Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Supernova i privatne mreže? IP 10.131.x.x
STRANA 1 OD 1
millanche Supernova i privatne mreže? IP 10.131.x.x 05.10.2020. 19:01 T67777

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav,

da li neko konta šta može da bude fora sa modemom koji nema klasičnu dinamičku IP adresu, već kao IP adresu dobija stalnu u formatu 10.131.0.xxx/gateway 10.131.7.xxx? Kao rezultat, svi sadržaji IPTV televizije su blokirani (inače na hotspotu telefona sa mobilnih podataka sve normalno radi na istim uređajima na kojima sa Supernova internetom neće). Da li je moguće žaliti se nešto po tom pitanju? U pitanju je CBN modem. Da li u ovom slučaju može neko podešavanje da reši problem? Ili neki VPN program?

Edit - inače, kad iskucam na Google taj IP u punom formatu, izbacuje ovo

Address type IPv4
ISP Private network
Organization Rfc 1918

Pocinjem da kontam da su mozda povezani korisnici na neke sviceve, rutere, NAT ili nesto slicno, pa ustvari i ne znaju pravu adresu.

Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Takve IP-jeve... 05.10.2020. 21:52 #665271

status: user
broj poruka: 113
...dodeljuje SBB D3 uredjajima tako da je u pitanju lokalna IP adresa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Takve IP-jeve... 05.10.2020. 23:48 #665272

status: user
broj poruka: 18940
sta pricas, lokalna adresa (LAN) je 192.168.0.x npr. na tvom ruteru.

Ako su ti blokirani sadrzaji, zali se podrsci, ne kapiram...
I moguce je da je sve natovano i da ne vidis pravu adresu. Tebe zanima ono sto dobijas kao uslugu, koja je adresa itd., to nije bitno tebi kao korisniku.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: ...dodeljuje SBB D3 uredjajima tako da je u pitanju lokalna IP adresa
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: Re: Takve IP-jeve... 06.10.2020. 10:24 #665275

status: user
broj poruka: 113
Jao bre Markovicu, bukvalan si ko Anabela Bukva jbt... Ja lepo rekoh De Tri (slovima i brojevima D3) uredjaji sa jelte MODEMOM u sebi jelte na jelte SBB-u dobijaju IP-ove na 10.x.x.x. Znaci da su lokalni IP-ovi, ebo ga ti.
Pricas sa covekom koji je usavrsio spamovanje i menjanje istih, da te podsetim. A myip.com mi je uvek u rukama i tamo kad bi mi iskocilo nesto sto nije SBB/mts IP bilo bi svasta nesto.
Zato mi uvek i uvale neku ribu na call centru da me smiruje dok kritikujem recimo ... to sto mi nije dan, and much more but only hard core. Zato se uvek za njima lepo ispricam i bude kul i njima i meni a to sto kasne poruke na vajber je do... zabranjena je politika na forumu pa ne bih dalje.
Nije sve u 192.168.x.x opsegu druze, zamisli neozbiljnost provajdera koji koristi taj relativno mali i smesan opseg za desetine hiljada pa i stotine hiljada korisnika i njihove STB uredjaje. Van pameti skroz.

:: sta pricas, lokalna adresa (LAN) je 192.168.0.x npr. na tvom ruteru
::
:: Ako su ti blokirani sadrzaji, zali se podrsci, ne kapiram...
:: I moguce je da je sve natovano i da ne vidis pravu adresu. Tebe zanima ono sto dobijas kao uslugu, koja je adresa itd., to nije bitno tebi kao korisniku
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: ...dodeljuje SBB D3 uredjajima tako da je u pitanju lokalna IP adresa
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs