Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
3d printer predlog za kupovinu.
STRANA 1 OD 1
ramzesIII 3d printer predlog za kupovinu. 31.07.2020. 10:56 T67675

status: user
broj poruka: 1017

Pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa modelima i opcijama potencijalnog 3d printera.
Svrbi me dzep i iskreno govoreci hteo bih da se malo sam zezam, a sa druge strane pokusavam da zagrejem klinca u tom smeru.
Ocigledno investicije u grafike i monitore nece doneti nikakve koristi u daljem obrazovanju istoga.


Znaci nameravam da kupim jeftiniji pocetnicki model na kome bi se obucavali ja i moj sin....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Informiši se ovde. 31.07.2020. 13:51 #664342

status: user
broj poruka: 3737
https://www.3drepublika.com/

Kontaktiraj ih i postavi pitanje. Zaista su korektni. Teško da će neko ovde da ti kaže tačno šta je dobro, a šta nije.

Tj retko se ko sretao sa ovim uređajima. Ja sam iskreno prošao pored par komada i razgledao ali ništa više od toga.

support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AndRey Predlog 31.07.2020. 15:23 #664344

status: user
broj poruka: 324
Slobodno uzmi `CREALITY 3D štampač Ender 3 Pro`, on je oko 30k, i sigurno je neki best buy. Mi u firmi imamo 6 komada trenutno i koristimo ga za naše klijente, tj. u komercijalne svrhe sto bi se reklo, i odlično rade posao.

Međutim, stvar kod 3D stampe je što je to `pipava` rabota, i budi spreman da kada zatreba, pojuriš raznorazna crevca, ventile, srafove, itd, Jednostavno je to trenutno tako, i iste zajebancije ćeš imati i sa onim od 200k, možda ćeš čak i teže nalaziti zamenske delove/deliće za njih. Mi računamo amortizaciju skoro 60%, ali naši rade i po 16 sati dnevno, ali će vama za početak ovaj biti odličan.

Što se filamenata tiče, gledaj Creality i Devil Design, a ako imas nekog u Sloveniji, neka ti organizuje Azure filamente, slovenačke - odlični su i izbor je veliki.

E sad, najbitnije u celoj 3D printing priči, da znaš i ti, a pogotovo omladinac, da je potrebno mnogo više cimanja i znanja, od samog modeliranja, što samo po sebi nije lako. Tek kad ti mašinski inžinjer, koji se pritom time bavi, objasni i pokaže cega sve tu ima, od materijala, njihovog ponašanja, temperature, vlage, strujanja vazduha, adhezije i jos mali milion stvari, shvatiš koliko tu ima zezalica i kakva je to nauka.

No, dobro, mlad je, ima na net-u sve, pa neka uči. Sigurno će mu se isplatiti, jer je mnogo pametna i korisna stvar, a ako ništa drugo, naucice bar da modelira što se danas fino plaća.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Re.. 31.07.2020. 19:39 #664345

status: user
broj poruka: 1017
Hvala na odgovorima.
Dosta sam citao i gledao ali zaista postoji more 3d stampaca i ovi odgovori su upravo ono sto sam trazio. Da nije skup da ima tih delova, a posle toga boze pomozi :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Ender 3 Pro 01.08.2020. 12:53 #664352

status: user
broj poruka: 1670
Imam isti ve` godinu dana, super radi uy malo prakse. Jeftin i veoma popularan model, za njega uvek ima delova, uputstava, saveta i podrške.

PS. ako ga uzimaš, uzmi ga odmah sa staklom, njegova magnetna podloga nije baš idealna, koristio je mesec dana i kad sam prešao na staklo, druga priča.
-
i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600,
Gigabyte GTX750 Ti 2GB, Samsung 850 EVO 250GB, HGST 750GB
CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG 27MP67VQ-P
Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS6500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 01.08.2020. 15:16 #664353

status: user
broj poruka: 1017
Onda cu odmah da uzmem sa glass bed, samo jos jedno, da li ima potrosne delove koje bi trebalo da odmah obezbedim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Witcher Ender 3 Pro - Review 01.08.2020. 22:46 #664359

status: user
broj poruka: 491
Evo i jednog korisničkog review-a od našeg mladog jutjubera Vesic-a.

https://www.youtube.com/watch?v=Mye4kfI1Zmw


ASUS P5K - Intel E5200@3.3GHz - Sapphire HD4870 - 2x2GB DDR2 Geil BD CL4 - CM Centurion 5 - Chieftec GPS-500AB - Samsung 931BF - Altec Lansing ATP3 - HDD`s WD 640GB AAKS, 1TB EADS, 1TB EARS, 1TB Elements, 250GB MyPass

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff ...mi kada smo radili na prusa i3... 05.08.2020. 10:53 #664405

status: user
broj poruka: 440
Prva stvar u upustvu je bila da napravis sam rezervne delove stampaca, posto je on tako i pravljen, izuzev metalnog sklopa...gde nema sta tu da se pokvari bas izuzev elektronike...a da je bila zajebancija bila je...ali super stvar...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs