Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Super AMOLED vs Optic AMOLED - slicnosti i razlike
STRANA 1 OD 1
Heisenberg Super AMOLED vs Optic AMOLED - slicnosti i razlike 09.10.2020. 03:51 T67783

status: user
broj poruka: 113
Malo sam (vise) zajahao forum pa cenim da ce opet biti 0 odgovora. Mozda sam mogao da izguglam pa da tamo jurim odgovor na, po meni, interesantno poredjenje.

Od pocetka koriscenja Android telefona ne racunajuci Galaxy Ace 3 bio sam redom na Super AMOLED ekranima na S4 mini-ju i par godina na S5/S5 Neo dok nisam dobio OnePlus 7 sa Optic AMOLED ekranom.

Prvo, zar je moguce da je OnePlus na jakom suncu gotovo neupotrebljiv, mozda ne bukvalno ali mora se sakriti u senku da bi se iole ista videlo kako treba? Na Galaxy-jima taj problem je bio mnogo manje izrazen. Napominjem da se osvetljenje automatski regulise u zavisnosti od ambijentalnog svetla i da na suncu slajder ode do kraja sto se OP7 tice a isto vazi i za Samsunge. Nikad nije korisceno fiksno osvetljenje zbog toboze ustede baterije (citaj sledeci pasus).

Drugo, kod AMOLED ekrana a voleo bih da me neko ispravi ako gresim, nebitno Super nebitno Optic cini mi se da je drasticno bolja autonomija baterije ako je crna ili siva pozadina jer evo dok ovo kucam sa telefona - OP7 samo tako topi bateriju a i jako je osvetljen ekran jer je iznad upaljena klasicna tzv. Edisonova sijalica od 100W. Isto vazi i za pomenute Samsunge, trenutno je u upotrebi S5 Neo kao sporedan telefon, podeseno je fiksno osvetljenje ekrana koje smanjujem na minimalnu podnosljivu vrednost zbog toga sto senzor ne radi a i skinuo sam sa store-a kul dark temu i gotovo sve aplikacije su mi dark/black da baterija izgura sto vise jer je stara i nikakva.

Bojama oba tipa AMOLED-ova sam prezadovoljan, maltene su identicne pa me zanima sta je sustinska razlika?

Unapred hvala svima koji se ukljuce na temu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> Optic amoled vs super amoled 09.10.2020. 10:07 #665369

status: user
broj poruka: 18940
https://wccftech.com/optic-amoled-vs-super-amoled/

Ukratko, OnePlus je redizajnirao super amoled navodno, ali kao i sve u teoriji, nije tako i u praksi.

“We`ve taken Super AMOLED and added our take on contrast and color temperature, to try and bring it more true to life. In addition, we`ve designed its performance profile to work well when outdoors in bright conditions.”

Edit: moja Nokia Lumia 930 ima Amoled, na telefonu u menu-ima sve je pozadinski crno, a tekst je u cyan boji, moze da se menja jos u par boja i to je to, to je fantasticno uradjeno na tom sistemu.

Telefon na suncu se skroz zatamni, transformise se da bi zastitio ekran od sunca, jer prejako sunce je smrt za amoled i pozeljno je da UVEK stoji na auto regulacija svetla, da bi ustedeo na bateriji i zivot amoleda. Na super amoled na S8 ne vidim neku razliku, mozda su boje malo bolje, ali naviknes se.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Nikada nisam telefone razlikovao 09.10.2020. 14:26 #665370

status: user
broj poruka: 3466

Po tome kakav je ekran i moze li se citati po danu ili noci nego po nekim drugim stvarima. Npr zvuk u pozivu mi je bitan, bateriju koju god pojedem za pola dana i nema tu plusa ultre koji bi mi radio posao.

Sto se tice ekrana, automatako osvetljenje i nebitno kad i koliko je sunce, sve se vidi. P20 pro i p40 pro huawei uredjaji. Da me ubije neko nikad nisam citao koji ekran imaju ali eto, ako je nekome bitno i treba im, huawei je bukvalno grom od uredjaja.

Postujem i one plus, 7t i 8ica su avioni ali eto po neka mana je neminovna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 09.10.2020. 16:10 #665371

status: user
broj poruka: 18940
A P30 pro? Sto si njega izostavio? Imaju svi amoled.
Svaki premium telefon u rangu sa tim je vrh, brz, kvalitetan ekran, zvuk, kamera. Cena, takva kakva je.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Koristim p20 i p40 pro 09.10.2020. 18:28 #665377

status: user
broj poruka: 3466

Desilo se da sam preskočio kupovinu p30 pro :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 09.10.2020. 20:19 #665379

status: user
broj poruka: 18940
Je l` radi ona fora za Google play na P40?

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Gms core mod 09.10.2020. 21:33 #665381

status: user
broj poruka: 3466

Da, ali ok je telefon i bez gugla. Ne fali nista.
Moze zivot i bez njih da funkcionise :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Gms core mod 10.10.2020. 12:57 #665384

status: user
broj poruka: 1991
ja bih pazio sta vuglam i gde nosim te `super-napredne` telefone:

http://tinyurl.com/yy6fgnpz

startpage.com + anonymous view, bolje izbegavati google u celosti, CIA projekat koji se otrgo kontroli

http://tinyurl.com/y5roep63

`using a technique we call Dual Iterative Pattern Relation Extraction. Second, we have developed a global ranking of Web pages called PageRank based on the link structure of the Web that has properties that are useful for search and navigation. Third, we have used PageRank to develop a novel search engine called Google, which also makes heavy use of anchor text.`

http://tinyurl.com/ndbuwb9

http://tinyurl.com/y2j4cooj
http://tinyurl.com/yyv53k2a

She regularly advises senior government and military leaders on her dataset of ~1,750 non-state armed groups including insurgents, terrorists, militias, criminal organizations, organized gangs and malicious cyber actors. For the past 25 years, she has examined sub-state groups’ para-state function, organizational structures, areas of operation, cooperation and use of technology most notably at NATO


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: Da, ali ok je telefon i bez gugla. Ne fali nista.
:: Moze zivot i bez njih da funkcionise :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg 11.10.2020. 14:16 #665390

status: user
broj poruka: 113
@duqp Ma i meni je bitan zvuk sa slusalice za telefon za svakodnevnu upotrebu i to sve sto si naveo a slazem se i sa tim da nema tog telefona koji ne moram da punim jednom dnevno te zato uz OP7 koji je iako sam ga u pocetku nonstop nosio postao sporedan i sluzi za fb, instagram i tako ta sr..nja jerbo kamera i prednja i glavna ubijaju, a volim i prejake zvucnike na njemu... Ima on dosta pluseva ali prvenstveno zbog tog novog hardvera, ali SGS3 Neo i dan danas posle 6 godina kida sa svojih 50 grama tezine i kvalitetom izrade, ebe mi se sto je star i smesan i sto zna da krklja povremeno ipak ima dusu i lakse mi je da nosim nesto velicine iPhone-a u dzepu nego masinu od 6.5 inca.
Neverovatno je da ima stvarno lepsu sliku od OP7, tako da ovo sto je @imarkovic pustio u odgovoru tj. linku stvarno ne pije mnogo vode, ja ne vidim ni da su boje nesto specijalno ni vibrant, ni vivid a ni contrast da je nesto bolji.
Sta vise ``testirajuci`` ih na jakom suncu mogu reci ili da su isti k.... ili da je SGS3 Neo cak i bolji po pitanju boja.

Nek te lepo sluze ti Huawei-ji i da Boze zdravlja docekamo vise tu 5G(ej) mrezu pa da ovaj kretenski virus konacno ode u zaborav pa da Boze zdravlja bude i neka bleja, i tako to.

Pozdrav tebi i Igoru a i bratu miciki, tema je ipak uspela da da neke informacije pored mene i ostalima koji citaju i prate forum.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog Google namestis na p40 pro lagano 19.10.2020. 11:25 #665469

status: user
broj poruka: 1219
https://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=291094&d=1602696505

Samo treba da znas.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs