Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
pc i pasivni hifi 2.0 zvucnici
STRANA 1 OD 1
Ognjeni pc i pasivni hifi 2.0 zvucnici 16.06.2020. 17:36 T67605

status: user
broj poruka: 4506
Ljudi da li mi treba pojacalo za hifi pasivne zvucnike uz ovu zvucnu kartu ? Ili pojacalo mora svakako za sve pasivne zvucnike.

https://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-zxr

Kad vec otvaram temu...Ne znam sta bih uzeo, prodao sam svoje stare dobre z-5500. Hocu da uzmem neki kvalitetan 2.0 hifi, najvise za muziku i igre .

Opcije su Audioengine A5+ ( aktivni ) 350e + svuda okarakterisani kao best buy

Edifier s1000db ( aktivni ) Favorit za sada 250-350e

Wharfedale 11.2 ili 11.3 ( pasivni ) 350e+

Jamo S803 (pasivni ) drugi favorit 250e

Prednost ide onim 2.0 sistemima sa malo jacim basem, jer ne zelim da uzimam 2.1 sistem i zauzimam prostor dodatno. Audioenegine A5+ nema neki specijalan bas, dok Edifier ima kako kazu ratinzi po netu.


Wharfedale i Jamo koji su pasivni mogu nabaviti odmah, ove dva iznad nema na stanju zbog ove situacije i svega itd ali ako mora pojacalo onda sigurno necu uzimati pasivne em ne zelim da zauzimam mesto na stolu em mi je to jos dodatnih 150-200e


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``pojacalo mora svakako za sve pasivne zvucnike.`` 16.06.2020. 19:27 #663703

status: user
broj poruka: 10985
Ako je zvucnik opisan kao ``aktivan``, to znaci da se u ``kutiji`` nalazi i pojacavac. I obratno.
Wharfedale 11.2 ili 11.3, pa da si miran i zadovoljan odavde do (kraja) vecnosti. Ako neces (zbog razloga koje si naveo), onda uzmi taj Edifier.
https://is.gd/58EZTj


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Fala vi.. 16.06.2020. 19:43 #663704

status: user
broj poruka: 4506
Rado bih ja maznuo ove Edifier s1000DB ili mozda cak i 2000 db pro, nahvaljeni su a i vizuelno mi idu u zamisao ali ne mogu ih nadjem nigde.Zajebala korona sve


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa, ako se mora, pricekaj malo da odobri Dr. Konj 16.06.2020. 20:15 #663706

status: user
broj poruka: 10985
https://is.gd/h5gM9m


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg E kad pogledam... 17.06.2020. 03:22 #663713

status: user
broj poruka: 113
Za koje pare ja uzeh i kamion za visecevni raketni bacac i lanser(e) sa sve neogranicenom kolicinom raketa (muzike) dodje mi da placem na sta ovaj kolega hoce da spizdi 350+ evra.

Pa druze, jeste da je sve ovo rabljeno sto ja imam doduse pojacivac kako ga tortica zove je u stanju stono kazu ``ko casa`` pa to kad priblizim krajnjim podeocima na tocku krene bre stokove od vrata da izbija a distorzije N E M A.

Doduse, u zadnje vreme moram da forsiram Shure SRH240A slusalice - studijske monitore i bre ne mogu cudom da se nacudim sta dobih za nikad manje pare...

Jeste da me je Bog kaznio pa mi lova i to masna odlazi i 80% je otisla na zdravstvene probleme o kojima ne bih ali makar sto se tice zvuka sam pokriven i ususkan da ne da ne bih dao za tolicne kutije tolike pare nego da me bijes vrbovim prutom po ledjima.

Uzmes bre lepo neki Onkyo i dva ocuvana Magnata, pod ocuvanim podrazumevam da su drajveri ocuvani a za estetiku ti se jb, neces da ih karas ali oni hoce ceo kvart :D

Torto, WD mi je pomogao za sheban srednji klik na opasnom bezicnom misu, sutra idem kod komse jer odlucih da mu ostavim Technics-a da ne upija vlagu pa cu po tasterima koji zezaju ali prvo cemo ga zajedno poloziti da supstanca odradi posao sto bolje, nisam znao da je WD-40 mama za elektroniku pu pu da ne ureknem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Volodja Putin: Ognjenko kuburi sa 17.06.2020. 09:16 #663715

status: user
broj poruka: 10985
raspolozivim prostorom. A nece polovno. A ima para.

Oprez sa WD-om - kao sto ti napisah onomadne, rastapa masnoce, pa moze da zezne potenciometre (nije nemoguce ponovo ih okreciti, ali zasto da se zezas?). Naravno, sve aperacije sas prskanje i zalivanje obavljaju se nakon sto je cela ``linija`` iskljucena i odvojena od 220V.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 17.06.2020. 13:54 #663720

status: user
broj poruka: 1992
@torto-san
https://youtu.be/0M8SXstg61E?t=420
`normalizacija` je poletu (kod nas), a to ce da traje...
US reklo bi se da je `kriza` u poletu, a potom normalizacija

@autor teme
ne znam za US, UK carina ce da te kosta koliko i proizvod
https://ibb.co/F6GTQvW

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 17.06.2020. 14:33 #663721

status: user
broj poruka: 4506
Ne kuburim sa mestom, ogroman mi je pc sto 1.85m. sirine ali jednostavno kao i ostatak stana pravim u clean, minimalistickom stilu. Bez milion stvari koje ce mi samo smetati i koje su me godinama nervirale u proslom stanu.

Svestan sam sta moze da se uzme polovno i kako su se ranije stvari pravile pogotovo za audio opremu ali tehniku ne uzimam nikad bez garancije. U ovom trulom Novom sadu ne mozes naci PC servis da valja a ne neki servis za audio opremu 10 ili 20 god staru koju cu sigurno morati sredjivati u nekom trenutku. I ovo je samo za Pc sobu, za dnevnu san vec uzeo Jamo s 809

Isto tako veoma bitan detalj je estetika podjednako vazan kao i sam kvalitet, opremam prvi stan i pravim sve da je cakum pakum. Neke izlizane stare zvucne kutije bi mi pokvarile stil


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed For Mici: 17.06.2020. 14:49 #663722

status: user
broj poruka: 10985
What a pile of bullshit. Allegedly, `Soviet propaganda` had to `brainwash` 3 (three) generations of - AMERICAN - students, who (these generations) were not able to grasp the American values, to `counterbalance`, thus not being able to compare, to choose between the two?! Tovarish Bezminov (is it his name?) must have been living in one of the `parallel worlds`, possibly somewhere in the outer space...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @torto-san 17.06.2020. 15:28 #663725

status: user
broj poruka: 1992
moze biti:

https://www.youtube.com/user/edgarcaycetv

bas sam overio jedan Edgar Cayce on Atlantis i solidan trip, ako je tacna prica reinkarnacije, repeticija nam ne gine:

remote viewing
ability to open to non local consciences
- -intention
- -numinosity
- -entropic process
ability to attain and sustain intention focused awareness

isecak sledi:

`Man has existed in the earth for at least 10,000,000 years.Atlantis was one of the places where man as such developed.Man`s origin was as a spirit, not a physical body. These souls projected themselves into matter, probably for their own diversion, interrupting an evolutionary pattern then going on in the earth. Through the use of his creative powers for selfish purposes man became entangled in matter or materiality to such an extent that he nearly forgot his divine origin and nature.A very long time ago man attained great technological progress, equal to it if not surpassing that existing today.Just as the misuse of their spiritual powers brought turmoil, strife and questioning among themselves, men`s misuse of scientific and material achievements brought physical destruction in the earth.`

javljam sta se desava cim se ustekam u matrix :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs