Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Reminders WinRT OOP Server
STRANA 1 OD 1
operator Reminders WinRT OOP Server 20.05.2020. 22:02 T67556

status: user
broj poruka: 4225
Sevis je od Cortane, ali se nakon nove nadogradnje ne da više ugasiti.
Servis drlja po hdd-u i računar je neupotrebljiv jer je 100% opterećenje hdd-a, a servisa više nema pokrenutih.
Gasio u group policies, u registru ga obrisao, obrisao kortanu, ali iako je to pomagalo u ranijjim verzijama, sada postoji procesa, koji se sam uključuje i isključuje, bez da se vidi u sistemu .
Action rules, inbound sve podešeno kako treba , kao i ranije i dalje je prisutn i ubija računare.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Nazalost verovatno ces na kraju doci 21.05.2020. 08:20 #663293

status: user
broj poruka: 3737
do zakljucka da mora reinstall...nekoliko puta sam imao probleme tog tipa...da ne mogu nesto da ugasim a bez potrebe koci sistem...i posle silnog guglanja i probanja ovoga i onoga...reinstall resi problem.

EDIT:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/reminders-winrt-oop-server-high-cpu-usage/b8c0e8a2-da72-41d3-abf9-2d79e1391bbc

evo procitaj pa vidi da li ce da pomogne.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.05.2020. 10:14 #663296

status: user
broj poruka: 18940
Vrlo je jednostavno, ako hoces Windows10, vreme je za SSD i ne brigaj oko Cortane, nemoj ni da razmisljas sta je uopste taj reminder. Hard disk za sistem jednostavno vise ne moze da prodje.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: >> 21.05.2020. 11:57 #663298

status: user
broj poruka: 6643
Uz sadašnju cenu wina, koja je od nule do desetak €, nisi vlasnik (nikad ni bio) ni iznajmljivač, već upecani poslužilac koji besplatno unosi svoje privatne podatke i ima obavezu kupovine dovoljno jakog hardvera za svoje pare (dovoljno threadova, rama i nvme-a), jer, ako zafali, prvo nema za poslužioca. E, kod tebe je zafalilo, za gazdu još kako tako ima, iako se i on muči jadnik i jasno te upozorava kroz benčmarove da kasniš i zaostaješ u plaćanju. Kak`i hdd, gazda se gadi na mehaniku.
Budale računaju na sreću.

:: Vrlo je jednostavno, ako hoces Windows10, vreme je za SSD i ne brigaj oko Cortane, nemoj ni da razmisljas sta je uopste taj reminder. Hard disk za sistem jednostavno vise ne moze da prodje
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.05.2020. 16:09 #663301

status: user
broj poruka: 4225
Namjestio sam. Sad se sistem ponovo diže za 10 sekundi.
IMa poprilično zajebancije za gašenje Cortane nakon nadogradnje 1909, a na 2004 ispadnu oči dok je ugasiš i da ne drlja.
Inače, ovo nije problem samo za hdd, već i za ssd i nvme.
Ko ima ograničen internet od 100 GB mjesečno preko VIP-a, potroši se za 7 dana samo na Cortanu.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 22.05.2020. 18:33 #663312

status: user
broj poruka: 145
Podeli sa ostalima kako si ugasio sve to, ako neko naidje na isti problem


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.05.2020. 20:16 #663314

status: user
broj poruka: 18940
https://appuals.com/actionuri-oop-server-keep-running-background/

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.06.2020. 08:31 #663560

status: user
broj poruka: 4225
Cortana se ne može više na normalan način ugasiti.
Postoji samo mogućnost da izmjenite cortanine .exe fajlove i da su prisutni u sistemu, a da ne rade ništa. Ako ih obrišete, svaki drugi put nakon restarta kompa se ponovo instaliraju. AKo se desi kome da mu je hdd i cpu ne ponašaju nenormalno, neka prvo obriše WinRT Oop Server, Wu10Man pokrene i blokira win nadogradnju i medic servis i neka isprati uputsvo koje je postavio imarkovic.
Naime, Cortanini servisi se ne vide na task manageru, već su skriveni preko WinRT Oop Servera. Process Hacker 2 je potrebno instalirati i ispratiti gdje se instalira. Vjerujte, dešavalo se da na jednoj mašini se instalira i na 10-tak različitih mjesta.
M$-ovb predstavnik je rekao da će odgovoriti , ali na svako postavljeno pitanje poslije 22.05.2020 ne odgovaraju. Postavio sam problem na par sajtova koje koristim i skratio muka mnoge korisnike od ove počasti. Nažalost, u nekim situacijama, koje nisu do sada objavljivane, servis se prebacuje SAM na drugu poziciju, nakon restarta. Prvo sam mislio da je u pitanju tracker, pa malware, pa tisionfusion, pa reacter, ali ni jedno od toga nije. Samo M$-ov servis i to je sve.
Ako imate problem sa ovim servisom da se ne bi cimali kao i ja, prijedlog je da reinstalirajte win 10 i odmah pogasite sve M$ servise.
I ako se nekome gasi komp, prijedlog je da blokira sve od M$-apreko host fajlova, naravno ako mu nisu neophodni u poslu. Najlakše preko Destroy Windows Spying. Predhodno instalirati visual c++ redistributable may 2020, flash player, shockwave player, .netframe work 4.7.2(sa 4.8 gomila mašina ima problema, osim onih starosti 3 godine i manje) i javu.
Jeste da nećete moći koristiti M$ podršku, ali ako imate ovakvih problema, zaboravite podršku od M$-a, jer ne odgovaraju, kako privatnim licima, tako ni poslovnim.
Nevjerovatno da jedan servis zakuca procesor na 100%, kao i da je hdd pod opterećenjem 95% konstantno.
Zadnjih par dana sam imao problema sa gomilom korisnika, bilo mojih bilo od kolega iz Ns, Bg, Niša ili Su. Preko 100 ljudi me je zvalo od 20 maja do petka 06.06.2020 da riješim problem, koji kod nekoga je moguće riješiti, a kod nekoga ne.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs