Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
sapphire rx 570 - furmark
STRANA 1 OD 1
Plamen sapphire rx 570 - furmark 09.11.2020. 01:05 T67831

status: user
broj poruka: 2836
Imam jedni pitanje... Pazario sam Sapphire RX 570 ITX 4GB karticu i bacio je na furmark.
Naime u GPU-z za clock prikazuje fabricke vrednosti (1244mhz gpu / 1500mhz RAM) medjutim cim pustim furmark 1080p clock se spusti na 850-900mhz za GPU, memorija fiksna. Skor je nekako cini mi se mali u odnosu na ove sa interneta, oko 3100 poena.

U igricama oko 1150MHz bude, na 100% GPU.

Da li treba da bude ovakav klok? Sumnjam da je mozda bios na njoj cackan i da postoji problem, ali prvo bih proverio sa vama koji imate iskustva.

U msi afterburn stoji fabricki...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: sapphire rx 570 - furmark 09.11.2020. 07:33 #665932

status: user
broj poruka: 1327
Furmark ih prilično zagreje, verovato downclockuje zbog temperatutre.


:: Imam jedni pitanje... Pazario sam Sapphire RX 570 ITX 4GB karticu i bacio je na furmark.
:: Naime u GPU-z za clock prikazuje fabricke vrednosti (1244mhz gpu / 1500mhz RAM) medjutim cim pustim furmark 1080p clock se spusti na 850-900mhz za GPU, memorija fiksna. Skor je nekako cini mi se mali u odnosu na ove sa interneta, oko 3100 poena
::
:: U igricama oko 1150MHz bude, na 100% GPU
::
:: Da li treba da bude ovakav klok? Sumnjam da je mozda bios na njoj cackan i da postoji problem, ali prvo bih proverio sa vama koji imate iskustva
::
:: U msi afterburn stoji fabricki...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Re: sapphire rx 570 - furmark 09.11.2020. 08:46 #665933

status: user
broj poruka: 2836
Ona od samog pocetka spusti clock na 800MHz iako ne prelazi temp od 60c, kasnije dogura do 77c

max fps je 57 frejma, ako nesto znaci.
ps, msi afterburn pokazuje limit 1244mhz, ali nikad i da je trenutno taj clock.
:: Furmark ih prilično zagreje, verovato downclockuje zbog temperatutre.
::
::
:: :: Imam jedni pitanje... Pazario sam Sapphire RX 570 ITX 4GB karticu i bacio je na furmark.
:: :: Naime u GPU-z za clock prikazuje fabricke vrednosti (1244mhz gpu / 1500mhz RAM) medjutim cim pustim furmark 1080p clock se spusti na 850-900mhz za GPU, memorija fiksna. Skor je nekako cini mi se mali u odnosu na ove sa interneta, oko 3100 poena
:: ::
:: :: U igricama oko 1150MHz bude, na 100% GPU
:: ::
:: :: Da li treba da bude ovakav klok? Sumnjam da je mozda bios na njoj cackan i da postoji problem, ali prvo bih proverio sa vama koji imate iskustva
:: ::
:: :: U msi afterburn stoji fabricki...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Protuidiotska zaštita 09.11.2020. 09:33 #665934

status: user
broj poruka: 6643
...pa ti je zaobiđi...nekako.
Oba tabora su poprilično složni u marginalizovanju softvera koji, da je nazvan virus, ransomware ili malware, bio bi na naslovnim stranama godinama. Po meni, to radi kako treba, možeš da ga poteraš a neće ti uništiti hardware. Možda je malo preagresivno, ali, i sa ovog foruma imaš savete kako da ubiješ karticu pred istek garancije da bi pokrao `pilićare` i dobio novu karticu na račun prodavca. Koristeći furmark. Svakako je to dopizdelo proizvođačima koji na kraju plaćaju ceh. A i furmark je zglajzao...još samo da ga stave na listu AVP-a i anti-malware programa i proći će kao CCleaner.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 09.11.2020. 13:05 #665937

status: user
broj poruka: 2836
Pregledom YT snimaka vidim da u furmarku RX 570 daju uglavnom oko 67-72fps-a dok ova moja svega 56, gde takodje se vidi da i da gpu clock dostize default a moja svega 70%.


Da li furmark uvazava jacinu CPU-a? Kod mene je i3 9100f.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: re 09.11.2020. 14:21 #665938

status: user
broj poruka: 6643
Nisi napisao da li se radi o polovnoj ili skroz novoj kartici. Za cpu ne znam, ali, nema logike nešto... Ali, kakav je bios u vga, to ima veze. Možda je modovan bios zbog rudarenja ili prodaje polovne kartice na izdisaju koja downclokovana još uvek ne pokazuje artefakte i uopšte radi, možda je stari bios u karticama sa kojima se porediš, a na novom biosu su poučeni ubistvima furmarkom, odmah skenjali klokove - ako i aš novu karticu... Aj ga znaj kad nisi dao još podataka...
Budale računaju na sreću.

:: Pregledom YT snimaka vidim da u furmarku RX 570 daju uglavnom oko 67-72fps-a dok ova moja svega 56, gde takodje se vidi da i da gpu clock dostize default a moja svega 70%
::
::
:: Da li furmark uvazava jacinu CPU-a? Kod mene je i3 9100f
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Re: re 09.11.2020. 14:49 #665939

status: user
broj poruka: 2836
Kartica je uzeta polovna, kao radila 10 meseci mining.
Vlasnik kaze da apsolutni nije bilo sta dirano, narocito ne bios.
Provericu i koja je verzija biosa pa pisem, kao i rezultate ostalih testova.

:: Nisi napisao da li se radi o polovnoj ili skroz novoj kartici. Za cpu ne znam, ali, nema logike nešto... Ali, kakav je bios u vga, to ima veze. Možda je modovan bios zbog rudarenja ili prodaje polovne kartice na izdisaju koja downclokovana još uvek ne pokazuje artefakte i uopšte radi, možda je stari bios u karticama sa kojima se porediš, a na novom biosu su poučeni ubistvima furmarkom, odmah skenjali klokove - ako i aš novu karticu... Aj ga znaj kad nisi dao još podataka..
:: Budale računaju na sreću.
::
:: :: Pregledom YT snimaka vidim da u furmarku RX 570 daju uglavnom oko 67-72fps-a dok ova moja svega 56, gde takodje se vidi da i da gpu clock dostize default a moja svega 70%
:: ::
:: ::
:: :: Da li furmark uvazava jacinu CPU-a? Kod mene je i3 9100f
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 09.11.2020. 15:07 #665940

status: user
broj poruka: 908


Zameni pastu verovatno je kao kamen skoro sam uzeo jednu rx580 sa istim problemom, rešeno sa zamenim paste, ne obara klok u testu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ... 10.11.2020. 00:42 #665944

status: user
broj poruka: 994
uobicajena pojava kod novog furmarka zadnjih 3-4 modela karti koje sam stavio na furmark se ponasaju isto pa sam obrisao govno...u igrama sve ok takodje ...nije do karte...

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 10.11.2020. 05:27 #665945

status: user
broj poruka: 3797
Ja sam iskreno mislio da su ljudi prestali testirati karte u furmarku jos pre par godina...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Probaj ovaj benchmark 10.11.2020. 08:43 #665948

status: user
broj poruka: 1327
https://www.passmark.com/products/performancetest/download.php
Daje detaljnije rezultate (2D-3D) kao i uticaj DirectX-a itd. Ima i veliku bazu rezultata.
Uticaj processora je veći na nižim rezolucijama (1080p i nižim).
Kada recimo ograničim moj Ryzen 3700x na 2.2GHz, 2D rezultat nadne za skoro 50% a 3D za 30%.
Probaj to pa postavi rezultate, ja imam Asus ROG Rx 570oc pa da uporedimo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 10.11.2020. 10:39 #665950

status: user
broj poruka: 2836
Instalacijom starijeg drajvera dobio par fps-a. Kartu testirao furmarkom posto vidim da svi prodavci koriste.

Probao 3dmark i rezultati su manje više ok. U igrama diže gpu do 1150 što je malo manje nego base clock.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever RX580 ASUS 11.11.2020. 13:30 #665970

status: user
broj poruka: 3821
Imao RX580 asus, dual OC verzija, probao stock bios, probao mining BIOS, kartica nije htela da predje 1250 u igricama i to ti je. To i nije neki problem, da kartica nije spustala radne taktove i na 900 za Core s vremena na vreme, sto je davalo otprlike 25-30% losije rezultate.

Sada trenutno imam RX470 Nitro+, kartica se normalno ponasa i boostuje na 1206 za GPU Core i ne spusta clock ispod 1206 kada je opterecena.

Moj zakljucak je bio da se kartica greje negde na naponskoj sekciji pa da trotluje zbog toga.

Najlakse ces da proveris kako se kartica ponasa ako uzmes i izmeris uz neki softver koji prati real-time freq. kartice, na primer, MSI Afterburner.

Referentni GPU clock za RX570 je 1168Mhz, boostuje na 1250+ u zavisnosti od proizvodjaca.

Ni jedna polaris kartica iz RX470/570-480-580 serije ne bi trebala da down-clockuje GPU Core na 900-950MHz ili da samo povremeno dize GPU Clock na 1150-1200 ako je potpuno ispravna.

Dakle, mora to da radi na preporucenim i napisanim taktovima proizvodjaca ako je sve u redu, cim spusta radi takt kao ova moja bivsa ASUS RX580 (koja je isto majnovala, ako ti nesto znaci) onda je po mom misljenju sa razlogom.

Da li se naponska sekcija za Vcore greje vise nego sto treba, ili eventualno kartica ima neki drugi problem sa sigurnoscu ne znam, ali to je samo pretpostavka. Svakako mislim da, kao sto vec i napisah, mora da radi na barem referentnim taktovima, sto svakako nije 900 950Mhz za Core.

Tako da, uzmes lepo Firestrike, Time Spy ili Superposition Benchmark, pokrenes zajedno sa MSI After burner i uzivo dok benchmark ide pratis radne taktove za GPU Core, ako ide na ispod 1000, za mene to nije totalno ispravna kartica.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs