Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Logo
STRANA 1 OD 1
mkukic Logo 20.05.2020. 21:54 T67555

status: user
broj poruka: 2588
Pozdrav drugari!

Imam pitanje za sve one koji sa pravne strane mogu da mi pomognu oko logo-a. Potreban mi je logo za firmu. Odem na net da vidim sta ima od gotovih resenja koja mogu da kupim i nekako ukomponujem da bih dobio zeljeno resenje, medjutim javlja se sledeci problem...

Kada sam stupio u kontakt sa vlasnicima (stranog) sajta, receno mi je da kupovinom slike u vektoru ja zapravo mogu da radim sve sto zelim sa njom sto se tice reklamiranja (vizit karte, posteri, reklame, majice, vauceri, drustvene mreze itd...) ali nikako ne mogu da je koristim kao logo. Nije mi najjasnije i nakon tog dopisivanja za sta zapravo ne smem da koristim tu slicicu... Kao logo na zvanicnim dokumentima... ili za sta? Koja je poenta onda logo-a ako za sve zivo od reklamiranja mogu da koristim sliku...

Hvala unapred na odgovorima!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Catalina 10.15.1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.05.2020. 01:08 #663291

status: user
broj poruka: 4740

Logično da ne daju. Tako bi svaka druga firma imala isti logo. Na šta bi ličilo da je jabuka s tog Meka na Obodin frižideru...

Logo firme mora biti originalan, jedinstven.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Sliku si kupio.. 21.05.2020. 08:34 #663295

status: user
broj poruka: 3737
i možeš da radiš sa njom šta hoćeš u smislu staviš je u štampanu brosuru, okacis kao pozadinu na sajtu itd...ali lepo su rekli ne može kao logo...zamisli još jedan kao ti i stavite istu sliku za logo...a ti se baviš prodajom opreme za pecanje i razvaljuješ, a on prodaje kozmetičke preparate i tek kreće u osvajanje tržišta. Realno iskoristio bi popularnost tvog brenda za promociju svojih proizvoda...na kraju krajeva uzmi stavi logo najkija npr i sačekaj da prođe malo vremena :).

Logotipi moraju biti jedinstveni...i ne postoje gotovi logotipi na netu...zapravo postoje...idi na wixx.com, plati, pa sklepaj neki logo po njihovim predefinisanim podešavanjima.

Generalno sam u grafičkoj industriji dugo i logotipi su tamo veoma česti i znam koliko su važni.

Predložio bih ti da nađeš dizajnera grafičkog, da ti uradi logo, da dobro popričaš sa njim, objasniš šta i kako jer logo je nešto što se ljudima ureže u memoriju kada pričaju o proizvodu ili čemu već.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Ovde imas sve. Freepick 21.05.2020. 10:41 #663297

status: user
broj poruka: 1198
Odes lepo ovde

shorturl.at/eCIXZ

Stikliraj desno FREE i VECTOR i sve sto ti pokae to je to.
Gore u Search mozes i da kucas kakav logo hoces pa sta sve ima na tu temu.
Nadjes neki free logo i radi sa njime sta hoces. Promenis mu malo boje, ime naravno i vozi.
Vidjao sam sto puta isti logo, a samo ime zamenjeno.
Ne dramite toliko i sve ti dzabe, osim ako hoces premium!

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 22.05.2020. 02:06 #663307

status: user
broj poruka: 2588
Hvala na dosadasnjim odgovorima! :)

@filni Upravo o tom sajtu sam zapravo i pricao. Sa njihovim ljudima sam chatovao i dobio gore navedene odgovore... E sad, free logo sam hteo da izbegnem iz razloga sto moram da stavljam njihovo ime negde na slici, pa sam bio voljan da im platim da to izbegnem...

Ono sto mene zanima, ako mogu da koristim te njihove slicice gde god fakticki pozelim kao reklamni materijal, sem za logo firme, gde onda zapravo mora da se pojavljuje moj logo koji mora da bude jedinstven? Na memorandumu, u nekim zvanicnim dokumentima? Da li moze neko pojasnjenje...?

Druga stvar, ako recimo platim njihove slicice i doradim ih u Illustratoru, sto kaze @filni (promenim boju, dodam neki detalj i ime), kolika bi promena na tim slicicama morala da bude kako bih mogao onda da logo nazovem `svojim`?

Razumem i poentu koju zele da istaknu @alrad i @pajsgudgud, da bi na taj nacin mnoge firme u svetu imale isti logo i da je potrebno da logo bude jedinstven jer treba samo `bacanje pogleda` na isti da poveze ljude sa brendom. Ali, isto tako verujem da niko nece kopirati logo-e velikih kompanija kao sto su Apple, Nike itd., jer ce to biti vrlo lako provaljeno, ali isto tako verujem da ima jako mnogo slicnih logoa u svetu sto se tice manjih firmi jer, na primer, taj dizajner je mozda napravio extra logo i prodao ga nekoj maloj firmi u Indiji, a onda meni proda isti taj logo kao `jedinstven` jer nema teorije da ja saznam za tu malu firmu u Indiji... Samo jedno razmisljanje...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Catalina 10.15.1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Manite se ciganisanja više 22.05.2020. 02:40 #663308

status: user
broj poruka: 4740

Onda plati nekome ovde ili napravi sam. Ako možeš da promeniš, možeš i da napraviš. Imaš kompjuter i Fotošop/Ilustrator. Mogao si već da završiš da si počeo.

I kad imaš logo onda nema potreba da koristiš `te njihove sličice` nego samo logo. Gde... Ne znamo o čemu se radi, ali ako praviš patike onda ga verovatno zalepiš na patike. I svuda samo logo.

Kolika promena... To niko ne zna, samo ti jednog dana stigne upozorenje da narušavaš kopirajt. Ako promeniš mnogo, zapravo si napravio novi.

Firma, a nemaš želju da startuješ sa originalnim logoom. Već sam mušterija.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pogrešno ti je to razmišljanje da dizajneri logotipa 22.05.2020. 14:01 #663310

status: user
broj poruka: 3466


Prodaju jedan isti vise puta


Uzmi neki zanimljiv, izmeni elemente, malo warp, dodaj koju crtu element ili nešto i ne sekiraj se


Ili kupi neka random 4 Ili 5 I od svakog skini nešto stavi na osnovu I dobio si unikat (kupi mislim ako nadjes da ti se dopada neki a free download.eps.ai. Pad) i super
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 22.05.2020. 18:33 #663313

status: user
broj poruka: 2588
Nije u pitanju prodaja proizvoda, vec davanje usluga... Izvinjavam se, nisam to napomenuo... Zato pitam gde bi isao logo... A za reklamu bilo gde mogu da koristim njihove slicice...

A logo za koji sam zeleo da iskoristim te slicice je dosta komplikovan da bih ga sam crtao... zaista... Zato sam hteo da ih kupim, malo pospajam par slicica i da to bude logo... Zato pitam koliko mora da se razlikuje od originalnih slika koje bih koristio za pravljenje logoa...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Catalina 10.15.1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 23.05.2020. 00:46 #663316

status: user
broj poruka: 1372
Mozda ovde nađeš odgovor na neka pitanja. http://skr.rs/p5U
Daj okači ovde taj logo (ako nije tajna) da vidimo kako iygleda i koliko je komplikovan.

__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miccosmo ima tu dosta finesa 23.05.2020. 01:32 #663317

status: user
broj poruka: 83
u ovom slucaju ono sto ti nude tj prodaju je pravo na koriscenje ali ne i prenos apsolutnih prava. oni zadrzavaju fakticki vlasnistvo na dizajnu i mogu da ga prodaju tj pravo na koriscenje (sa ili bez izmena) svakome ko iskaze interesovanje.

korketno je sto su ti rekli da ne mozes jer potencijalno jednog dana moze da bude problem... da pomesaju tvoju sa nekom drugom itd...

na zapadu je to do u tancina regulisano i prilikom recimo angazovanja fotografa se tacno precizira do najsitnijih detalja. da li ce fotografije da se koriste iskljucivo za odredjenju kampanju ili reklamu. ili kupac planira da iste koristi u vise svrha, kampanja i u duzem vremenskom periodu. Sve se svodi na kraju na cenu - najjeftinije kad se prodaju prava na koriscenje za odredjenu namenu i vremenski period do najskuplje varijante gde autor (fotograf) prodaje autorsko pravo i nadalje nema vlasnistvo nad delom.

najbolje ali ne i najjeftinije je da angazujes dizajnera da ti uradi logo. i svakako ne potcenjivati rad istog posto iole ozbiljan dizajner ce da potrosi vreme da li na netu vec ima slicnih resenja (sto uopste nije redak slucaj)

zdnja stavka je kad imas resenje loga je i da ga zastitis, i to kosta, ne previse ali si onda miran i sa pravne tacke gledista.


miccosmo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs