Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Sudar
STRANA 1 OD 1
Rammulino Sudar 26.07.2020. 20:18 T67666

status: user
broj poruka: 384
Pozz svima

Verujem da ovde ima dosta i vozaca medju forumasima. Zanima me da li ste imali slicno iskustvo i sta i kako je najbolje dalje.
Ukratko imao sam saobracajnu nezgodu, hvala Bogu niko nije teze povredjen.
Udareno mi je vozilo od pozadi (zadnji levi tocak i sve tu oko njega skrcano)
Covek koji je bio za volanom drugog automobila je imao 1.95 promila alkohola u krvi, vozio dete u svom vozilu, a mene NAMERNO skucao. Da, namerno, jer je na semaforu (dok smo oboje cekali zeleno svetlo) koji se nalazi dobrih kilometar od mesta nesrece, kada smo trebali da krenemo, on i dalje stajao u mestu, te mu ja par puta ablendovao (i nista vise od toga!) i on se u svojoj glavi ko zna sta istripovao i poceo da me juri. Pokusao par puta da mi prepreci put, i na kraju kad sam ja bukvalno bezeci od coveka (kom oci nisam nikada video u zivotu) skretao na benzinsku pumpu, (misleci da ce me bar tu ostaviti na miru) on se skucao svom silinom u zadnji levi tocak i tu me okrenuo za cetvrtinu kruga (napravio policajske)
Njegovo vozilo se zaustavilo nekih 35 metara dalje. Pozvao sam policiju. On naduvao 1.95, ja naravno cist kao suza.
Srecom uvek vezujem pojas, pa sam i tada, ali sam od udarca malo istegao vrat pa mi stavili kragnu u bolnici.

To je ukratko prica. Zanima me, posto nikada nisam imao nikakav incident u zaobracaju (bukvalno ni za vezivanje pojasa) od kada sam polozio (vec nekih 14 godina) kako ce teci procedura na dalje?
Da li ja njega mogu da teretim za pokusaj ubistva ili kako vec, jer je ovo NAMERANO izazvana saobracajna nesreca, a ne slucajno?
Ja sam bio sam u kolima, nemam svedoke.


Svakakve osobe, ako mogu tako da ih nazovem (posto ljudi nisu) voze, i sa istima delimo put i sudbinu.
Cuvajte se. Zelim vam svima svako dobro.

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.07.2020. 01:17 #664274

status: user
broj poruka: 9460
Na zalost ne mozes da ga teretis za pokusaj ubojstva. Sve i da je pokusao na taj nacin da te ubije, jako tesko je dokazivo. Nema sanse da to dokazes na sudu, pogotovo sto se ne poznajete.
Moze samo da se tereti za voznju pod dejstvom alkohola i lakse/teze delo protiv bezbednosti javnog saobracaja
Sve to zavisi od toga da li je na licu mesta izasao javni tuzioc i da li si dao izjavu u urgentnom, tj. da li su pravili zapisnik o tezini povreda, a po svemu napisanom, radi se o tezim povredama.

Uzmi lepo advokata i onda lagano, sve ce ti reci i sta mozes najbolje da izvuces iz toga.


U najboljem slucaju, njemu ce oduzeti dozvolu na godinu...platice ti za psihofizicke povrede i stetu na kolima...Mozda dobije uslovno...sve zavisi.

Laik sam, tako da to je samo neko moje misljenje.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``Dvoboj`` 27.07.2020. 07:00 #664276

status: user
broj poruka: 10985
https://youtu.be/GKPZUvl_3Ds
Izuzetan ``psiholoski triler``...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 27.07.2020. 08:07 #664279

status: user
broj poruka: 1327
Za kriminalne postupke može samo tužilaštvo da podigne optužnicu, moraju da ga gone po službenoj dužnosti. To možeš samo da prijaviš policiji i priložiš dokaze i svedočenje a policija nastavlja po nalogu tužilaštva. Ti možeš da digneš privatnu tužbu za odšetetu (bolovi, medicinske potrebe, izgubljeno vreme sa posla itd) ali za neki uspeh on mora da bude pravosnažno osuđen.
Imao sam slučaj kada sam uhvatio malo daljeg komšiju u krađi mog cementa dok sam gradio kuću. Doveo čeovek traktor pa natovaruo 50ak džakova cementa. Kada sam pokušao da ga zaustavim on pucao na mene ali promašio debelo. Mogao sam da uzvratim (ja sam jako dobar strelac) ali nisam. Njega su sutradan uhapsili i osudili za to i još druge krađe i pronašli još mog cementa i izolacionog materijala ali nisu za pucanje što je bilo očigledan pokušaj ubistva.
Dobio je dve godine zatvora (izašao posle 6 meseci (kada jer počelo bombardovanje) a ja podigao privatnu tužbu posle osude. Povlačilo se po sudu par godina al sam obustavio kada je on umro od raka. Nisam imao srca da uzimam od njegove udovice i dece jer je i njih maltretirao.


:: Na zalost ne mozes da ga teretis za pokusaj ubojstva. Sve i da je pokusao na taj nacin da te ubije, jako tesko je dokazivo. Nema sanse da to dokazes na sudu, pogotovo sto se ne poznajete
:: Moze samo da se tereti za voznju pod dejstvom alkohola i lakse/teze delo protiv bezbednosti javnog saobracaj
:: Sve to zavisi od toga da li je na licu mesta izasao javni tuzioc i da li si dao izjavu u urgentnom, tj. da li su pravili zapisnik o tezini povreda, a po svemu napisanom, radi se o tezim povredama
::
:: Uzmi lepo advokata i onda lagano, sve ce ti reci i sta mozes najbolje da izvuces iz toga
::
::
:: U najboljem slucaju, njemu ce oduzeti dozvolu na godinu...platice ti za psihofizicke povrede i stetu na kolima...Mozda dobije uslovno...sve zavisi
::
:: Laik sam, tako da to je samo neko moje misljenje
::
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino ... 27.07.2020. 08:45 #664280

status: user
broj poruka: 384
Hvala na odgovorima. Ja znaci ne mogu da verujem sta me je snaslo, i kakvih ljudi sve ima u saobracaju, i kakvih sve psihopata ima u drustvu. On je naravno celu situaciju pokusao da negira. Kad je naduvao 1.95 promila trazio je da ga vode da mu vade krv, jer ne veruje u balon.


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Naravno da ne veruje u balon... 27.07.2020. 14:10 #664286

status: user
broj poruka: 10985
- veruje samo u flashu/bocu. Tu se zna koliko chega ima (0.7, 0.75, 1.0 itd.). Balon, tu je vec promenljivo... pitanje je...koliko se naduva...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 27.07.2020. 14:20 #664287

status: user
broj poruka: 1327
Ima raznih primera. Nekada davno, moj drugar `Krle brza noga` vozi Fiču u nacinalnoj klasi a ja mu ga priipremao. Jednog dana on `počisti` nekog tipa u Tristaću preko Brankovog mosta. Kada je stao na NBGD semaforu ovaj sa truistaćem se zakuca u njega i izđe sav besan `E vala neće jedan fića mene prestići`.


:: Hvala na odgovorima. Ja znaci ne mogu da verujem sta me je snaslo, i kakvih ljudi sve ima u saobracaju, i kakvih sve psihopata ima u drustvu. On je naravno celu situaciju pokusao da negira. Kad je naduvao 1.95 promila trazio je da ga vode da mu vade krv, jer ne veruje u balon
::
::
:: Asus p5ql-
:: Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p1
:: 4x2gb ddr2 Ocz
:: Zotac gtx 1050 ti 4g
:: neki budjavi wd hd
:: kingston ssd240 g
:: lc power 720w green power

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dakle, tvoje dogodovstine su posluzile... 27.07.2020. 14:52 #664289

status: user
broj poruka: 10985
pisanju scenarija za film ``Nacionalna klasa``! Ti postao ``Zile``, a drugar ``Flojd``...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino ma dzabe.. 27.07.2020. 16:30 #664291

status: user
broj poruka: 384
sve ljudi, ako ne daj Boze iz saobracajke neko izadje kao invalid ili u kovcegu. Jebem ti materijalnu stetu i sve.
Ali taj stepen ludila i bezobrazluka meni nije jasan. Pa da je bio neko drugi na mom mestu, tu bi izbio krvoprolic i pre samog sudara koji se desio.


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs