Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Asus Xonar AE
STRANA 1 OD 1
Heisenberg Asus Xonar AE 08.05.2020. 05:13 T67529

status: user
broj poruka: 113
Ono sto na prvi pogled vidim je da su drugaciji ali ne znam da li su kvalitetniji elektroliti u odnosu na DX i DGX.
Takodje mi se dopada i zastita na samoj karti.
Jedino mi se ne svidja nedostatak konektora za front panel na kucistu.
Kakva su iskustva ako ih ima i ima li novo i bolje za tih 50tak evrica?
Odmenice solidnu integrusu sa Asusove maticne ploce i radice sa 2.0 sistemom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.05.2020. 09:41 #663024

status: user
broj poruka: 18940
I meni se svidja taj backplate i zvucna jako lepo izgleda... Ali.
Jedan review sam pogledao, a da nisam, nikad ne bih rekao da su stavili CapXcon kondenzatore... Koje su inace jako lepo ofarbali u zutu boju, sve je cakano. Na zvucnoj karti gde je to itekako bitno, stavili su kineske kondenzatore koje stavljaju u neka jeftinija napajanja, tu stede na materijalima. Jeste da nije najgori, ali je kineski. Kratkotrajniji, prljaviji itd. Na xonar skupljim kartama su Texas I., ali 3x skupljim karticama (STX npr.), po meni logicnija kartica jer ima izlaze za RCA i optiku, slusalice, koj ce ti vise od toga.

Druga stvar, zvucna je 7.1, naravno, moze da radi i kao stereo za tvoje pojacalo, ali kao sto kaze review, ova zvucna ti je potrebna samo ako imas tezak krs od integrisane zvucne, inace nema puno smisla. ESS dac spada u neki prosecni dac-ic. Po mom misljenju, ako imas iole pristojniju integrusu, izmedju te i ove ne bi osetio razliku u zvuku, mada treba probati uvek, naravno.


Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Dragi moj kolega... 08.05.2020. 10:26 #663025

status: user
broj poruka: 113
Za 50tak evra bih radije probao nesto drugo, if you know what I mean...

Ovo mi trenutno puni risiver:

https://imgur.com/a/hx4lOrO

Dakle, ostavljam je zaboravu. Fino su zamaskirali te kineze, taman pomislih da su ovakvi japanci ali ko je lud da stavi tonu takvih japanaca na kartu od 54.00eur?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 08.05.2020. 12:11 #663029

status: user
broj poruka: 18940
Pa nije to neki super trosak, mogli su da stave japanske i da opet kosta 50 i kusur eu, neka bude 60, bez problema, cak iako su japanski, to su mali kondenzatori, ne mogu da kostaju ne znam koliko, ali nisu hteli.

Na slici vidim da su dole neki odabrani kondenzatori specijalno za zvucnu, cini mi se da su mozda ELNA ili Texas ili Nipon, pa vidi sta pise, slikaj telefonom, pa vidi da li je neka firma od ove 3, ako jeste, vidis odmah da su stavili odabrane komponente za zvucnu, sto znaci da je veoma dobra.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg ... 12.05.2020. 11:02 #663116

status: user
broj poruka: 113
Vec danima mi je mucenje da skidam stranicu kucista da ti slikam ta 4 kondenzatorcica, ali po zvuku sudeci jeste kako kaze slicica, sad da li je nesto od navedenih firmi nemam pojma, uglavnom bogat je bas, pun je zvuk, mnogo drugacije od integruse sa drugih (prethodnih) ploca i chipsetova.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.05.2020. 12:38 #663119

status: user
broj poruka: 18940
Mozes to da saznas i po review-u nekom malo temeljnijem, jer to je mali detalj koji je bitan, nekima i nije.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje ... 14.05.2020. 07:54 #663160

status: user
broj poruka: 156
Od Asusa ako se secam, tek ST ima neki ozbiljniji zvuk. Sve ostalo je sansa da ces baciti pare za neko minimalno pobiljsanje i to ako naravno pustas kvalitetan zvuk koji moze to da izvuce iz karte, pojacala, zvucnika... Pre bih sacuvao pare i kasnije ulozio za nesto vise od 100e u neki zaseban dac tipa `hiface` ili `hrt streamer` kao pocetak nekog zaista kvalitetnog zvuka. Ima ih na KP-u. Sve pod uslovom da zelis kvalitetan hi fi stereo zvuk. Inace, postoje razlozi zbog cega se stavljaju ozbiljni kondenzatori u muzicke uredjaje pa i u dac ove, jer oni ozbiljno uticu na zvuk. Velicina, kapacitet kao i materijal u samom kondenzatoru su takodje bitni, ali mnogo jos stvari tu ima uticaja na zvuk dac-a, kao sto je kavalitet struje koja ga napaja itd..itd.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs