igrice i pogledaj koja je temperatura bila u tom trenutku.
Al opet, sve mi je to nekako cudno jer ti task menadzer u jednom trenutku ne moze da se odazove, sto lici na neki opasan bug.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba A... 20.04.2020. 20:04 #662573

status: user
broj poruka: 1196
Da nemaš možda instaliran MSI Afterburner ili EVGA Precision?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs