Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Instalacija Win10 na Pentium D 820...bios
STRANA 1 OD 1
Guest Instalacija Win10 na Pentium D 820...bios 22.08.2020. 00:24 T67708

status: user
broj poruka: 583
Pokusavam da instaliram ... ali prilikom win10 logo restartuje se komp.

Znam da je sh cpu ali ima sve potrebne instrukcije...za office je ok uz 4gb ram

Drugi problem je kada na ploci p5kpl am se pojusam upgrade biosa sa flash krene da chekira verziju i na kraju izbaci poruku da nije kompatabilan sa postojecom verzijom..

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Instalacija Win10 na Pentium D 820...bios 22.08.2020. 08:00 #664611

status: user
broj poruka: 1620
:: Pokusavam da instaliram ... ali prilikom win10 logo restartuje se komp

Da li si 100% siguran da je računar ispravan?
::
:: Znam da je sh cpu ali ima sve potrebne instrukcije...za office je ok uz 4gb ra

Pitanje je šta se tu dešava - ne mora CPU da bude problematičan

:: Drugi problem je kada na ploci p5kpl am se pojusam upgrade biosa sa flash krene da chekira verziju i na kraju izbaci poruku da nije kompatabilan sa postojecom verzijom.

Koja je trenutna verzija BIOS-a, a koju pokušavaš da instaliraš? Ako ima neka između, nemoj da je preskačeš, a ako i dalje prijavljuje neku grešku, skoro je sigurno da pokušavaš da instaliraš BIOS koji nije predviđen za tu ploču (npr. pogodio si model ploče, ali ne i verziju itd.)

:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 bios 22.08.2020. 13:04 #664613

status: user
broj poruka: 4654
Za ploce na kojima se upgraduje Bios ne gleda se samo oznaka ploce nego i ono na kraju V.(nesto), isto tako i meni bilo jer nisam skroz tacnu verziju ploce imao u vidu za upgrade.

Inace taj cpu mozes da bacis JER NIJE dovoljan za win 10 i 2020 godinu. Imao sam na probu Celeron quad core 3rd gen i na to djubre nije mogao ni win 10 da radi kako valja sa 2k-4k Youtube video snimkom. Takodje nece raditi dobro na na Pentium D, a pogotovo Win10 kome treba vecnost da se pokrene bez ssd-a, koji je takodje djubre od windowsa.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 22.08.2020. 13:30 #664615

status: user
broj poruka: 4222
Uzmi win 10 pro x32 September 2019 gen2 . Ne vrijedi ti 64 bita jer je previše spor, ali 32 bita je ok. Generiše od 3.25 do 3.75 gb zavisno od komponenti i može se namjestiti da x32 sistem vidi do 7.8gb i da ih može upotrebiti. Ne dozvoli nadogradnju, jer će biti spor kao puž nakon nadogradnji.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi To ce ti biti mucenje sa tim CPU 22.08.2020. 14:49 #664618

status: user
broj poruka: 7694
Bolje instaliraj Win7 ,ovo sa bios-om skinuo si pogresnu verziju bios-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 22.08.2020. 17:42 #664622

status: user
broj poruka: 4222
Win10 32bita odlično radi sa tim CPU svakodnevne zadatke sa 4 gb memorije. Mnogi bolje od ubogog win 7 Sada kada su ispravljene greške za 1903. Na novije verzije neka ga ne stavlja jer se dešava da grafička ima crn ekran. A BIOS neka mijenja, mada mislim da pokušava da instalira one problematične verzije koje se instaliraju samo preko usb-a. Probaj preko DVD-a instalirati sistem,a ne preko USB.
Zaboravio sam da napišem da ima ploča koje ne prihvataju USB veći od 8 gb, pa je problem prilikom instalacije i u tome kod nekih.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re 22.08.2020. 20:02 #664627

status: user
broj poruka: 7694
Operater je si ti siguran da mu je bolji win10 ,taj cpu je iz 2005 :) .


:: Win10 32bita odlično radi sa tim CPU svakodnevne zadatke sa 4 gb memorije. Mnogi bolje od ubogog win 7 Sada kada su ispravljene greške za 1903. Na novije verzije neka ga ne stavlja jer se dešava da grafička ima crn ekran. A BIOS neka mijenja, mada mislim da pokušava da instalira one problematične verzije koje se instaliraju samo preko usb-a. Probaj preko DVD-a instalirati sistem,a ne preko USB
:: Zaboravio sam da napišem da ima ploča koje ne prihvataju USB veći od 8 gb, pa je problem prilikom instalacije i u tome kod nekih
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re 22.08.2020. 20:25 #664628

status: user
broj poruka: 18930
Naravno da je siguran, on je tada i imao Win10 64-bit testnu verziju Gen.0.1 pre-alpha, pre nego sto je plasirao Microsoft posle nepunih 10god. :)

PS savet: instaliraj Win7 64-bit i vozi, zaboravi 10-ku sa tim cpu-om.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Operater je si ti siguran da mu je bolji win10 ,taj cpu je iz 2005 :)
::
::
:: :: Win10 32bita odlično radi sa tim CPU svakodnevne zadatke sa 4 gb memorije. Mnogi bolje od ubogog win 7 Sada kada su ispravljene greške za 1903. Na novije verzije neka ga ne stavlja jer se dešava da grafička ima crn ekran. A BIOS neka mijenja, mada mislim da pokušava da instalira one problematične verzije koje se instaliraju samo preko usb-a. Probaj preko DVD-a instalirati sistem,a ne preko USB
:: :: Zaboravio sam da napišem da ima ploča koje ne prihvataju USB veći od 8 gb, pa je problem prilikom instalacije i u tome kod nekih
:: :: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re 22.08.2020. 20:28 #664629

status: user
broj poruka: 7694



:: Naravno da je siguran, on je tada i imao Win10 64-bit testnu verziju Gen.0.1 pre-alpha, pre nego sto je plasirao Microsoft posle nepunih 10god. :
::
:: PS savet: instaliraj Win7 64-bit i vozi, zaboravi 10-ku sa tim cpu-om.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Operater je si ti siguran da mu je bolji win10 ,taj cpu je iz 2005 :)
:: ::
:: ::
:: :: :: Win10 32bita odlično radi sa tim CPU svakodnevne zadatke sa 4 gb memorije. Mnogi bolje od ubogog win 7 Sada kada su ispravljene greške za 1903. Na novije verzije neka ga ne stavlja jer se dešava da grafička ima crn ekran. A BIOS neka mijenja, mada mislim da pokušava da instalira one problematične verzije koje se instaliraju samo preko usb-a. Probaj preko DVD-a instalirati sistem,a ne preko USB
:: :: :: Zaboravio sam da napišem da ima ploča koje ne prihvataju USB veći od 8 gb, pa je problem prilikom instalacije i u tome kod nekih
:: :: :: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Hvala 22.08.2020. 21:34 #664630

status: user
broj poruka: 583



Sto se biosa tice pogodio sam pravi ali izgleda da je neko dirao i radio custom jer nemam Asus logo p5kpl am vec neki brend prodavca i naziva konfe tipa Altos itd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.08.2020. 11:18 #664639

status: user
broj poruka: 9460
A koja je tacno ploca?
Sredi to sa bios-om, stavi original i ako moze bar ubaci C2D 8200/8400/8500 i letece komp.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: ... 24.08.2020. 15:17 #664671

status: user
broj poruka: 583

Asus p5kpl-am . ..

:: A koja je tacno ploca
:: Sredi to sa bios-om, stavi original i ako moze bar ubaci C2D 8200/8400/8500 i letece komp
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.08.2020. 17:19 #664672

status: user
broj poruka: 9460
Ako nece da prodje update BIOS-a, onda jedino da se skine fles IC i na programator pa da se flesne originalan bios.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: ... 28.08.2020. 13:20 #664736

status: user
broj poruka: 583
Gde mogu naci jeftin programator za te starije modele ploca?


:: Ako nece da prodje update BIOS-a, onda jedino da se skine fles IC i na programator pa da se flesne originalan bios
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Programator 28.08.2020. 19:16 #664738

status: user
broj poruka: 1234
Se ne kupuje po modelu ploce, vec po cipovima koje moze da isprogramira. Limit je uvek memorijski kapacitet i vrsta cipova. Jeftinije ce biti da ti to neko odradi i naplati. Najverovatnije je neispravan bios IC na ploci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.08.2020. 19:46 #664740

status: user
broj poruka: 18930
Ne isplati se to da radis na toj ploci, kostace koliko i ona (a to je 10eu, ni toliko ne vredi).
Ali ako ti je bas zelja, evo ti servis: https://kselectronics.rs/kontakt/

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 28.08.2020. 20:29 #664742

status: user
broj poruka: 9460
Javi se na zxspectrumm@gmail.com ako se ne snadjes.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 28.08.2020. 21:14 #664744

status: user
broj poruka: 3342
Pokusaj par ovih stvari za BIOS.

Skini istu verziju biosa, koju trenutno imas i uradi flash kroz sam bios - EZ flash. Flash mora da ti je manji od 8Gb - Fat32 ili 16 format, da bi radilo normalno.

Ako to ne uspe, digni Windows 7, skini Asus update utility (imas u sekciji za tvoju plocu pod drivers) i sa njim uradi flesh biosa, ima opcija update over internet. Desava se da to pre uspe nego EZ flash iz biosa.

To sto je neko menjao logo, samo je logo promenjen, verzija je ostala ista.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Zz 29.08.2020. 13:12 #664748

status: user
broj poruka: 583

Uspeo flash samo direktno iz win..

Hvala svima..


Vidim po oglasima jeftine usb programatore...
Jel moze to na starijim plocama ili i novijim ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.08.2020. 09:21 #664755

status: user
broj poruka: 9460
Moze na svim koje koriste 8pin spi fles ic, nema veze nova - stara ploca. A uglavnom sve od 2005,6 na ovamo.
Matore koriste PLCC-32 package za koji treba poseban programator, dok novije DIP-8 i SOIC-8 cepas sa jeftinim CH341A.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs