Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
2 pitanja oko punjaca i opcije za mobilni
STRANA 1 OD 1
Bundeva 2 pitanja oko punjaca i opcije za mobilni 27.07.2020. 11:30 T67668

status: user
broj poruka: 408
1. da li kada na telefonu odaberem Airplane mode (iskljuci se wifi i sim) da li tada telefon manje zraci?

2. ako imam punjac za laptop recimo od 100w. Ako je on ukkljucen u struju ali nije pristekan u laptop da li on trosi struju odnosno da li trosi svih 100w ili trosi nesto malo kao u praznom hodu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 27.07.2020. 11:48 #664282

status: user
broj poruka: 1620
1. Uprošćeno - da, ALI zračenje samog telefona je svakako mizerno. Ono što treba svima da nam bude bitno su bazne stanice, odnosno, antene-repetitori koje se na njima nalaze (količina antena na određenom prostoru koji pokrivaju, kao i jačina istih), a od toga nikako pobeći ne možeš, tako da isključivanje na telefonu apsolutno ništa ne predstavlja u tom smislu, osim eventualne uštede baterije onda kada je to bitno.

2. Takav punjač ne troši uvek celih 100W ni kada jeste priključen na laptop. Kada nije, naravno, mora da vuče neku struju, ali to je veoma, veoma malo (što i sam možeš da primetiš po onome koliko se greje kada je uključen u računar, a koliko malo kada nije uključen).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: RE: 27.07.2020. 12:58 #664284

status: user
broj poruka: 985
skolski objasnjeno :)


:: 1. Uprošćeno - da, ALI zračenje samog telefona je svakako mizerno. Ono što treba svima da nam bude bitno su bazne stanice, odnosno, antene-repetitori koje se na njima nalaze (količina antena na određenom prostoru koji pokrivaju, kao i jačina istih), a od toga nikako pobeći ne možeš, tako da isključivanje na telefonu apsolutno ništa ne predstavlja u tom smislu, osim eventualne uštede baterije onda kada je to bitno.
::
:: 2. Takav punjač ne troši uvek celih 100W ni kada jeste priključen na laptop. Kada nije, naravno, mora da vuče neku struju, ali to je veoma, veoma malo (što i sam možeš da primetiš po onome koliko se greje kada je uključen u računar, a koliko malo kada nije uključen).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: 2 pitanja oko punjaca i opcije za mobilni 27.07.2020. 14:08 #664285

status: user
broj poruka: 1327
Elektromanetno polje je proporcijalno sa udaljenošću, releji za mobilni telefon imaju jako malu snagu zato ih ima toliko. Njima smo stalno izloženi ali sa malom snagom. Oni imaju po nekoliko wati dok se recimo radar meri u kilowatima, Na metar udeljenosti može da te skuva živog, na 10 metara se ne oseća an već na 100 metara teško da može da se izmeri.


:: 1. da li kada na telefonu odaberem Airplane mode (iskljuci se wifi i sim) da li tada telefon manje zraci
::
:: 2. ako imam punjac za laptop recimo od 100w. Ako je on ukkljucen u struju ali nije pristekan u laptop da li on trosi struju odnosno da li trosi svih 100w ili trosi nesto malo kao u praznom hodu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug školski 27.07.2020. 19:48 #664292

status: user
broj poruka: 978
iz osnovne, snaga zračenja iz antene, slabi sa kvadratom rastojanja,(u odnosu na lambda), tako da ni 5G nam ništa ne može

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 27.07.2020. 23:50 #664298

status: user
broj poruka: 2155



Kuku lele gde nam skolstvo ode, ovo su pitanja za peti razred osnovne skole ( bar je bilo, a nisam toliko star ). Tesla se prevrce u grobu.

Evo nesto malo detaljnije:

https://www.borastankovic.edu.rs/wp-content/uploads/2017/05/elektromagnetno_polje.pdf

http://physics.kg.ac.rs/stari/content/oV1eHRKqnR.PDF

https://www.seminarski-diplomski.co.rs/FIZIKA/Elektromagnetni-talasi.html

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D0%B7%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%9A%D0%B5
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 28.07.2020. 21:03 #664310

status: user
broj poruka: 4225
@ICEsd
Jel ti misliš da ima toliko ljudi koji su završili elektrotehnički ili ETF, pa da su upoznati? 80% ljudi ne zna ni šta je učilo, a ne da zna šta da ti objasni.
U manji si, vjeruj mi.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Re 29.07.2020. 02:01 #664315

status: user
broj poruka: 2155

Ma nije ovo materija sa faksa, ovo je iz osnovne skole (fizika), ajd da kazem da se detaljnije obradjuje u srednjoj.
Moji linkovi gore i jesu iz nastave za osnovnu i srednju skolu, samo ovaj seminarski link sam podelio jer bas detaljno objasnjava materiju.

Porazno je to sto 80% ljudi nema osnovno obrazovanje, zato me i ne cudi sto je glavna grana industrije pletenje elektro kablova.

:: @ICEs
:: Jel ti misliš da ima toliko ljudi koji su završili elektrotehnički ili ETF, pa da su upoznati? 80% ljudi ne zna ni šta je učilo, a ne da zna šta da ti objasni
:: U manji si, vjeruj mi
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs