Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Jel dobio neko ponudu da u-p-d-a-t-e na 20H1 ?
STRANA 1 OD 1
1AGRESSOR Jel dobio neko ponudu da u-p-d-a-t-e na 20H1 ? 29.05.2020. 01:31 T67570

status: user
broj poruka: 819
ja proveravam vec tri dana nekoliko puta dnevno i nista

izgleda je Srbija poslednja koja dobija update



NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 29.05.2020. 02:02 #663392

status: user
broj poruka: 2998
Nije srbija postala poslednja koje dobija update, nismo najgora zemlja na svetu, i setili su se i nas. Evo cak imas i stranicu na srpskom.
https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10

Preko toga odradis, rekli su da ce da pustaju u talasima update, neki ce da preko update-a dobiju tek sredinom jula.

Bukvalno si mogao da pocetkom dana to odradis, update uvek izbace tu i onda preko samog windowsa po naletima, na osnovu hardvera i drugoh parametara. Za sledeci update, cim u US izbace vesti, pravac na ovu stranicu i to je to.

PS. Win ce verovatno prestati da ti bude aktiviran posle update-a ako je izlecen.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 29.05.2020. 09:13 #663394

status: user
broj poruka: 1327
Nema to veze sa lokacijom, meni jedan komp ponudio i instalirao a drugi nije pa sam morao da ga neteram.
Ima više načina da se skine ISO i odatle updejtuje. Pored toga može i sa MCT (Odmah preuzmite alatku) i sačuvaš ISO za eventualne kasnije popravke.
Ima i ovo https://www.majorgeeks.com/files/details/windows_10_update_assistant.html


:: Nije srbija postala poslednja koje dobija update, nismo najgora zemlja na svetu, i setili su se i nas. Evo cak imas i stranicu na srpskom.
:: https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows1
::
:: Preko toga odradis, rekli su da ce da pustaju u talasima update, neki ce da preko update-a dobiju tek sredinom jula
::
:: Bukvalno si mogao da pocetkom dana to odradis, update uvek izbace tu i onda preko samog windowsa po naletima, na osnovu hardvera i drugoh parametara. Za sledeci update, cim u US izbace vesti, pravac na ovu stranicu i to je to
::
:: PS. Win ce verovatno prestati da ti bude aktiviran posle update-a ako je izlecen
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Jel dobio neko ponudu da u-p-d-a-t-e na 20H1 ? 29.05.2020. 16:00 #663395

status: user
broj poruka: 4506
gde je tolika zurba za nekakvih win updejtom?

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: ja proveravam vec tri dana nekoliko puta dnevno i nist
::
:: izgleda je Srbija poslednja koja dobija update
::
::
::
:: NISTA BEZ KABLA
:: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Praktično je u pitanju apgrejd. 29.05.2020. 17:57 #663398

status: user
broj poruka: 4228
Može i ovako:
https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10

Upravo sam danas skinuo. Ne alatku, već ažuriranje.

Za sada radi. U jednom trenutku je zablokirao task manager.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 29.05.2020. 18:10 #663399

status: user
broj poruka: 4741

Ama napišite šta ima korisno bre ljudi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SlasherZ Re: 29.05.2020. 20:53 #663400

status: user
broj poruka: 261
+1

CPU: Intel i5-8600K @ 4.8 Ghz @1.280v
Cooler:Cryorig H7 Quad Lumi
Mobo: MSI Z370 Gaming Plus
GPU: GeForce® RTX 2060 Zotac Gaming Twin Fan 6G
RAM: 2x8GB 3000MHz CL16 DDR4 G.SKILL Aegis

::
:: Ama napišite šta ima korisno bre ljudi
::
::
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Napisali bi... 29.05.2020. 21:49 #663401

status: user
broj poruka: 6643
..pocrkali im Windowsi, kad sve reinstaliraju, eto ih da nas lože kako im je dobro...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: 29.05.2020. 22:23 #663402

status: user
broj poruka: 4228
Ima... Od korisnih stvari je to što mu i dalje radi Recovery - vratio sam prethodni sistem i čekam da ovaj još malo prepeglaju, pa ću onda da gledam šta je korisno.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Ama napišite šta ima korisno bre ljudi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 29.05.2020. 23:06 #663403

status: user
broj poruka: 2998
Korisno je sto mi win vise ne prepoznaje fotoaparat i sto se control panel za graficku resetovao na fabricka podesavanja.

update ocenjujem 11/10 - bih se frustrirao opet.


Ali ozbiljno, ne instaliram ovaj update jos uvek na komp koji koristim za posao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Brz ko munja 30.05.2020. 04:28 #663407

status: user
broj poruka: 113
Lepo radi na laptopu, instalacija je trajala podosta, zakucavao je na 61%, morao sam da brisem Conexant audio drajvere i antivirus ali sve u svemu lepo odradjeno.
Bio je potreban i reset wlan adaptera ali sve u svemu to je to, sve radi najnormalnije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije prerano, 30.05.2020. 19:16 #663419

status: user
broj poruka: 1119
imaju gomilu stvari u problemu, sami priznaju

https://bit.ly/36M3vCf

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 30.05.2020. 19:49 #663420

status: user
broj poruka: 4225
Ne rade drajveri za štampače, ne rade drajveri za grafičke kartice kao i kod verzije 1809 što nisu radili. Kod nekih nedostaju slike, ne radi logovanje na nekim mašinama, nemogućnost konekcije na net, dešava se da ne radi tastatura logitech i miš,blokiranje na početnom postu itd itd. Random problemi. Zvuk je na nekim pločama samo utišan a na nekim ne radi. Sa 4850 i 5850 grafikama ponovo zacrni ekran kao da je grafička kartica neispravna. Photoshop 2013 više ne radi kao i AutoCad 2013 na nekim mašinama. Ima more problema. Najbolje što sam vidio je formatiran ssd
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re 31.05.2020. 07:55 #663429

status: user
broj poruka: 1327
Jel to kod tebe ili samo čitaš Forbes ?
Kod mene na Ryzenu i na FX mašinama sve radi kako treba čak i sa malo boljim performansama mada ništa naročito.
Na mojim windowsima je uvek zabranjeno automatsko ažuriranje drajvera pa nijedan nije zamenjen mada sam drajvere za GPU i Čipset na Ryzen mašini updetovao na WDDM.2,7 sertificovane drajvere pre instaliranja 2004.
To za bezžiične tastature i miševe je problem zbog Bluetoooth-a, ima greška sa BT i dva kanala BT.
Obzirom na sve promene nema nikakbog razloga za udate ako sam ne ponudi, nema ništa naročito niti bolje niti gore od recimo 1903 i 1909 koji su takođe skoro potpuno identični.
Ko hoće da pogura a da mu nije ponuđeno bolje da ima system backup.
Ako ima neki problem sa drajverima to je zbog nowe WDDM 2.7 certifikacije a starudija od hardwera ih sigurno neće dobiti.


:: Ne rade drajveri za štampače, ne rade drajveri za grafičke kartice kao i kod verzije 1809 što nisu radili. Kod nekih nedostaju slike, ne radi logovanje na nekim mašinama, nemogućnost konekcije na net, dešava se da ne radi tastatura logitech i miš,blokiranje na početnom postu itd itd. Random problemi. Zvuk je na nekim pločama samo utišan a na nekim ne radi. Sa 4850 i 5850 grafikama ponovo zacrni ekran kao da je grafička kartica neispravna. Photoshop 2013 više ne radi kao i AutoCad 2013 na nekim mašinama. Ima more problema. Najbolje što sam vidio je formatiran ss
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 31.05.2020. 17:02 #663435

status: user
broj poruka: 3346
Dobih i malo je zabrljao neke stvari. Srecom popravljive su, ali redosled je ovakav, posle update:

1. Resetovani drajveri za plocu, SB ZX, nVidiju, LAN. Pretpostavljam da je neke povukao sa svog servera, a ove kao da je reinstalirao. Tu se nesto tripovao i malko kocio, dok nisam ponovo reinstalirao bas intelove drajvere za plocu i ostale drajvere i naravno posle tog update-a pobrisao je i setovanja za SB ZX i nVidiu. Pa sam morao ponovo da stelujem.

2. Posto sam u gpedit, regedit i services iskljucio MS defender, jer koristim KAV placeni, sada mi se u Security pojavljuje da je Defender `snoozed`, a KAV regularno aktivan. Pre toga je stajao samo KAV. Probah ponovo da reaktiviram sve to, deinstalirao KAV, odradio par restartovanja i gpupdate /force, ponovo iskljucio i instalirao KAV. Ali i dalje se pojvaljuje to snoozed za Defender. Mozda je neka novina, ali je iritantna.

3. Iskljuceno automatsko azuriranje drajvera kroz gpedit i kroz advanced system settings->hardware-> device installation settings. Posle azuriranja, nije dirao u gpedit, kao i za pod tackom 2, ali je u advanced system settings->hardware-> device installation settings stavio na YES, umesto na NO...sto je i bilo.

4. Iskljucio sam da mi se vise ne pojavljuje `quick searches` u search liniji, ali sa azuriranjem se ponovo pojavio.

5. Forza Horizon 4 i Forza Motorsport 7 vise ne rade `narodna ver.` i izbacuje na desktop.

Sve ostalo je za sada OK.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes Hvala 02.06.2020. 08:53 #663463

status: user
broj poruka: 492
Braći i sestrama besplatnim beta testerima. Moja mašina čeka 180 dana da prođe pre nove akcije :D

U međuvremenu malo više informacija nije na odmet:

https://bit.ly/2MlqIlt

AMD Ryzen 3900x
Asrock Taichi X570
Noctua NH D-14
HyperX Predator 16GB
CM H500P Mesh
Seasonic Prime Ultra Gold 750W
MSI GF RTX 2070 Super Gaming Z Trio
Adata XPG SX8200 256GB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 09.06.2020. 22:36 #663584

status: user
broj poruka: 819
stigao update danas

sada provereno znam da dok se ne pojavi ovde nece biti no ponudjen meni

https://support.microsoft.com/en-us/help/4555932

tako je bilo i za prethodne verzije




NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Stigli i kumulativni apdejtovi za 05-2020 11.06.2020. 22:02 #663635

status: user
broj poruka: 113
A na desktopu mi osvanuo i novi Edge browser sa slatkom lepom ikonicom. Osim toga nista me ne privlaci kod M$-ovog browsera pored starog dobrog Chrome-a i Firefox-a. Ali mislim da mu treba dati sansu, ikonica je umetnicko delo... Evo je https://is.gd/QP1joe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs