Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Slusalice 30e
STRANA 1 OD 1
acanen Slusalice 30e 23.08.2020. 19:27 T67711

status: user
broj poruka: 921
Potrebna mi je preporuka za kupovinu slusalice do 3-4 hiljade dinara koje ce imati jak zvuk i bas kada se povezu sa integrisaom zvucnom kartom.
Uzeo bih slusalice nekog poznatijeg proizvodjaca kompjuterskih periferija kao sto su Panasonic, Philips, Pioneer...
Pozeljno bi bilo da slisalice imaju bar priblizno istu jacinu zvuka kao Canyon cnr-hs10 koje koje trenutno koristim.
Trenutno se Superlux HD681 u jednoj prodavnici mogu kupizti za 3200 dinara ali mi se cini da nece dobro saradjivati sa integrusom.
Nije mi u planu kupovina zvucne karte i skupljih sluski jer u toku ove godine (nadam se uskoro) cu potrositi dosta novca na zamenu ostalih kompjuterskih komponenti.
Unapred hvala na odgovorima i pomoci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 23.08.2020. 21:22 #664662

status: user
broj poruka: 3346
5200 su, dodaj jos malo kinte, ako ti ne treba mikrofon:
https://tinyurl.com/yyqhgnhc


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Za vrlo malo vise para, umesto Superlux HD681 23.08.2020. 21:22 #664663

status: user
broj poruka: 10985
uzmi model 668b - ima povoljne prikaze na judjubretu (jedan bradonja tvrdi da zvuci ``kao vecina brand-modela u kategoriji 100$+`` i da je za nijansu ``frekvencijski uravnotezeniji`` od 681... Ima i dodatne ``jastucice`` za udobnije koriscenje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 23.08.2020. 23:34 #664664

status: user
broj poruka: 1372
Ako smo u istom gradu možda možemo da se iskombinujemo da ti dam 681 (imam i filter) da isprobaš kako ti zvuči.
Jedino moraš malo da se strpiš pošto nisam tu nekoliko dana. Piši na pp ako te zanima.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 24.08.2020. 00:40 #664665

status: user
broj poruka: 921
Hvala vam na brzim odgovorima.

@neXus2000
Cuo sam za AKG K-52, PreSonus HD7 i vise modela Superlux slusalica al sam na nekim forumima procitao da te slusalice nemaju jak zvuk kada se povezu sa intergrisanom zvucnom.
@tortojed
Tesko da cu potrositi skoro 6000 na slusalice koje mozda nece dobro raditi sa mojom zuicnom kartom.
Isplativije mi je da uzmem duplo jetfinije Superlux HD681 ako je cena na lyrastyle sajtu tacna.
Sutra cu da pogledam review-e na youtube-u.
@Zdebeli
Hvala ti na predlogu ali tesko da bismo uspeli da se iskombinujemoi zbog posla jer ove nedelje necu imati slobodan dan.
Probaj sluke na svom kompu ako imas integrisanu zvucnu kartu pa napisi koliko je jak zvuk i bas.
Secam se da su ljudi na forumima pisali da SENNHEISER HD 201 ne treba povezivati sa integrusom pa sam zbog toga poslusao preporuke sa ovog foruma i kupio Canyon cnr-hs10.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iradex Superlux HD681 EVO 24.08.2020. 08:27 #664669

status: user
broj poruka: 16

Imam Superlux HD681 EVO i uglavnom ih slušam preko telefona-galaxy s9.
Probao sam na integrisanoj i za mene je jačina zvuka sasvim dobra, dovoljno glasno ali ne može da ti probije uši na maksimumu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 24.08.2020. 15:10 #664670

status: user
broj poruka: 3346
SPL/mw (db/mw) kod AKG je 110, dok na superlux (obe verzije) ti je 98. AKG ti je glasniji. Ako budes menjao komponente i hoces da probijes usi, ides na AKG. Mozda ti i ta integrusa ima jaci izlaz.
Superlux je odlican, posebno kad ubudzis filtere. Slobodno idi na njega. Samo sto je slabiji.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 24.08.2020. 18:50 #664673

status: user
broj poruka: 921
Meni je vazno samo da nove slusalice ne budu tise/slabije od ovih koje trenutno koristim. Mislim da za ~3300 dinara necu naci bolje sluske od Superlux hd681.
Iz prica sa foruma i posle citanja komentara na itsvet-u sam zakljucio da su SENNHEISER HD 201 skoro neupotrebljive kada se povezu sa integrusom. Ljudi su pisali i da superlux slusalice traze dobru zvucnu kartu ali ce valjda davati dovoljno jak zvuk/bas kada se povezu sa integrusom.
Nadam se da ce ovo biti dobra kupovina.
Jos jednom se zahvaljujem svima na pomoci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 24.08.2020. 23:05 #664678

status: user
broj poruka: 3346
Te canyon imaju 108 db/mw, tako da su ti Superlux slabije. Ali, samo ako ti zvucna ima slabiji izlaz, onda ti mozes i Superlux.
Lakse objasnjeno: ako ti izlaz na zvucnoj...da kazem tako...ima izlaz za 85db/mw tebi slusalice od 85 i od 110 ce zvucati isto, sto se glasnoce tice. To je u sustini sound pressure. Ako ti ima izlaz od 105 db/mw, moze doci do distorzije zvuka na maksimumu kod slusalica od 98db/mw.
Ovo sam najplasticnije objasnio, da ne zalazim bas u detalje.

A sto se tice kvaliteta zvuka, Superlux u odnosu na Canyon su ti nebo i zemlja. Zato sam ti savetovao AKG, pa ako u buducnosti kupis npr. SB Z/ZX/ZXr (primera radi), videces veliku razliku u kvalitetu i naravno jacini zvuka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs