Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Eto malo, šta ti ja znam...
STRANA 1 OD 1
alrad Eto malo, šta ti ja znam... 13.05.2020. 23:11 T67546

status: user
broj poruka: 4742

https://www.youtube.com/watch?v=qC5KtatMcUw
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Lepo je videti kako se grafika usavrshava. 14.05.2020. 23:42 #663177

status: user
broj poruka: 10985
Ovo ce, jamachno, biti ``portovano`` na PC (UE5,``lumen``...). A i Lara Croft je sve sladja i sochnija...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 15.05.2020. 00:24 #663178

status: user
broj poruka: 3797
Eto, bas to je kompletan moderan svet. Estetika i celofan, a ispod nista. Jadac. Igrice su sve povrsnije i povrsnije, dzabe izgled, dzabe sve. Skoro sve novije igrice koje sam upalio, osecao sam se kao da sam deo nekog specijalnog autisticnog odeljenja...

Mene je generalno cela prica jako smorila, nista mi vise ne drzi paznju i ne mogu da se unesem u to sto igram. Opikam jednu ili dve partije dote, malo puckam u kanteru i Battlefield 1, i to je to. Koliko puta sebe uhvatim kako mislima totalno odlutam i zaginem kao bubasvaba, jer mentalno uopste nisam u toj igrici. Pre par godina se secam, mogao sam tog dana da raskinem sa ribom, dozivim milion stresnih situacija tog dana, ali kada udjem u igricu, to je to. Vreme staje, postajem hipnotisan, ne secam se vise sta je bilo samo par minuta pre toga, kao da me nema u realnosti. Bas su mi bile beg od stvarnosti.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 15.05.2020. 01:48 #663179

status: user
broj poruka: 2998
Stvarno lepo izgleda.

Ono sto mene zanima je koja PC konfiguracija ce biti best buy za ovu generaciju konzola.


@Adzem: Ako se tako osecas onda si bas bacio pare ka konfu koja ti je u potpisu. :) Mada mislim da su neki simptomi koje osecas jednostavno starenje. A mozda je i zasicenje. Napravis malo duzu pauzu pa se onda vratis hobiju. Ili se okrenes malo indie igricama, iz tvojih postova na forumu sam stekao utisak da igras mahom AAA naslove i deluje mi da si mnogo vise okrenut MP delu igara. Kao i da se nekada bas hajpujes za neku igru i onda se razocaras kada ona ne bude sve ono sto si mislio da ce biti. Malo se udalji od AAA i puckanja i voznji, i siguran sam da ces mocu da nadjes gomilu kvalitetnih naslova. Izasli su dobri RPG naslove, turn based stvari... Pogledaj Disco Elysium siguran sam da nisi igrao nesto slicno.

Ali ne bih se slozio da su sve igre povrsne i da je sve estetika.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 15.05.2020. 02:16 #663180

status: user
broj poruka: 4742

Nijedna konfiguracija neće biti best buy jer će UE5 biti licenciran samo za konzole.

Neće, al uspeo sam da vas prestrašim barem za trenutak.

Mada bi trebalo.

I ja bih se osećao glupo da igram 007 Legends, Terrawars: New York Invasion i Rambo: The Video Shooter Shame.


No, kako to oni misle, bezbroj poligona, nebitna memorija, ne treba normal map, nema veze LOD...
wtf is this magic... To je za tema za mene.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: ... 15.05.2020. 11:06 #663183

status: user
broj poruka: 939
Starenje brate moj. Meni je krenulo to pre 4-5 godina. Do tad sve kao i ti, a od tad....WoT odigram po neku partiju i to je to.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Eto, bas to je kompletan moderan svet. Estetika i celofan, a ispod nista. Jadac. Igrice su sve povrsnije i povrsnije, dzabe izgled, dzabe sve. Skoro sve novije igrice koje sam upalio, osecao sam se kao da sam deo nekog specijalnog autisticnog odeljenja..
::
:: Mene je generalno cela prica jako smorila, nista mi vise ne drzi paznju i ne mogu da se unesem u to sto igram. Opikam jednu ili dve partije dote, malo puckam u kanteru i Battlefield 1, i to je to. Koliko puta sebe uhvatim kako mislima totalno odlutam i zaginem kao bubasvaba, jer mentalno uopste nisam u toj igrici. Pre par godina se secam, mogao sam tog dana da raskinem sa ribom, dozivim milion stresnih situacija tog dana, ali kada udjem u igricu, to je to. Vreme staje, postajem hipnotisan, ne secam se vise sta je bilo samo par minuta pre toga, kao da me nema u realnosti. Bas su mi bile beg od stvarnosti.
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 3600 OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 5700 xt
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 15.05.2020. 11:35 #663184

status: user
broj poruka: 3974
Pa vi ste postali gori casualci od mene koji sam u slicnim vodama. :D

Adzeme preporucujem ti da predjes na PS5 kad izadje. :P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.05.2020. 14:03 #663185

status: user
broj poruka: 18472
Samo da izjavim `saucesce` ovim matorcima koje je pregazilo vreme.
Evo ja, mlad i zelen i dalje, pun zara i elana za smooth gaming. Cekam novu zelenu Amperastu kartu da uposlim ovu moju 10-bit-nu 165 Hz-nu zver :))))

Problematika nije vezana nuzno za godine. Cela ova industrija je izgubila esenciju vec duze vreme. Stancuje se zarad profita, nema strasti, zato je tako. Ja sam recimo neke stare naslove obrnuo po ko zna koliko puta, naravno da nije isti osecaj kao prvi put ali me drzi adrenalin, zadovoljan sam dok igram.

Na srecu, bude tu po koji naslov pa covek moze fino da se zabavi.

I jos nesto, na psihu coveka svi faktori uticu, ako se i malo poseje nezadovoljstvo koje podstakne neku frustraciju bilo koje prirode to je dovoljan razlog da covek gubi volju. A da se vremenom trosi i to je tacno zato se treba jacati iznutra, biti stalno pozitivan i odrzavati taj deciji duh. Kad covek umre iznutra on je vec mrtav covek svakako.

Pozdrav svima..


Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ok 15.05.2020. 14:10 #663186

status: user
broj poruka: 4659
videcemo kako ce da radi na mid-range karticama, deluje mi da ce biti ocajno lose, da je pravljen engine samo za kartice tipa 1080ti i 2070 pa nagore.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: ... 15.05.2020. 15:41 #663187

status: user
broj poruka: 939
Pa nije da nisi u pravu. Kako Bernard Šo rece:

“Ne prestajemo da se igramo
zato što ostarimo.
ostarimo zato što prestanemo
da se igramo”



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Samo da izjavim `saucesce` ovim matorcima koje je pregazilo vreme.
:: Evo ja, mlad i zelen i dalje, pun zara i elana za smooth gaming. Cekam novu zelenu Amperastu kartu da uposlim ovu moju 10-bit-nu 165 Hz-nu zver :))))
::
:: Problematika nije vezana nuzno za godine. Cela ova industrija je izgubila esenciju vec duze vreme. Stancuje se zarad profita, nema strasti, zato je tako. Ja sam recimo neke stare naslove obrnuo po ko zna koliko puta, naravno da nije isti osecaj kao prvi put ali me drzi adrenalin, zadovoljan sam dok igram
::
:: Na srecu, bude tu po koji naslov pa covek moze fino da se zabavi
::
:: I jos nesto, na psihu coveka svi faktori uticu, ako se i malo poseje nezadovoljstvo koje podstakne neku frustraciju bilo koje prirode to je dovoljan razlog da covek gubi volju. A da se vremenom trosi i to je tacno zato se treba jacati iznutra, biti stalno pozitivan i odrzavati taj deciji duh. Kad covek umre iznutra on je vec mrtav covek svakako.
::
:: Pozdrav svima.
::
::
:: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed +1 za ono što napisa Sky. 16.05.2020. 17:54 #663201

status: user
broj poruka: 10985
Važi za bilo koju oblast ljudskih delatnosti: naidje neko vreme, neki ljudi iznesu neke ideje na svetlo dana, zainteresovana/zaintrigirana populacija ``zagrize`` i formira se jedan ``pokret``, subkultura... Dolazi do naglog porasta broja ljudi koji su, na razne načine uključeni u to, stvar je definitivo ``in``... Prošle su godine, možda i decenije, mesta za radikalne promene ``koda`` ima sve manje, tako da napredak sve više biva kvantitativan - više ``poligona``, nijansi boja, herca, frejmova u sekundi itd. itd.. a ``ideje`` iliti ``suštine`` bivaju reciklirane.

Stvar stara kao i čovečanstvo, samo što je sada, u ``visokorazvijenoj tehnološkpj civilizaciji`` više primetna nego u kamenom dobu jer je, paralelno sa razvojem samih tih procesa došlo i do razvoja SVESTI (svesnosti) o njima (o postojanju tog fenomena)...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: 19.05.2020. 18:55 #663248

status: user
broj poruka: 440
Bogami jesi...mada ono sto sam primetio da je tu napucano 2x8/16cores CPU i grafika tipa 1080ti-2080ti jacine sa 16GB Rama i SSD tako da ce biti neki load balansing izmedju svega i optimizacija neka sigurno, mogu oni da pricaju sta oce...sto ti kazes magija...


::
:: Nijedna konfiguracija neće biti best buy jer će UE5 biti licenciran samo za konzole
::
:: Neće, al uspeo sam da vas prestrašim barem za trenutak
::
:: Mada bi trebalo
::
:: I ja bih se osećao glupo da igram 007 Legends, Terrawars: New York Invasion i Rambo: The Video Shooter Shame
::
::
:: No, kako to oni misle, bezbroj poligona, nebitna memorija, ne treba normal map, nema veze LOD...
:: wtf is this magic... To je za tema za mene
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 14.06.2020. 05:52 #663675

status: user
broj poruka: 4742

https://www.youtube.com/watch?v=u5L9Mvh7tAk&ab_channel=PlayStation
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs