Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Hoću IE za Default browser na Win 10 1909
STRANA 1 OD 1
arogan Hoću IE za Default browser na Win 10 1909 01.08.2020. 19:54 T67680

status: user
broj poruka: 524
Pozdrav,
silom prilika Windows 10 mi se apdejtovao na ver 1909.

Doj je bila verzija 1607, lako sam mogao IE pod profilom jednog korisnika da proglasim za Default browser (samo njemu treba Intranet i čuvene dobre stare ActiveX funkcije da budu Enable).
Uđem u Contro Panel pa Deafult program pa Set your Default program, pa odaber IE.

Međutim u verziji 1909 i 2004 sada je drugačiji meni, u Set your Default program, pa Web Browser, mogu da odaberem samo Microsoft Edge (Recommended for Windows 10) ili Chrome, koga sam naknadno instalirao jer je besplatan. Nigde toliko željenog i potrebnog starog dobroj Internet Exlorera !.

Nemojte mi savetovati druge programe, zakucan je IE jer `gazda tako kaže` a i plaćeni je Windows na firmu.

Kada izvučem prečicu http intranet sajtova, dabl klikom na nju otvara se Edge i prijavljuje da nije podešeno Active X, i naravno na tom sajtu pola opcija je tada pasivno.
Alternativno sam tom korisniku savetovao da prvo otvori IE, pa sam mu prečicu sajta stavio u Favorite i tako može da otvori sajt u celosti.
Ipak, više bih voleo da otvara Dabl klikom kako je navikao.

Da li ima rešenje da Internet Exlorer proglasim za Default browser u Windows 10 (1909 i 2004) pod profilom koji nije administratorski . Kako je gore detaljno opisano, Internet Explorer mu radi, ali ga nema u ponudi opcija za Default browser.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije odavde 01.08.2020. 20:29 #664358

status: user
broj poruka: 1119
https://techforluddites.com/images/windows-10-default-programs-choose-default-apps-reader.png

elem, na 2004, ja i dalje mogu klasicno da postavim IE za default web browser...

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: savatije 01.08.2020. 23:30 #664360

status: user
broj poruka: 524
Izvinjavam se, nisam jasno napisao.
Na drugim (narodnim Windowsima), video sam i na 1903 i na 1909 da, iako je drugačija maska za Default Programs, lako može da se ode do stavke Web browser i da se u padajućem meniju odabere nekoliko browsera, među njima i Internet Explorer (IE).
Ali baš na ovom računaru, kad je apdejtovan na 1909, u padajućem meniju ima samo Edge i Chrome, a nema nikakava opcija dodaj. Dok je bio 1607, bio je drugačiji meni za Default Programs, i lako sam mogao da podesim IE.

Dakle, nisam se dobro izrazio u uvodnom postu, nije problem do verzije (na drugim računarima može da se podesi IE i na Win 1909), nego samo do ovog računara, gde je ranije mogao da se odabere IE, ali sa apdejtom najnovijih verzija ne može, jer ga uopšte nema u padajućem meniju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 02.08.2020. 00:40 #664361

status: user
broj poruka: 4225
Instaliraj IE. Šta je tu problem ?
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=41628

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: operator 02.08.2020. 08:42 #664362

status: user
broj poruka: 524
To sam mislio u krajnjoj nuždi, računar će mi biti dostupan u ponedeljak.
Link koji si postavio vodi do IE 11 za Win 7, ali verovatno može da se instalira i na Win 10, nisam to do sada pokušavao na Windows 10 jer je uvek bio integrisan u njega.
Sada sam na mom kućnom računaru probno `deinstalirao` IE 11, zapravo dečekirao ga u `Turn Windows Features on off`. Posle restarta, nema ga u ponudi za Default Web browser, ali kada kliknem na ikonu IE na desktopu, pojavi se poruka da takvog programa nema na toj i toj lokaciji. Zatim sam ga čekirao, restartovao i ponovo radi.

Na ovom računaru, IE nema u ponudi za Defyult browser, ali sam IE radi klikom na ikonu na Desktopu ili Taskbaru, dakle, po meni instaliran je ali videću u ponedeljak.
- prvo ću, u `Turn Windows Features on off`, da ga dečekiram, restartujem računar i ponovo čekiram. Možda če se tada pojaviit u izboru za Default Web browser.
- ukoliko se ne pojavi, ponovo ću ga dečekirati, restarovati računar i pokkrenuti instalaciju sa linka koji si postavio u gornjem odgovoru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 02.08.2020. 09:00 #664363

status: user
broj poruka: 4225
U krajnjem slučaju mogu kopirati online IE kompletan i da ga iskopiraš, pa onda da ideš na repair preko prgograma za ispravke prilikom pokretanja IE, ali ne vidim potrebu pored M$ Edge Cromium-a.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 02.08.2020. 09:56 #664364

status: user
broj poruka: 18940
Mislim da bi trebalo da ti se otvori kada kucas u RUN: iexplore

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 02.08.2020. 09:57 #664365

status: user
broj poruka: 9380
- prvo ću, u `Turn Windows Features on off`, da ga dečekiram, restartujem računar i ponovo čekiram. Možda če se tada pojaviit u izboru za Default Web browser.

Ovo ti 99% resava problem.

Ako ne resi, otvori IE, smanji prozor na polovinu desktopa, uhvati misem adress bar i prevuci ga na desktop. Dobices ikonu na desktopu, desni klik na nju, Open with, odaberi IE i dole cekiraj da uvek otvara tom aplikacijom. Ako IE nemas u ponudi idi na Odaberi aplikaciju i usmeri ga rucno.
To je seljacka varijanta, ali radi.

BTW, podigni tu masinu na 2004, kada si vec podigao na 1909. Mozda ti se sve dovede u red.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC 02.08.2020. 19:00 #664374

status: user
broj poruka: 524
Imam ikonu IE i na desktopu i taskbaru, kao i kada u pretrazi kucam IE i mogu da odem do foldera gde je.
Na žalost:
- nemam ga u ponudi Open With, kada hoću da otvorim prečicu tog sajta sa desktopa,
- nemam ga u ponudi za efault Web brpwser u Control Panelu - Dafaul app.

Već sam rekao, namestio sam da korsinik prvo otvori IE (sa desktopa ili taskbara) i onda ga ima u favoritima. Mogu i da mu podesim da bude Start page ali nema potrebe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: imarkovic 02.08.2020. 19:04 #664375

status: user
broj poruka: 524
Nije u tome problem, da se opšte ne može da otvori. IE mogu da pokrenem preko ikone na desktopu i taskbaru, zatim kada pretragom kucam IE. U već otvorenom Internet Explorer-u mogu da otvorim traženi sajt koji zahteva Active X i radi dobro (jedino sa IE), TAj sajt sam korisniku stavio u favorite u IE i nekako se snalazi.

Problem je što ga nemam u ponudi Open With, kada hoću da otvorim prečicu tog sajta sa desktopa, i što ga nemam u ponudi za efault Web brpwser u Control Panelu - Dafaul app.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: operator 02.08.2020. 19:07 #664376

status: user
broj poruka: 524
Na žalost, vlasnik firme je sklopiso ugovor da se sa tom firmom kači na njihov sajt i da vrši neku uskužnu prodaju ili tako nešto. Taj sajt je zastareo i pored logovanja sa pasvordom, traži da budu Enable sve ActiveX kontorlore, dakle može da ga otvori samo podešeni IE. NA žalost i Edge i Chrome prijavljuju grešku kada orvore taj zastereo sajt.
U uvodnoj temi sam rekaoda je zakucano da mora IE, gazda kaže ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nisi me ispratio do kraja... 02.08.2020. 20:53 #664377

status: user
broj poruka: 9380
Ako IE nemas u ponudi idi na Odaberi aplikaciju i usmeri ga rucno.
To je seljacka varijanta, ali radi.

Kada odes na open with, imas dole choose aplication, odaberes ie.exe iz program files i cekiras allways use this application...
Sve to radis upravo da bi ti se IE pojavio kasnije u Default application.
Treba ti precica ka bilo kom sajtu, npr google.com, koju ces da izvucaes na desktop i da je potom pokrenes sa open with...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC 02.08.2020. 23:02 #664379

status: user
broj poruka: 524
Hmmm,
ja sam na desktopu izvukao prečicu do tog sajta i to na dva načuna ali je u principu isto:
- otvorim sajt, pa na File, pa Send, pa Shortcut to Desktop,
- kopiram adresu u klipbord, pa desni klik na prazan deo desktoa pa New, pa Shorcut, pa Pasutjem kopiranu adresu, pa dam ime prečice.

U oba slučaja nemam Open With ..., u tome je i problem, imam samo najgornje Open i dole samo još nekoliko stavki, koje su u ovom slučaju nevažne.
Kada idem na Open otvori mi u Edge-u. Sećam se u prvom Edgeu da je postojala opcija klikom na tri tačke gore desno, da odaberem da mi taj sajt otvori u Internet Exploreru, ali toga u novom Edgeu nema, ili je negde skriveno.

Kada izvučem Shorcut PDF ili DOC fajla, imam Open With i onda mogu da idem na Chose app, ali me i tada baca na Set Your Deafault program u Control Panelu.

Dakle, čak i da imam (a nemam za url shorcut) opciju Open With ..., bacio bi me u Set Your Deafault program u Control Panelu, a tamo u ponudi imam samo Edge i Chrome.

Ne znam zašto, ali kao da ovaj računar ne želi da koristi IE, da li tako hoće Microsoft poslednjim apdejtima, ili je neko pre mene nešto čačkao ....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: VMARC 03.08.2020. 10:57 #664384

status: user
broj poruka: 9380
Aha, OK. Pokusaj onda sa nekom precicom kreiranom iz google chrome, mozda ti se sa njom otvori Open with opcija, pa da promenis na IE.

Stvarno mozes, ako imas uslova, pa podignes odmah na verziju 2004. Mozda ti resi problem.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Hmmm
:: ja sam na desktopu izvukao prečicu do tog sajta i to na dva načuna ali je u principu isto
:: - otvorim sajt, pa na File, pa Send, pa Shortcut to Desktop
:: - kopiram adresu u klipbord, pa desni klik na prazan deo desktoa pa New, pa Shorcut, pa Pasutjem kopiranu adresu, pa dam ime prečice
::
:: U oba slučaja nemam Open With ..., u tome je i problem, imam samo najgornje Open i dole samo još nekoliko stavki, koje su u ovom slučaju nevažne
:: Kada idem na Open otvori mi u Edge-u. Sećam se u prvom Edgeu da je postojala opcija klikom na tri tačke gore desno, da odaberem da mi taj sajt otvori u Internet Exploreru, ali toga u novom Edgeu nema, ili je negde skriveno
::
:: Kada izvučem Shorcut PDF ili DOC fajla, imam Open With i onda mogu da idem na Chose app, ali me i tada baca na Set Your Deafault program u Control Panelu
::
:: Dakle, čak i da imam (a nemam za url shorcut) opciju Open With ..., bacio bi me u Set Your Deafault program u Control Panelu, a tamo u ponudi imam samo Edge i Chrome
::
:: Ne znam zašto, ali kao da ovaj računar ne želi da koristi IE, da li tako hoće Microsoft poslednjim apdejtima, ili je neko pre mene nešto čačkao ...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: savatije. operator. imarkovic. VMARC 03.08.2020. 21:34 #664397

status: user
broj poruka: 524
U S P E L O !!!
Prvo sam u Turn Windows Features on off dečekirao Internet Explorer, nakon ponuđenog restarta, ponovo sam ušao u Turn Windows Features on off i čekirao ga. Nakon ponuđenog restarta IE mi se pojavio kao treći izbor (uz Edge i Chrome) za Deafult Web Browser (pored Egde-a i Chrome-a).
I nakon restarta podešavanju su ostala, tako da dabl klin na prečicu tog sajta, otvara se, u toliko željenom, Internet Exploreru u kome sam podesio ActiveX komande ...
Hvala na savetima i pozdrav ....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs