Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Problem sa Intel I gen laptopom
STRANA 1 OD 1
Frantic84 Problem sa Intel I gen laptopom 10.06.2020. 09:49 T67594

status: user
broj poruka: 587
Drustvo, potrebna mi je vasa pomoc...
Drugar ima neki ruski DNS laptop sa intel i3 prve generacije sa dodatnom nVidia grafikom...
Laptop ne prolazi post i ne moze da se udje u bios, na pocetnom ekranu, gde je logo proizvodjaca na vrhu ekrana oko 1cm vodoravno se pojave neke linijice,kao nekad na tv-u kada nema signala...
Pretpostavio sam da je grafika u pitanju, pa sam hteo da je disejblujem iz biosa, ali do istog ne moze da se dodje, pa sam imao ideju da je skinem sa ploce (mislio sam da je u slotu,ali je lemljena na istu)...
Da li ima smisla da se radi reballing ili je ovo za kantu?
Bas nemam nikakve dodatne informacije o masini, jer lik nije bas mnogo upoznat sa racunarima, a ja ni do biosa nisam mogao da stignem...
Izvinjavam se za duzi post,ali sam morao nekako da objasnim problematiku...
Hvala svima unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Moze da bude i memorija RAM 10.06.2020. 11:34 #663596

status: user
broj poruka: 7695
probaj sa drugom memorijom,meni deluje da nije za reball.Ako je isto i sa drugom memorijom ,moze da bude chip za bios ,ako mozes da ga izvadis pa na eprom programator.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 10.06.2020. 12:14 #663597

status: user
broj poruka: 587
2x4GB rama ima unutra i probao sam jedan pa drugi stap u oba slota i ista stvar...
Ovo je sve radilo kako treba do skoro i onda je odjednom pocelo da se desava...
E sad oko bios cipa je vec posebna zajebancija, jer sam iz Krusevca,pa je pitanje ko ovde to radi (ako uopste neko radi eprom)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pokusaj da ga drzis na necem toplom 10.06.2020. 12:18 #663599

status: user
broj poruka: 9384
Dok se malo ne zagreje. Ako uspes da udjes u BIOS, disejbluj graficku, kao sto si hteo.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 10.06.2020. 12:43 #663601

status: user
broj poruka: 587
Hvala puno na ideji! Probacu to cim se dokopam laptopa (morao sam da ga vratim juce)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako su to resteke na ekranu 10.06.2020. 13:59 #663603

status: user
broj poruka: 7695
to je VRAM od GPU jedinice ,izgleda nije deljena sa RAM-om .Meni se desavalo da kad
je memorija deljena sa RAM-om koji je neispravan pojave se resetke,ali kad promenim RAM sve je ok .Eprom programator imas na kupujem prodajem za 1000 din preko USB-a to je pojeftinilo ,verovatno neko radi i u Krusevcu.
U slucaju da GPU jedinica koristi RAM za VRAM ,probaj nove module memorije.
Meni se desavalo da modul radi ok sa drugim racunarima.ali uebe GPU jedinicu ,na kompu koji deli deli RAM sa GPU/.
Ako GPU ima svoj VRAM onda bi mozda pomogao reball.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 10.06.2020. 15:23 #663605

status: user
broj poruka: 587
Hvala jos jednom!
Provericu da li je deljeni VRAM, ako jeste, proveravam RAM, a ako nije, videcu da ugrejem cip dok ne dodjem do biosa i onda ide disable i neka radi na grafici sa CPU-a i cao...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 10.06.2020. 18:47 #663606

status: user
broj poruka: 908
Da li si probao clear cmos?
Imaš te ch341 programatore na aliju za par dolara sa stipaljkom pa ne moras fizički da skidas chip sa ploce.
Još jedna ideja ako je do bios čipa mada ne verujem skines plocu i ostavis je preko noći u zamrzivacu, kad se vrati na sobnu temperaturu probas onda 25q64 pre vrati podatke na hlađenje nego grejanje

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 11.06.2020. 00:16 #663614

status: user
broj poruka: 587
Videcu i za clear cmos dok se dokopam laptopa...
Hvala na idejama!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs