Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Intel snizava cene Cofee Lake 25 %
STRANA 1 OD 1
obradmi Intel snizava cene Cofee Lake 25 % 12.08.2020. 14:52 T67695

status: user
broj poruka: 7695
9 generacija pokrenuta prosle godine donela je prvi 8 jezgarni CPU na mainstream platformi Core i9-9900K koji je zadrzao krunu kao najbolji za igrice sa taktom od 5 Ghz.

Nove cene
Amazon
Intel Core i9-9900K 8 Core / 16 Thread Desktop CPU 435.99 $
Intel Core i7-9700K 8 Core / 8 Thread Desktop CPU 340.00 $
Intel Core i5-9600K 6 Core / 6 Thread Desktop CPU 193.95 $
Newegg
Intel Core i9-9900K 8 Core / 16 Thread Desktop CPU 439.99 $
Intel Core i7-9700K 8 Core / 8 Thread Desktop CPU 340.00 US $
Intel Core i5-9600K 6 Core / 6 Thread Desktop CPU 199.99 $

Ima tu dosta dobrih CPU-a koji su sada dosta povoljni .

https://wccftech.com/intel-9th-gen-desktop-unlocked-cpu-promo-price-cuts-9900k-9700k-9600k/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SlasherZ re 12.08.2020. 15:29 #664486

status: user
broj poruka: 261
Jos kad bi mi bili u ameriKi a ne u Srbiji, mozda bi nas se ova vest i ticala...sta mislis kada ce ovo snizenje da dodje ovde poznavajuci politiku cena nasih `remoniranih` prodavaca sa `zalihama` i cenama istim od release-a?

CPU: Intel i5-8600K @ 4.8 Ghz @1.280v
Cooler:Cryorig H7 Quad Lumi
Mobo: MSI Z370 Gaming Plus
GPU: GeForce® RTX 2060 Zotac Gaming Twin Fan 6G
RAM: 2x8GB 3000MHz CL16 DDR4 G.SKILL Aegis

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: re 12.08.2020. 16:20 #664487

status: user
broj poruka: 7695
Doci ce sigurno Intel izbacuje Rocket lake ove godine pravi cenovni prostor za to.


:: Jos kad bi mi bili u ameriKi a ne u Srbiji, mozda bi nas se ova vest i ticala...sta mislis kada ce ovo snizenje da dodje ovde poznavajuci politiku cena nasih `remoniranih` prodavaca sa `zalihama` i cenama istim od release-a
::
:: CPU: Intel i5-8600K @ 4.8 Ghz @1.280v
:: Cooler:Cryorig H7 Quad Lumi
:: Mobo: MSI Z370 Gaming Plus
:: GPU: GeForce® RTX 2060 Zotac Gaming Twin Fan 6G
:: RAM: 2x8GB 3000MHz CL16 DDR4 G.SKILL Aegis
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 13.08.2020. 23:23 #664516

status: user
broj poruka: 4866

I koja je poenta ove teme kada niko sa ovog foruma ne zivi u US i s tim u skladu, nema mogucnost kupovine ovih procesora po ovim cenama?

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ... 13.08.2020. 23:39 #664518

status: user
broj poruka: 7695
Je si ti porucivao nekad robu preko interneta ,Amazon isporucuje robu u Srbiju .Sto bi morao da zivis u Americi da bi porucivao robu .

::
:: I koja je poenta ove teme kada niko sa ovog foruma ne zivi u US i s tim u skladu, nema mogucnost kupovine ovih procesora po ovim cenama
::
:: br>http://tinyurl.com/ch3mu7j
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t @obradami 14.08.2020. 00:56 #664519

status: user
broj poruka: 430
Ako mozes da mi sredis po tim cenama, nema porblema. Ovako, kada dodaju carinu pa onda na to sve i PDV, pa troskove transporta... Eto meni za generaciju noviji procesor, koji odmenjuje neki od tih, kod domacih derikoza...

R5 3600 / Asrock b450 Steel Legend / G.Skill TridentZ RGB 16GB / GTX 1060 6GB

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re: ... 14.08.2020. 02:25 #664520

status: user
broj poruka: 4866

Da li sam porucivao nekada robu preko interneta...

Da li si ti druze porucivao nekada nesto iz USA?

Da li si upucen u to da kada bi platio porez Americi na tehnicku robu, slanje, nasu carinu itd, da bi te izaslo skuplje nego da si tu istu stvar kupio u EU?

Tema nema poentu za ljude koji zive u Srbiji, osim ako ti mozes da nabavis ove procesore po ovim cenama.




:: Je si ti porucivao nekad robu preko interneta ,Amazon isporucuje robu u Srbiju .Sto bi morao da zivis u Americi da bi porucivao robu
::
:: ::
:: :: I koja je poenta ove teme kada niko sa ovog foruma ne zivi u US i s tim u skladu, nema mogucnost kupovine ovih procesora po ovim cenama
:: ::
:: :: br>http://tinyurl.com/ch3mu7j
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: ... 14.08.2020. 09:14 #664521

status: user
broj poruka: 7695
Alo druze ovo je internet ,nije BBS ,sto ti vidis ovde vide i oni u Americi,u cemu je tvoj problem oko teme ?Ako ti se tema ne svidja preskoci je.
::
:: Da li sam porucivao nekada robu preko interneta...
::
:: Da li si ti druze porucivao nekada nesto iz USA?
::
:: Da li si upucen u to da kada bi platio porez Americi na tehnicku robu, slanje, nasu carinu itd, da bi te izaslo skuplje nego da si tu istu stvar kupio u EU
::
:: Tema nema poentu za ljude koji zive u Srbiji, osim ako ti mozes da nabavis ove procesore po ovim cenama
::
::
::
::
:: :: Je si ti porucivao nekad robu preko interneta ,Amazon isporucuje robu u Srbiju .Sto bi morao da zivis u Americi da bi porucivao robu
:: ::
:: :: ::
:: :: :: I koja je poenta ove teme kada niko sa ovog foruma ne zivi u US i s tim u skladu, nema mogucnost kupovine ovih procesora po ovim cenama
:: :: ::
:: :: :: br>http://tinyurl.com/ch3mu7j
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.08.2020. 10:54 #664522

status: user
broj poruka: 18940
Ljudi ti pisu za cene u Srbiji, koje ce biti znatno vise u odnosu na cene sa Amazona. Bice te cene pretvorene u eure, i jos vise, a ko ima nekog u USA, moze da pazari po ovim cenama i svercuje za Srbiju.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 14.08.2020. 13:40 #664526

status: user
broj poruka: 7695
To ce doci i ovde ,generalno jeftiniji je hardver tamo narocito Circuitcity ,to je spustanje cena ,jer izlaze sa rocket lake ,ja imam rodjake tamo ,ima nasih ljudi puno tamo koji prate nase sajtove ....cak i vise nego sto mozemo da zamislimo ,nostalgija ili sta vec.

:: Ljudi ti pisu za cene u Srbiji, koje ce biti znatno vise u odnosu na cene sa Amazona. Bice te cene pretvorene u eure, i jos vise, a ko ima nekog u USA, moze da pazari po ovim cenama i svercuje za Srbiju
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: >> 14.08.2020. 14:31 #664528

status: user
broj poruka: 4866

Upravo tako.

@obradmi, ja nemam nikakav problem sa temom, samo tema nema nikakvu poentu za ljude iz Srbije.

:: Ljudi ti pisu za cene u Srbiji, koje ce biti znatno vise u odnosu na cene sa Amazona. Bice te cene pretvorene u eure, i jos vise, a ko ima nekog u USA, moze da pazari po ovim cenama i svercuje za Srbiju
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: >> 14.08.2020. 14:41 #664529

status: user
broj poruka: 7695

To ti tako mislis ,ja ne mislim tako i to je to .

::
:: Upravo tako
::
:: @obradmi, ja nemam nikakav problem sa temom, samo tema nema nikakvu poentu za ljude iz Srbije
::
:: :: Ljudi ti pisu za cene u Srbiji, koje ce biti znatno vise u odnosu na cene sa Amazona. Bice te cene pretvorene u eure, i jos vise, a ko ima nekog u USA, moze da pazari po ovim cenama i svercuje za Srbiju
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 14.08.2020. 14:47 #664532

status: user
broj poruka: 4866

Svako ima pravo na svoje misljenje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.08.2020. 15:58 #664535

status: user
broj poruka: 18940
Itekako ima poente, kada pogledaju te cene sa Amazona i uporede sa nasim, jasno im je koliko to treba da kosta i koliko nas pljackaju nasi... Onda skoknes do HU i kupis sta ti treba, zajedno sa onim Lian Li 011 kucistem.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: >> 14.08.2020. 16:19 #664536

status: user
broj poruka: 4866

Za poredjenje ima poente, za kupovinu od preko bas i nema.
To je opet moje misljenje.

Moja prednost je sto ne moram da skacem do EU zemalja, posto zivim i radim u jednoj. Za neke stvari, cak mi je jeftinije sa sve placenim PDV-om, nego da uzimam preko Madjara.

Primera radi... Kingston HyperX Cloud Orbit, 255e kod Madjara.
Ja sam ih platio 170e, nove, iz radnje, garancija itd.
Sutradan i da `crknu`, ne moram da lupam glavom da li je taj neki Madjar jos uvek `aktivan` na KP.

Uzimao sam i ja dosta stvari preko Fante, ali sam garanciju odmah zaboravio, ako me razumes. :)

:: Itekako ima poente, kada pogledaju te cene sa Amazona i uporede sa nasim, jasno im je koliko to treba da kosta i koliko nas pljackaju nasi... Onda skoknes do HU i kupis sta ti treba, zajedno sa onim Lian Li 011 kucistem
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.08.2020. 19:49 #664537

status: user
broj poruka: 18940
Da, to jeste, ti imas izbora, mi placamo cenu kao da zivimo u Nemackoj, ipak je standard visok u RS :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: >> 14.08.2020. 20:08 #664538

status: user
broj poruka: 4866

Bice bolje za 2-3 godine. xD

:: Da, to jeste, ti imas izbora, mi placamo cenu kao da zivimo u Nemackoj, ipak je standard visok u RS :
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Ima još jedno sniženje 14.08.2020. 20:15 #664540

status: user
broj poruka: 4742

Bukvar i gramatika za prvi osnovne isto pojeftinjuju za 25%. I to u Srbiji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 14.08.2020. 23:53 #664543

status: user
broj poruka: 4225
Bukvara odavno nemamo, otkako ga Švabe štancaju za potrebe bandita. I onako, mnogi doktori nauka danas nisu završili ni osnovnu školu, a doktorirali su. Jbg.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.08.2020. 15:09 #664545

status: user
broj poruka: 1992
@otporas
Bukvar, duh proslog vremena, mada kako Savage kaze:
`Without quality there can be no equality`

@autor teme
mislim da je Amerima poslednja stvar na pameti pojeftinjenje procesora, gradjanski rat/secesija je iza coska (blue vs. red), mogu oni te procesore i za dz. da valjaju da hoce, sto ce na kraju i biti ako vrisne dolar, najpovoljnije je da unajmis nekog crnca iz okoline Chikaga da ti dobavi procesore, sad su u fazi `reparacija`/obestecenja iliti naplate sta im bela rasa duguje, cenim da bi popust bio i 70% .)

btw
kako se lakse informisati:
https://pastebin.com/7Pfyi3s9 (kompajlirati)
promeni lokaciju /media/ramdisk gde vec odgovara, mrzelo me da pravim argument pricu
a i sam kod se da izguglati i napisati za 1h, koliko je meni trebalo
https://www.youtube.com/watch?v=doBNqfwz8SI

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs